Şimdi Ara

OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
674
Cevap
34
Favori
512.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 ay önce satın aldığım Mondeo mun aküsünü 3 gün önce dışarıdan değiştirdim.
    Radyo Kodu olmadığından radyo kitlendi.
    Bursa İzmir Yolu Şentürkler Servisi aradım 65 TL fiyat istedi.

Ford Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet bıraktım. Sahibi olduğum aracın radyosunu nasıl açamam ve nasıl bunun için benden fiyat istenir dedim. Orada aracı bilge bağlayacaklar iş yapacaklar hizmet verecekler parasını alacaklar dediler. Dedim siz de benle konuşuyorsunuz, karşınızda bilgisayar elinizde telefon var ama para almıyorsunuz dedim. Teziniz çok saçma ve Ford müşterisine yakışmıyor dedim. Kayıt oluşturdular. Sonra bir bayan daha aradı. Şikayetiniz inceledik durum maalesef arkadaşların anlattığı gibi dedi. Dedim 65 TL istediler internette 1 Pound a satan var. Artık her şeyi interntetten öğrenebiliyoruz. Yok bilgisayara bağlayacak yok bilmem ne. Dedim bunları geçin. Adam bana İngiltereden kod gönderecek o nasıl yapacak dedim. 1 Pound zaten git gel benzim param kadar ediyor çalışmasa bile denemeye değer dedim.

Sonuçta ebay den bir İngilizden 1.17 Euro karşılığı kod istedim. Ödemeyi yaptıktan sonra daha tuvalete gidene kadar yanıt geldi. Ve Kod çalıştı.

Sakın servise radyo açtırmak için para vermeyin.....

• Yaklaşık 1 ay önce satın aldığım Mondeo mun aküsünü 3 gün önce dışarıdan değiştirdim.
    Radyo Kodu olmadığından radyo kitlendi.
    Bursa İzmir Yolu Şentürkler Servisi aradım 65 TL fiyat istedi.

Ford Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet bıraktım. Sahibi olduğum aracın radyosunu nasıl açamam ve nasıl bunun için benden fiyat istenir dedim. Orada aracı bilge bağlayacaklar iş yapacaklar hizmet verecekler parasını alacaklar dediler. Dedim siz de benle konuşuyorsunuz, karşınızda bilgisayar elinizde telefon var ama para almıyorsunuz dedim. Teziniz çok saçma ve Ford müşterisine yakışmıyor dedim. Kayıt oluşturdular. Sonra bir bayan daha aradı. Şikayetiniz inceledik durum maalesef arkadaşların anlattığı gibi dedi. Dedim 65 TL istediler internette 1 Pound a satan var. Artık her şeyi interntetten öğrenebiliyoruz. Yok bilgisayara bağlayacak yok bilmem ne. Dedim bunları geçin. Adam bana İngiltereden kod gönderecek o nasıl yapacak dedim. 1 Pound zaten git gel benzim param kadar ediyor çalışmasa bile denemeye değer dedim.

Sonuçta ebay den bir İngilizden 1.17 Euro karşılığı kod istedim. Ödemeyi yaptıktan sonra daha tuvalete gidene kadar yanıt geldi. Ve Kod çalıştı.

Sakın servise radyo açtırmak için para vermeyin.....
    15bn yani ilk bakima gitmissiniz ve en iyisi diyebilecek hale gelmissiniz araca mi bakim yaptilar size mi bilemedim simdi :) ve 1.mesajiniz ne yapildigini dahi yazmamissiniz bundan daha iyi reklam olamazdi herhalde..Yetkili bir servis kendi reklamini yapacak kadar dustu mu yahu....

fiyat dahi yok yazinizda..bu kadar dusmeyiniz..demekki gidilmemesi gereken bir servis bu tepretogullari..
    quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Aracımın son bakımı geçtiğimiz sene Haziran ayında yapılmış. 2012 1.4 tdci titanium x fiesta sahibiyim. Son bakımda yapılan işlemler:
     OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ

Araç bakıma 88350 km'de girmiş. Şu an 98100 km'de. Bir sonraki bakımda hangi işlemleri yaptırmam yeterli olur? Servis aralığı için 15 bin km yazılmış. Ancak sanayiden tanıdığım bir usta 10 bin dolunca ya da yılı gelince bakıma gir demişti. Aracı geçtiğimiz Eylül ayında satın aldım ve aldığımdan beri hiç servise gitmedim. Aracı aldığımdan beri yalnızca 3000 km yol yapmışım.

