Şimdi Ara

Ehliyet alma rehberi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
12
Favori
145.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ..::KaRTaL::..

quote:

Orijinalden alıntı: kamilkarsaw1

herkese merhabalar. ben sürücü kursumdan dosyamı aldım içinden çıkanlar;
    1: örnek no 5 durum inceleme istek formu
    2:sürücü belgesi müracaat formu (ek18-a)
    3:motorlu taşıt sürücüleri kursuna müracaat formu (onaylı fotokopi)(ek-2)
    4:sağlık raporu, adli sicil kaydı, öğrenim belgesi
    5:3 adet foto, kimlik fotokopisi
    6:sertifika

vergi dairesine parayı yatırdım. peki acaba alamam gereken başka evrak mevcutmu yardım ederseniz çok memnun olurum teşekkürler.

şoförler odasından alman gereken bir evrak daha var

teşekkür ederim
    şöförler odasındanmı yoksa karakolların yanındaki trafik müşavirliklerindenmi almam gerekiyor?

• Ben kursa İzmir'de katıldım ve ehliyet almaya hak kazandım.Acaba ehliyeti çıkartma işlemini başka bir ilden yapabilir miyim ?
  • bana bulundugun ilçenin emniyet müdürlüğünden çıkartacaksın denilmişti.

kursa git gel yol param dahil 900 ytl civarı tuttu herşey. 350 ytl kursa vermiştim. Araç sürmeyi ögreten hocaları ve motor hocası çok tecrübeliydi.
    motordan 98 almıştım. yanlış yaptığım bir soruda herhalde kitapçıkta yanlış işaretledim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakaltmfb

Ben kursa İzmir'de katıldım ve ehliyet almaya hak kazandım.Acaba ehliyeti çıkartma işlemini başka bir ilden yapabilir miyim ?

Sürücü kursunun bağlı bulunduğu emniyet müdürlüğünden alman gerekiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cakaltmfb

Ben kursa İzmir'de katıldım ve ehliyet almaya hak kazandım.Acaba ehliyeti çıkartma işlemini başka bir ilden yapabilir miyim ?

Sürücü kursunun bağlı bulunduğu emniyet müdürlüğünden alman gerekiyor.

Teşekkür ederim...Bu sıcaklarda İzmir'e gitmem gerekecek tüh beee
  • ben 275 liraya b+a2 için yazıldım ilk girişimde yazılı/direksiyon sınavlarını başarıyla geçtim dosyam şubattan beri elimde ama trafik için gereken ücreti denkleştiremedim bir türlü

ne kadar gidiyor dosyayı ehliyete çevirirken net bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cool

ben 275 liraya b+a2 için yazıldım ilk girişimde yazılı/direksiyon sınavlarını başarıyla geçtim dosyam şubattan beri elimde ama trafik için gereken ücreti denkleştiremedim bir türlü

ne kadar gidiyor dosyayı ehliyete çevirirken net bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?

2011 için kart ücreti 67 TL
    B Maliye Harcı: 252,36
    A2 Maliye Harcı: 83,85

Ama B+A2 ne kadar harcı var onu bilmiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_cool

ben 275 liraya b+a2 için yazıldım ilk girişimde yazılı/direksiyon sınavlarını başarıyla geçtim dosyam şubattan beri elimde ama trafik için gereken ücreti denkleştiremedim bir türlü

2011 için kart ücreti 67 TL
    B Maliye Harcı: 252,36
    A2 Maliye Harcı: 83,85

