Şimdi Ara

EN İYİ İNGİLİZCE DİL KURSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
13
Favori
183.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SİZE GÖRE EN EKONOMİK VE İYİ DİL KURSU HANGİSİDİR.

HER TÜRLÜ YORUMUNUZU ACİL BEKLİYORUM.

İSİM VE ŞUBE VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

ARANIZDA GİDENLER VAR MI...

BENİ BİLGİLENDİRİN

• Valla arkadaşlar sırf kurumun ismi için bi ton para ödemek bana saçma geliyor. Bence izmirdeki en makul kurs fiyat ve eğitim orantısını göz önüne alırsak assist akademi. şu an için küçük bi kurs 6-7 aydır gidiyorum eğitim için ellerinden geleni yapıyorlar 1-2 sene içinde adından söz ettirecek bir yer olacağı kesin bence gidin bi görüşün ücretsiz deneme derslerine girin öyle karar verin derim ben haydin kalın salıcakla

www.assistakademi.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impasseman -- 27 Mart 2010; 16:20:26 >
  • Eğer istanbulda arıyorsanız birebir için şu site var.http://www.ingilizce-ozel-ders.com/ boğaziçi mezunuymuş. güzel bi siteye benzio
  • quote:

Orijinalden alıntı: GonulluToplum

Eğer istanbulda arıyorsanız birebir için şu site var.http://www.ingilizce-ozel-ders.com/ boğaziçi mezunuymuş. güzel bi siteye benzio

daha açık bir şekilde "bu site benim" diyebilirsiniz sanırım.

3 farklı konuya aynı mesajı kopyala yapıştır yapmışsınız. reklam yaparken biraz daha dikkat edin...
  • Merhaba dostlar,
    bir ingilizce öğretmeni olarak size verebileceğim bir kaç tavsiye var:

1. dil kursu elbette önemlidir ama bu noktada işin %50 si öğretmenin bilgisi ve öğretme becerisi

2. öğrencinin öğrenme isteği ve çalışma disiplini

bu 2 koşul iyi bir şekilde gerçekleşiyorsa dil öğrenimi başlar ama bitmez

daha sonrasında 2 koşulun bir arada bulunması lazım zaman&para...
    yurt dışı en iyi yoldur kısaca

Başka yol yokmu derseniz bir kaç conversation club/konuşma kulübü var

Bizim öğretmen arkadaşlardan bile gidenler olmuştu pratik yapmak için

www.letmetalk.org bi bakın isterseniz değişik bi sistem açıkçası..

ama elbette belli bir düzeyde yabancı dil bilgisi lazım 5.gif]
    k
    atkım ol
    duysa ne mutlu

• quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

arkadaşlar eskişehirde biraz ucuz ama aynı zamandada kalite eğitim veren dil kursu önerisi olan var mı ?

arkadaşım kalitesi hakkında birşey diyemem ama referans olur belki dilforum sitesi kurucusunun (seyfihoca) eskişehirde kursu var dilsem diye.forum sitesine bakıp kimlerdir nedirler diye bakarsın sonrada istersen gider ücreti konuşur ortamı görürsün kafana yatarsa yazılırsın.

reklam gibi anlaşılmasın konuda yeterince reklam var zaten , foruma takılmam dışında hiçbir bağlantım yok zaten eskişehir dedin diye dedim yoksa hiç lafını etmezdim.

dil kursları için özellikle english time, gökdil vb.. gibi yerlere verilen paralara yazık olduğunu düşünüyorum.aldıkları paraların ve yaptıkları isimlerin hakkı vermiyorlar.

öğretmenin iyi olması kadar öğrencininde çabası önemli ve ingilizce öğrenmeden kastımız dilbilgisi ise (türkiyedeki kurslarda genelde ve doğal olarak bu oluyor) a kursu b kursunun pek bi önemi olduğunu düşünmüyorum.bu yüzden illa bi kursa gidilcekse esas işlerinin dil olduğu kursları ücrete göre tercih etmek en iyisi gibi. mesela dilko var aklıma ilk gelen yada tömer var yada dediğim gibi türkiyede bi yere kadar öğrenilir ve bu dilbilgisi ile sınırlı kalır bu yüzden belki halk eğitim merkezleri bile olabilir.gerisi kişisel çabalara kalır evde bilgisayarda konuşma ve dinlemeye yönelik ses dosyaları dinlenip bu sorun anca bu şekilde aşılabilir.speaking kurslarıda var ama nereye kadar gidilir ve nereye kadar para verilir o da başka bir sorun.bu yüzden en iyisi kafaya koyduktan kulak dolgunluğunu çeşitli araçlar vasıtasıyla halletmek gerek.bunun içinde tavsiyem şudur;

