Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 gün oldu 9. gün dikişleri aldılar beni baya büyüktü kuyruk sokumundan kalçaya doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceka16

20 gün oldu 9. gün dikişleri aldılar beni baya büyüktü kuyruk sokumundan kalçaya doğru

benimde çok fazla dikiş var :S bugün 5. gün ve hala direni sökmediler çünkü çok fazla kanama oluyormuş. diren salı günü çıkacak. ondan 1 hafta sonra ise dikişler alınacak. ama en büyük artım heralde çok rahat oturup kalkabilmem, sırt üstü yatabilmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: li10

quote:

20 gün oldu 9. gün dikişleri aldılar beni baya büyüktü kuyruk sokumundan kalçaya doğru

benimde çok fazla dikiş var :S bugün 5. gün ve hala direni sökmediler çünkü çok fazla kanama oluyormuş. diren salı günü çıkacak. ondan 1 hafta sonra ise dikişler alınacak. ama en büyük artım heralde çok rahat oturup kalkabilmem, sırt üstü yatabilmem.

o durumdaysan ii hocam dikişlerle hortumdan kurtulduktan sonra sıkıntı yaşamazsın
  • quote:

Hocam benim de kocaman iki delik vardı.Çok ilerlemiş kesin ameliyat dedi.Daha fazla ilerlemez falan dedi.(Tatile gidecektim havuzda falan mikrop kapar mı diye sordum).Dikiş alınması ne kadar sürdü ve ne kadar acıdı?:)
    Edit:Bana boru falan takmadılar.Sadece 2 gün pansuman ve 1 hata sonra dikiş alınması.
    Bir de dikiş alınınca rahatlar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deagle100 -- 23 Temmuz 2011; 22:58:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

quote:

Hocam benim de kocaman iki delik vardı.Çok ilerlemiş kesin ameliyat dedi.Daha fazla ilerlemez falan dedi.(Tatile gidecektim havuzda falan mikrop kapar mı diye sordum).Dikiş alınması ne kadar sürdü ve ne kadar acıdı?:)
    Edit:Bana boru falan takmadılar.Sadece 2 gün pansuman ve 1 hata sonra dikiş alınması.

kanka dikişler çok sürmüo ya bende 26-27 tane vardı bide pansuman yaptı batikon vs 15 dakka anca hepsi ben rahatladım biraz sol kalçamda dikili yerler gergin di biraz alınıca yürürken baya rahatlattı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

quote:

kanka dikişler çok sürmüo ya bende 26-27 tane vardı bide pansuman yaptı batikon vs 15 dakka anca hepsi ben rahatladım biraz sol kalçamda dikili yerler gergin di biraz alınıca yürürken baya rahatlattı

Eyvallah hocam.:)
    İnşallah acimiyordur ben de 1 hafta sonra aldıracağım.:(
  • bişi yok hocam 1-2 dakika sık kendini hafif zaten
  • Hastalıkta, sağlıkta insan için;

Cuma günü akciğer filmi çektirdim ve kan verdim testler için.

Pazartesi günü ameliyat olcam. Kısmetse

Moralim düşük seviyede ama yapacak birşey yok 10 güne yakın enfeksiyon ağrısı çektim.

1 hafta da işlerimden dolayı ameliyatı salladım, ancak fırsat oldu.

8 gündür akıntı filan yoktu bugün akıntı oldu, akıntı ameliyata engel mi bilmiyorum.

Arkadaşlar lazer epilasyondan filan bahsetmiş;

Bu epilasyon işi ne olacak bilmiyorum.

Uzundu saçlarım biraz kestirdim 3 numara yaptırdım.

Sırt ve kalçadaki kıllar ne olacak acaba? Lazerle mi tüy dökücü kremle mi?

Ameliyat sonrası tüy dökücü krem kullanmak o bölgelerde sağlıklı mı?

Cevaplarsanız, memnun olurum.
  • Muptela bana doktorun önerisi lazer epilasyon fakat bütçen yok ise tüy dökücü kremlele hallet dedi. Ben fenol yada ameliyat hangisi olursa ondan sonra lazerle 2-3 seans da tamamen kurtulmayı düşünüyorum. Seans başı 240 tl ye görüştüm. Sadece popo ile bitmiyor ense tüyleride önemli.
  • Ameliyatı olduktan sonra bakayım bir kaç ay içinde bende lazer epilasyona..

Biliyorsunuz tüy dökücü kremde de pek çok alternatif var nasıl olacak, ne tavsiye edersiniz?

@RyanCondor

Ense tüyleri o kadar dökülür mü ya? onlarda mı tehlikeli ?
  • Of sıkıldım artık bugün 3.günü:(
    Pansuman çıktı.Ama hala acıyor.Dikişten sanırım.:(
  • @deagle100

Geçmiş olsun..

