Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.787
Cevap
57
Favori
555.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun süredir bir otomobil almayı düşünüyorum ve kafamda bazı modeller var. açıkçası kia cee'd almayı düşünüyordum ve showroom'a da gidip aracı inceledim ama bu aralar bravo'yu düşünmeye başladım. sizce bayiiler 1.4 T-JET 120 bg Dualogic dynamic plus için nasıl bir fiyat verirler. sizin aldığınız fiyatları paylaşırsanız sevinirim. fiat için indirimler ne oluyor genelde? 36.000'e inerler mi sizce?
  • Sport style+skydome ve diğer birkaç ekstra dahil olmak üzere 39 bin civarı fiyat alan birisi vardı ama tabi bayi tanıdık mı veya nasıl bu fiyatı aldı bilgim yok..Dynamic plus dualogic'in liste fiyatı 38.250 yanlış hatırlamıyorsam,bu fiyatı sıkı bir pazarlıkla 36 civarına iindirebilirsiniz veya biraz üzerinde bir rakama..Burada önemli olan bayinin elinde kalan bir araç olması..Yeni siparişlerde bu kadar esnerler mi bilemiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandelis

arkadaşlar uzun süredir bir otomobil almayı düşünüyorum ve kafamda bazı modeller var. açıkçası kia cee'd almayı düşünüyordum ve showroom'a da gidip aracı inceledim ama bu aralar bravo'yu düşünmeye başladım. sizce bayiiler 1.4 T-JET 120 bg Dualogic dynamic plus için nasıl bir fiyat verirler. sizin aldığınız fiyatları paylaşırsanız sevinirim. fiat için indirimler ne oluyor genelde? 36.000'e inerler mi sizce?

Yahu 36.000 gibi bir para Fiat Bravo'ya verilir mi!!!! Cidden inanamıyorum bu paraları bu araçlara verenlere...

• quote:

Orijinalden alıntı: Brain Wave

quote:

arkadaşlar uzun süredir bir otomobil almayı düşünüyorum ve kafamda bazı modeller var. açıkçası kia cee'd almayı düşünüyordum ve showroom'a da gidip aracı inceledim ama bu aralar bravo'yu düşünmeye başladım. sizce bayiiler 1.4 T-JET 120 bg Dualogic dynamic plus için nasıl bir fiyat verirler. sizin aldığınız fiyatları paylaşırsanız sevinirim. fiat için indirimler ne oluyor genelde? 36.000'e inerler mi sizce?

Yahu 36.000 gibi bir para Fiat Bravo'ya verilir mi!!!! Cidden inanamıyorum bu paraları bu araçlara verenlere...

sen ne alırsın o paraya brain wave? söyle de ufkumuz genişlesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brain Wave

quote:

Aynı sınıfta bu donanıma sahip ve daha avantajlı fiyatı bulunan (yada aynı fiyat aralığında) ayrıca motor performansı daha iyi yada en azından aynı olan bir araç önerebilirmisiniz? Ciddiyim bu konuda ileride Bravo'mu sattığımda düşüneyim o seçeneği de..

• Bora_T bunlar böyledir, bir yere öylesine yazarlar, verecek cevabı olduğunu sanmıyorum. 15 bin tl ver ikinci el al falan derse de şaşırmam...
  • Malzeme kalitesi biraz daha yüksek olsaydı bravo mükemmel olurdu. Maalesef astra ve golf'e göre bu konuda bayağı geride. Yoksa motorlar gerçekten şahane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

Malzeme kalitesi biraz daha yüksek olsaydı bravo mükemmel olurdu. Maalesef astra ve golf'e göre bu konuda bayağı geride. Yoksa motorlar gerçekten şahane.

Hocam bence malzeme kalitesi iyi. Hatta Fiat bu konuda bence kendini aşmış.

Bana da dediler "Oha 0 km fiat alınırmı o kadar paraya" dediler. Maalesef bunu söyleyenlerin kafası hala o kuş serisi kadar çalışıyor ....
  • Biraz daha iyi malzeme kalitesi için ortalama 10 bin lira fazla vermek mantıklı değil bana göre..Tabi zevk ve tercih meselesi..Ben aracımda kalitesiz kötü bir yön göremedim şimdiye kadar herhangi bir sorunda yaşamadım..
  • Saterken de yaklaşık 10 bin fark olacağı için insanlar pek onem vermiyor. Ben de bravo'yu beğenen biriyim ama dualogic vites koluna dokunduğumda kırılacakmış gibi hissettim benim corsa'daki çok daha iyi mesela. Zaten malzeme kalitesi biraz daha iyi olsaydı golf ve astra satışlarını bayağı baltalardı.
  • Zevkler ve tercihler tartışılmaz tabi..Bir araca emsaline göre 3-4 bin lira fazla vermeyi anlayabilirim ama 10-11 bin gibi rakamlar fazla uçuk..Burada kastettiğim mesela bir Golf'ün kötü araç olması kalitesiz olması değil,elbette Golf'te Astra'da gayet şık araçlar ancak Doğuş'un standart malzeme kalitesine sahip bir C sınıfı araca abartılı fiyatlar belirleyip satması,insanların da bu kadar fazla para verince başka hiçbir araçta bulunmayan bir kaliteyi satın aldığını zannetmesi bahsettiğim..

