Şimdi Ara

SONY DAV-DZ630 . SORUN WAR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıkda yazan model ev sinema sistemi war evde , müzik falan dinlerken sorun olmuyo ses falan iyide , dvd izlemeye kalkınca sorun çıkıyo . bende 20-30 tane film war hiçbirinin alt yazısı görünmüyor...ne yapmamız lazım bu sorunu aşabilmek için ?

• upupup.acaba altyazı dosyalarının formatı falanmı yanlış yoksa sorun donanımsal mı ?
  • dvd player ın kendi genel ayarları vardır mutlaka.. orda alt yazı ayarlarına gir ve kapalıysa Türkçe olarak aç.. böyle bir ayar yoksa veya sen yapamıyorsan al dvd player ı bir Sony yetkili servisine götür.. yapmak zorundalar..
  • saol dostum . biraz kullanma kılavuzunu birazda kumandayı kurcaladım ve hallettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: fbonurcan

saol dostum . biraz kullanma kılavuzunu birazda kumandayı kurcaladım ve hallettim

hallettiğine sevindim.. iyi seyirler..
  • selamlar SONY DAV-DZ630 den memnun musunuz yoksa SONY DAV-DZ660 mı daha güzel ikisinin arasında kaldım yardımcı olur musunuz?
  • arkadaşlar sony bravia lcd televızyonuma sony dav dz630 ses sıstemını bagladım. televizyon yayınını standart kablo ıle ızlemekteyım
    tv seyrederken ses sıstemını kullanabılırmıyım. ayarlamaları ve baglantıları nasıl yapacagım konusunda bılgı verebılırmısınız.

(evım yenı oldugundan merkezı sısteme baglı olarak tv seyretmek zorundayım. uydu baglayamıyorum. sıte oldugu ıcın bazı kısıtlamalar var.)

• Kumandadaki SUBTITLE butonunu denemelısınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcemalkan

arkadaşlar sony bravia lcd televızyonuma sony dav dz630 ses sıstemını bagladım. televizyon yayınını standart kablo ıle ızlemekteyım
    tv seyrederken ses sıstemını kullanabılırmıyım. ayarlamaları ve baglantıları nasıl yapacagım konusunda bılgı verebılırmısınız.

(evım yenı oldugundan merkezı sısteme baglı olarak tv seyretmek zorundayım. uydu baglayamıyorum. sıte oldugu ıcın bazı kısıtlamalar var.)

sitenizde merkezi uydu sistemi yokmu? genelde olur bir göz atın derim varsa uydu cihazınızdan sete optik yada coax bağlantı yapardınız süper olurdu...uyduyu hiç kulanamayacaksanızda hiç uğraşmayın bence

• Dav serisi uzmanlarini bulmusken bende minik bir soru sormak isterim

Dav DZ 360 WA satin aldim 2 gun once.

PS3 den ses aliyorum (OTIK KABLO BAGLADIM)

DVD izlerken yada USB ile muzik dinlerkende Dav DZ 360 WA`dan gayet guzel ses aliyorum.

Ama HDMI ile bagladigim TV den sesi Dav DZ 360 WA ses sisteminden alamiyorum. (Haberleri veya filmleri uydu araciligi ile izlerken.)

Aldigim bayiye telefon acip sordum, bana tos kablo ile baglamami soyledi.

Ben bu aciklamadan hicbirsey anlamadim keza DAV 360 serisinin arkasinda 1 tane kirmizi tos cikisi var. ama Siemens LCD nin arkasinda 14 adet 3 renkli tos girisi ve veya cikisi var.

Kisaca neyi nereye ne ile baglamam konusunda kafam cok karisik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxalanya -- 6 Mart 2009; 23:55:50 >
  • bilidğim kadarıyla sisteminizde sadece bir hdmı çıkış var? onun dışındada 1 optik 1 coax giriş var
    yani dışardan opsiyonel olarak 2 tane dıgıtal giriş var

hd kablo ile görüntü+ ses almak istiyorsanız sisteminizde örn; 3giriş 1çıkış hd terminali olması gerekirdi
    sizin sette sadece çıkış var hd giriş yok
    kaldıkı bazı sistemlerde olsa bile bu terminal sedece görüntüyü verebiliyor ama genelde hem ses hem görüntü olarak verebilen cihazlar daha ağırlıkta

örn;hd bağlantı nsl olur?