edit: Yaklaşık masrafım ne kadar olur?
    Teşekkürler
    eğerki son bakım bu faturadaki gibiyse ağır bakım yapılmıs aracınıza, v kayışı falanda değişmiş görünüyor. sizin şimdi yapacagınız bakım sadece yag bakımı olacaktır (motor yağı, yağ, hava ve polen filitresi hepsi bu) yetkili servis ücreti pahalı olabilir arayıp sorabilirsiniz. Aracınızın garantisi devam etmiyorsa dısarda daha ucuza halledebilirisniz. Az km yapsanızda 1 sene içinde bakım yaptırmak iyidir. filitrelerniz falan temizlenmiş olur aracın ömrü için iyi birşey yani
  • Ford Fiesta yeni F kullanıcısına yanıt
    15bn yani ilk bakima gitmissiniz ve en iyisi diyebilecek hale gelmissiniz araca mi bakim yaptilar size mi bilemedim simdi :) ve 1.mesajiniz ne yapildigini dahi yazmamissiniz bundan daha iyi reklam olamazdi herhalde..Yetkili bir servis kendi reklamini yapacak kadar dustu mu yahu....

fiyat dahi yok yazinizda..bu kadar dusmeyiniz..demekki gidilmemesi gereken bir servis bu tepretogullari..
  • yağ-yağ filtresi-hava filtresi-3lt antifriz-2lt cam suyu +işcilik + genel kontrol: 200 tl konya
    1.6 tdcı 2005 c-max
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Aracımın son bakımı geçtiğimiz sene Haziran ayında yapılmış. 2012 1.4 tdci titanium x fiesta sahibiyim. Son bakımda yapılan işlemler:

Araç bakıma 88350 km'de girmiş. Şu an 98100 km'de. Bir sonraki bakımda hangi işlemleri yaptırmam yeterli olur? Servis aralığı için 15 bin km yazılmış. Ancak sanayiden tanıdığım bir usta 10 bin dolunca ya da yılı gelince bakıma gir demişti. Aracı geçtiğimiz Eylül ayında satın aldım ve aldığımdan beri hiç servise gitmedim. Aracı aldığımdan beri yalnızca 3000 km yol yapmışım.

edit: Yaklaşık masrafım ne kadar olur?
    Teşekkürler
    eğerki son bakım bu faturadaki gibiyse ağır bakım yapılmıs aracınıza, v kayışı falanda değişmiş görünüyor. sizin şimdi yapacagınız bakım sadece yag bakımı olacaktır (motor yağı, yağ, hava ve polen filitresi hepsi bu) yetkili servis ücreti pahalı olabilir arayıp sorabilirsiniz. Aracınızın garantisi devam etmiyorsa dısarda daha ucuza halledebilirisniz. Az km yapsanızda 1 sene içinde bakım yaptırmak iyidir. filitrelerniz falan temizlenmiş olur aracın ömrü için iyi birşey yani

• sıkça "servise gideceğim şu şu.. parçalar ne kadar, hangi servise gidiyorsunuz?" şeklinde sorulara rastlıyorum, cevap sayısı da tatmıin edici olmuyor, sonuçta bu sayfaya aracıyla ilgili olarak bakan herkes ford servislerine gittiğinden servis başlığı altında ortak sayfada toplanmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum.
    güleryüz, hizmet kalitesi hususlar ne de olsa ortak alanlar, fiyatlar da servis bazında modelden modele çok değişmez diye düşünüyorum. yani focusu ucuz yapan fiestayı pahalı yapmaz sanırım.

herkes aracını tanıtıp, gittiği servisi, aldığı hizmeti, ödediği tutarı, izlenim-fikirlerini yazarsa forum amacına da uygun olarak gerçekten faydalı bir şey yapacağımızı düşünüyorum. diğer markalara örnek olacağımız gibi, çok okunarak rehber gibi başvuru özelliği olacağına inandığım ve 33000 gibi okunma sayısına ulaşan diğer bir önerim olan "Satılan Araçların Gerçek Fiyatları( 2. elde doğru fiyatlar)" başlığı gibi sabit başlık haline gelebileceğini düşünüyorum.

benim önerim şöyle,(zamanla ihtiyaca ve gelen fikirlere göre de şekillenebilir):

2006 ford focus. 50.000 bakımı için ankaradaki .... servisine gittim. .... parçalar değişti,..... 'na bakıldı. çok iyi ilgilendiler. .... ytl tuttu. ... indirimle .... ödedik.

