Şimdi Ara

JVC RX - 5062RSL EKONOMIK A/V RECEIVER HAKKINDA .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
2
Favori
49.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Internette 300-350 ytl fiyata bulunabiliyor, sanırım yanılmıyorsam optik ve koaksiyel girişleri var. Ne dersiniz alınır mı ?
    Bir de Panasonİc Sa- He-40 ile karşılaştırsak hangisi daha caziptir. Hadi yorumlar buraya ..

Ses çıkış gücü : Stereo: 100W x 2, Surround: 100W x 5
    Oyun konsolları için AV girişi : Evet
    Sanal arka surround kanalı : Dolby Digital Ex , Dts Es
    Dolby Digital : Dolby Digital/DTS/Dolby Prologic II/DTS-ES ve DTS 96/24
    Sanal Surround (3D-PHONIC) : 3D-PHONIC
    3D Konuşma sesleri ile ilgili : Evet
    DAP : THEATER 1/THEATER 2/HALL 1/HALL 2/ALL CHANNEL STEREO/MONO FİLM
    3D kulaklık : Evet
    Hızlı hoparlör ayarı : Evet
    : DSP
    AV Compu Link : Evet
    RDS : Evet
    A/V uzaktan kumanda : Evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 19 Nisan 2008; 20:08:38 >

• Farkettim de yamaha rx361 e ne kadar benziyor , umarım sesi de benzer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 18 Nisan 2008; 0:22:38 >
  • Yok mu hiç fikri olan ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: unpop

Yok mu hiç fikri olan ?

Sevgili unpop, herkes senin bunu da kaçıracağını düşündüğü için fikir üretmiyodur...
  • Bugun iş dönüşü bir vestel bayiye uğrayıp bu cihazı sordum . önce yok dedi sonra haa dur anfi falan diyerek arkaya gitti, kutuları karıştırdıktan sonra bu ürünün kutusunu kucaklayıp önüme koydu. Caart diye açtı koliyi ve çıkardı cihazı. Ne kadar dedim ? laptopuna bir müddet baktıktan sonra, 400 ytl olur dedi. Ben nasıl olur her yerde 300 ytl dedim hatta internette taksitle bile 345 ytl diyince , tamam peşin 300 ytl olsun dedi. Yani forumu takip etmsek eyvah eyvah . Alette bir optik bir tane de koaksiyel giriş var. Bekledigimden byük ve heybetli bir görüntüsü var. Malesef ortamda hoparlor olmadıgından test demedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 18 Nisan 2008; 19:52:06 >
  • peki bu alet dijital mi analog mu?

ağırsa anolog hafifse digital oluyormuş. (kendimi çok bilgisiz ve şaşkın hissediyorum bu konuda. alsak bişey de kurtulsak bu dertten, yoksa en sonunda müzik felan denilince öcü görmüş gibi kaçacak duruma geleceğim)
    bu devirde herşeyin dijitali makbulken anladığım kadarıyla bu meretin (meret receiver oluyo) anologu daha iyi ses veriyormuş
  • ben de bunu hi-fi uzmanımız @the_cantan a sormustum. kendisi der ki :

quote:

sa-he40 dijital; rx-v361, jvc rx-5062 ise yukseltme felsefelerine göre analog amplilerdir.

esasen pro sistemlerde dijital ampliler çok sevilir diğer taraftan çok nefret edilir.problem çıkarsa l başına dert okkalısından.

makbul mu diye soryorsun işte sorunun cevabını alacak dinleyici karar vermeli sesler farklı çünkü.
  • Takriben bir hafta sonra size cihazla ilgili bilgi verebilirim.arkadaşım aldı,gelince kuracağız.yalnız bildiğim şu anda piyasadaki en ucuz cihaz.yurtdışı kullanıcıların bir ikisinin de yazısını okudum ve memnun kalmışlar.bu fiyatta bu performans diyerek memnuniyetlerini dile getirmişler.Size link de vereyim.ordan da bakabilirsiniz.pdf. file ı na da baktım.oldukça da teferruatlı bir cihaz.