Effortless English setlerini indirip kullanmak, 5 6 seti var hepsine gerek yok zaten bütün seviyeleri içeren setlerden birini indirmek yeterli.

birde podcasts olayı var.bu tarz dosyaların olduğu siteler var bunlardan yararlanmak.yani burada şu var diyaloglar yada hikayelerin sesli dosyalarının yanısıra metin dosyalarıda var.bunlarla alakalı siteler

http://lightupyourbrain.com/audio-stories-for-children.html

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/flatmates/archiveepisode.shtml

http://www.elllo.org/

http://grammar.quickanddirtytips.com/

http://www.listen-to-english.com/index.php?cat=podcasts

http://www.rong-chang.com/eslread/index.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 10 Temmuz 2010; 21:25:10 >

• dilko'ya giden arkadaşlarım vardı gayette memnunlardı.
    isteyen varsa bakabilir buradan indirim varmış.http://www.gogogo.com.tr/140.aspx
  • Arkadaşlar, 40 yılını İngilizce öğrenmeye çalışarak geçirmiş bir dostunuz olarak size söylemek istediklerim var:
    1. KURS ALARAK DİL ÖĞRENEN BİR KİŞİYE HENÜZ RASTLAMADIM. Ama okuldan ve kendi çabasıyla öğrendiği kadarıyla İngilizcesini unutmamak

için dil kurslarında sürekli aynı kuru tekrarlayan tadıdıklarım oldu :)
    2. Ülkemizdeki kursların %90'ı hiçbir işe yaramaz hatta zarar verebilir. Geri kalanlar da harcadığın zamana ve paraya değer bir

sonuç vermez. Çünkü kullanılan yöntem yanlış. DİL kursta, okulda, dersanede oturup ders dinleyerek öğrenilmez. 10-15 kişilik

sınıflarda eğitmenin size soracağı saatte 4-5 sorunun da genellikle fazla bir yararı olmaz. (NOT: Kişiye özel çok çok pahalı, özel

öğrenim yöntemleri uygulayan bazıları belki hariç. Son derece astronomik paraların söz konusu olduğu bu kurslarda her öğrenciye,

özel bir yöntem üzerinde uzman eğitmenler tarafından özel ders verilmektedir. Ne denedim ne de deneyenle konuştum. Eğer büyük bir

şirketin üst düzey yöneticisi iseniz, belki şirketiniz sizi böyle bir kursa gönderir. Reddetmeyin:))
    3. Peki nasıl dil öğreneceğiz? Kısaca ANADİLİNİZİ ÖĞRENDİĞİNİZ GİBİ.
    PEKİ YA UZUNCA? UZUNCASI ŞU?

Anlaşılabilir, ilginç ve keyif aldığınız şeyleri dinlemeniz yeterlidir. Evet aynen öyle ve de BU KADAR BASİT.

Öyle sıkıcı gramer ve kelime ezberleme seansları sadece beyninizin algı kanallarını kapamasına ve sizin veya bir başkasının ona

işkence etmesine karşı pasif direnişe geçmesine neden olur. Evet; siz beyninizi dil öğrenmek için zorladıkça, beyniniz de buna

karşı pasif direnişe geçer ve öğrenemezsiniz. Öğrenseniz de kalıcı olmaz ve bir süre sonra unutursunuz. Oysa size ilginç gelen

örneğin bir hikayeyi dinlediğinizde, eğer onun %80-90 kadarını anlayabilirseniz bundan büyük bir keyif alacak ve keyif aldığınız bu

etkinliği ve burdaki dil kalıpları ile kelimeleri beyniniz bir sünger gibi çekecektir, siz bunun farkına bile varmayacaksınız. Bu

bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

Eğer İngilizce seviyeniz alt-orta düzeyde bir yerlerdeyse size tavsiyem Effortless English setini alın ve tavsiye edildiği gibi

dinleyin. Bir yıl sonra hem dinlediğini anlama, hem konuşma, hem okuduğunu anlama ve hem de yazma ve hatta gramer konusunda oldukça

iyi bir seviyeye geldiğinizi göreceksiniz. Hiçbir kursun İKİ yılda sağlayamayacağı kadar iyi...

SİZE DAHA DA İYİ BİR HABERİM VAR: Bu iş için özel olarak zaman ayırmanız da gerekmiyor. Effortless English derlerini bir mp3 çalara

yükleyin, kulaklığınızı takın ve otobüste, dolmuşta, sokakta, mutfakta yemek hazırlar veya ütü yaparken hatta banyo yaparken

dinleyebilirsiniz. Böylece eşiniz, işiniz, okulunuz veya kendiniz için ayırdığınız zamandan hiç kullanmadan sadece atık

zamanlarınızı değerlendirerek 1 yılda intermediate veya upper intermediate düzeyinde İngilizce öğrenmeniz mümkün.