"p3-dıgıturk plus-blu-ray" bunlar direk hd kablo ile sete bağlanır setin hd çıkışıda tv ye verilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuxeses -- 7 Mart 2009; 13:52:57 >
  • Selam

benim ciddi bi DİVX koleksiyonum var ve bu sistem de fiyat ve performans olarak tatmin
    edici görünüyor alınabilir bi cihaz sorum şu ki firmware güncelleme yapıabiliyormu (yeni çıkabilecek
    divx xvid formatları için) ayrıca divx altyazı sorunu varmı örneğin türkçe karakter tanımama gibi
    birde kopya dvd problemi yoktur herlade
    bilgi verirseniz sevinirim (bayaa soru oldu ama :)) )

paylaşım için teşekkürler
  • Arkadaşlar selam, bende byu ürünü yeni aldım. Birkaç sorum olacak sizlere,

1) Bağlantıyı direk digitürk receiverına yaptım TV ye yapmadım, bu doğrumu?

2) Öndeki hoparlörlerden ses geliyor arka ve merkez hoparlörler ile bassta bir hareketlilik yok. Ayrıca bende bu ürünü teşhir ürünü olarak aldığım için kendim kurdum acaba yarlarda bir yanlışlık mı yaptım diyorum ama tavsiye edilen gibi kablo renklerini uygun hoparlörlere taktım . İlk başta TVdeki yayını arka hoparlörler desteklemiyordur diye düşündüm fakat DVD koydum ondada arka hoparlörlerden ses gelmedi.

3) Teşhir ürünü olunca kutudan çıkması gereke vidalar yada bağlantı kabloları çıkmıyormu? Çünkü bende vidalar ve skart kablosu falan çıkmadı.

Yardımlarınızı bekliyorum.

PS: Ben kalibrasyon falan yapmadım.
  • arkadaşım öncelikle kalibrasyon yapmalısın en iyi ses performansını alabilmen için.Onuda zaten cihaz otomatik olarak yaoıyo sen sadece izliyosun..

ses mevzuuna gelince eğer kalibrasyon esnasında arka kolonlardan ses geliyosa cihazda sorun yoktur demektir.Normal yerli kanaları izlerken 5.1 ses almaman çok doğal çünkü ülkede destekleyen yayın yok.Ama dvd izlerkende almıyosan şöyle bi sıkıntı olaabilir, kumandada sound field düğmesinden afd.std seçeneğini seçersen dvd lerin 5.1 destekliyosa ses alırsın , normanl yayına gelince ondanda sanal bi 5.1 alabilme şansın var o zamanda kumandada afd.multi seçeneğni seçersen sorunun yok olmuş olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcemalkan

arkadaşlar sony bravia lcd televızyonuma sony dav dz630 ses sıstemını bagladım. televizyon yayınını standart kablo ıle ızlemekteyım

öncelikle audio kablosu almalısın biri beyaz biri kırmızı olan.Bi girişini tvye öteki girişini ses sistemine bağla.Kumandadan ses sisteminde line seçeneğini seç funtion düğmesinden sorunun çözülmüştür...

• quote:

Orjinalden alıntı: duman6966

selamlar SONY DAV-DZ630 den memnun musunuz yoksa SONY DAV-DZ660 mı daha güzel ikisinin arasında kaldım yardımcı olur musunuz?

660 630 un yenilenen yüzüdür usb girişi ve optik çıkışı mevcut extradan ve kasasının şekli biraz değişik onu al....
  • quote:

Orjinalden alıntı: exiga

arkadaşım öncelikle kalibrasyon yapmalısın en iyi ses performansını alabilmen için.Onuda zaten cihaz otomatik olarak yaoıyo sen sadece izliyosun..

ses mevzuuna gelince eğer kalibrasyon esnasında arka kolonlardan ses geliyosa cihazda sorun yoktur demektir.Normal yerli kanaları izlerken 5.1 ses almaman çok doğal çünkü ülkede destekleyen yayın yok.Ama dvd izlerkende almıyosan şöyle bi sıkıntı olaabilir, kumandada sound field düğmesinden afd.std seçeneğini seçersen dvd lerin 5.1 destekliyosa ses alırsın , normanl yayına gelince ondanda sanal bi 5.1 alabilme şansın var o zamanda kumandada afd.multi seçeneğni seçersen sorunun yok olmuş olur.

teşşekür ederim verdiğin bilgiler için. Peki ben Digiturkte de film izlerken arka kolonlar ile center kolonu kullanamayacakmıyım, sadece DVD izlerkenmi kullanabileceğim?

Ben bağlantıyı digiturk receiverıma yaptım TV ye yapmadım, bunda bir sorun yok dimi? Digiturke bağlantı yapmak doğru bir hareket yani ???

• Sorun yok arkadaşım.Dediğim ayar yerinden reel olmayan sanal olan bi 5.1 ses alabilirsin. yani arka kolonlrıda kuulanabilirsin afd multi seçeneğinden.
    Receivere yada tv ye bağlamak senin tercihin ben şahsen 2sinede bağladım ama bi fark yok...

bak keyfine
    :)
  • Teşekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.