Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LİTEON ÇOK BÜYÜÜK GEÇMİŞ OLSUN DOSTUM..İNŞALLAH ÇOK HASAR YOKTUR ARACINDA.
    DÜN BİR BİLGİ VERDİN JETTA ALICISI OLARAK RCD 310 HAKKINDA SANA BİŞEY SORDUM YAZIYI OKURMUSUN?ŞİMDİDEN TŞK LER..
    quote:

Orjinalden alıntı: alonsoxx89

dostum aracı gördün mü yoksa bilgi mi aldın?eger gördüysen 2009 modelmiydi.degişen başka bişey varmı.ama degişiklik olacak dediler.şöyle olabilirmi peki bazı gelecek olan 2009 da olmaya bilir yılın yarısına dogru degişebilir mi acaba?offf ya neden omaz yaaa
    quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

Forumdan jetta almak isteyen bir arkadaşımız vardı.Cd-çalar Jetta'larda değişmemiş.

• LİTEON ÇOK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN DOSTUM.AŞAGIDAKİ LİNKİ OKURMUSUN..
    quote:

Orjinalden alıntı: alonsoxx89

dostum aracı gördün mü yoksa bilgi mi aldın?eger gördüysen 2009 modelmiydi.degişen başka bişey varmı.ama degişiklik olacak dediler.şöyle olabilirmi peki bazı gelecek olan 2009 da olmaya bilir yılın yarısına dogru degişebilir mi acaba?offf ya neden omaz yaaa
    quote:

Forumdan jetta almak isteyen bir arkadaşımız vardı.Cd-çalar Jetta'larda değişmemiş.

• DOSTUM ÇK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN..CD ÇALAR HAKKINDA BİLGİYİ NERDEN ALDIN.YILIN İLERLİYEN GÜNLERİNDE 2009 MODELLERDE DEGİŞEBİLİR Mİ JETTALAR İÇİN.BİRDE HEM SİZE HEMDE FORMADKİ BÜTÜN ARKADAŞLARA SORAYIM ARACI ALIRKEN RCD 310 İSTESEK GELİR Mİİ?
    quote:

• ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN BİLGİSAYRDAKİ PROBLENDEN DOLAYI EMAİ LER ÜST ÜSTE GÖNDERDİM GÖZÜKMÜYORDU KUSURA BAKMAYIN
  • quote:

Orjinalden alıntı: 34UD5759
    teğmenim rütbelerimiz hayırlı olsun...

Ba$aba$ gidiyoruz Bariscigim. Ikimize de hayirli olsun. Tegmen de oldum ya DH'de. Focusum.com sitesinde ben o rütbeye yükselemeden site kapandiydi, araba satildiydi

quote:

Orjinalden alıntı: 34UD5759
    quote:

Orjinalden alıntı: LagrangePasha
    Digerinin ama tek çaresi arabayi Highline ile takas etmek. Comfortline'in koltuklari, 2001 model eski Focus Ambiente'min koltuklarini bana çok kötü aratiyor maalesef. O kadar kusur Kaiser kizinda da olur deyip geçiyorum, ne yapayim?

ne yapayım soruna cevap ise: deri koltuk..

Kesinlikle HAYIR!...
    Exclusive donanimdaki deri koltukla Comfortline'daki kumas koltugun kaliplari birbirinin tipatip aynisi. Çok kere arka kaportami(!) Exclusive'in koltuklarina yapistirdim. Konfor acisindan degisen hicbir sey olmadi. Ilaveten ya deri koltugun basina bir haller gelirse endisesi hasil oldu...

Beni ancak HIGHLINE'in WRC koltuklari paklar Arkadaslar!

Ghostrider dostum, ani frenlerde, hatta ani olmayan frenlerde de, on yolcu degil, fakat sofor koltugundan dedigin tikirti, koltugun yerine oturma sesi benden de geliyor... Üstelik de Mavi$im daha bugün insallah 3K km olacak...

Fakat her zaman gelmediginden ve ancak kulak kabartan birisi duyabileceginden bu hususu servise söylemeyi dahi düsünmüyorum. Koltuklarimiz hassas arkadaslar. Icinde hava yastigi sensorler, elektrikli bel destek unitesi, elektrikli 2 yöne ayarlar, emniyet kemeri agirlik sensörü falan var (sensör kelimesini gene yanlis kullanmamisimdir umarim...) O yüzden koltuklari mümkün oldugunca elletmemek taraftariyim ben.

