Şimdi Ara

*KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ* (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.338
Cevap
14
Favori
356.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu necvox radyu cızırtı sorunu bendede var bi çözüm bulanınız oldu mu? ben yok sanıyordum ama dikkatlice bakınca evet radyo cızırtılı genelde dvd veya sd yi kullanıyourm belki ondan farkına varmamışımdır.
  • arkadaşlar forumu başından sonuna büyük zevkle okudum.paylaşımlarınız için teşekkürler.ben müstakbel bir sportage kullanıcısı olarak araştırma içindeyim.öncelikler sizden öğrenmek istediğim CRDİ&DSL EXA&EX olarak ilanlarda yer alan sportageler arasındaki farklar nelerdir...? almayı planladığım sportage 2006&2007 model olacağından günümüz şartlarında en makul fiat aralıkları nedir sizce çünki web sitelerinde ilginç fiat aralıklarıyla karşılaşmak mümkün..şimdiden ilginize teşekkürler...
  • arkadaşlar forumu başından sonuna büyük zevkle okudum.paylaşımlarınız için teşekkürler.ben müstakbel bir sportage kullanıcısı olarak araştırma içindeyim.öncelikler sizden öğrenmek istediğim CRDİ&DSL EXA&EX olarak ilanlarda yer alan sportageler arasındaki farklar nelerdir...? almayı planladığım sportage 2006&2007 model olacağından günümüz şartlarında en makul fiat aralıkları nedir sizce çünki web sitelerinde ilginç fiat aralıklarıyla karşılaşmak mümkün..şimdiden ilginize teşekkürler...
  • IYI GUNLER ARKADASLAR;

COK VAKTIM OLMADIGI ICIN INCELEYEMEDIM.BANA BILGI VERIRSENIZ COK MEMNUN OLURUM

YENI Araba ALDIM KIA SPORTAGE.

81000 DE KM SI.

TRIGER KAYISI KAC KMDE DEGISMELI??

SANIRIM SEHIR ICINDE KMDE 0,270 TL YAKIYOR.DOGRUMU?SEHIRLERARASINDA KAC YAKAR?

AYRICA BAKIMI KAC KMDE YAPTIRMALIYIM?

BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM...
  • Triger değişiminin kaç km'e yapıldığını bende merek ediyorum. Birde bu Lx - Ex - Crdi falan bunların arasındaki farklar nelerdir ?
  • CRDI motorlarda Triger yok, Zincirli sistem var. O da yaklaşık 250000 km de bir değişiyor diye biliyorum.
  • Selam
    2007 model Kia sorrento jipim için dokunmatik ekranlı müzik sistemi arıyorum. (direksiyon kumandasını da kullanabileceğim) hangi marka model önerirsiniz?
  • Merhabalar arkadaşlar, uzun süredir foruma giremiyorum. Siz KIA kullanıcılarından bilgi edinmek isterim. Babamlar sıfır KIA Sorento almayı düşünüyolar. 2.5 175 HP olan.

KIA kasa değiştirdi, hepismiz biliyoruzdur. Yeni kasalar türkiye'ye ne zaman gelecek, ve sizce çıkış fiyatı ne kadar olur ? 110.000 TL ?

şuan alırsak , 80.000 TL ye vericekler. Sizce beklenmeli mi alınmalı mı? Hersene bir modelin yeni kasası gelicek diye bekleyip duruyoruz

Bizde şuan Mercedes E300 diesel var. Ondan buna geçince nasıl olacak bilmiyorum . Hemen elindende çıkarmaz, aldığı zaman en az 5 sene kullanır arabayı.

Bu EX- EAX ... vs vs olayında dikkat etmemiz gereken yerler varmı ? Bilenler açıklarsa sevinirim.

Buyrun söz sizde

• arkadaşlar bir hafta önce güney koredeydim sorentonun yeni kasasını gördüm bence bekleyin.Araç hantal havasından kurtulmuş güzel bir hal almış.çok şık olmuş ama fiyat konusunda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
  • sportagelarda triger kayışlıdır.100 bin km de değiştirilir.selamlar
  • aracımızı alalı 3 yıl geçti, araç 140 bin e yaklaştı
    herhangi bir motor problemi yok, hiç motor arızası almadık, ön aksama zarar gelmiş olmasına rağmen, hatta vites kutusu da kısa süreliğine nasibini almış olmasına rağmen herşey Allaha şükür tıkırında gidiyor.
    yüksek hızlarda araç daha fazla titriyor, çok az güven veriyor
    virajlara ilk günkü gibi rahat giriliyor
    direksiyonda hafif bi boşluk, hızlandıkça da titreme var, bunun artık ayarını kaybetmeye başlayan rotlardan, ve uzun süreli kullanımdan doğduğunu düşünüyorum
    donanımlarda zaten problem yok
    motorun sesi arttı, artık içerde daha fazla ses duyuluyor, pek anlam veremedim
    fren pedalı git gide hissizleşti, frenler iyi tutuyor ama ayak alışkanlığımız olmasa frenlememiz ya çok sert olurdu ya çok yumuşak..
  • dikmenibo arkadaş 140 km de aracın geneli nasıl??yani kapılardan cam fitillerinden koltuktaklardan gıcırtı,tıkırtı yapıyormu.boyada bir problem yaşadınmı:matlaşma veya çatlama bozulma gibi.motordaki ses artışı sanırım subap ayarları ile ilgili olabilir.ama sonuçta suv araçların genel anlamda normal binek araçlardan daha dayanıklı ve sorunsuz olması beklenir.ihtiyaçlara sorun çıkarmadan cevap verebilen araç bence en iyi araçtır.bende 2009 sportage kullanıyorum şu an 10000 km tamamladım aracı alalı 7 ay oldu.oturduğum koltuğun gıcırtısı dışında hiç bir problemim yok.2006 megandan dci full den bu araca geçmeklede çok olumlu bir karar vermişim.megandan gelen seslerden artık bunalmıştım.sadece yakıt konusunda megane 5.5 lt mazot yakardı sportage 10 lt yakıyor.onun dışında bir aracın full olması önemli ancak bu aracın bu full donanımı taşımasıda önemli.ben bu aracı satarken full bir arç gibi değil ancak dinamik formu fiyatına sattım.alırken 6 bin t.l. ekstra donanım farkı ödememe rağmen.

