Şimdi Ara

Dsl sifresi hakkında acil soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ben dsl sifremi degistirmek istiyorum.Türk telekoma girince böyle bir yazı cıkıyor :

UYARI: Bu ekrandan şifre değiştirdiğiniz takdirde, DSL MODEM üzerinde girmiş olduğunuz şifreyi de değiştirmeniz gerekmektedir. Değiştirmeden önce yeni şifrenizi ve eski şifrenizi lütfen not ediniz.

Burda bir sorun yok ama DSL MODEM üzerinde girmiş olduğum şifreyi nasıl değiştirebilirim ? modemin markası DATRON.

Lütfen yardım edin yoksa biri sifreyi degistircek ve internete giremeyeceğim .....

• Eğer kurulum CD si varsa modemin Sanırım ordan değiştirilebilir! Ama yoksa ozaman:

http://192.168.1.1 adresine girceksin orda Kullanıcı adı: admin Şifre: admin . Buradan değiştirilebilir.
  • 192.168.1.1 yaz adres satirina kullanici adi ve sifreye de admin yaz gir.Orada maintance mi ne olacakti oradan kurcala bulursun zaten ;) Kolay gelsin.Eger olmadi msn'den ekle birimizi uzaktan yardim iste yapalim ;)
  • 192.168.1.1 burdan yapamadım ama modemin kurulum cd si var ordan nasıl yapabilirim acaba
  • Cd yi taktığında Kolay Kurulum Menüsü falan gelmesi lazım. kurcalarsan bulursun bence biraz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sagocuyuz.com

Arkadaslar ben dsl sifremi degistirmek istiyorum.Türk telekoma girince böyle bir yazı cıkıyor :

UYARI: Bu ekrandan şifre değiştirdiğiniz takdirde, DSL MODEM üzerinde girmiş olduğunuz şifreyi de değiştirmeniz gerekmektedir. Değiştirmeden önce yeni şifrenizi ve eski şifrenizi lütfen not ediniz.

Burda bir sorun yok ama DSL MODEM üzerinde girmiş olduğum şifreyi nasıl değiştirebilirim ? modemin markası DATRON.

Lütfen yardım edin yoksa biri sifreyi degistircek ve internete giremeyeceğim .....

Explorer'i açıp modeme erişmek için 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz.

Gelen iletişim kutusuna kullanıcı adı admin Şifre de admin yazıyoruz ve tamam diyip giriyoruz..

karşımıza modem ayarları sayfası geldi

Açılan sayfadan Management kısmına geçip admin account bölümne girin

Şimdi eski şifreyi girip allltaki kutuya yeni şifreyi girin tekrar girin apply butonun tıkladıktan sonra yeni şifremizi kullanabilirsiniz

• hmm. yanlız dostum bu senin gösteridiğin modeme giriş şifresini değiştirme değil mi? adsl şifresi gibi gelmedi bana ?
  • ADSL şifresi de Quick Start/Quick Setup altında olacak büyük ihtimalle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: by__metallica

hmm. yanlız dostum bu senin gösteridiğin modeme giriş şifresini değiştirme değil mi? adsl şifresi gibi gelmedi bana ?

Doğru söylüyorsun ben yanlış anlamışım

Doğru ayar için :http://adslistanbul.ttnet.net.tr/modemler/datron/index.html
  • arkadaslar ilginiz icin cok tesekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuemrek

quote:

Orjinalden alıntı: sagocuyuz.com

Arkadaslar ben dsl sifremi degistirmek istiyorum.Türk telekoma girince böyle bir yazı cıkıyor :

Explorer'i açıp modeme erişmek için 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz.

Gelen iletişim kutusuna kullanıcı adı admin Şifre de admin yazıyoruz ve tamam diyip giriyoruz..

karşımıza modem ayarları sayfası geldi

Açılan sayfadan Management kısmına geçip admin account bölümne girin

Şimdi eski şifreyi girip allltaki kutuya yeni şifreyi girin tekrar girin apply butonun tıkladıktan sonra yeni şifremizi kullanabilirsiniz

çok güzel açıklamışsın.

• Önemli değil, yardımcı olabildiysem ne mutlu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.