Yalnız şunu unutmayın: DİL ÖĞRENMEK YALNIZCA SİZİN ÜRÜNÜNÜZ OLABİLİR. HİÇKİMSE SİZE BİR ŞEY ÖĞRETEMEZ, SADECE DOĞRU YÖNTEMİ

GÖSTERİR ve DOĞRU MALZEMEYİ SAĞLAYABİLİR. O MALZEMEYİ KULLANARAK DİLİ ÖĞRENMEK SADECE ve SADECE SİZİN İŞİNİZDİR.

EFFORTLESS ENGLISH setini ben dinledim ve deneyerek biliyorum ki doğru malzemedir.

Aynı yaklaşımla yapılmış başka setler de var Örneğin: Pimsleur, Rozetta Stone ve The Linguist, LingQ, Callan Method sayılabilir.

Bu arada benim çok beğendiğim, özellikle biz Türkler için tasarlanmış birisini özellikle anmam gerekir:

INTELLENGLISH SUPERFAST SPEAKING

bu anahtar kelimelerle Google ile ararsanız hemen bulursunuz zaten. Hazırlayan Ian adlı ABD'li bir İngilizce Öğretmeni. Hande adlı

bir Türk ile evli ve İstanbul'da yaşıyor. Dersleri Basit hikayelerden ve günlük İngilizce diyaloglardan oluşuyor. Hande de

ingilizce metinleri Türkçeye çevirmiş. Yani metinler ingilizce ve Türkçe olarak veriliyor ve tabii metinlerin ses dosyaları mp3

formatında. İnternetten indirip mp3 player ile dinlemeye ve isterseniz dinlediğiniz hikaye veya diyaloğu metinden İngilizce ve

Türkçe olarak takip edebiliyorsunuz.

Ian bu setin 12 günde konuşturacağı iddiasında. Açıkçası ben bu iddiayı hiç inandırıcı bulmadım ama derslerin demolarını okudum ve

dinledim gerçekten çok etkileyici, çok yararlı. Verdiğiniz paraya ve harcadığınız zamana kesinlikle ve fazlasıyla değer.

EĞER HİÇ BİLMİYORSANIZ SIFIRDAN BAŞLAYAN BİR SET İLE BAŞLAMANIZ daha verimli olabilir. Bu setlerle 3-4 ayınızı vererk başlangıç

düzeyinde öğrendikten sonra bu setlere geçmeniz yararlı olabilir. Başlangıç düzeyinde öğrenmek için İnternette birçok program var.

Birkaç örnek:

www.englishspeak.com
    www.speakenglish.co.uk/phrases/?lang=tr

Kendi kendine çalışma setlerinden ise "EFU-English For You" setini birkaç aylık bir çalışma için (beginner seviyesini geçip

pre-intermediate seviyesine gelmek için tavsiye edebilirim. Alında 80 dersten oluşan ve İntermediate seviyesinde bir set olmakla

birlikte yöntem olarak doğru bulduğum bir sistem değil. Dersane ortamında bir ingilizce öğretmeni tarafından verilen derslerden

oluşmaktadır. Bu tür içinde en iyisi sayılabilir. Ancak dersane ortamı iyi bir dil öğrenim ortamı değildir. Pre-intermediate

seviyesine geldiğinizde, yani temel ingilizce cümle kuruluşunu öğrenip, basit cümleleri anlamaya başladığınızda, sayılar, aylar,

haftanın günleri gibi temel bilgileri ve en sık kullanılan 300-400 kelimelik başlangıç düzeyi kelime dağarını kazandıktan sonra

EFFORTLESS ENGLISH veya INTELL ENGLISH sistemine geçmenizi tavsiye ederim. Çünkü dersane ortamı türü çok fazla zamanınızı alır ve

çok yavaş ilerlersiniz.

Çok önemli not: DAYLIGHT seti de dersane ortamında türünde ancak tam bir facia. Dersler ingiliz gramerinin TÜRKÇE olarak

anlatıldığı tam bir komedi. Kesinlikle zaman kaybı olmakla kalmaz, kafa karıştırıp olumsuz etkisi olur. Bir CD'sini izledim (30. CD

olmalı). İngilizceyi konuşabildiğini hiç sanmadığım, Türkçeyi bile yanlış kullanan gençten biri, her cümlenin başında ve sonunda

"arkadaşlar" sözcüğünü kullanarak ingilicede fiillerin sonuna ING ve ED getirmek suretiyle söcüklerin nasıl sıfat niteliğini

kazanacağını tahtaya yazarak bir saat boyunca anlatıp durdu. Tabii TÜRKÇE OLARAK :)))

Tekrar ediyorum: KURSA GİDEREK İNGİLİZCE ÖĞRENEMEZSİNİZ. Biraz temeliniz varsa iyi bir Dinleme Bazlı öğretim seti ile (bence bugüne

kadar yapılanların en iyisi EFFORTLESS ENGLISH) eğitim setlerini Dinleyerek ve Televizyon Programları, Haberler ve özellikle film izleyerek öğrenebilirsiniz.

