Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: brkbr06 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 18 Misafir (4 Mobil) - 15 Masaüstü4 Mobil
5 sn
14.943
Cevap
452
Favori
2.681.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zaccar

Herkese teşekkürler.Alsam mı almasam mı? Alırsam hangi marka hangi özellikleri baz alıcağım hakkında oldukça fikir sahibi oldum.Şimdi geriye maddiyatı ayarlayıp almak kaldı ama benim çamaşır makinası siyah, kurutma makinası üstünde güdük gibi duracağı için hala acabalar yaşıyorum.

Gorenje'de siyah kurutma makinesi var ondan al olmadı yabancı Alışveriş sitelerinde Bosch-siemens siyah kurutma makinesibul Al..
  • Bosch WTS86511TR kullanan arkadaşlara bir sorum olacak; Ürün özelliklerinde tambur içi aydınlatma var diyor, bu aydınlatmanın çalışması için bi yerden açık olarak ayarlamamızmı lazım acaba? Aldığımızdan beri hiç tambur içinde ışık yandığını görmedim çünkü.
    Ayrıca programları seçtiğinde maks. 3-8 kg falan diyor, koyduğumuz çamaşırın 3 kg olduğunu nereden anlayacağız? Ürünü kullandığım ilk 1-2 seferde çamaşır doldururken program ilerleyişini gösteren çubukta ileri geri hareketlerle bu limitin dolmasına ne kadar kaldığını söylüyordu diye hatırlıyorum sanki, ama şimdi böyle bişey olmuyor. Benmi çamaşır makinesiyle karıştırıp yanlış hatırlıyorum yoksa?

Son olarak programın bitmesine ne kadar kaldığını gösteren süre değerleri bence doğru değil, orada yazdığından daha uzun sürüyor bitmesi sanki. Bazen bakıyorum 5-6 dakika kalmış görünüyor bitmesine ama bana 10-15 dakika sonra bitiyor gibi geliyor, bir dahaki sefere saat kurup bakıcam doğru sürede bitiyormu diye yinede böyle bişey oluyormuş gibi gelen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: crn_knk

Bosch WTS86511TR kullanan arkadaşlara bir sorum olacak; Ürün özelliklerinde tambur içi aydınlatma var diyor, bu aydınlatmanın çalışması için bi yerden açık olarak ayarlamamızmı lazım acaba? Aldığımızdan beri hiç tambur içinde ışık yandığını görmedim çünkü.
    Ayrıca programları seçtiğinde maks. 3-8 kg falan diyor, koyduğumuz çamaşırın 3 kg olduğunu nereden anlayacağız? Ürünü kullandığım ilk 1-2 seferde çamaşır doldururken program ilerleyişini gösteren çubukta ileri geri hareketlerle bu limitin dolmasına ne kadar kaldığını söylüyordu diye hatırlıyorum sanki, ama şimdi böyle bişey olmuyor. Benmi çamaşır makinesiyle karıştırıp yanlış hatırlıyorum yoksa?

Son olarak programın bitmesine ne kadar kaldığını gösteren süre değerleri bence doğru değil, orada yazdığından daha uzun sürüyor bitmesi sanki. Bazen bakıyorum 5-6 dakika kalmış görünüyor bitmesine ama bana 10-15 dakika sonra bitiyor gibi geliyor, bir dahaki sefere saat kurup bakıcam doğru sürede bitiyormu diye yinede böyle bişey oluyormuş gibi gelen var mı?

Ben Bosch WTS86511TR kullanmıyorum ama benim tavsiyem üzerine aldılar 2 akrabamda da var, Öncelikle ilk sorunuza gelirsek Tambur ışığı makinenin kapak açıkken yanar ve program başladıktan yaklaşık 2-3dk sonra söner yine aynı şekillde programın bitmesine 5-10dk kala yanar.Diğerine gelirsek bu makinedeYük sensörü yok siz çamaşır makinesi ile karıştırmışsınız.Son soruya gelirsek Makine'nin süreleri belli bir standarda göre ayarlanmış çamaşırın nemi ne kadar yüksekse program uzar, ne kadar azsa program kısalır.Yani siz makineye 4kg çamaşır koydunuz ve 2saatlik program çalıştırdınız çamaşırın nemine göre bu süre 1buçuk saatte olur, 2buçuk hatta 3 saatte olur..

