Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (796. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leon_312

blow off valve turbolu araclara takılıyor, aslında bende bilmiyordum sadece otobüslerdeki gibi havalı süspansiyondan geldiğini sanıyordum fakat gecen sene bizim semtin dolmuşuna bindim sabah baktım uzaktan tıs tıslı ses geliyor sadece yolda dolmuş var bende otobüs arıyorum sag sola bakınarak....
    tıs tıslı dolmuşa bindim hayırdır abi bu neden tıs tıslıyor diye oda böyle bir parcadan söz etti. bende geri gelmişken söyleyim dedim....
    artırmalarım sonucunda pahalı bir parca ve en iyisi HKS marka olarak tanımladım kendimce..

belirli süreden sonra insanın canı bu tıs tıs sesinden bıkıyor. ilk basta dolmuşa bindiğimde cok husma gitmişti tıs tıs sesi. sonra bana göre degil dedim bu parca : )

ALINTIIIIIIIIIIIII

Turbo otomobillerde turbochargerın oluştuduğu sıcak havanın tahliyesini sağlar, gazı bıraktığınız zaman turbonun sıkışmasını engeller. Dolayısıyla daha çok performans alırsınız ve turbonuzun ömrü kesin bir şekilde uzar. Tüm turbo otomobillerde mutlaka kullanılması gereken bir parçadır.
    Her turbo beslemeli otomobilde bulunması gereken turbo timer turbonuzun ve motorunuzun sağlıklı bir şekilde hizmet etmesini sağlar, kullanım süresini uzatır ve dolayısıyla verimini arttırır.
    Dünyanın en sesli 3 blow off undan birisi. (190 dB'e kadar ses)
    Tamamen alüminyum gövde
    Sertlik ayarlı
    5-35 psi arasında çalışır
    Universal. Her tür turbo araca monte edilebilir
    Adaptörleri ile birlikte kutusunda teslim edilir
    Tüm turbo araçlara uygulanabilir

Aslında heycan verici güzel bir ses hocam ama seninde dediğin gibi zamanla çok rahatsız eder sıkar insanı,benim arkadaşın vardı mitsubhisı lancer bir abart egzoz vardı 2 saat arabanın içinde duramıyorsun çok iğrenç birşey nerfet ediyorum abart egzozdan falan,arabada sadece motor sesi olucak o kadar hınnn hınnnnn
  • Arkadaşlar yukarıda yazdığım değerler yol bilgisayarından aldığım değerler değil.Aracımı ilk aldığım günden bu yana aldığım tüm yaptığım tabloya kayıt ediyorum.Ayrıca akaryakıtla ilgili tüm belgelerimi özenle saklıyorum.Yukarıda verdiğim yakıt değeri birebir doğrudur zaten dizel symbol ün güzelliğide bu .Yaz tatilimde yaptığım uzun yolda klima açık 4 kişi 4.3 lt/100km bir değer yakaladım.Tabiki herkesin kullanım tarzı şürüş karakteritiği farklıdır.Dizel araçtan korkmayın 2000 yılında sıfır aldığım renault kangoo marka aracımla üç yılda 63.000 km yol yaptım bakımları sögütözü reno mais de yapılıyordu motor ile ilgili en küçük bir sorun yaşamadım.Aracı sattığım arkadaşlada görüşüyordum o da bir problem yaşamadı.Tabi sonuçta bir makine her an arıza yapabilir ama bazı hususlara dikkat edilirse bu ihtimal azalır ama sıfıra inmez.Aynı şeyler benzinli araçlar için de geçerli.Benzinli arac arıza yapmaz diye bir kaide varmı sonuçta insan yapısı bir makina.İnsanların tercihleri farklı olduğundan bu kadar çok çeşit araç üretiliyor.Herkes kendi kullanımına uygun aracı alıyor bizlerde araçlarımızla ilgili hususları birbirimzle paylaşıp bilgi ediniyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broadcast33

abi uzun yolda cok yakmışsın ki buda normal 65 bg göre. fluence ile karşılastırdıgımda. 105bglik manule dizell araba ile uzun yolda 5 kişi +full bagaj 110 km hızda .100kmde ortalama 4,3lük degeri gördü. aracın sahibi amcam,hep akarabam diye bahsederim. aracını eşşek gibi kullanır hi. birseyi esirgemez oluruna bırakır. fakat cok titizdir artık nasıl oluyorsa bende bilmiyorum..