Dışarı gitmenin sihirli bir yöntem olduğu yanılgısına düşmeyin. İyi bir ortam bulursanız çok yararlanabilirsiniz ama ABD'de bir yıl dünyanın parasını harcayıp öğrenemeyenler de az deildir. Dil öğrenmek demek onu yaşamak demek. Onunla haşır neşir olmak demek. Bunun nasıl olduğu çok önemli değil.

Anlayarak ve keyif alarak dinliyorsan öğrenirsin.

• merhaba arkadaşlar bana hepsiburda sitesinden indirim geldi Daylight İngilizce Kurs Kiti (Eğitim Seti + 3 Kur Ücretsiz Kurs) normal fiyatı1.499 bana özel indirim varmı %90 yani 149tl nedersiniz işe yara mı yorumlarınız bekliyorum http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=214164&productid=kdaylight030
  • Şu sitede bazı kursları listelemişler bakabilirsiniz.

http://meslekkurslari.org
  • Ankara'da en iyi İngilizce Dil Kursu tavsiyesi olarak English Anchor Language Club derim. English Anchor özellikle genel ingilizce 'de Skill Based bir eğitim vererek İngilizce konuşma ve yazma gibi sıkıntıları ortadan kaldırıyor. Upper sınıflara sadece yabancı hoca giriyor.Diğer gruplarda hem yabancı hem de Türk hocalar var. Ücretler genele göre uygun denilebilir. Kampanyaları cazip. 2 seviye alana 1 seviye ücretsiz şeklinde ....
    www.englishanchor.com adresinden dilerseniz daha fazla bilgi alabilirsiniz.
    KPDS ve ÜDS gibi sınav grupları Fuat Turgut Yönetiminde yapılıyor.Sınav stratejileri konusunda uzman hoca....
  • Merhaba,

Ben Ingiltere'nin Brighton sehrinde dil okulu isletiyorum. Brighton Londra'ya 50 dk uzaklikta deniz kiyisinda guzel bir sehir.
    Fiyatlarimiz uygun. Websitemiz:www.caste-school.co.uk. Ayrintili bilgi icin bana devrim@castle-school.co.uk adresinden ulasabilirsiniz.Yardimci olurum.
    Hic alt yapiniz yoksa Turkiye'de biraz kursa gitmenizi tavsiye ederim cunku buraya geldiginiz de daha rahat olursunuz. bol sans herkese.
  • KARE EGİTİM www.kareegitim.com

KARE Eğitim, 20 yılı aşkın sektör tecrübesi ile, yüksek kalitede yurtdışı - yurtiçi danışmanlık hizmetleri veren, gücünü profesyonel yöneticilerinin yanısıra, “bireye özel” ve “sıradışı” yaklaşımından alan bir danışmanlık firmasıdır.

YURTDIŞI EĞİTİM

KARE Eğitim, öğrencilerin kişisel bilgi, beceri ve yetenek düzeylerine, akademik altyapılarına, gelecekteki kariyer hedeflerine ve bütçelerine en uygun ülke, okul ve programın seçilmesinden, başvuru - kayıt - vize işlemlerinin profesyonel bir yol izlenerek en doğru şekilde gerçekleştirilmesi ve gerek eğitim süresince, gerekse sonrasında her türlü konuda danışmanlık ve destek hizmeti sunmaktadır.

Amerika’dan Avustralya’ya, Almanya’dan İsviçre’ye, Rusya’dan Çin’e 25’den fazla ülke seçeneği KARE Eğitim’de.

KARE Eğitim’den danışmanlık alabileceğiniz konular:
    - Yurtdışı eğitiminizi planlarken binlerce okul arasından kişisel ve akademik özelliklerinize en uygun olan ülke, okul ve program seçimi aşamasında danışmanlık
    * Bireysel ve grup aktiviteli yaz kampları
    * Üniversite kredili yaz okulları
    * Dil Okulları
    * Uzun ve kısa süreli Sertifika ve Diploma Programları
    * Ön Lisans Programları
    * Lisans Programları
    * Yüksek Lisans Programları
    * Doktora Programları
    - Seçilen okullara başvuruların yapılabilmesi için gerekli olan evrakların belirlenerek öğrenciye bildirilmesi
    - Eksiksiz hazırlanan ve denetlenmiş evrakları kullanarak belirlenen okullara başvuruların yapılması ve takibi
    - Kabul belgesi geldikten sonra konaklama organizasyonu
    - Vize başvurularında destek
    - Havaalanı karşılama organizasyonu
    - Uçak bileti organizasyonu
    - Seyahat / Sağlık sigortası organizasyonu
    - Oryantasyon ve bilgilendirme görüşmeleri
    - Eğitim süresince destek