http://www.testeo.de/produkt_test/jvc-rx-5062-396674.html
  • cihaz güzel gözüküyor. fiyat da uygun.
    peki onkyo 705, yamaha 861, denon 2808 gibi modellere denk gelen üst modelleride var mı bu markanın?
    alt modelinin fiyatı uygunmuş.. üst modelleri varsa eminimki onlarda uygun olur..
  • Bu cihaz benimde ilgimi cekiyor
    giris seviyesi icin oldukca yeterli
    tr de birde 7.1 digital anfisi var
    http://www.koysepete.com/en+ucuz+jvc+rx-d201+71+kanal+ses+cikisli+a+v+receiver+93994.aspx
    ama yurt dısında ust modeller mevcut
    http://av.jvc.com/product.jsp?pathId=5
    jvc kucumsenecek bir marka dil bence

• evet blacklegend'in verdigi linkten bu ürünü bulamadım ama bunun hemen hemen aynısı sadece rengi siyah olanın RX-5060B modelinin linkini buldum Orada kullanım kitapçıgının pdfsini de okuyabilirsinz. Ben şöyle bir inceledim epey teferruatli bir alet. Bu arada USA fiyati usd.180. . yani turkiye'deki fiyatlari hemen hemen aynı. Keşke Yamaha'larda da orda satılan ile burda satılan arasında uçurum olmasa

http://av.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL027647&pathId=5&page=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 19 Nisan 2008; 0:27:29 >
  • İste bunun sebebide jvc nin arkasında vestel gibi kurumsal bir firma olması ve ithalatcı firmalar gibi yuksek kar gutmemesi.
    sonucta jvc de ithal mal bununda nakliyesi ve gumruk vergileri var ama yurt dısıyla fiyat ucurumu yok.
    isin acı tarafı yamaha 361 de yurtdısında 230$ ama gel gorkı burda nerdeyse 3 kat fiyatla satılıyordu sımdı yenı modeller gelecegı ıcın kampanya adı altında biraz dsurdulerde o bile yinede yurtdısının 2 katı
    Ben buyuk ıhtımal jvc alıcam bu gidisle
  • zapatero hocam son durum de.test ettiniz mi?
  • yeni aldığım dream77'lerş bu jvc ye takarsam dreamden tam randıman alamam heralde değil mi?
  • kafamı çeldi bu avr
  • Bu da esmer kardeşi rx-5060B ama Tr'de yok , dkkat ettiyseniz renk dışında herşey 5062 ile aynı

• pazartesi almayı planlıyorum bundan bir tane.
    kötü, aman, sakın, yapma, kafanı duvarlara vurursun falan diyen varsa lütfen şimdi konuşsun.
    iş işten geçtikten sonra salı günü moralimi ve sinirimi bozmasın :)
  • CAYD KARDEŞ BU AV İLE RX-V361 ARASINDA ARKA TARAFTAKİ GİRİŞ ÇIKIŞLAR AÇISINDAN FARK VAR MI?
  • Evet var, JVC de 1 optik 1 koaksiyel olmak üzere 2 dijital giriş varken Yamaha 361 de 2 optik 1 koaksiyel toplam 3 dijital giriş var. Onun dışında çok aham şaham bağlantı farkı yok sanırım ama emin degilim. Yamahanın arkadan fotosunu buldum ama JVC yi bulamadım. Sanırım yamaha'da fazladan front a için ekstra 2 giriş ve komponent video girişleri var. Bunlar JVC de de var mı bilmiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: atorbaci

CAYD KARDEŞ BU AV İLE RX-V361 ARASINDA ARKA TARAFTAKİ GİRİŞ ÇIKIŞLAR AÇISINDAN FARK VAR MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 19 Nisan 2008; 19:53:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: atorbaci

CAYD KARDEŞ BU AV İLE RX-V361 ARASINDA ARKA TARAFTAKİ GİRİŞ ÇIKIŞLAR AÇISINDAN FARK VAR MI?

yardımcı olamayacağım çünkü bu konudaki cehaletim yerlere göklere sığmaz.

fakat sanırım birbirine çok benzer ürünlermiş yorumlardan anladığım kadarıyla.

muhadili 300 ytl iken yamaha'ya 500 ytl vermek enayilik gibi geliyor bana. sonuçta hi-fi delisi vs değilim ben. günde en fazla 1-2 saat köşede radyo-cd çalar, akşamları da bi tane film seyrederim. Tabiri caizse notaları kulaklarıyla yiyen bi tip değilimdir. güzel bi ses verirse hoşuma gider ama bence yamaha-jvc arasndaki ayrıntı farkını benim kulaklar pek anlamaz. Jvc'nin de güzel ses vereceğine inandırmak istiyorum kendimi ama bakalım...

bende görüş ve öneri bekliyorum hi-fi ci arkadaşlardan.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.