Ağrı kesici filan etki etmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muptela

@deagle100

Geçmiş olsun..

Ağrı kesici filan etki etmiyor mu?

Teşekkür ederim.Ne etki edecek hocam:(
    Apranax fort iciyorum ama hem kısa süreli hem de az etki ediyor.Dün tuvalete de çıkmama rağmen bugün çıkamıyorum.Tamponlu yani pansumanli iken daha iyiydi sanırım.Herhalde hemoroid ameliyatı da olacaz bu gidişle.:(
    Çıkmıyor sabahtan beri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deagle100 -- 24 Temmuz 2011; 17:44:01 >
  • kıl dönmesi ve hemeroid aynı anda çok zor oluyo diyolar hocam..

Kayısı yiyin, kayısı suyu filan iyi geliyo diyorlar tuvaket için ama bilmiyorum.

Yediklerinize de dikkat etmeye çalışın diyecem ama siz zaten ediyorsunuzdur.

Doktora da sormak lazım arada sırada.
  • quote:

kıl dönmesi ve hemeroid aynı anda çok zor oluyo diyolar hocam..

Kayısı yiyin, kayısı suyu filan iyi geliyo diyorlar tuvaket için ama bilmiyorum.

Yediklerinize de dikkat etmeye çalışın diyecem ama siz zaten ediyorsunuzdur.

Doktora da sormak lazım arada sırada.

Bu arada hocam yeni gördüm gecmis olsun siz de yarın ameliyat oluyormuşsunuz:(
    Ben sizin moralinizi bozmayayım.Sabahtan beri zaten tuvalete çıkabileyim diye yapmadığım yemediğim şey kalmadı.Kayısı vs...Her şeyi yaptım.Yediklerime de dikkat ediyorum.Doktora sormadım ama tuvalete gitmemde sorun olmayacağını söylemişti.Cuma sabah oldum ameliyat.Cumartesi pansuman vardı çıktım tuvalete.Bugün pansuman çıktı.Tuvalete çıkamıyorum.Yarın da kontrole çağırdı doktor yarın gideceğim.:(
    Çıkamadığım için daha da korkuyorum bekleyince daha mı kotu olur diye.Ya da hemeroid ameliyatı olmamı gerektirir mı diye yapamazsam:(
  • Bende 10 gün kadar enfeksiyon ağrısı çektim, işte enfeksiyonun boşalması süreci baya yordu beni.

Yediklerime çok dikkat ettim ama kabızlıktan kurtulamadım. Çok ağrılı bi süreç.

Sanırım bu olay birazda piskolojik, doktor tasvsiyesi ile ilaç takviyesi ile kurtulursunuz umarım.

Zaten bütün hastalıklarda insanın içine bir korku düşüyo; şöyle olursa, böyle olursa, ya kötüyse filan diye ama

Güçlü olmak lazım, Allah sabır versin.

Yarın akşam bakalım benim durumu yazarım.
  • quote:

Bende 10 gün kadar enfeksiyon ağrısı çektim, işte enfeksiyonun boşalması süreci baya yordu beni.

Yediklerime çok dikkat ettim ama kabızlıktan kurtulamadım. Çok ağrılı bi süreç.

Sanırım bu olay birazda piskolojik, doktor tasvsiyesi ile ilaç takviyesi ile kurtulursunuz umarım.

Zaten bütün hastalıklarda insanın içine bir korku düşüyo; şöyle olursa, böyle olursa, ya kötüyse filan diye ama

Güçlü olmak lazım, Allah sabır versin.

Yarın akşam bakalım benim durumu yazarım.

Âmin kardeşim.Hislerime tercüman olmuşsun gerçekten.Aynen böyle hissediyorum.İyi dileklerin için teşekkür ederim.:)
    Aslında hiç korkma.Korkulacak bir ameliyat değil.Şu dikiş olmasa ben ilk gün yürüdüm,oturdum.Bayağı rahatım yani.
    Allah acil şifalar versin.
  • ameliyattan çıktım.

1 saatten daha fazla sürdü ameliyat.

yyatakta yatıyorum. spinal aneztezi oldum ayaklarım daha açılmadı

daha doktorla konuşmadım. nasılsa durum
  • quote:

ameliyattan çıktım.

1 saatten daha fazla sürdü ameliyat.

yyatakta yatıyorum. spinal aneztezi oldum ayaklarım daha açılmadı

daha doktorla konuşmadım. nasılsa durum

Gecmis olsun hocam.Hiç korkma ben de spinal anestezi oldum.Ayakların açılacak,sorun yoktur merak etme.Allah sabır versin.
  • açıldı ayaklarım, tuvaletede kendim gittim, sonda işinden kurtuldum

@deagle100

bugün hastanedeyim sanırım :)
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.