4,3lük degeri yakalamak icin ne kendini yırttı nede az yakcam diye caba gösterdi yolun hakkı neyse onu verdi... banada gösterirken yolda hava atıyordu bu araba yakmıyor diyordu...

diyecegim şuki
    symbol 1000kg 65bg, fluence 1300kg 105bg kıyasladıgında cok fark var..

yukardakilerden ayrı dediklerine harfi harfiyen katılıyorum...
  • beyler yeni opel astradaki arkadaslar bir video paylaşmış aracın dış kaplaması ile ilgili fakat orda kafama yatan çok güzel bir ayrıntı var...
    adam farlarada şeffaf film cekiyor. aslında mantıklı fakat far ısındıgında film ,filmlikten cıkarmı yoksa ne tür tepkime girer bilmiyorum ama tahminen birsey olmaz gibi geliyor cünkü cam filleri ne ısılara maruz kalıyor...

sararmaya karşı, taş sıcramalarına karşı, cizilmeye karsı iyi olcagını düsünüyorum... 30-50 tl alırlar düsüncesindeyim kaliteli cam film markası ve cizilmelere dayanıklı, güneş ısınlarını yok eden cekmeyen cam filmi ile cok iyi olcagını düsünüyorum..
    götürüsünden cok getirisi olan birsey bence. benim aklıma yattı nasip olursa yeni aracıma yaptırmayı düsünüyorum. sis farlarınıda...
    tabi videoda farları felan söküyorlar ama söktürmedende yapılır sanırım.. sökülürse asla yaptırmamzaten..

https://www.youtube.com/watch?v=zXhIcR0BDUM&feature=player_embedded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 18 Ağustos 2011; 22:47:10 >
  • quote:

quote:

abi uzun yolda cok yakmışsın ki buda normal 65 bg göre. fluence ile karşılastırdıgımda. 105bglik manule dizell araba ile uzun yolda 5 kişi +full bagaj 110 km hızda .100kmde ortalama 4,3lük degeri gördü. aracın sahibi amcam,hep akarabam diye bahsederim. aracını eşşek gibi kullanır hi. birseyi esirgemez oluruna bırakır. fakat cok titizdir artık nasıl oluyorsa bende bilmiyorum..

4,3lük degeri yakalamak icin ne kendini yırttı nede az yakcam diye caba gösterdi yolun hakkı neyse onu verdi... banada gösterirken yolda hava atıyordu bu araba yakmıyor diyordu...

diyecegim şuki

hocam galiba yanılmıyosam fluencenin 105 bg de 6 vites var 6 vites olduğu için daha az yakması normal
  • quote:

quote:

diyecegim şuki

Uzun yolda ne kadar az yakıyor hocam bu dizel araçlar ya bayılıyorum valla bazen diyorum içimden bütün sene dursun araç kapıda senede 2-3 hafta ailenle uzun yolculuk yapmak için bile mükemmel bir şey bence,araba olmazsa naparız bilmiyorum Allah herkese güzel kaliteli bir arabaya binmeyi nasip etsin
  • quote:

beyler yeni opel astradaki arkadaslar bir video paylaşmış aracın dış kaplaması ile ilgili fakat orda kafama yatan çok güzel bir ayrıntı var...
    adam farlarada şeffaf film cekiyor. aslında mantıklı fakat far ısındıgında film ,filmlikten cıkarmı yoksa ne tür tepkime girer bilmiyorum ama tahminen birsey olmaz gibi geliyor cünkü cam filleri ne ısılara maruz kalıyor...

sararmaya karşı, taş sıcramalarına karşı, cizilmeye karsı iyi olcagını düsünüyorum... 30-50 tl alırlar düsüncesindeyim kaliteli cam film markası ve cizilmelere dayanıklı, güneş ısınlarını yok eden cekmeyen cam filmi ile cok iyi olcagını düsünüyorum..
    götürüsünden cok getirisi olan birsey bence. benim aklıma yattı nasip olursa yeni aracıma yaptırmayı düsünüyorum. sis farlarınıda...
    tabi videoda farları felan söküyorlar ama söktürmedende yapılır sanırım.. sökülürse asla yaptırmamzaten..