2002 mondeo. garantisi bittiğinden 150.000 bakımı için istanbul .... daki ...... özel servisine gittim. .... parçalar değişti. çok memnunum. tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 25 Haziran 2008; 14:53:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: x15

quote:

Orjinalden alıntı: maxfocus

Ayrıca bir hatırlatma daha Otokoç un servislerinde yapılan işlemler diğer ford servislerindeki database kayıtlı tutulmuyor. Yani bir araç kazalı ise ve otokoçda yapıldıysa siz bunun kaydını otokoç dışındaki bir servisten araştırdığınızda göremiyorsunuz.
    Bu konuda değişiklik yapmayı planlıyorlardı ne oldu bilmiyorum. Ama bu ford servislerinin verdiği expertiz raporları için bir sorun oluşturuyor.

Ben şu an kullandığım arabamın expertiz raporunu almak için Ankara otokoçtan randevu almak istedim..Çünkü araba otokoç çıkışlı ve bütün bakımları orada yapılmıştı..Oradan bana expertiz hizmeti vermiyoruz denilince ben de başka bir yetkili servis olan Tan oto dan randevu aldım..Arabanın bütün geçmişinin görüleceğini sanıyordum ama yanılmışım..Oradan da hiç memnun kalmadan ayrıldım..Zaten şimdiye kadar gittiğim hiçbir ford yetkili servisinden memnun kalmadım ve kesinlikle boya kaporta parça değişimi normal bakım vb.. dahil yetkili servislerin yakınından dahi geçmiyorum..2 ön sis farı için 550 ytl isteyen ve kaskom oldugu halde bir tampon değişimi için pazarlıklı 1700 ytl peşin para isteyen servislerle ne işim olacak...Parası çok olan gitsin servise...

ankarada en iyisi tur oto

• 2007 dizel otomatik cmax aracım 87000 kmde ikinci el yeni almıştım.
    90000 km. için servislerle görüştüm (Ankara otokoç). KDV dahil 1300 TL civarı fiyat çektiler.
    Triger + devirdaim pompası 750 + KDV. Normal bakım mazot filtreli 330 + kdv
    Eh bizede sanayi yolu göründü tabiki.
    Triger bakımı hariç, diğer normal bakımı 160 tl ye hallettim. Evet evet 160 tl ve orjinal ford mazot filtresi ile (polen filtresi hariç. oda 25 tl birşeydir sanırım).
    Yani triger seti ve devirdaim pompasıda 200-250 civarı parça ve bir o kadarda işçilik tutar, en fazla 450-500.
    Neticede toplam 600-650 lik iş serviste iki katı tutuyor. az para değil 4 tane kış lastiği fiyatı yani.
    Eh arabanın işini 2 saatte bitirip almakta cabası. Küçücük bakımlar için bile bir gün arabayı yatırmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreammmmm -- 23 Kasım 2009; 14:28:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan2468

2006 yılında 2004 Ford Tourneo Connect 1.8 TDI aracımızı 86.000km deyken satın aldık,şu sıralar 200.000 kmyi devirmek üzere. O tarihten beridir de Göztepe otosanayideki Hüseyin ustaya götürüyoruz.(Dükkanın adını sormayın ara sokakta kalıyor,hiç dikkat etmedim)
    Kendisi Şahsuvaroğlu Fordun eski uştabaşısı olur. Arabanın bir tarafı yaparken bir tarafını bozmaz,hoyratça davranmaz. Mekanik ve elektrik konusunda kendisinin ve elemanlarının üstüne yoktur. Ve benim için en öneml, şey olan; hak hukuk konularında çok adaletli davranmasıdır.
    Geçmişte abimin FORD minibüsü aracı kaç defa yolda kaldıysa saate aldırmadan yardıma gelmiştir ve bayramda bile tamir yapmıştır.Benim n ekadar geç getirdiğime bakkmaksızın geç saate kadar işi yapar,hiç kimseyi mağdur etmez.
    Kendisiyle pek fazla detaylı hesap görmediğimiz içindir ki burada size fiyat veremeyeceğim. Ama dışarıdaki servislerden daha pahalı olacağını sanmıyorum.
    Eğer arabanızdan bir ses geliyorsa, yetkili servislerde uzun süreler veriyorlarsa,çözemedikleri bir problem varsa muhakkak buraya götürün derim. Ben hep cep telefonundan ulaşıyorum kendisine : 0532 474 60 16

Yerin adı Nas Oto Ford Servisi olabilirmi :)

• 2006 focus sw araç ön fren balataları değişecek. Motocraft harici bir balata önerebilir misiniz? Fren değişimi tahmini işçilik ne tutar?

