Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (769. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar geçen bahsettiğm cam sorunum vardı hatırlarsanız dün sanayiye gittim tanıdık motorcu vardı camı gösterdim dedim bunu kim yapar dedim yanınıda bir kaportacı arkadaş vardı dedi abi toz kaçmış camın içine bastı sabunlu suyu tamam teklemesl durdu akşam geldim eve dedim son bidefa test edeyim dedim camı kaldırdım indirdim yine aynı şeyi yaptı 2. sefer camı indirdiğimde bu seferinecam yerinden çıktı başımdan kaynar sular döküldü bugün yine gittim tanıdığım bir kaportacıya camı ona gösterdim camın yanında siyah bir barça vardı o kırıkmış cam bu yüzden çıkmış yeni parça aldı taktı cam şimdi gayet güzel çalışıyo 10 tl ye işi hallettim jant kapağının birisi kenardan çatlamıştı gittim yeni takım aldım bitane sileceklerin bitasinin plastği çıkmış yeni tip sileceklerden taktım bide geldim akşam yıkadım arabayı araba cillop gibi oldu
  • bugün yıkadıktan sonra çekdiğim fotoraflar

• .

• .
  • .

• .

• maşallah mert usta gene cillop gibi yapmışsın dediğin gibi
    cam nasıl çıktı yerinden ya ona şaşırdım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

merhaba arkadaşlar geçen bahsettiğm cam sorunum vardı hatırlarsanız dün sanayiye gittim tanıdık motorcu vardı camı gösterdim dedim bunu kim yapar dedim yanınıda bir kaportacı arkadaş vardı dedi abi toz kaçmış camın içine bastı sabunlu suyu tamam teklemesl durdu akşam geldim eve dedim son bidefa test edeyim dedim camı kaldırdım indirdim yine aynı şeyi yaptı 2. sefer camı indirdiğimde bu seferinecam yerinden çıktı başımdan kaynar sular döküldü bugün yine gittim tanıdığım bir kaportacıya camı ona gösterdim camın yanında siyah bir barça vardı o kırıkmış cam bu yüzden çıkmış yeni parça aldı taktı cam şimdi gayet güzel çalışıyo 10 tl ye işi hallettim jant kapağının birisi kenardan çatlamıştı gittim yeni takım aldım bitane sileceklerin bitasinin plastği çıkmış yeni tip sileceklerden taktım bide geldim akşam yıkadım arabayı araba cillop gibi oldu

abi Allahtan büyük masraf açmamış, ben krikoda sorun olcagını tahmin etmiştim neyseki sorun kısa ve ucuz yoldan giderilmiş... masraf açmamasına sevindim...
    bu jant kapakları benim en sevdiğim ve symbole en güzel yakışan, şık gösteren jant kapagı oldugna inanıyorum.. güzel yakışmış, aracın cok diri duruyor ,güle güle kullan..
  • .

kafkas hocam kırmızı çizdiğim yer öne doğru yerinden çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 18 Haziran 2011; 23:45:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

merhaba arkadaşlar geçen bahsettiğm cam sorunum vardı hatırlarsanız dün sanayiye gittim tanıdık motorcu vardı camı gösterdim dedim bunu kim yapar dedim yanınıda bir kaportacı arkadaş vardı dedi abi toz kaçmış camın içine bastı sabunlu suyu tamam teklemesl durdu akşam geldim eve dedim son bidefa test edeyim dedim camı kaldırdım indirdim yine aynı şeyi yaptı 2. sefer camı indirdiğimde bu seferinecam yerinden çıktı başımdan kaynar sular döküldü bugün yine gittim tanıdığım bir kaportacıya camı ona gösterdim camın yanında siyah bir barça vardı o kırıkmış cam bu yüzden çıkmış yeni parça aldı taktı cam şimdi gayet güzel çalışıyo 10 tl ye işi hallettim jant kapağının birisi kenardan çatlamıştı gittim yeni takım aldım bitane sileceklerin bitasinin plastği çıkmış yeni tip sileceklerden taktım bide geldim akşam yıkadım arabayı araba cillop gibi oldu

abi Allahtan büyük masraf açmamış, ben krikoda sorun olcagını tahmin etmiştim neyseki sorun kısa ve ucuz yoldan giderilmiş... masraf açmamasına sevindim...
    bu jant kapakları benim en sevdiğim ve symbole en güzel yakışan, şık gösteren jant kapagı oldugna inanıyorum.. güzel yakışmış, aracın cok diri duruyor ,güle güle kullan..