• ç.kurutma kullanmak tecrübe ister
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

ç.kurutma kullanmak tecrübe ister

Tecrübe Derken Neyi kastettin?
  • Orijinalden alıntı: gökoş

Gorenje'de siyah kurutma makinesi var ondan al olmadı yabancı Alışveriş sitelerinde Bosch-siemens siyah kurutma makinesibul Al..

Peki Gorenje alıpta yada arkadasları sayesınde fikri olan var mı?
  • quote:

kesiinlikle acele etmeye gerek yok. ama ihtiyac durumunda almanızda fayda var hiç yok değil gerçek anlamda çamaşır yıkamanın fiyatı deişmedi ama kurutmanın değişti bilginize.

mesela wtw86561 makinayı biz yazın 1900 lere satarken şu anda 1600 1700 hatta bazı yerler 1500 lere satar oldu.

Bende bosch wtw 86561 modelini düşünmekteyim. Çamaşır makinası almayacağım ve 1650 ye 12 takside kapmanya fiyatıyla bayii verecek. 1650 fiyatı nasıl biraz daha beklesek fiyatların düşme olasılığı olurmu.
    Bu makina hakkında yorum yapabilirmisiniz.

• hoover da var arkadaşlar;

9 kg paslanmaz çelik kazanlı bacasız yoğuşmalı cam kapaklı B sınıfı

aynı bosch gibi sensörlü kırışık önlemeli vb.

ama iç ışığı yok.

lcd ekranı yok ama "60 dk dan az kaldı" ve" 15 dk dan az kaldı" bildirim led ışıkları mevcut.

diğerleri gibi filtrem dolu, su kabım dolu ışıklarıda mevcut.

içinden direkt tahliye giderine bağlamak için gerekli hortum seti de ücretsiz çıkıyor. banyoda yeriniz varsa.

vhd 391 xt

hızlı al da 800-880 tl civarı.

ben ondan aldım. ama daha kullanmadım 7 yılda garanti yaptırılabiliyor.

türk malı.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 16 Eylül 2010; 15:57:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş
    Ben Bosch WTS86511TR kullanmıyorum ama benim tavsiyem üzerine aldılar 2 akrabamda da var, Öncelikle ilk sorunuza gelirsek Tambur ışığı makinenin kapak açıkken yanar ve program başladıktan yaklaşık 2-3dk sonra söner yine aynı şekillde programın bitmesine 5-10dk kala yanar.Diğerine gelirsek bu makinedeYük sensörü yok siz çamaşır makinesi ile karıştırmışsınız.Son soruya gelirsek Makine'nin süreleri belli bir standarda göre ayarlanmış çamaşırın nemi ne kadar yüksekse program uzar, ne kadar azsa program kısalır.Yani siz makineye 4kg çamaşır koydunuz ve 2saatlik program çalıştırdınız çamaşırın nemine göre bu süre 1buçuk saatte olur, 2buçuk hatta 3 saatte olur..

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Makineyi aldığımdan beri içinde ışığın yandığını hiç görmedim, sanırım ışığı bozuk. Ama bana bir eksisi yok gerek gördüğüm bir şey değil yinede arızası varmı diye bilmek için sordum. Yük sensörünü çamaşır makinesiyle karıştırmış olabilirim doğrudur fakat olsa güzel olurdu, biliyorsunuz herşey kurutulmuyor, bazen yıkandıktan sonra bazı eşyaları alıp kalanları kurutmaya koyunca hangi programı seçmem gerektiğine karar veremiyorum ve gereksiz yere fazla yük için program seçmek istemiyorum, bu durumda tekrar çamaşır makinesine koyup bakmam gerekecek miktara sanırım

Eğer çamaşırların nem durumuna göre süre fark ediyorsa sık sık aynı dakikada durup devam edeceğine nem miktarına göre kalan süreyi söylemesini beklerdim. Makine 5 dakika 9 kaldı gösterip sonra 6'ya düşüyor, 10 dakika sonra bitmek üzeredir diye gidiyorum 2 dakika daha var diyor buda beni biraz uyuz ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

hoover da var arkadaşlar;