95 oktan kursunsuz benzin 3.28 kurusa mi indi Opetlerde arkadaslar? Web sitelerine girip de bakmak lazim. Yakinda çikar, depoyu doldurmak gerek...
  • liteon geçmiş olsun allah beterinden saklasın.amin
  • evet arkadaşlar koltuklarda kumaş konusunda hemfikiriz ama yapacak bişey yok gibi ...yine de exclusive alsaydım keşke dediğm oluyor kumaşı gördükçe:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogüst

arkadaşlar confortline araçlarınızın koltuk kumaşlarından memnunmusunuz? biraz ipliklenme var bende.

Ben arabayı alalı henüz 10 gün olduğu için ipliklenme yok ama koltuğun kumaşı konusunda ben de hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.
    Bence sattığım 2000 model Golf IV Comfortline'ın koltuklarının kumaşı daha güzeldi.
  • Sevgili Birol Şen, "Liteon" abimiz,

Biliyorsun, benim için sen hem abim olarak hem TSI Passat alıp konuyu buraya taşıdığın için benim de TSI almama yol açan bir öncü olarak değerin hem özel, hem ayrı. İstanbul'da sen de buluşmaya gelseyin (tam 1 ay önce bugün) yakından tanışmış olurduk. Kısmet.

En zor şeylerden birisi değer verdiğin şeyleri dış etkenlerden korumak. Bilhassa tırnaklarında çalışıp biriktirdiğin parayla aldığın alın teri sıfır aracının başına bir şey gelmesi insanı üzüyor. Ufak bir kaza geçirdiğini işittim ve çok üzüldüm. Umarım en kısa zamanda eski halinde gelir. Çok şükür ki insan hayatına bir şey olmamış. Neticede Passat fabrikası var, insan fabrikası yok.

Tekrar çok geçmiş olsun.

Kardeşin Taner
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sevgili Birol Şen, "Liteon" abimiz,

Biliyorsun, benim için sen hem abim olarak hem TSI Passat alıp konuyu buraya taşıdığın için benim de TSI almama yol açan bir öncü olarak değerin hem özel, hem ayrı. İstanbul'da sen de buluşmaya gelseyin (tam 1 ay önce bugün) yakından tanışmış olurduk. Kısmet.

En zor şeylerden birisi değer verdiğin şeyleri dış etkenlerden korumak. Bilhassa tırnaklarında çalışıp biriktirdiğin parayla aldığın alın teri sıfır aracının başına bir şey gelmesi insanı üzüyor. Ufak bir kaza geçirdiğini işittim ve çok üzüldüm. Umarım en kısa zamanda eski halinde gelir. Çok şükür ki insan hayatına bir şey olmamış. Neticede Passat fabrikası var, insan fabrikası yok.

Tekrar çok geçmiş olsun.

Kardeşin Taner

Saol kardeşim.
    alonsoxx89 Rekor'daki Gökhan beye sormadım ama jetta'ya bindim öyle bir değişiklik yoktu ama gitdiğimde sorarım
  • tamam abi bende çok merak ediyorum..düşüncem 2009 modellerin hala bulunmaması yada yılın yarısına dogru rcd 310 gelecegii.sizden haber bekliyorum çok saolun tşk ederimm
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sevgili Birol Şen, "Liteon" abimiz,

Tekrar çok geçmiş olsun.

Kardeşin Taner

Saol kardeşim.
    alonsoxx89 Rekor'daki Gökhan beye sormadım ama jetta'ya bindim öyle bir değişiklik yoktu ama gitdiğimde sorarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: munans

quote:

Orjinalden alıntı: ogüst

arkadaşlar confortline araçlarınızın koltuk kumaşlarından memnunmusunuz? biraz ipliklenme var bende.

Ben arabayı alalı henüz 10 gün olduğu için ipliklenme yok ama koltuğun kumaşı konusunda ben de hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.
    Bence sattığım 2000 model Golf IV Comfortline'ın koltuklarının kumaşı daha güzeldi.

Siz ne diyorsunuz. Benim sattığım 95 model GTI ın kumaşı 2008 GT nin kumaşından daha iyi idi.
    Biraz fazla yapışıyor giyisilere bu kumaşlar. Benide hasta ediyor. Hafif kaygan olsa daha iyi olurdu gibime geliyor.
  • Arabaya müzik tesisatı yaparken arka koltuğu söktüğümüzde süngeri ve kumaşı daha iyi görme fırsatım oldu, 5 para etmez! Audi ile VW arasındaki fark işte burada başlıyor; "Malzeme kalitesi"
  • Bir ara yine bu sayfada Yeni model passatarın yağ eksiltme sorununu tartışmıştık.Son günlerde takip edemedim konuyu ama ben bir çözüm buldum gibi.