sağol leon hocam bayadır ilgilenmiyordum araba ile şimdi allah nasip ederse 80.000 bakıma gittğimde ön farları temizletcem bide ön kaputla tamponu boyattırabilrsem boyattırıcam
  • quote:

sağol leon hocam bayadır ilgilenmiyordum araba ile şimdi allah nasip ederse 80.000 bakıma gittğimde ön farları temizletcem bide ön kaputla tamponu boyattırabilrsem boyattırıcam

hayırdır abi durup dururken tampon kaputu neden boyatıyorsun... aracının degerini öldürürsün.
  • quote:

quote:

hayırdır abi durup dururken tampon kaputu neden boyatıyorsun... aracının degerini öldürürsün.

anladım mert ustam gösterince.
    evet neden baya olayına yöneldin sıkıntı mı var ?
  • quote:

quote:

hocam arabanın ön tarafında aşırı derecede taş vurukları var ve kaputun 2 yerinde çok hafif görünmüyecek kadar taş vurukları ve ön tamponun 2 yerinde sürtük var bitanesi biraz derin bu yüzden boyatmaya niyetliyim fiyat sordum kaput+tampon+komple cila 300 tl dedi
  • quote:

hocam arabanın ön tarafında aşırı derecede taş vurukları var ve kaputun 2 yerinde çok hafif görünmüyecek kadar taş vurukları ve ön tamponun 2 yerinde sürtük var bitanesi biraz derin bu yüzden boyatmaya niyetliyim fiyat sordum kaput+tampon+komple cila 300 tl dedi

abi bence hic yaptırma , elinde sonunda bir şekilde yine olcak, yola cıkan tüm arabalar bu riski taşıyor, hiç kimse benim arabaya birsey olmaz diyemez ,yavas gidersin önlemini alırsın 3 taş yerine 1 taş gelir..

bu yüzden ilerde sattıgın zaman en az 2000tl zararla satarsın ve 300tlyi kendi göz estetiğne vermiş olursun.

birde üstelik sırdan yeride boyat mıyorsun, kaputu boyatıyorsun, birde üstüne tampon eklenince karşıdaki insan icin araba kazalı duruma düşüyor, karşındakine nekadar anlatırsan anlat budurum hiç degişmeyecek.. kendi acımdan ben böyle degerlendiriyorum....

dersin ki bana abi ben bu aracı hic satmayı düsünmüyorum keyfi icabı yaptırıyorum dersen birsey diyemem.

yolda yanımdan gecen arabaları görüyorum tamponları sürtmeden dolayı cizik, eski arabayıda gördüm bu şekilde, sıfır yeni arabayıda gördüm bu sekilde. internetteki ilanlara göz gezdirdiğimde adamın camurlugu ice göçmüş yaptırmamış, neden yaptırmadıgı belli aracın degerini korumak icin...

kaputa gelince uzun yola cıkan bir arabaya mutlaka taş gelir.bana hic gelmedi desem yalan söylemiş olurum, insanlar bu durumu kaput filmi ile çözmeye çalışsada , kaput filmininde kendine göre zararı var..
    bence oluruna bırak ......
  • quote:

quote:

quote:

İyi düşünmelisin abi leonunda dediği gibi satarken çok uğraştırır seni zaten satmayıda düşünüyosun 1 seneden beri duyuyorum arada senden bende sahsen görüyorum boyalı arabaları hemen kurt düşüyor içime kazamalımı acaba diye Ayrıca görülmeyecek kadar çizikten vuruktan birşey olmaz resimlerini falanda görüyoruz aracın gayet temiz ve şık maşallah hem boşuna masraf bence 300 tl yerine 100 lira ver arabanın motoruna bakım yaptırırsın,ufak tefek şeyler yaptırabilirsin.
  • sorununa çözüm var mı bilmiyorum ama aynı sorun ben de var . sorun değil aslında bütün cliolarda var diye duydum o yüzden .
    quote:

Orijinalden alıntı: drtroy

Arkadaşlar CLİO-II forumuna da yazdım ama şanzıman sistemleri aynı olduğundan çözüm bulamadığım konuda sizelrden de yardım istiyorum.