9 kg paslanmaz çelik kazanlı bacasız yoğuşmalı cam kapaklı B sınıfı

aynı bosch gibi sensörlü kırışık önlemeli vb.

ama iç ışığı yok.

lcd ekranı yok ama "60 dk dan az kaldı" ve" 15 dk dan az kaldı" bildirim led ışıkları mevcut.

diğerleri gibi filtrem dolu, su kabım dolu ışıklarıda mevcut.

içinden direkt tahliye giderine bağlamak için gerekli hortum seti de ücretsiz çıkıyor. banyoda yeriniz varsa.

vhd 391 xt

hızlı al da 800-880 tl civarı.

ben ondan aldım. ama daha kullanmadım 7 yılda garanti yaptırılabiliyor.

türk malı.

hayırlı günler.

ne zamandır kullanıyorsun acaba

memnunmusun

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=1380822#resim

burda 700 lira

birde başka markanın üstüne ücretsiz montajı varmı

7 yıl garanti için extra ne istiyorlar acaba

• dedim ya daha kullanmadım diye; 10 ekimden sonra kullanmaya başlayacağım kısmetse yeni eve alındı.

öyle odada duruyor mahsun mahsun :)

7 yıl için 50 tl istiyorlardı yanlış aklımda kalmadıysa. 3 yıl normal garantisi var zaten.

burada üretilip tüm avrupaya buradan dağıtılıyor.

o fiyat peşin fiyat olmasın incelemedim ama.

bende oradan alacaktım daha önce pratikevden hiç bir şey almadığım için hizlialdan aldım.

ayrıca pratikevi aradımğımda 50 tl ye yakın bir kargo ücretinden bahsettiler. yani 750 tl ye gelecek .

hizlialda ise 824 tl. bende bildiğim yerden alayım dedim.

cihazın ucuz olduğuna bakma; media markta şu an 1200 tl.

gidip görebilirsin.

bir problem olmadı.

valla ben direkt küçük odaya kurdurdum; hiç sormadım bile montaj yapıyormusunuz diye.

ev 3+1 ama şimdilik 3. oda bize gereksiz orayı ufak bir depo haline getirdik.

telefonla sorabilirsin.

hoover.com.tr de vardır herhalde telefonu.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 17 Eylül 2010; 12:58:11 >

• @kamerhan_55

Pm nizi yanıtladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamerhan_55

quote:

kesiinlikle acele etmeye gerek yok. ama ihtiyac durumunda almanızda fayda var hiç yok değil gerçek anlamda çamaşır yıkamanın fiyatı deişmedi ama kurutmanın değişti bilginize.

mesela wtw86561 makinayı biz yazın 1900 lere satarken şu anda 1600 1700 hatta bazı yerler 1500 lere satar oldu.

Bende bosch wtw 86561 modelini düşünmekteyim. Çamaşır makinası almayacağım ve 1650 ye 12 takside kapmanya fiyatıyla bayii verecek. 1650 fiyatı nasıl biraz daha beklesek fiyatların düşme olasılığı olurmu.
    Bu makina hakkında yorum yapabilirmisiniz.

bayiler şuanda çamaşır makinesi almasanızda kendi kontenjanlarından wtw86561 bosh makineyi 1521 tl den veriyor. 1650 tl vermeyin! başka bir bayi ile görüşün. ben 3 aydan beri bu makineyi almak istiyordum. 2171 di 1 ay önce liste fiyatı.. şuanda çok uygun bir fiyatta ..ben dün aldım. makine hakkında henüz bişey söylemek erken. bende sizin gibi forumlardan katologdan inceledim aldım.ama fiyatı oldukça iyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: mhas

quote:

Orijinalden alıntı: tick1988

Bence sırf parasını çıkartıcak diye" b " sınıfı almak biraz gaddarlıktır.Sadece cebinizi düşünmek dediğim gibi çok gaddarca çevreyi falanda düşünmek lazım.Ben böyle düşünüyorum saygılarımla