https://www.youtube.com/watch?v=zXhIcR0BDUM&feature=player_embedded

Yanlız mükemmel hocam harbiden araç için varya çizilme sıfır olur kaza falan yapmazsan elemanlar siyah arabayı mat beyaz yaptılar bende düşünebilirim kesinlikle iyi bir ustayla konuşmak lazım ama bütün herşey çıktı resmen arabadan sakıncalı olabilir + çıkarmadan nasıl yapcaklar ki öle sağlıklıda olmaya bilir aslında bir bakıma çıkarmak daha mantıklı sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

hocam galiba yanılmıyosam fluencenin 105 bg de 6 vites var 6 vites olduğu için daha az yakması normal

ewet abi 6 vitesli. az yakması normal fakat Allah seni inandırsın biz 700kmlik yolu 5. viteste gittik. inan arabaya acıdım, amcam lafımı sözümüde dinlemiyor. neymiş efendim öyle olunca devirsiz gidiyormuş. 6. vites 150 ve yukarısı olunca atarım diyor . gercekten icimden ne halin varsa gör dedim. inanın siz anlattıgımın hepsini anlattım efedersiniz eşşek esek olunca laftan sözden anlamıyor.

siz beni bilirsiniz her kesin aracını kendi aracım gibi bilir sayarım fakat amcamın arabasını sildim attım kafamdan... gercekten onun araba alınmaz, bakımlarını kesinlikle aksattırmıyor, aracındada en ufak birsey yok ama eşşek gibi kullandıgından alınmaz onun aracı..
    ben görüp bildiğimden alınmaz diyorum fakat normal birisi anlayamaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

ewet abi dizelin böyle yaktıgını görünce insan birazdaha hevesleniyor ve dizele ısınıyor. dediğin gibi kapının önünde yatsın dizel aracım olsun senin gibi diyen cok var ama ince ayrıntıya gelince dizellin bize gre olmadıgı ortaya cıkıyor... ama kimse bizim gibi ince düsünmüyor....

farları veya diger parcaları cıkarılmadanda yapılıyor fakat işcilik zahmetli oluyor. hem aracının kaportasını cizmeyecekler hemde aracına uygun filmi kesecekler bu yüzden ince işcilik isteyen bir konu...

aracın dış kaplaması iyi birsey sayılır. dezavantajlarını saymazsakk. 1,2 kere mat siyah görmüştüm birde almancının arabasında Q7 asker desenli film kaplattırmıştı..... aslında güzel birsey

bu videolarda cıkarılmadan yapılmış.... fakat türkiyedede mata veya canlı renklere veya rengarenk desenli yaptıranlarda var ama suan icin tükiyede tam moda degil ama avrupada tutulan birsey sanırım. Q7 yapan adamdan veya videoda cls ye yaptıran adamdan anlasılıyor...

https://www.youtube.com/watch?v=uXhoiAp8XKM&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=Qd3uehLnAgw&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=aTl6GSCXzNk&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 18 Ağustos 2011; 23:54:57 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

ewet abi 6 vitesli. az yakması normal fakat Allah seni inandırsın biz 700kmlik yolu 5. viteste gittik. inan arabaya acıdım, amcam lafımı sözümüde dinlemiyor. neymiş efendim öyle olunca devirsiz gidiyormuş. 6. vites 150 ve yukarısı olunca atarım diyor . gercekten icimden ne halin varsa gör dedim. inanın siz anlattıgımın hepsini anlattım efedersiniz eşşek esek olunca laftan sözden anlamıyor.

siz beni bilirsiniz her kesin aracını kendi aracım gibi bilir sayarım fakat amcamın arabasını sildim attım kafamdan... gercekten onun araba alınmaz, bakımlarını kesinlikle aksattırmıyor, aracındada en ufak birsey yok ama eşşek gibi kullandıgından alınmaz onun aracı..
    ben görüp bildiğimden alınmaz diyorum fakat normal birisi anlayamaz...

devir saati yokmuydu hocam ya amcaya göre onun gözünde sen daha küçüksün ondan dinlemiyordur gurur yapmış
  • quote:

quote:

ewet abi dizelin böyle yaktıgını görünce insan birazdaha hevesleniyor ve dizele ısınıyor. dediğin gibi kapının önünde yatsın dizel aracım olsun senin gibi diyen cok var ama ince ayrıntıya gelince dizellin bize gre olmadıgı ortaya cıkıyor... ama kimse bizim gibi ince düsünmüyor....

farları veya diger parcaları cıkarılmadanda yapılıyor fakat işcilik zahmetli oluyor. hem aracının kaportasını cizmeyecekler hemde aracına uygun filmi kesecekler bu yüzden ince işcilik isteyen bir konu...