KARE Eğitim ayrıca, bünyesinde 25 farklı eğitim kurumunu barındıran ve ilköğretimden yüksek lisans seviyesine kadar eğitim alternatifleri sunan David Game College Group’un Türkiye İrtibat Ofisi olarak faaliyet göstermektedir. Grup hakkında detaylı bilgi içinwww.davidgame.com.tradresini ziyaret edebilirsiniz.

YURTİÇİ EĞİTİM

KARE Eğitim, yurtdışına gitme planları yapan adaylara ve eğitim alanında desteğe ihtiyaç duyan tüm bireylere her alanda eğitim danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

* Bireysel Eğitim Koçluğu
    * Kariyer Testi - European Career Test (ECT)
    * İngilizce Destek Programları
    * İngilizce Seviye Tespiti ve Raporlaması
    * Üniversite hazırlık atlamaya yönelik İngilizce
    * Sınav hazırlık
    * IELTS
    * TOEFL
    * SAT
    * GMAT
    * GRE
    * ABITUR İngilizcesi
    * Mesleki İngilizce

* Akademik Destek Dersleri
    * Kişisel Gelişim Eğitimleri

KARE Eğitim ayrıca, sektör bilgisini ve tecrübesini B2B çözümler sunarak paylaşmaktadır.

• ben 2 yıl ingilterede kaldım, sonra buraya geldim iş güç, hiç kullanamadım, sanki bilmiomuş gibi kekelemeye başladım.bu yüzden konuşmamı geliştirecek bi yer aradım, istanbulda english time a gittim, sanki anaokulna başladım, mıymıy gramer, sonra bakırköy american academy ye gittim, meğer benim londrada gittiğim callan schoolun metodunu kullanıyomuş-callan method, 1-2 haftada ingilteredeki gibi hızlandım, açıldım, iyi geldi bana yani. gramer eğitimi istiyorsanız american academy değil, english time-amerikan kültür british time olur-hep aynı şekil ama temelim var ben konuşmamı geliştirmek istiyorum derseniz american academy güzel, bi de yeni moda nlp hipnoz uygulamaları var destek enteresan, neyse i speak eng. fluently now again ;) javascript:void(AddText(''))
    www.americanacademy.com.tr

• arkadaşlar ben de araştırıyodum dil kurslarını.infoLANG dil kursuna baktım en son.içime sindi.speaking ağırlıklı ama tabi grammer da öğretiyolar hatta öğretme garantisi gibi bişey var.öğrenemedim diyosan sertifikayı alamıyosan sana ücretsiz 1 yıl kurs veriyolar.bana kıyak geldi tavsiye ederim.
    bakın kampanya da var ben yararlanmayı düşünüyorm.
    http://www.infolang.com/kampanyalar_detay.asp?kampanyaNo=19&kampanyaBasligi=Bildi%F0iniz%20Gibi%20De%F0il%202+2=2
    son gün 31 martmış bu arada küçük yazmşlar gözden kaçmasın söyliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cilekliturta -- 7 Mart 2012; 11:36:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: azrasaran

ben 2 yıl ingilterede kaldım, sonra buraya geldim iş güç, hiç kullanamadım, sanki bilmiomuş gibi kekelemeye başladım.bu yüzden konuşmamı geliştirecek bi yer aradım, istanbulda english time a gittim, sanki anaokulna başladım, mıymıy gramer, sonra bakırköy american academy ye gittim, meğer benim londrada gittiğim callan schoolun metodunu kullanıyomuş-callan method, 1-2 haftada ingilteredeki gibi hızlandım, açıldım, iyi geldi bana yani. gramer eğitimi istiyorsanız american academy değil, english time-amerikan kültür british time olur-hep aynı şekil ama temelim var ben konuşmamı geliştirmek istiyorum derseniz american academy güzel, bi de yeni moda nlp hipnoz uygulamaları var destek enteresan, neyse i speak eng. fluently now again ;) javascript:void(AddText(''))
    www.americanacademy.com.tr

Hiç inandırıcı değilsin.İlk mesajınıda yazman ayrı bir olay tabi.Sırf reklam için saçma sapan gitmiş çok iyimiş ayağına yatcağına reklam verdiğini açıkca söyle arkadaşlarda soru sorsun bilgilensin.