çok ince bir düşünce.sizi tebrik ediyorum.aslında ben bu konularda çok duyarlıyım.hiç böyle düşünmemiştim.bu düşünceyle bende a sınıfı alırdım.

eyw hocam teşekkürler..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mhas

quote:

Bence sırf parasını çıkartıcak diye" b " sınıfı almak biraz gaddarlıktır.Sadece cebinizi düşünmek dediğim gibi çok gaddarca çevreyi falanda düşünmek lazım.Ben böyle düşünüyorum saygılarımla

çok ince bir düşünce.sizi tebrik ediyorum.aslında ben bu konularda çok duyarlıyım.hiç böyle düşünmemiştim.bu düşünceyle bende a sınıfı alırdım.

eyw hocam teşekkürler..

wayy bee... tebrik ediyorum yürekten... +1

• Candy markasının 7 kg kurutma kapasiteli makinesi 449 lira, üzerinde "condenser" yazıyor. İnternette hiç bir yerde göremedim, standart bir kurutma makinesi midir?
  • Merhaba,

Kurutma makinesi alacağım ve bu başlıktaki yorumlar gerçekten çok yararlı oldu.

BOSCH'un iki modeli arasında kararsız kaldım, 512TR ve 561

Yorumlarda gördüğüm kadarıyla 561'in pek ısınma durumu yok, evde makineyi koyacağımız yer dar olacağı için bu benim tercih edeceğim bir özellik. Öte yandan 512TR'nin katalogda belirtilen aşağıdaki 2 özelliği de 561'de yok:

"...kurutma işlemi için doğru miktarda buhar kullanıyor ve çamaşırları en az kırışıklıkla kurutuyor. Böylece ütü işlemini son derece kolaylaştırıyor..."

"Sadece Logixx 8 Steam’de bulunan “Refresh” fonksiyonu ise çamaşırları kuru temizlemeye verme derdini sona erdiriyor, üstelik giysilere sinen sigara, veya yemek gibi istenmeyen kokuları da yok ediyor"

512TR kullananlar bu 2 özellik ile ilgili yorumlarını paylaşabilirlerse çok sevinirim.

teşekkürler.

• Bu sabah kataloğu incelerken ben de aynı olayı çözmeye çalışıyordum.Hatta bayi arkadaşa pm atacaktım ama yoğunluktan fırsat bulamadım.

Kullanan veya fikir sahibi arkadaşlar buradan yardımcı olabilirlerse herkesin işine yarar diye düşünüyorum. Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: javakolik

Merhaba,

Kurutma makinesi alacağım ve bu başlıktaki yorumlar gerçekten çok yararlı oldu.

BOSCH'un iki modeli arasında kararsız kaldım, 512TR ve 561

Yorumlarda gördüğüm kadarıyla 561'in pek ısınma durumu yok, evde makineyi koyacağımız yer dar olacağı için bu benim tercih edeceğim bir özellik. Öte yandan 512TR'nin katalogda belirtilen aşağıdaki 2 özelliği de 561'de yok:

"...kurutma işlemi için doğru miktarda buhar kullanıyor ve çamaşırları en az kırışıklıkla kurutuyor. Böylece ütü işlemini son derece kolaylaştırıyor..."

"Sadece Logixx 8 Steam’de bulunan “Refresh” fonksiyonu ise çamaşırları kuru temizlemeye verme derdini sona erdiriyor, üstelik giysilere sinen sigara, veya yemek gibi istenmeyen kokuları da yok ediyor"

512TR kullananlar bu 2 özellik ile ilgili yorumlarını paylaşabilirlerse çok sevinirim.

teşekkürler.

Bu ayrıntıyı bende merak etmekteyim. araştırmalarımda 2 ayrıntı dikkatimi çekti. 8561 modeli ağır basıyor.
    Yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim.

• Arkadaşlar merhaba
    Siemens WT46S512TR modelini bir bayi 1100 TL'ye 10 ay taksitle verebileceğini belirtti.Sizce fiyat nasıl?
    WT46W561 modelinin enerji tüketiminin az olması kafama takıldı.400 lira civarı fark vermek mantıklı mı?
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.