Şimdi Ara

nissan primera hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
62.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar nissan primera yi nasil bilirsiniz

1.6 motorun o agır kasaya ragmen ekonomik oldugunu okudum yol tutusu da tatmin edici diyolar.lpg ile uyumlumudur.parcasi ve bakımları pahalımıdır.

kullanıcı olarak aracın arti ve eksilerini yazarmısınız.

alternatif olarak maksimum 15000 liraya alternatifleriniz ne olur.(99-02 model arası kmsi cok yuksek olmayacak sekilde)

• quote:

Orjinalden alıntı: memisoglu

arkadaslar nissan primera yi nasil bilirsiniz

1.6 motorun o agır kasaya ragmen ekonomik oldugunu okudum yol tutusu da tatmin edici diyolar.lpg ile uyumlumudur.parcasi ve bakımları pahalımıdır.

alternatif olarak maksimum 15000 liraya alternatifleriniz ne olur.(99-02 model arası kmsi cok yuksek olmayacak sekilde)

primera gayet kaliteli bir araçdır.
    malzeme kalitsi yuksektir.içi konforlu ve ferahtir.
    yol tutusu iyidir.
    kasasi çok sağlamdır.yuruyen aksaami da oyle.
    1.6 motor kasaya biraz kucuk gelir.1.8 i luxury olan tercih edilmelidir.cunku 1.6 olandan daha az yakar cok daha da iyi gider.zaten lpg de takacak iseniz mutlaka 1.8 luxury derim.

kotu yanları olarak;parçası cok zor bulunur.ayrıca pahalıdır.servisi biraz sıkıntılır.hangi şehirde oldunugz onemlidir.
    ornek:2000 model primeranın bir sis farı 6 ayda geldi(bursa nissan yetkili bayii sertepe)

alternatif olarak o fiyatta temiz corolla ve honda civic olabilir.az yakan bas agrtimayan sorunsuz araçlar.
    gerci nissan da sorunlu değildir.kasa yapısı itibari ile corolla ve cividen ustundur primera.
    eger primera da karar kılarsanız ben mutlaka 1.8 luxury diyorum.temız olmali tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: gyrmann

quote:

arkadaslar nissan primera yi nasil bilirsiniz

primera gayet kaliteli bir araçdır.
    malzeme kalitsi yuksektir.içi konforlu ve ferahtir.
    yol tutusu iyidir.
    kasasi çok sağlamdır.yuruyen aksaami da oyle.
    1.6 motor kasaya biraz kucuk gelir.1.8 i luxury olan tercih edilmelidir.cunku 1.6 olandan daha az yakar cok daha da iyi gider.zaten lpg de takacak iseniz mutlaka 1.8 luxury derim.

kotu yanları olarak;parçası cok zor bulunur.ayrıca pahalıdır.servisi biraz sıkıntılır.hangi şehirde oldunugz onemlidir.
    ornek:2000 model primeranın bir sis farı 6 ayda geldi(bursa nissan yetkili bayii sertepe)

alternatif olarak o fiyatta temiz corolla ve honda civic olabilir.az yakan bas agrtimayan sorunsuz araçlar.
    gerci nissan da sorunlu değildir.kasa yapısı itibari ile corolla ve cividen ustundur primera.
    eger primera da karar kılarsanız ben mutlaka 1.8 luxury diyorum.temız olmali tabi.
    corolla ve civic gercekten guzel araclar
    ama temiz ve biraz donanımlı olanlarina astronomik fiyatlar istiyor arac sahipleri
    en azından bugun 2000 model civic baktım 125bin km de ufak bir boyası var aracın klima abs si var 18.250 dediler
    pazarlik yapmaya kalksan 750 iner asagı 17500 olur diycek sinirlendim cıktım galeriden
    aynen bugun bir tane 2004 accent baktim 1.6 klima hava yastigi var 34000 km de pırıl pırıl arac 16500 diyo bi gram asagı inmem diyo
    piyasada cok mal adam var.ya da bizi alıcı adamı enayi saniyorlar

en guzeli de 97 corolla ya 17000 lira istediler ya aracta 180binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EIRP -- 16 Mart 2008; 19:14:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EIRP

corolla ve civic gercekten guzel araclar
    ama temiz ve biraz donanımlı olanlarina astronomik fiyatlar istiyor arac sahipleri
    en azından bugun 2000 model civic baktım 125bin km de ufak bir boyası var aracın klima abs si var 18.250 dediler
    pazarlik yapmaya kalksan 750 iner asagı 17500 olur diycek sinirlendim cıktım galeriden
    aynen bugun bir tane 2004 accent baktim 1.6 klima hava yastigi var 34000 km de pırıl pırıl arac 16500 diyo bi gram asagı inmem diyo
    piyasada cok mal adam var.ya da bizi alıcı adamı enayi saniyorlar