Mesela 35 bin tl civarında bir fiyata Polo satıyor Doğuş hatta geçen otomobil genel bölümünde bir arkadaş satın alıcam diyordu mesajın da aynen şöyle demiş

"Anahtar Teslim Fiyatı=32.000,00 Bin TL..Aluminyum alışım jantlar,climatronic dijital klima,otomatik kararan iç dikiz aynası ve yağmur sensörü,hız sabitleyici İle Fiyatı 37.060 TL"..Yani düşünebiliyor musunuz markası ne olursa olsun B sınıfı bir araç birkaç ekstra ile 37 bin TL oluveriyor..Evet araç güzel sınıfında alınası araçlardan birisi ama sonuçta B sınıfı eti budu belli bir araç 37 bin ne yahu yuh yani...Burada sorun VW veya diğer markaların kalitesi değil,fiyatlarını aşırı şişirip millete "çok para vererek kalite satın aldığını" hissettiren kazıkçı zihniyetleri..

VW'nin sitesinden bir Polo konfigürasyonu yaptım mesela ;

1.4 85 Hp 15" manuel
    alüminyum alaşım jantlar
    opak beyaz
    climatronic dijital klima
    otomatik kararan dikiz aynası&yağmur sensörü
    çok fonksiyonlu deri direksiyon (aslında bildiğimiz üzerinde kumanda düğmeleri bulunan direksiyon)
    sürüş konfor paketi (hız sabitleyici & park sensörü & yol bilgisayarı yani aman aman bir ekstra yok)

Fiyat: 38.600 TL Eğer bunların üzerine birde tiptr. şanzıman seçerseniz fiyat 42.400 küsur TL oluyor el insaf !

Dijital klimalı,tiptr. şanzımanlı,ESP'li,opak renkli,hız sabitleyicili 1.4 122 Hp bir Golf yaklaşık 56 bin papel maşallah..

VW'de ekstra para veripte pişman olmayacağım tek şey DSG'dir onun haricinde bence araç gereksiz pahalı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phaldor -- 19 Ağustos 2010; 18:03:17 >

• arkadaşlar bugün bravo ile ilgili bilgi almak ve aracı yerinde incelemek için fiat bayisine gittim ama ellerinde araç yoktu. 120 bg benzinli dualogic en erken 2 ay sonra gelir dedi. fabrika 1 ay düşük seviyede çalışıyormuş vs. assist kit ile birlikte 38500 olur dedi. 450 tl trafik sigortası da vardır dedi içinde ama benim bildiğim trafik sigortası en fazla 150-200 biraz salladı gibi geldi bana. siz ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

arkadaşlar bugün bravo ile ilgili bilgi almak ve aracı yerinde incelemek için fiat bayisine gittim ama ellerinde araç yoktu. 120 bg benzinli dualogic en erken 2 ay sonra gelir dedi. fabrika 1 ay düşük seviyede çalışıyormuş vs. assist kit ile birlikte 38500 olur dedi. 450 tl trafik sigortası da vardır dedi içinde ama benim bildiğim trafik sigortası en fazla 150-200 biraz salladı gibi geldi bana. siz ne düşünüyorsunuz?

2011 BRAVO DYNAMIC PLUS 1.6 MULTIJET 120 HP DUALOGIC + PAKETLER
    bulunduğunuz şehirdeki bayiile kısıtlı kalmayın her bayinin elinde yok bazıları önceden farklı paketleri sipariş etmiş bir arkadaşım en az 10 şehir aradı sonunda bir bayinin önceden siparişi varmış yoldaymış bir hafta içerisinde gelecekmiş
  • haklısın biliyorum. ama bana öğretmenler gününde 3 senedir kampanya olduğunu söylediler. ben de öğretmen olduğum için kasım ayını beklemeye karar verdim. alıcı olsam diğer şehirlere de bakardım zaten ama yetkiliye başka şehirleri de bakmasını söylemiştim sadece bir yerde aracın göründüğünü söyledi bana.
  • banada 1 hafta önce dyn plus aracın manuelini 34.500 liraya bırakmışlardı
  • 4 gün önce Dayım bu arabadan satın aldı. Beyaz renkli 1.4 turbolu(tdi mi öle bişi tam hatırlamıyorum) 120hp benzinli/manuel vites modelinden. ilk başta bazı arkadaşlar gibi ön yargıyla yaklaştım. bugün dayımla buluşup arabayı test etme fırsatı buldum.