aracın dış kaplaması iyi birsey sayılır. dezavantajlarını saymazsakk. 1,2 kere mat siyah görmüştüm birde almancının arabasında Q7 asker desenli film kaplattırmıştı..... aslında güzel birsey

bu videolarda cıkarılmadan yapılmış.... fakat türkiyedede mata veya canlı renklere veya rengarenk desenli yaptıranlarda var ama suan icin tükiyede tam moda degil ama avrupada tutulan birsey sanırım. Q7 yapan adamdan veya videoda cls ye yaptıran adamdan anlasılıyor...

https://www.youtube.com/watch?v=uXhoiAp8XKM&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=Qd3uehLnAgw&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=aTl6GSCXzNk&feature=related

Bende rasladım hocam bir kaç tane BMW mat siyah hoşuma gitti açıkcası ama diğer renklerde çok güzel duruyor gerçekten özellikle aston martin çok güzel oldu videoda acaba ne kadara yapıyoladır dediğin gibi çıkartmadan yapmak biraz daha ince işcilik gerektiriyor ama hem biraz daha hızlı yapılamasını sağlar bence 2-3 saatte rahat bitirebilirler bir araçı belki o kadar bile sürmez.
  • quote:

devir saati yokmuydu hocam ya amcaya göre onun gözünde sen daha küçüksün ondan dinlemiyordur gurur yapmış

abi devir saati olmaz olurmu, dizelin devri 2000 oldugunu daha asılayamadım. ilk defa dizel araba alıp kullanıyor aklı benzine kayıyor sanırım 2500-3000 devirden asagı kullanmıyor... böyle böyle yaptıyorum he he diyor anlamış gibi yapıyor ama söylediğimi bi türlü uygulatamadım. böyle insanın arabasına zarar felan gelmez : )

gurur yaptıgından degil kendi bildiğini okuyor....

aracını aldıgında sanırım 2 sene önce piknige gitmiştik kızılcahamama, bana hava atacak arabada bu böyle su söyle diye , tvlerde cıkıyorya fluence reklamında sizde bu varmı su var mı diye... aynen öyle bir cins... fakat ilk aldıgından kullanmayı bilmiyor özelliklerini extreme donanımlı aldı kimseye danısmadan, 85 bglik siparis vermişti. dedim sen ne yapıyorsun 85 bglik o aracın hakkı degil ,symbolde 85lik var hayvan gibi arabaya yetmez diyerekten 105lige kaydırdım. donaımınıda söyledim full aldiye ama ben donanımlı araba yı ne yapayım dedi bu yeterdemesiyle susutum üstelemedim...
    şimdi iyiki 105 almısım diyor , ama bana ne tsekkür nede dua etti..

neyse piknikte bana aracını gösteriyor bu böyle söyle diye ama özelliklerini bilmediginden nasıl yapıldıgını bilmiyor.
    bana broşürde su özellik var ama bende bir türlü olmuyor dedi, vites degiştirme ısıgının yapması gerekiyor ama bende yanmıyor felan dedi.

ver aracın anahtarını deneyelim dedim yüksek devirli kullanayım bi bakayım dedim. neyse boş ver pek önemli degildi.
    icimden senin taa AQ dedim fazla üstelemedim bozuntuya vermedim hayırlı olsun güzel arac dedim yerime cekildim..

diger yorumumda o araba ile 700km yaptık dedim uzun yolda. adam arabayı vermemek icin bana saglam numarası yaptı... 350km = 4 saatlik yol.
    şahsen bende ne ayak kalırdı nede basmak icin kuvvet olurdu. ben yoruldum birazda sen sür demedi. demesini beklerdim fakat aracı sürmeyecegime yemin ettim. piknikteki yaptıgı şerefsizlikten ötürü...

binmezdim arabasına ama kendisinin annesi, benim babanenemin ihtiyacı oldugundan bindim...

normalindede ben arabayıda verde bir süreyim,bir deneyim diyen birisi asla degilim. arabanın basına birsey gelecegi tutar, olurya ben sürerken birsey olur onun yükümlülüğü altına girmem.

birde bende bir huy vardır, babmda olsa akrabamda olsa arkadaslarımda olsa onların sürdüğü arabaya güvenerek oturmam icimde bir tedirginlik olur...
    kendi sürüşüme ve reflexlerime güvendiğim icin bir baskasının kine asla güvenemiyorum....
  • quote:

Bende rasladım hocam bir kaç tane BMW mat siyah hoşuma gitti açıkcası ama diğer renklerde çok güzel duruyor gerçekten özellikle aston martin çok güzel oldu videoda acaba ne kadara yapıyoladır dediğin gibi çıkartmadan yapmak biraz daha ince işcilik gerektiriyor ama hem biraz daha hızlı yapılamasını sağlar bence 2-3 saatte rahat bitirebilirler bir araçı belki o kadar bile sürmez.

abi ustanın profesyonelliğine kalmış. zaten profesyonel ellere teslim etmek gerekir.
    tabikide bir yönden zamandan tasarruf saglamış olur.. nekadar sürer bilmem ama rahat 2,3 saati alır diye tahmin ediyorum.... videodaki gibi 3,5 dakikalıga benzemiyor bu işler : )

fiyat konusuna gelince bir sahin fiyatına yaparlar her halde : )
    söyle söyleyim kaput korumayı en kaliteli film 3m markayı sordugumda 400tl demişlerdi yalnız kaputun hepsini filimle kapatmıyorlar bildiğin üzere 2,3 karıslık yukarı cıkıyorlar ve tamponun komplesini filmliyorlar... buna 400 dedilerse bu yoldan cıkarak bu işi temiz 3000tlye halledersin tahminimce gidip ögrenmek lazım ..

zaten film pahalı birsey degil işcilik pahalı...

tabikide kalitesinden kalitesine degişiyor benim arkadasımın 98 model corsası var tavanını parlak siyaha kaplatmış en ucuz filmi cekmişler 50tlye tavanı halletmiş. tabikide kalitesi 50tllik birsey olmıuş. ben gördüğümü söylediğimden abi güzel olmamış dedim oda zaten dedi benimde icime sinmedi üstünde dura bildiği kadar dursun sökeriz dedi...

ewet astonmartin ayrı bir incelikle yaptıkları belli... yan aynalara ve arka stoplara karbon kaplama iyi gitmiş. kimisi görgüsüzce full karbon kaplanttırıyor... zaten herkes bilir karbonun nekadar pahalı oldugunu. karbon ince detaylarda güzeldir...

misal arka rüzgarlıkta, yan marşbiyelde ön arka tamponların alt spoylerlarında güz durur.
    opel astrada orjinal karbonu ic tasarımda kullanmış, kapı tutmacların, havalandırma ızgara cercevesinde ve ön konsol cd calar bölümünde kullanmış..

diyecegim şu ki bir seyi kullanmanında bir sırını var...
  • quote:

quote:

abi ustanın profesyonelliğine kalmış. zaten profesyonel ellere teslim etmek gerekir.
    tabikide bir yönden zamandan tasarruf saglamış olur.. nekadar sürer bilmem ama rahat 2,3 saati alır diye tahmin ediyorum.... videodaki gibi 3,5 dakikalıga benzemiyor bu işler : )

fiyat konusuna gelince bir sahin fiyatına yaparlar her halde : )
    söyle söyleyim kaput korumayı en kaliteli film 3m markayı sordugumda 400tl demişlerdi yalnız kaputun hepsini filimle kapatmıyorlar bildiğin üzere 2,3 karıslık yukarı cıkıyorlar ve tamponun komplesini filmliyorlar... buna 400 dedilerse bu yoldan cıkarak bu işi temiz 3000tlye halledersin tahminimce gidip ögrenmek lazım ..

zaten film pahalı birsey degil işcilik pahalı...

tabikide kalitesinden kalitesine degişiyor benim arkadasımın 98 model corsası var tavanını parlak siyaha kaplatmış en ucuz filmi cekmişler 50tlye tavanı halletmiş. tabikide kalitesi 50tllik birsey olmıuş. ben gördüğümü söylediğimden abi güzel olmamış dedim oda zaten dedi benimde icime sinmedi üstünde dura bildiği kadar dursun sökeriz dedi...

ewet astonmartin ayrı bir incelikle yaptıkları belli... yan aynalara ve arka stoplara karbon kaplama iyi gitmiş. kimisi görgüsüzce full karbon kaplanttırıyor... zaten herkes bilir karbonun nekadar pahalı oldugunu. karbon ince detaylarda güzeldir...

misal arka rüzgarlıkta, yan marşbiyelde ön arka tamponların alt spoylerlarında güz durur.
    opel astrada orjinal karbonu ic tasarımda kullanmış, kapı tutmacların, havalandırma ızgara cercevesinde ve ön konsol cd calar bölümünde kullanmış..

diyecegim şu ki bir seyi kullanmanında bir sırını var...