en guzeli de 97 corolla ya 17000 lira istediler ya aracta 180binde

Alıntıları Göster
    hatırlatma

• quote:

hatırlatma

Alıntıları Göster
    gyrmann yazmiş bana pek birşey bırakmamış,

P11-144 kasa denilen 2000-2002 model arası primeralar özel araçlar bence. aldıktan sonra 6-7 ay kullandım şimdi yurtdışında olduğum için kardeşe verdim valla içim gidiyor.
    Daha öncede yazmıştım biyerler ama kısaca yazayım gene
    + ları
    iç malzeme kalitesi (baz 1.6 modelde bile dashboard'a dokunmanız yeterli anlamanız için
    genel malzeme kalitesi (130000 km'de 8 yaşında araçta hiç mi tıkırtı gıcırtı olmaz)
    Diz mesafesi iyi
    lpg ile sorunsuz uyum sağlıyor brc kullanmıştım
    Yalıtım (100 km'den sonra araçta rüzgar, motor, yol titreşim ve sesi japon rakiplerine göre az) Düşük hızlarda normal
    yüksek hız stabilitesi
    Uzun yolda ort.140 km/h 11 lt lpg/100 km ort 100 km/h de 8 lt lpg/100 km
    İstanbul Şehir içi yazın 10-11 lt lpg/100 km kışın 11-12 lt lpg/100 km tüketimi var araç 1280 kg(1.6 motor ve lpg ile)
    Dış Dizaynı helede siyah rengi çok çekici(subjektif ama güzel be )
    Baz Donanım 4 elektrikli cam, abs, 2 airbag, dijital klima, elektrikli aynalar, uzaktan kumandalı kilit, radyo kaset çalar 6 hoparlör,
    Bakım masrafları diğer japonlar gibi

- leri
    diz mesafesi iyi olduğundan bagaj beklenenden ufak(tam lt'yi bilmiyorum)
    oturma pozisyonu alçak. bu yaştaki japonların ortak sorunu zaten
    çok uzun istanbulda park etmek dert
    daha bozulmadığı için parça konusunu bilmiyorum gyrmann zor bulunan parçaları var diyorsa doğrudur oda has nissancı zaten
    motor 3000 devire kadar isteksiz ama yokuşta kalkmaz cinsinden değil kesinlikle. hızlanmalarda 3000 deviri geçmeden isteksiz anlayacağınız
    Adamı nissan hastası yapıyor yeni hedefler note ve quasqai

1.8 luxury bulursan almaya bak ama bence temiz ne bulursan al gitsin. tabii ki ek donanımlar olacaktır 4 airbag deri döşeme yol bilgisayarı felan ama bu araç piyasada az bulunduğundan temizine rastlamak zor olabilir.

NOT: bu aracı almama sebep olan arkadaşıma ait 99' primera GT(2.0 150 bg) araç uzun yolda 110-120 ile 6 lt yakıyor anlamış değilim. şehir içide benim 1.6 kadar yakıyor araç gaza asılmadığın zaman. Bu nasıl motorsa töbe :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kerten

gyrmann yazmiş bana pek birşey bırakmamış,

P11-144 kasa denilen 2000-2002 model arası primeralar özel araçlar bence. aldıktan sonra 6-7 ay kullandım şimdi yurtdışında olduğum için kardeşe verdim valla içim gidiyor.
    Daha öncede yazmıştım biyerler ama kısaca yazayım gene
    + ları
    iç malzeme kalitesi (baz 1.6 modelde bile dashboard'a dokunmanız yeterli anlamanız için
    genel malzeme kalitesi (130000 km'de 8 yaşında araçta hiç mi tıkırtı gıcırtı olmaz)
    Diz mesafesi iyi
    lpg ile sorunsuz uyum sağlıyor brc kullanmıştım
    Yalıtım (100 km'den sonra araçta rüzgar, motor, yol titreşim ve sesi japon rakiplerine göre az) Düşük hızlarda normal
    yüksek hız stabilitesi
    Uzun yolda ort.140 km/h 11 lt lpg/100 km ort 100 km/h de 8 lt lpg/100 km
    İstanbul Şehir içi yazın 10-11 lt lpg/100 km kışın 11-12 lt lpg/100 km tüketimi var araç 1280 kg(1.6 motor ve lpg ile)
    Dış Dizaynı helede siyah rengi çok çekici(subjektif ama güzel be )
    Baz Donanım 4 elektrikli cam, abs, 2 airbag, dijital klima, elektrikli aynalar, uzaktan kumandalı kilit, radyo kaset çalar 6 hoparlör,
    Bakım masrafları diğer japonlar gibi