Saygılarımla
  • r7153 kullanıcısına yanıt
    1) 285 tl polen filtresiz 330 tl polen filtre dahil yetkili servis fiyatı
    2) 200 tl dışarıda orijinal parçalarla polensiz.
    3) fren balataları yetkili servis parça+ işçilik 285tl dışarıda 150 tl parça+ işçilik toplam 200 tl gibi bir rakam
    yağ kanalı temizliği 110 tl yetkili servis
    dpf sıvı takviyesi 70 tl dediler ama litresi 200 tl burada bir hata var yada yaptık gösterecekler.
    enjektör temizliği 85 tl
    4) eski ve yeni araçlarımda toplam 10 yıldır good year kullanıyorum. bir sıkıntım olmadı. hatta c-max kışlık için 16" focus trend-x jant alıp 205-55-16 lastiklerimi de good year aldım.
  • denizpiyadesi kullanıcısına yanıt
    hocam fiyati aydin nazilli kahyaogullari bayii den almistim,almistim diyorum cunku 280 tl ye yaptitdim hocam.bu arada evet ilk bakim...
  • ANKARA Ford Fiesta ilk bakım için aldığım fiyatlar;
    - TUR OTO 360-370 TL
    - TAN OTO 410 TL
    - OTOKOÇ 580 TL
    - KARTAŞ 300-350 TL
    - BAŞER OTO 470 TL

bu fiyatları aldım. KARTAŞ 'a gidecem gibi duruyor haftaya...
  • commandostigre kullanıcısına yanıt
    1.5 dizel
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizpiyadesi

Büyükşehir farkı koymuşlar hocam :) normalde şimdi zannetmiyorum Aksaray 'da da bu fiyatlar olsun..

Evet. Şu an Şanlıurfa'dayım 2. yıl bakımını 2014- Martta Urfa'da 530tl ye yaptırdım ama Aksaray'dan da fiyat aldım onlarda 400tl fiyat vermişlerdi. Mesafeden dolayı mecburen Urfa'da yaptırmak zorunda kaldım. Önümüzdeki ay 3. yıl bakımı var bakalım ne kadar fiyat verecekler
  • eğitmen 6734 E kullanıcısına yanıt
    Ben yazın şu siteden aldım.Fiyatlar uygun.Set değil de tek tek alırsanız daha uygun.http://www.yedekparcaford.com/
  • 2005 Ford Focus için periyodik bakım ve birkaç parça değişimi için İstanbul Anadolu Yakasında işçiliği ve kullandığı parçaları iyi olan hangi servisi önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 21 Kasım 2016; 20:41:57 >
  • Merhaba 2007 Model Önden Çekişli Transit 300S aracım var. Dün Ankara Şaşmaz Oto sanayiinde Işık otomotiv Serdar ustaya gittim. Gayet te Güzel ilgilendiler. Periyodik bakım için gittim. Yağ Yağ filtresi mazot filtresi Polen filtresi Hava filtresi 1 Tkm. Balatayı yeniledim Toplamda 400 Tl hesap ödedim.
    Ben böyle konularda Parası neyse veririm ama istediğim gibi olucak zihniyetindeyim. Servisin tek sıkıntısı Motor Yağını 10W30 kullanmaları oldu. Bu konu ile ilgili bir başlık söz konusu zaten.

Kesinlikle Bilinmeli
    https://forum.donanimhaber.com/fordun-tdci-araclarda-kullanilan-motor-yagi--30382525

Kazasız belasız Arızasız sürüşler İnşallah.

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    güzel paylaşım, bravo
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    stsyl S kullanıcısına yanıt
    Ford fiesta 2011 aracım var. Castrol magnetic 5-30w yag kullanıyorum. Biraz pahalıdır ama ben cok memnunum. Netten alıp ustaya da filtreler ve işçilik için 100 tl veriyorum

Servisler bu işi ortalama 500-600TL civarına yapıyor.

Bu yağ 15 binlik,sizin yağınız 10 binlik olmalı.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/castrol-magnatec-stop-start-5w-30-a5-4-litre-motor-yagi-2018-uretim-470946172?ga_prodid=470946172&scxid=14489-145823-2357-0&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost_41 -- 31 Ağustos 2019; 23:13:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzi

merhaba arkadaşlar,

Aracım 2017 model ford mondeo. İlk başta şu uyarıyı:https://prnt.sc/pe1e3v

sonra da şu uyarıyı aldım:https://prnt.sc/pe1dj6

30.000 bakımı yada 17.10.2019 da bakım yazıyor. Sizce bakıma sokayım mı yoksa 17 ekim gibi mi götüreyim ?

Motor yağıyla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım ?
    Muhtemelen uyarı tarihinden 1 yıl önce gitmiştiniz. Motorun içindeki yağın kalitesini ölçebilecek bir sensör yok. Bu yıllık bilgi sistemi. Gittiğinizde yağı değiştirip uyarıyı sıfırlayacaklar.

Şimdi de gitseniz olur, 17sinde de. Yağ yıl sonunda özelliğini yitiren bir şey. Muhakkak gitmek lazım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.