Pahalı malzeme oldumu oto. artıyor hocam ucuz malzeme olsa 300-400 versen her türlü yaptırırsın arabayı olmadı ben kendim alır yaparım yani çok yapmak istesem 3000 lira hayatta vermem ona verilir mi hiç? :) amca konusuna gelince boşver hocam ben dünya malına düşkün adamı hiç sevmem ayrıca kendi malımıda hiç sakınmam bşyden Allaha şükür hiç bşyde olmadı şu zamana kadar her malım öyledir pc im olsun telefonum olsun her türlü sakınmam takmamda,eminim zaten senin ondan iyi arabada kullandığınadan hocam bu araba kullanma güven konusunda bende çok nadir insanlara güvenirim leon dostum bir toyota versosu olan arkadaşım birde eniştem iyi araba kullanır gerçekten güvenirim ama enişte senin gibi aynı michael schumacher kullansa güvenmez aman şöyle yapma aman böyle yapmabenimde huyumdur yanımdaki adam bana şöyle yap böyle yap demesin en uyuz olduğum şey yavaş git dese basarım yapma dediği herşeyi yaparım yani
  • quote:

Pahalı malzeme oldumu oto. artıyor hocam ucuz malzeme olsa 300-400 versen her türlü yaptırırsın arabayı olmadı ben kendim alır yaparım yani çok yapmak istesem 3000 lira hayatta vermem ona verilir mi hiç? :) amca konusuna gelince boşver hocam ben dünya malına düşkün adamı hiç sevmem ayrıca kendi malımıda hiç sakınmam bşyden Allaha şükür hiç bşyde olmadı şu zamana kadar her malım öyledir pc im olsun telefonum olsun her türlü sakınmam takmamda,eminim zaten senin ondan iyi arabada kullandığınadan hocam bu araba kullanma güven konusunda bende çok nadir insanlara güvenirim leon dostum bir toyota versosu olan arkadaşım birde eniştem iyi araba kullanır gerçekten güvenirim ama enişte senin gibi aynı michael schumacher kullansa güvenmez aman şöyle yapma aman böyle yapmabenimde huyumdur yanımdaki adam bana şöyle yap böyle yap demesin en uyuz olduğum şey yavaş git dese basarım yapma dediği herşeyi yaparım yani

tabi abi zevk meselesi ve zevkine düşkün olduktan sonra her türlü bir sekilde aracı kaplatırsın. birde muayne derdi var, adamlar cam filmine öyle böyle geciriyorlar. komple kaplamada gecirmezler : )... far olayı benim hosuma gittive kafama yattı hiç aklıma gelmedi filim felan :) paylasım iyi oldu...

amcamı artık sallamıyorum artık. ewet dediğin gibi amcamdan iyi kullanıyorum. zaten bunu tüm akrabalarım biliyor ve kabulleniyor...
    inan amcamın çocukları benim yegenlerim : ) kendi arabalarına kıyasla benim aracaımın ici daha sessiz oldugunu söylediler...

tabi dizelle benzinliyi bir tutamam sonucta fluence boru degil ,yalıtımı illa iyi olcaktır. ama gözle görülür fark varsa zaten bu kacınılmaz oluyor...

abi bende sevmiyorum bana müdehale edilmesinden , zaten ben son derecede kurallara uyan birisiyim. başkasının arabasına bindiğimde bende müdehale ediyorum, atıyorum önümüzdeki araba frene basmıyor onun önündeki araba frene basıyor, yavasla öndeki aniden durabilir diyorum pat aynen öyle oluyor...