- leri
    diz mesafesi iyi olduğundan bagaj beklenenden ufak(tam lt'yi bilmiyorum)
    oturma pozisyonu alçak. bu yaştaki japonların ortak sorunu zaten
    çok uzun istanbulda park etmek dert
    daha bozulmadığı için parça konusunu bilmiyorum gyrmann zor bulunan parçaları var diyorsa doğrudur oda has nissancı zaten
    motor 3000 devire kadar isteksiz ama yokuşta kalkmaz cinsinden değil kesinlikle. hızlanmalarda 3000 deviri geçmeden isteksiz anlayacağınız
    Adamı nissan hastası yapıyor yeni hedefler note ve quasqai

1.8 luxury bulursan almaya bak ama bence temiz ne bulursan al gitsin. tabii ki ek donanımlar olacaktır 4 airbag deri döşeme yol bilgisayarı felan ama bu araç piyasada az bulunduğundan temizine rastlamak zor olabilir.

NOT: bu aracı almama sebep olan arkadaşıma ait 99' primera GT(2.0 150 bg) araç uzun yolda 110-120 ile 6 lt yakıyor anlamış değilim. şehir içide benim 1.6 kadar yakıyor araç gaza asılmadığın zaman. Bu nasıl motorsa töbe :)

Alıntıları Göster
    teşekkurler

• quote:

teşekkurler

Alıntıları Göster
    nissanı boşver sorunsuz ama iddiasız olsun diyorsan civic-corolla,kıyak birşey olsun diyorsanda focusa bak.primera güzel olabilir ama satarken alnının damarı çatlar.onu bir alırken sevinirsin birde satarken.tabii baba parası yiyenler bu durumları bilmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gattuso1905

nissanı boşver sorunsuz ama iddiasız olsun diyorsan civic-corolla,kıyak birşey olsun diyorsanda focusa bak.primera güzel olabilir ama satarken alnının damarı çatlar.onu bir alırken sevinirsin birde satarken.tabii baba parası yiyenler bu durumları bilmezler.

Alıntıları Göster
    nissan primera ile ilgili forumda açtığım bir konu ilginizi çekebilir

http://forum.donanimhaber.com/m_21863187/mpage_1/key_//tm.htm#21863187

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 17 Mart 2008; 16:37:36 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Burada arabadan ne bekledigini belirlemen lazim gattuso'nun dedigi gibi alir almaz satiliga cikarma niyetindeysen git 97 corolla al hemen satilir. yok bineyim araca 3-4 yil adam gibi zevkini cikaracagim diyorsan 2.el olayina o kadar takilmamak lazim. sonucta 2.eli yavas gider ama 2.eli kotu spor araba, coupe araba, cin kore mali araba almiyorsun ki. halis japon mali kaliteli malzemeden yapilmis ve donanimi iyi sedan bir arac aliyorsun. Bu eskiden kalan arabayi 1000"e alirim 3 sene sonra 3000"e okuturum yeterki sahin dogan olsun edebiyati artik manasiz bana gore. Bu saatten sonra arabada deger kaybini herkes goze almali cunku binip eskitiyoruz arkadaslar. Bence 3-4 sene sonra 2.el fiyatlari avrupa gibi komik diye dusundugumuz seviyelere inebilir o zaman da 97 corollalar 15000"e gider insallah.

sevgili gattuso baba parasiyla alisveris yaptigimiza bu kadar bilgiyle ulastigin icin ayrica tesekkurler. Sen baba parasi de ben alin terimle kazandigim paramla aldigim arabayi satmak icin degil binmek icin aliyorum diyeyim

Ek olarak 2.ele performansina dikkat etmesi gerekenler bence sifir alanlar cunku insan ort 4-5 yilda araba degistirme hevesine kapiliyor bu noktada sifir alan adam icin deger kaybi 2.el alip satacak olana gore muazzam farkli oldugundan sifir alanlara sozum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerten -- 17 Mart 2008; 16:46:37 >

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gattuso1905

arac babama alınacak ve en az 5 sene binilecek.satilmayan arac yoktur elbet satılır.baba parasi derken ne dediginizi anlayamadim.bütcemizi sarsmayacak ve donanımlı araclara bakıyoruz.corolla veya civic elbette güzel araclar satmasi da zor degil ama temiz nitelendirilebilecek ve dolu olanlara cok fazla paa istiyolar.bu durumda nissan primera mitsubishi carisma elbette benim listeme girer.hem daha donanimli ic mekanı oldukca kaliteli araclar.
    tek cekindigimiz nokta ise servis ve parca fiyatları

• quote:

quote:

arac babama alınacak ve en az 5 sene binilecek.satilmayan arac yoktur elbet satılır.baba parasi derken ne dediginizi anlayamadim.bütcemizi sarsmayacak ve donanımlı araclara bakıyoruz.corolla veya civic elbette güzel araclar satmasi da zor degil ama temiz nitelendirilebilecek ve dolu olanlara cok fazla paa istiyolar.bu durumda nissan primera mitsubishi carisma elbette benim listeme girer.hem daha donanimli ic mekanı oldukca kaliteli araclar.