DEBRİYAJ MESELESİNE çözüm arıyorum.

arabam 2005 model 1.4 16 clio HB. Debrijaj sertlğinden ziyade özellikle DEBRİYAJI BIRAKIRKEN BİR NOKTADAN SONRA ANİDEN İTTİRMESİ ve debriyaja BASARKEN PLASTİK BİRŞEYE SRÜTÜYORMUŞ hissinden ÇOK rahatsızım. Araba özellikle 2. VİTESE GEÇERKEN çok DİKKAT ETMEZSEM(ya ayağımı yavaşça çekmeliyim yada GAZI biraz fazla vermeliyim) ZIPLATARAK geçiş yapıyor. Debriyaj balatası bitik değil bu kesin.

Buna benzer sorunları olan MEGANE'lar için debriyaj YAYI DEĞİŞİMİ ve DEBRİYAJ PARÇALARININ (hangi parça bilmiyorum) YAĞLANMASI gibi şeylerden bahsedilmiş.

Bu soruna çözüm bulan arkadaş hiç oldu mu? Bu bahsedilen YAY nerdedir. DEBRİYAJ BALATASI DEĞİŞTİRMEK sorunu geçici çözüyormuş. Bu konunun üzerine giden yada çözüme denk gelen oldu mu? Klasik olarak RENOULT DEBRİYAJI BÖLEDİR deyip geçiyoruz ama sürüş konforumuzu çok etkileyen bir faktör bu.

Yardım ederseniz çok seviririm

Saygılarımla
  • bütün arkadaşlar haklı ama , ama ben alıcı olarak bakarsam kaputu boyanmış diye araba önden kaza yapmış diye düşünmem. ön tampon ve ön çamurluklar orjinalse sorun yoktur bence . satarken sorun olur diye araba boyatmayanlar var :D çok garip geliyo bana. arabayı satmak için kullanmıyoruz ki. araba sahibinin arabasını güzel görmesi daha önemli bence.
    quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

quote:

quote:

İyi düşünmelisin abi leonunda dediği gibi satarken çok uğraştırır seni zaten satmayıda düşünüyosun 1 seneden beri duyuyorum arada senden bende sahsen görüyorum boyalı arabaları hemen kurt düşüyor içime kazamalımı acaba diye Ayrıca görülmeyecek kadar çizikten vuruktan birşey olmaz resimlerini falanda görüyoruz aracın gayet temiz ve şık maşallah hem boşuna masraf bence 300 tl yerine 100 lira ver arabanın motoruna bakım yaptırırsın,ufak tefek şeyler yaptırabilirsin.
  • @mert karip

Hocam maşallah araban resimlerde çok güzel görünüyor. Kaputla tamponda da öyle sırıtan büyük bir şey yok. Boyatma kararını saygı duyarım.

Ama araban 4 yıldır kullanımda ve koyu renkli. Acaba boyatırsan diğer kısımlarla ton farkı çıkar mı? Bir de duruma bu açıdan bakmak lazım. Cilayla falan diğer kısımlarda yeni boya gibi gösterilebilirse güzel olur.

Bu arada ben yeni kasadansa sizin aracın kasasını daha çok beğeniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozann -- 19 Haziran 2011; 16:53:02 >
  • hepinize çok teşekkür ederim galiba yavaştan boyatma fikri aklımdan kalkıyor ama farları temizletmem şart bide anahtarı sustalıya çevirmeyi düşünüyorum boyaya vericem parayı bunlara harcarım daha iyi
  • quote:

hepinize çok teşekkür ederim galiba yavaştan boyatma fikri aklımdan kalkıyor ama farları temizletmem şart bide anahtarı sustalıya çevirmeyi düşünüyorum boyaya vericem parayı bunlara harcarım daha iyi

Abi gecen bizim arabaya baktım şimdi tipi falanda hoşuma gidiyor düşündüm dedim sunroof olsa arabada nasıl durur diye güzel olurdu gerçekten ben gözümde canlandırınca beğendim sizcede yakışmazmıydı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 19 Haziran 2011; 19:39:29 >
  • 
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.