Serviste yağ değişimi yaptırmadım ve gidip benzincilerde satılan 4 litrelik bir yağ(Castrol) aldım ve değişimi yaptırdım.Önceden 5.000 - 5.500 de yanan ikaz ışığı şimdi 10.000 de yandı.Bunu birisine sorduğumda servislerin varil yağ kullandığını ve aynı kalitede olmadıklarını söyledi.

Bazı arkadaşlara yardımcı olacağını düşündüğümden yazmak istedim.

İyi Günler Dilerim...

Bu arada aracım 2007 Model Passat 2.0TDI Comfortline.
  • arkadaşlar 5 günlük karadeniz turuna çıkmıştım.2100 km yaptım toplamda.yanlız ufak bir kaza yaptıp sağ arka kapıyı vurdum.benim sizlere sorum servis sağ kapı değişecek dedi tamam fakat sağ arka çamurluk kapı ile bitişik yerde çizik var küçük bir bölüm bu yüzden arka farlara kadar tüm parça boyanırmı. orayı boyayacaz tüm parçayada vernik atacaz haliyle tüm parça boyalı olmuş olacak dediler.bana saçma geldi ama ne yapmalıyım sizce
  • Merhaba alitopal,

Sanırım seninle daha evvelden bu konuyu konuşmutuk. Aynı durum bende de geçerli, servis yağı fıçıdan ve daha az kalitelisinden koyuyor ve eksiliyor, ne zaman kendim eklesem castrol, eksilmiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: alitopal

Bir ara yine bu sayfada Yeni model passatarın yağ eksiltme sorununu tartışmıştık.Son günlerde takip edemedim konuyu ama ben bir çözüm buldum gibi.

Serviste yağ değişimi yaptırmadım ve gidip benzincilerde satılan 4 litrelik bir yağ(Castrol) aldım ve değişimi yaptırdım.Önceden 5.000 - 5.500 de yanan ikaz ışığı şimdi 10.000 de yandı.Bunu birisine sorduğumda servislerin varil yağ kullandığını ve aynı kalitede olmadıklarını söyledi.

Bazı arkadaşlara yardımcı olacağını düşündüğümden yazmak istedim.

İyi Günler Dilerim...

Bu arada aracım 2007 Model Passat 2.0TDI Comfortline.
  • @lloyd ;

Bu durumdan kurtulduğuma gerçekten çok sevindim.5.000 de bir yağ eklemek çok can sıkıcıydı.Ama şimdi servisten servise çok güzel oldu

Seninkide 5.000 lerdemi bitiriyordu ? Ve şimdi kaçta bitirdi ?

Cevap verirsen sevinirim
  • Benim chiptuning'den sonra yağ eksiltme geldi başıma, servisin koyduğu yağ eksildi ama benim koyduğum yağ eksilmedi. Ben arabayı motorunu çok sıkıştırırak kullanıyorum(redline yok), duman attırıyorum 5000 devri görüyor hemen hemen o yüzden eksiltme aralığı daha farklıydı.

quote:

Orjinalden alıntı: alitopal

@lloyd ;

Bu durumdan kurtulduğuma gerçekten çok sevindim.5.000 de bir yağ eklemek çok can sıkıcıydı.Ama şimdi servisten servise çok güzel oldu

Seninkide 5.000 lerdemi bitiriyordu ? Ve şimdi kaçta bitirdi ?

Cevap verirsen sevinirim
  • bence kapıyı düzeltirmeye calış değiştirme en son secenek olsun diğer cizigi elletme bile. sana tavsiyem bu yönde olabilir cok araba almış satmış biri olarak söylüyorum. yinede sen bilirsin... geçmiş olsun

quote:

Orjinalden alıntı: drserkan80

arkadaşlar 5 günlük karadeniz turuna çıkmıştım.2100 km yaptım toplamda.yanlız ufak bir kaza yaptıp sağ arka kapıyı vurdum.benim sizlere sorum servis sağ kapı değişecek dedi tamam fakat sağ arka çamurluk kapı ile bitişik yerde çizik var küçük bir bölüm bu yüzden arka farlara kadar tüm parça boyanırmı. orayı boyayacaz tüm parçayada vernik atacaz haliyle tüm parça boyalı olmuş olacak dediler.bana saçma geldi ama ne yapmalıyım sizce
  • kapının üstü dışa doğru açıklık yapmış yolda gürültü çıkarıyor eski haline dönmez bence ama o çamurluk üstüne lokal boya yapsam daha iyi olur herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.