ısıklarda arabalar duruyor adamın önünde 5 araba var diger tarafta 2 araba var diye birden direksiyon kırıyorlar. abi sen yavas yavas dur demeye baslarım ısıklara gelince , bende yapıyoruma ama dikkatli olması gereken yerde yapıyorum...

ben buraya yazdım mı bilmiyorum ama. ısıklarda duruken veya durmaya yaklasırken mutlaka arkama bakarak durum. arkadan suratle gelen ısıkları aldırmaz durmaya calısır fren yapar isesini duyarım veya selektör yapar bakarım diye devamlı arka bakarım... zaten kazalrın cogu ısıklarda oluyor...

bayag bi oluyor ısıklara 200 metre kala durmaya basladım yesil yanıyordu sonra yanıp sönme basladı tam duruyordum, arkadan cimento kamyonu seklektör yaptı kornaya bastı, baktım kamyon geliyor duramayacak gaza kökledim kırmıza gectim .önümde göbek oldugunda sol tarafa hemen döndüm kamyonun gecmesine izin verdim . yoksaa gidiveriyordum. neyseki kamyomcu bilincliymiş ki beni uyardı... hata onda oldugu halde. ogünden buyana hep arkama bakarar dururum.. genelde tvlerde görüyoruz, veya kaza oldugunda yanında geciyor olmadı kaza anına sahit oluyoruz.

dediğim gibi genelde ısıklarda kaza oldugu icin. kimisi krulla uyuyor kimisi uymuyor. yesil yanıp yanıp söndüğünden öndeki arabanın gececegini tahmin edip arkadakide gazlıyor ve öndeki frene basınca arkadakide bodoslama arabaya giriyor. bundan ötürü ısıklarda dikkat edin.

hele arkanızdaki araba takoz ise tamamen dikkat edin, altına 4,5 bintlye araba alan sürücüyüm diye yollara cıkıyorlar...
  • Selam arkadaşlar, bugün aracıma biraz bakım yaptırdım, yapılanlar ve toplam maliyet şu şekilde:
    Ön fren diskleri, balatalar, rot başları ve rotla ilgili bir parça daha (ismini bilmiyorum), rot balans ayarı. toplam malzeme tutarı:170 TL, rot balans ayarı :20 TL, işçilik 70 TL, toplam maliyet: 260 TL.
    Usta amortisörlerin de ses yaptığını ve değişmesi gerektiğini söyledi, 1500 km sonra yağ değişimi yaparken onları da değiştireceğim. Gelişmeleri buradan paylaşırım.
  • quote:

quote:

abi devir saati olmaz olurmu, dizelin devri 2000 oldugunu daha asılayamadım. ilk defa dizel araba alıp kullanıyor aklı benzine kayıyor sanırım 2500-3000 devirden asagı kullanmıyor... böyle böyle yaptıyorum he he diyor anlamış gibi yapıyor ama söylediğimi bi türlü uygulatamadım. böyle insanın arabasına zarar felan gelmez : )

gurur yaptıgından degil kendi bildiğini okuyor....

aracını aldıgında sanırım 2 sene önce piknige gitmiştik kızılcahamama, bana hava atacak arabada bu böyle su söyle diye , tvlerde cıkıyorya fluence reklamında sizde bu varmı su var mı diye... aynen öyle bir cins... fakat ilk aldıgından kullanmayı bilmiyor özelliklerini extreme donanımlı aldı kimseye danısmadan, 85 bglik siparis vermişti. dedim sen ne yapıyorsun 85 bglik o aracın hakkı degil ,symbolde 85lik var hayvan gibi arabaya yetmez diyerekten 105lige kaydırdım. donaımınıda söyledim full aldiye ama ben donanımlı araba yı ne yapayım dedi bu yeterdemesiyle susutum üstelemedim...
    şimdi iyiki 105 almısım diyor , ama bana ne tsekkür nede dua etti..

neyse piknikte bana aracını gösteriyor bu böyle söyle diye ama özelliklerini bilmediginden nasıl yapıldıgını bilmiyor.
    bana broşürde su özellik var ama bende bir türlü olmuyor dedi, vites degiştirme ısıgının yapması gerekiyor ama bende yanmıyor felan dedi.

ver aracın anahtarını deneyelim dedim yüksek devirli kullanayım bi bakayım dedim. neyse boş ver pek önemli degildi.
    icimden senin taa AQ dedim fazla üstelemedim bozuntuya vermedim hayırlı olsun güzel arac dedim yerime cekildim..

diger yorumumda o araba ile 700km yaptık dedim uzun yolda. adam arabayı vermemek icin bana saglam numarası yaptı... 350km = 4 saatlik yol.
    şahsen bende ne ayak kalırdı nede basmak icin kuvvet olurdu. ben yoruldum birazda sen sür demedi. demesini beklerdim fakat aracı sürmeyecegime yemin ettim. piknikteki yaptıgı şerefsizlikten ötürü...

binmezdim arabasına ama kendisinin annesi, benim babanenemin ihtiyacı oldugundan bindim...