• aracın içinde hiç tıkırtı yada gıcırtı gelmiyor, aracın çıkardığı tek gıcırtı, araç kasislerden yada derin çukurlardan geçerken arka süspansiyondan geliyor, bunun da bu km de olan bi araç için normal olduğunu düşünyorum

iç mekandaki kaplamalar, koltuk kılıflarında falan hiç deformasyon yok, tek problem iç mekan plastiğinin artık eskisi gibi canlı gözükmemesi, sanırım üstünde biraz uğraşılırsa ilk günkü formunu alır

megane hiç kullanmadım, kısa bir süreliğine daha 1000km bile olmayan bir megane da bulundum, ondada ses duymadım doğal olarak renaultların yakıt tüketimleri gerçekten çok iyi

sportage çok fazla yakıyor, rakipleri en az 2lt daha az eurodizel tüketiyor, ve performansları da daha fazla..

donanımlar hala ilk günkü gibi çalışıyor. aracın da hala iyi durumda olmasını babama bağlıyorum onun aracı oldğu için çok iyi bakıyor araca, bir tek dizel olayına pek alışamadı, arada 4000 devirleri zorluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo

iç mekandaki kaplamalar, koltuk kılıflarında falan hiç deformasyon yok, tek problem iç mekan plastiğinin artık eskisi gibi canlı gözükmemesi, sanırım üstünde biraz uğraşılırsa ilk günkü formunu alır

Carens'in iç mekanda kullanılan renk açık olduğu için çok çabuk kirlendi.Çok sinir bozucu bir durumdu.Süper markette bir ürün görmüş bilader,almış.Geçen hafta sonu uyguladık.Sonuç şahane...Koltuklar,kaplamalar,deri kaplamalar...Cam hariç aklınıza gelebilecek her yere cam-sil gibi sıktık,süngerle üstünden 1 kere geçtik,yağ-kir ne varsa aldı gitti...İlk günkü gibi oldu,tavsiye ederim

• Herkese merhabalar

Bende geçtiğimiz günlerde bir sportage sahibi oldum ,Aracım 2005 model 47.00 de sadece arka kapısında ezilmeden dolayı boya var onun dışında heryeri orjinal aracaı 37.000 tl ye aldım eski sahibi cok sıkıştığı için sattığını söyledi sizlerin yorumu nedir sizcede fiyat avantajlımı ????
  • Tek kelimeyle süper fiyat. O fiyata hem dizel, hem otomatik hem de Suv konforu. Daha ne olsun, güle güle kullanın. Darısı bizim başımıza inşallah...

quote:

Orijinalden alıntı: ınter berkano

Herkese merhabalar

Bende geçtiğimiz günlerde bir sportage sahibi oldum ,Aracım 2005 model 47.00 de sadece arka kapısında ezilmeden dolayı boya var onun dışında heryeri orjinal aracaı 37.000 tl ye aldım eski sahibi cok sıkıştığı için sattığını söyledi sizlerin yorumu nedir sizcede fiyat avantajlımı ????
  • 2005 model sportage 47,000 km de 37.000 t.l. çok iyi bir fiyat bence.çok kelepir bir alış veriş olmuş sizin adınıza.bu aracın piyasası 42-43 civarında diye biliyorum.hayırlı olsun.güle güle kullanın.
  • bu arada kia ve hyundai severlere duyurulur.2010 yılının ilk çeyreğinde tuscon yeni kasası ile geliyor.4,44 cm boyuyla şu anki kasasından biraz daha uzun ve geniş olacak.ayrıca dingil mesefasi uzun olduğundan ön ve arka diz mesafaleri daha rahat olacak.sanırım kardeş ürün sportage ise 2011 de yenilenecek.ayrıca dizel motorlar yenilenecek 134 ve 170 b.g. gücünde iki farklı motor olacakmış
  • Çok teşekkürler ,aslında çok alakasız oldu bir A3 almak için yola çıkmıştım bütçemde en son 50.000 tl kadardı , yeni kasa santa fe lere de bakıyordum ama istediğim km de 60.000 tl den aşağı bulamadım ,en son tesadüfen sportage gözüme ilişti bir araştırdım sahibi banka kredisiyle ev almış aynı gun sıcak parayı verince tereddütsz verdi ne derler daha iyisi sizinolsun .

Bu arada lastik almam lazım cok sürat svmem ve yakıt ekonomisi benim için önemli kaça kaç önerirsiiz ? birde 4 mevsim mi almak alzım ilk defa suv kullanıcam hem yazlık hem kışlık bir seçim beni pişman edermi ?
    Şimdiden tesekkurler
  • sportage orginal lastik ebatı 235/60 16 jant tır.genişlik 235 in altında olursa yol tutuş problemi olabilir.yani az yakıt tüketmek için böyle bir problem yaşamaya değmez.tabi kullanacağanız yerede bağlı.karlı ve arazi koşullarında dar tabanlı 215/70 daha uygun olur.şayet şehirde ve asfaltta kullanacsanız 4 mevsim olanı tercih edin derim.lastik markası olarakta bridgestone veya michelin ı tavsiye edebilirim
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.