Alıntıları Göster
    herkes 1.8 i onermis ama 1.8 icin babam asla ikna olmaz

102binde 99 model 1.8 passat highline otomatikten vazgectik.üç parca boya ve 14000liraydı istanbul arabasıydı

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    her 2. el arac icin gecerli alirken temizine 1 milyar fazla ver onu al sistemini uygulayin 5 sene binmeyi planliyorsaniz. bence biraz da icinize sinmesi onemli gidin her modele oturun dokunun biraz araca. sonrada hosunuza gideni alin japon saglamligi belli ama ne olursa olsun 8 yasinda aracta eskiyen parcalar olacaktir bunu da goze alarak harcama yapin.

hayirli alisverisler

• quote:

her 2. el arac icin gecerli alirken temizine 1 milyar fazla ver onu al sistemini uygulayin 5 sene binmeyi planliyorsaniz. bence biraz da icinize sinmesi onemli gidin her modele oturun dokunun biraz araca. sonrada hosunuza gideni alin japon saglamligi belli ama ne olursa olsun 8 yasinda aracta eskiyen parcalar olacaktir bunu da goze alarak harcama yapin.

hayirli alisverisler

Alıntıları Göster
    1.8 motorun vergisi fazla ama donanimi ve surus konforu yuksek yakitta da cok asiri dur kalka girilmedigi surece cok yakin olacaktir. Yok illa 1.6 olacak diyorsaniz da 1.6 sina bakacaksin zaten temiz 1.8 leri de 15 ten asagi zor bulursun gibime geliyor gerci bakmadim son zamanlarda.

• quote:

1.8 motorun vergisi fazla ama donanimi ve surus konforu yuksek yakitta da cok asiri dur kalka girilmedigi surece cok yakin olacaktir. Yok illa 1.6 olacak diyorsaniz da 1.6 sina bakacaksin zaten temiz 1.8 leri de 15 ten asagi zor bulursun gibime geliyor gerci bakmadim son zamanlarda.

Alıntıları Göster
    evet 1.8 leri biraz daha pahali hayırlısıyla su araba alma işinden kurtulsak
    başım döndü artık aşagı bak yukarı bak galeri galeri gez üc kurusluk degeri olmayan adamlarla muhatap ol sıkıldım yeterince
    babam bi yandan ben bi yandan arastırıyoruz

• quote:

evet 1.8 leri biraz daha pahali hayırlısıyla su araba alma işinden kurtulsak
    başım döndü artık aşagı bak yukarı bak galeri galeri gez üc kurusluk degeri olmayan adamlarla muhatap ol sıkıldım yeterince
    babam bi yandan ben bi yandan arastırıyoruz

Alıntıları Göster
    ben birkaç ilan veriyorum sizin için belki uygun birşey çıkar
    http://www.sahibinden.com/primera_special_editionWQQaXQQ4334467WQQpXQQdisplayitem&keyword=primera
    http://www.sahibinden.com/1_6_nissan_primeraWQQaXQQ5024731WQQpXQQdisplayitem&keyword=primera

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: oznklckp

http://www.sahibinden.com/primera_special_editionWQQaXQQ4334467WQQpXQQdisplayitem&keyword=primera
    http://www.sahibinden.com/1_6_nissan_primeraWQQaXQQ5024731WQQpXQQdisplayitem&keyword=primera

tesekkurler dostum

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

tesekkurler dostum

rica ederim siz primeradan açınca bunları bulabildim ama isterseniz başka arabalar da önerebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: oznklckp

quote:

quote:

tesekkurler dostum

rica ederim siz primeradan açınca bunları bulabildim ama isterseniz başka arabalar da önerebilirim

Alıntıları Göster
    Primera Tekna 1.6 İkinci El Karnesi (2004-2008)

http://www.ikincieltest.com/index.php?option=com_content&view=article&id=123:primera-tekna-16-kinci-el-karnesi-2004-2008&catid=36:nissan&Itemid=56

• quote:

Orijinalden alıntı: 1511

http://www.ikincieltest.com/index.php?option=com_content&view=article&id=123:primera-tekna-16-kinci-el-karnesi-2004-2008&catid=36:nissan&Itemid=56

iki yıllık konu bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanbey34

quote:

Orijinalden alıntı: 1511

iki yıllık konu bu.

Alıntıları Göster
    olsun sonradanda merak edip faylanmak isteyenler olabilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.