GERÇEKTEN ŞAHANE. Araç FULL alınmış 36bin tl ye. Ben böyle bir motor performası görmedim arkadaş. Resmen ayağıın altında giden birşey var Muhteşem bir motor gücü var gerçekten. 6 ileri vitesmiş. Otoban gibi temiz yollarda 200 km yi rahatlıkla görür gibime geliyor. Güvenlik olarak her türlü güvenlik teknolojisi mevcut. Yol tutuşu gerçekten çok hoşuma gitti. Vites değiştirirken şanzumandan ses gelmiyor. Motor sesini fazla duymuyorsun ve konfor olarak çok çok iyi. ayrıca dışarıdan kesinlikle içeriye hiç bir ses duymadım.

akşam eve geldim ve internetten aynı sınıf 2-3 önemli marka/model ile kıyaslama yaptım(araçların orjinal kendi sitelerinden teknik verileri alarak). Yaptığım markalar: Opelin yeni Turbo astrası, Ford focus/fiesta modelleriydi. Aralarında en hızlısı 0-100 kmh hıza 9.6 sn ile ulaşan Bravo. Yakıt tüketimi konusunda ise fiesta bu konuda daha iyi. Fiestanın ardından astra turbo küçük bir farkla ikinci oldu. daha sonra ise bravo. Sizlere excel üzerinde hazırladığım tablonun linkini vereyim. İçerisinde ayrıntılar var. Bakıp kendiniz kıyaslayın.

Genel düşünceme tekrar dönersek. Konfor, Motor, Hakimiyet gerçekten üst düzeydi. Yolbilgisayarı felanda vardı. Yakıt tüketimi bazında şuan Astra iyi performansına rağmen en düşük yakıt tüketimi yapıyor. Ama bugün açılış fiyatı 48bin tlden başlıyor. Dayım Bravoyu Full+full 36bintlye aldığını söyledi. Fiyat/Performans olarak bakacak olursa Bravo çok uygun gibi. Ama aracın ilerde ne tür problemler yaşanır bilmiyorum. OPEL gibi Wolkswogen v.b sağlam markalar gibi dayanıklı olabilirmi onu bilemiyorum. Genelde insanlar FIAT duyunca ön yargıyla yaklaşıyorlar. Ama sanırım bravo ile bunu kıracak gibi görünüyor.

http://www.4shared.com/document/p1QYgLEm/bravo_kyaslama.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D3vilson -- 23 Ağustos 2010; 3:06:45 >

• Devilson herşeyine bakmışsın , kadranına bakmamışsın. 200 yazmışsın ama o hiç zorlanmadan çıkacağı hız dir. Türkiye'ye geldiğinden beri kullanıyorum, bu kullandığım 2. Bravo, yukarıda biri yazmış 36BinTL Bravoya verilirmi diye?. 50Bini Golf'e verenlere acıyorum(DSG hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AmonRaBravo

Devilson herşeyine bakmışsın , kadranına bakmamışsın. 200 yazmışsın ama o hiç zorlanmadan çıkacağı hız dir. Türkiye'ye geldiğinden beri kullanıyorum, bu kullandığım 2. Bravo, yukarıda biri yazmış 36BinTL Bravoya verilirmi diye?. 50Bini Golf'e verenlere acıyorum(DSG hariç)

Hocam kusura bakmayın pek detaydan anlamadığım için genelde çok bakılan özellikleri baz aldım. tabi bu araç hiç zorlanma dışında dahada yüksek hızlara rahatlıkla ulaşır. Bilmiyorum 36bin tl ye gerçekten müthiş özelliklere sahip bir araç. bravo gerçekten çok üst sınıf bir araç gibi tasarlanmış. gösterge/abs v.b güvenlik donanım/radyoteyp-mp3-klima dışında minik ve çok kullanışlı özellikleriyle insanı çok cezbediyor. basit tasarlanan araçlar gibi değil.

• Arkadaşlar merhaba yyeni evli bir çift olduğumuz için eşimle şimdilik hb ekonomik ama spor görünümlü bir araç düşünüyoruz ve bravo baya yattı kafamıza ama 2. el alabiliriz çünkü 27-28 binliramız filan önerebilecğeiniz modelleri varmı acaba
  • Yakıt ekonomisi düşünüyorsanız dizellerine bakabilirsiniz,dizel Dynamic'lerin fiyatları ortalama 30-31 bin TL aralığında tabi daha fazla isteyenler de yok değil..Ha eğer benzinli Bravo da olur farketmez diyorsanız o zaman seçenekleriniz çoğalır..
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.