• Öncelikle kurumsal bir yapısı olması önemli diye düşünüyorum.
    http://www.amerikankultur.org.tr/gebze linkinden inceleyebileceğiniz gibi Türkiye'de doksanın üzerinde temsilciliği olan,dünyada da yedi sekiz ülkede temsilcilikleri bulunan,çok ciddi deneyime sahip köklü bir kurum.
    Gebze de oturan arkadaşlar için de böyle bir kurumun ilçemizde açılmış olması sevindirici.
    Yüzdeyüz öğretme garantisi veriyorlar ve başarısız olunan kuru ücretsiz olarak tekrar hakkı tanıyorlar.
    Memnun kalmazsan ilk 16 ders saati içinde tüm paranı iade ediyorlarmış.
    Oraya giden arkadaşlarımın tavsiyesi ile gittim,gidenler eğitimden bayaa memnunlar,sınıfları gezdim,maksimum 9 kişi alıyorlar,bu bence çok iyi...
    Yerleri,Tatlıkuyu'da Ziraatın karşısında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarosk -- 18 Nisan 2012; 17:36:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eminayan

Arkadaşlar, 40 yılını İngilizce öğrenmeye çalışarak geçirmiş bir dostunuz olarak size söylemek istediklerim var:
    1. KURS ALARAK DİL ÖĞRENEN BİR KİŞİYE HENÜZ RASTLAMADIM. Ama okuldan ve kendi çabasıyla öğrendiği kadarıyla İngilizcesini unutmamak

için dil kurslarında sürekli aynı kuru tekrarlayan tadıdıklarım oldu :)
    2. Ülkemizdeki kursların %90'ı hiçbir işe yaramaz hatta zarar verebilir. Geri kalanlar da harcadığın zamana ve paraya değer bir

sonuç vermez. Çünkü kullanılan yöntem yanlış. DİL kursta, okulda, dersanede oturup ders dinleyerek öğrenilmez. 10-15 kişilik

sınıflarda eğitmenin size soracağı saatte 4-5 sorunun da genellikle fazla bir yararı olmaz. (NOT: Kişiye özel çok çok pahalı, özel

öğrenim yöntemleri uygulayan bazıları belki hariç. Son derece astronomik paraların söz konusu olduğu bu kurslarda her öğrenciye,

özel bir yöntem üzerinde uzman eğitmenler tarafından özel ders verilmektedir. Ne denedim ne de deneyenle konuştum. Eğer büyük bir

şirketin üst düzey yöneticisi iseniz, belki şirketiniz sizi böyle bir kursa gönderir. Reddetmeyin:))
    3. Peki nasıl dil öğreneceğiz? Kısaca ANADİLİNİZİ ÖĞRENDİĞİNİZ GİBİ.
    PEKİ YA UZUNCA? UZUNCASI ŞU?

Anlaşılabilir, ilginç ve keyif aldığınız şeyleri dinlemeniz yeterlidir. Evet aynen öyle ve de BU KADAR BASİT.

Öyle sıkıcı gramer ve kelime ezberleme seansları sadece beyninizin algı kanallarını kapamasına ve sizin veya bir başkasının ona

işkence etmesine karşı pasif direnişe geçmesine neden olur. Evet; siz beyninizi dil öğrenmek için zorladıkça, beyniniz de buna

karşı pasif direnişe geçer ve öğrenemezsiniz. Öğrenseniz de kalıcı olmaz ve bir süre sonra unutursunuz. Oysa size ilginç gelen

örneğin bir hikayeyi dinlediğinizde, eğer onun %80-90 kadarını anlayabilirseniz bundan büyük bir keyif alacak ve keyif aldığınız bu

etkinliği ve burdaki dil kalıpları ile kelimeleri beyniniz bir sünger gibi çekecektir, siz bunun farkına bile varmayacaksınız. Bu

bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

Eğer İngilizce seviyeniz alt-orta düzeyde bir yerlerdeyse size tavsiyem Effortless English setini alın ve tavsiye edildiği gibi

dinleyin. Bir yıl sonra hem dinlediğini anlama, hem konuşma, hem okuduğunu anlama ve hem de yazma ve hatta gramer konusunda oldukça

iyi bir seviyeye geldiğinizi göreceksiniz. Hiçbir kursun İKİ yılda sağlayamayacağı kadar iyi...