normalindede ben arabayıda verde bir süreyim,bir deneyim diyen birisi asla degilim. arabanın basına birsey gelecegi tutar, olurya ben sürerken birsey olur onun yükümlülüğü altına girmem.

birde bende bir huy vardır, babmda olsa akrabamda olsa arkadaslarımda olsa onların sürdüğü arabaya güvenerek oturmam icimde bir tedirginlik olur...
    kendi sürüşüme ve reflexlerime güvendiğim icin bir baskasının kine asla güvenemiyorum....

hocam sana hak veriyorum öle banyaklar malesef uzaktan yakından benimde başıma benzer biir olay geldi geçen yıl bir akrabamın 2006 toyota yaris var otomatik bir tanıdığım hastalandı giderkende arabayı hasta olan akrabam sürdü ya dedik enişte dur biz kuıllanalım yok ben kullancam benim arabam dedim senin arabanın ta AQ koyum dedim tabi içinmden neyse hastaneye geldik ama adamın ayakta duracak hali yok arabayı park ederken az kalsın çarpıyodu dedi sen parket arabayı tamam aldım anahrtarı arabad otomatik arabayı park etdikten sonra aceleden P konumuna getirmeyi unutmuşum R de kalmış sonra 1 gün hastanede kaldı ertesi gün arabayla giderken bende bindim yanına dedi bozmuş sun arabayı dedim noolmuş işte R de bırakmışsın taklı aklmış bozmussun dedim sinirli bir şekilde dedim bu araba noylondanmı bozulsun bu araba hem iyilik yapıyoz hastanede işlemleri yapıyoz bilmemnapyoz hale nankörlük yapıyo daha öncede dedeğim gibi akaraba çevremiz olsun arkadaş çevresi olsun malesef illa cins insanlarla karşılaşıyoz
  • quote:

Arkadaşlar bugün aracımın 70 bin bakımını yaptırdım yapılan uygulamalar.
    -4 lt yağ. 50 tl.
    -hava,yağ,polen filitresi. 30 tl.
    -Arka merkez değişti.25 tl.
    -b.sprey kullanıldı. 10 tl.
    -ön disk ve balatalar değişti. 100 tl.
    -Alt şanzıman kulağı değişti. 25 tl.
    -işçilik 50 tl.
    toplamda 290 tl ye halletmiş oldum.

quote:

Teknik_Ogretmen

En son yaptırdığım bakım hocam benim usta iyi fiyat vermiş gerçekten helal olsun.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bugün aracımın 70 bin bakımını yaptırdım yapılan uygulamalar.
    -4 lt yağ. 50 tl.
    -hava,yağ,polen filitresi. 30 tl.
    -Arka merkez değişti.25 tl.
    -b.sprey kullanıldı. 10 tl.
    -ön disk ve balatalar değişti. 100 tl.
    -Alt şanzıman kulağı değişti. 25 tl.
    -işçilik 50 tl.
    toplamda 290 tl ye halletmiş oldum.

quote:

Teknik_Ogretmen

En son yaptırdığım bakım hocam benim usta iyi fiyat vermiş gerçekten helal olsun.

Evet ustanı ben de tebrik ederim
  • quote:

dediğim gibi genelde ısıklarda kaza oldugu icin. kimisi krulla uyuyor kimisi uymuyor. yesil yanıp yanıp söndüğünden öndeki arabanın gececegini tahmin edip arkadakide gazlıyor ve öndeki frene basınca arkadakide bodoslama arabaya giriyor. bundan ötürü ısıklarda dikkat edin.

hele arkanızdaki araba takoz ise tamamen dikkat edin, altına 4,5 bintlye araba alan sürücüyüm diye yollara cıkıyorlar...

Hocam ışıklarda çok kaza olur çünkü ışıkları zaten kilit noktalara koyuyorlar düşün bide oralarda ışık olmadığını kesin ölümlü kazalar olur,benim eski arabamada ışıklarda en önde duruyordum birtane ticarı takk etti vurmuşmuştu arkadan bana Allahtan bşy olmamıştı benim arabaya ufak tefek çizik hiç uğraşamam dedim herkes yoluna baksın,aynen hocam bende çok dikkat ederim arkama sağlam arabaları alıyorum genelde kuş sersi ve kamyon alınmaz arkaya Allah korusun trafik canavarı resmen adamlar.
  • 
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.