Ama B+A2 ne kadar harcı var onu bilmiyorum

b+a2 de farklı fiyat uygulanıyor mu ki? bu durumda 403 lira filan yapıyor :S

• ben şu anda kursa yazılsam ?? 18 imi ekim 18 de dolduruyorum . sınav ekim 24 deydi galba . öyle bi şansım varmı ? yani 18 imi doldurmadan kursa yazılcam , ama sınav tarihi geldiğinde 18 imi doldurmuş olcam . böyle bi şansım varmı ??? teşekkürler :)
  • ben şu anda kursa yazılsam ?? 18 imi ekim 18 de dolduruyorum . sınav ekim 24 deydi galba . öyle bi şansım varmı ? yani 18 imi doldurmadan kursa yazılcam , ama sınav tarihi geldiğinde 18 imi doldurmuş olcam . yani sınava 18 yaşımı doldurunca giricem . böyle bi şansım varmı ??? teşekkürler :)
  • Ehliyetimde gözlük yazıyor.. tekrar bir sağlık belgesi alsam.. gözlük yazısını sildirmek için yeterli mi?
  • ben şu anda kursa yazılsam ?? 18 imi ekim 18 de dolduruyorum . sınav ekim 24 deydi galba . öyle bi şansım varmı ? yani 18 imi doldurmadan kursa yazılcam , ama sınav tarihi geldiğinde 18 imi doldurmuş olcam . yani sınava 18 yaşımı doldurunca giricem . böyle bi şansım varmı ??? teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yürüyedur1993

ben şu anda kursa yazılsam ?? 18 imi ekim 18 de dolduruyorum . sınav ekim 24 deydi galba . öyle bi şansım varmı ? yani 18 imi doldurmadan kursa yazılcam , ama sınav tarihi geldiğinde 18 imi doldurmuş olcam . yani sınava 18 yaşımı doldurunca giricem . böyle bi şansım varmı ??? teşekkürler :)

Bildiğim kadarıyla olabiliyor.
    Sınava girerken 18 yaşını doldurduysan problem olmuyor
  • Arkadaşlar bugün 3 tane sürücü kursuyla görüştüm. Birisi 900 diğer ikisi 850 istedi ama bize en uygun gelen yer 5 taksit yapıyor ve direksiyon derslerinde evden alıp, eve bırakıyor. Şimdi 850 lira sizce nasıl? Derslere girmesek olur mu diye sordum ama müfettişler kontrol ediyor eğer gelirlerse yok yazmak zorunda kalırız ve telafi dersi alırsınız dedi. Ben evde çalışmak istiyorum. Araba sürebiliyorum ama yine de direksiyon dersini 10 saat olarak almak istedim.

15 saat direksiyon dersi 500 lira
    Devlete ödenen para 360 lira
    Sınav, harç vs diğer tutarlar 100 küsür

Ben direksiyon saatini düşürüp öyle girmeyi düşünüyorum. Zaten araba da var onunla bol bol pratik yaparım. 5 taksit yapıyorlar sizce nasıl?
  • Yok mu bir bilen?
  • Bilgi olması amacı ile yazayım bugün itibari ile karakolda B sınıfı ehliyet kartı başvurusu yaptım

Verdiğim fiyat Ziraat bankası b sınıfı ehliyet harcı 290,10 TL
    karakolda b sınıfı kart ücreti 87,5 TL
  • Liseyi bitirmek zorunlumu artik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

Liseyi bitirmek zorunlumu artik?

Ben istanbul kadıköy erenköyden dün dosyamı alırken bir beyefendi geldi bu soruyu sordu ve bayanda şu anda alamıyoruz milli eğitim bakanlığı alın yada almayın diyecek o zaman sizi bilgilendiririz dedi .
  • Emeğinize sağlık gerçekten güzel bir paylaşım olmuş
  • 2012 Ehliyet harçları aşağıdaki gibidir:
    A2 sınıfı ehliyet harcı 96,35 TL
    B sınıfı ehliyet harcı 290,10 TL
    H sınıfı ehliyet harcı 96,35 TL
    D,E,G sınıfı ehliyet harcı 483,80 TL
    Uluslararası ehliyet harcı 193,40 TL
    Şöförler Cemiyeti evrak masrafı 10 YTL
    Ehliyet ücreti 73 TL
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.