SİZE DAHA DA İYİ BİR HABERİM VAR: Bu iş için özel olarak zaman ayırmanız da gerekmiyor. Effortless English derlerini bir mp3 çalara

yükleyin, kulaklığınızı takın ve otobüste, dolmuşta, sokakta, mutfakta yemek hazırlar veya ütü yaparken hatta banyo yaparken

dinleyebilirsiniz. Böylece eşiniz, işiniz, okulunuz veya kendiniz için ayırdığınız zamandan hiç kullanmadan sadece atık

zamanlarınızı değerlendirerek 1 yılda intermediate veya upper intermediate düzeyinde İngilizce öğrenmeniz mümkün.

Yalnız şunu unutmayın: DİL ÖĞRENMEK YALNIZCA SİZİN ÜRÜNÜNÜZ OLABİLİR. HİÇKİMSE SİZE BİR ŞEY ÖĞRETEMEZ, SADECE DOĞRU YÖNTEMİ

GÖSTERİR ve DOĞRU MALZEMEYİ SAĞLAYABİLİR. O MALZEMEYİ KULLANARAK DİLİ ÖĞRENMEK SADECE ve SADECE SİZİN İŞİNİZDİR.

EFFORTLESS ENGLISH setini ben dinledim ve deneyerek biliyorum ki doğru malzemedir.

Aynı yaklaşımla yapılmış başka setler de var Örneğin: Pimsleur, Rozetta Stone ve The Linguist, LingQ, Callan Method sayılabilir.

Bu arada benim çok beğendiğim, özellikle biz Türkler için tasarlanmış birisini özellikle anmam gerekir:

INTELLENGLISH SUPERFAST SPEAKING

bu anahtar kelimelerle Google ile ararsanız hemen bulursunuz zaten. Hazırlayan Ian adlı ABD'li bir İngilizce Öğretmeni. Hande adlı

bir Türk ile evli ve İstanbul'da yaşıyor. Dersleri Basit hikayelerden ve günlük İngilizce diyaloglardan oluşuyor. Hande de

ingilizce metinleri Türkçeye çevirmiş. Yani metinler ingilizce ve Türkçe olarak veriliyor ve tabii metinlerin ses dosyaları mp3

formatında. İnternetten indirip mp3 player ile dinlemeye ve isterseniz dinlediğiniz hikaye veya diyaloğu metinden İngilizce ve

Türkçe olarak takip edebiliyorsunuz.

Ian bu setin 12 günde konuşturacağı iddiasında. Açıkçası ben bu iddiayı hiç inandırıcı bulmadım ama derslerin demolarını okudum ve

dinledim gerçekten çok etkileyici, çok yararlı. Verdiğiniz paraya ve harcadığınız zamana kesinlikle ve fazlasıyla değer.

EĞER HİÇ BİLMİYORSANIZ SIFIRDAN BAŞLAYAN BİR SET İLE BAŞLAMANIZ daha verimli olabilir. Bu setlerle 3-4 ayınızı vererk başlangıç

düzeyinde öğrendikten sonra bu setlere geçmeniz yararlı olabilir. Başlangıç düzeyinde öğrenmek için İnternette birçok program var.

Birkaç örnek:

www.englishspeak.com
    www.speakenglish.co.uk/phrases/?lang=tr

Kendi kendine çalışma setlerinden ise "EFU-English For You" setini birkaç aylık bir çalışma için (beginner seviyesini geçip

pre-intermediate seviyesine gelmek için tavsiye edebilirim. Alında 80 dersten oluşan ve İntermediate seviyesinde bir set olmakla

birlikte yöntem olarak doğru bulduğum bir sistem değil. Dersane ortamında bir ingilizce öğretmeni tarafından verilen derslerden

oluşmaktadır. Bu tür içinde en iyisi sayılabilir. Ancak dersane ortamı iyi bir dil öğrenim ortamı değildir. Pre-intermediate

seviyesine geldiğinizde, yani temel ingilizce cümle kuruluşunu öğrenip, basit cümleleri anlamaya başladığınızda, sayılar, aylar,

haftanın günleri gibi temel bilgileri ve en sık kullanılan 300-400 kelimelik başlangıç düzeyi kelime dağarını kazandıktan sonra

EFFORTLESS ENGLISH veya INTELL ENGLISH sistemine geçmenizi tavsiye ederim. Çünkü dersane ortamı türü çok fazla zamanınızı alır ve

çok yavaş ilerlersiniz.

Çok önemli not: DAYLIGHT seti de dersane ortamında türünde ancak tam bir facia. Dersler ingiliz gramerinin TÜRKÇE olarak

anlatıldığı tam bir komedi. Kesinlikle zaman kaybı olmakla kalmaz, kafa karıştırıp olumsuz etkisi olur. Bir CD'sini izledim (30. CD

olmalı). İngilizceyi konuşabildiğini hiç sanmadığım, Türkçeyi bile yanlış kullanan gençten biri, her cümlenin başında ve sonunda

"arkadaşlar" sözcüğünü kullanarak ingilicede fiillerin sonuna ING ve ED getirmek suretiyle söcüklerin nasıl sıfat niteliğini

kazanacağını tahtaya yazarak bir saat boyunca anlatıp durdu. Tabii TÜRKÇE OLARAK :)))

Tekrar ediyorum: KURSA GİDEREK İNGİLİZCE ÖĞRENEMEZSİNİZ. Biraz temeliniz varsa iyi bir Dinleme Bazlı öğretim seti ile (bence bugüne

kadar yapılanların en iyisi EFFORTLESS ENGLISH) eğitim setlerini Dinleyerek ve Televizyon Programları, Haberler ve özellikle film izleyerek öğrenebilirsiniz.

Dışarı gitmenin sihirli bir yöntem olduğu yanılgısına düşmeyin. İyi bir ortam bulursanız çok yararlanabilirsiniz ama ABD'de bir yıl dünyanın parasını harcayıp öğrenemeyenler de az deildir. Dil öğrenmek demek onu yaşamak demek. Onunla haşır neşir olmak demek. Bunun nasıl olduğu çok önemli değil.

Anlayarak ve keyif alarak dinliyorsan öğrenirsin.

Hocam zaman ayırıp tecrübelerinizi yazdığınız ve insanları bilgilendirmeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim, çoğu kişi uzun yazı görünce okumuyor halbuki ne kadar değerli ve hayatlarını değiştirecek bilgiler var bu üşengeçlikle ingilizceyi zor öğrenirler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaaaaaan -- 11 Ağustos 2012; 15:59:56 >

• Bence en iyisi şuan da İstanbul Lisan Merkezi..Ben gittim gördüm hem profesyonel hem güler yüzlü personel hemde uzman öğretmenler..
    33 yıllık bir tecrübe söz konusu

Bir öğrenci tavsiyesi :)
    bilgi almak isteyen
    www.ilm.com.tr
    444 6 456
  • Bu kadar sohbet yeter, şimdi reklamlar;

10-20 veya 40 SAATTE İNGİLİZCE KONUŞUN, Mustafa Hoca'nın

YILLAR İÇERİSİNDE GELİŞTİRDİĞİ TEKNİKLERLE...

Yıllardır “birincil alanım olarak (ek ders değil)” İngilizce özel ders vermekteyim. Dil seviyeniz upper-intermediate veya yukarısı ise maksimum 10 saatte; intermediate düzeylerinde ise 20 saatte; elementary düzeyinde ise 40 saatte konuşturuyor ve yazdırıyorum. Beginner veya daha aşağısı bir seviyede iseniz saat belirtmiyorum ama öğretim sistemimde hızın "tamamen öğrencinin elinde" olduğunu belirtiyorum. İş dünyasından olmayıp ortaöğretim, üniversite gibi daha erken düzeyde iseniz çok büyük ihtimalle okulunuzda (veya en kötü ihtimalle sınıfınızda) yine birkaç hafta gibi kısa sürelerde [haftada sadece birkaç saat dersle] derece yaptırıyorum. Zaman, emek ve paranızı boşa harcamak istemiyorsanız lütfen konuyu iyi araştırın. İngilizce, etkisi hayat boyu sürecek önemli bir yatırımdır. Beylikdüzü - Avcılar - Büyükçekmece - Bahçeşehir - Esenyurt (İstanbul-Avrupa) gayet uygundur. Daha uzak semtlerde veya illerde iseniz internet üzerinden İngilizce (online-real time) yaptığım derslerde de aynı başarıyı “%100” garanti ediyorum. Ayrıntılar:www.englishingilizce.com

Bu arada, eminayan hocamızın sözlerine kulak verin, derim. Bizzat yaşanmış tecrübeler oldukları çok belli. Katılmadığım nokta şu ki "özel ders almak" demek "deli paralar harcamak" demek değildir; haftada 1.5 saat ders alıp yine belli bir süreç içerisinde öğrenmek gayet mantıklı ve paranızı boşa harcamadığınız bir yaklaşımdır. Özel derste, istediğiniz değişikliği anında yaparsınız; memnun kalmadığınız an bırakırsınız; bir sınavınız, önemli bir toplantınız vd. olur derste hemen çalışırsınız vs. Burada önemli olan "doğru hoca"yı bulmaktır. "Doğru kocayı bulmak"tan hemen sonra "doğru hocayı bulmak" gelir:)

Bir de eminayan kardeşimiz demiş ki "ben de 2 yıl öncesine kadar bu kurbanlardan biriydim". Nasıl yani hocam, siz 40 yıldır bu işin içindesiniz de yalnızca 2 yıl önce mi bu işi çözdünüz, bu noktayı tam anlayamadım sanırım?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.