Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (166. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a Arkadaşlar ameliyat olalı 25 gun oldu 5 dikiş attılar başlangıçmış kıl dönmesi erkenden aldırdım tek sorum şu 5 dkişin 1 tanesi akıntı var tutmadı doktor tekrar attı oraya dikiş gene tutmadı :S:S açık pansumanla kapanacak dedi doktor sizde de aynı şey oldumu valla ameliyat olduma pişman oldum 25 gun banyo yok her sabah hastaneye gidiyorum okadar sıkıldımkı kafayı yıcem
  • nuhylmaz52 N kullanıcısına yanıt
    Normal. Enfekte dokuya dikiş atılmaz sözünü boşuna demiyorlar, dikiş tutmaz. Açık kalsın bişe olmaz korkma iyileşir o, pansumanlarını aksatma günlük çamaşırını değiştir kısa sürede iyileşirsin inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyv teşekürler
  • Konuyu yukarı çekelim biraz.

Bir aydır pansuman oluyorum, cerrah 2 sene önce olduğum ameliyat sonrası nüks yerine yara açılmış gibi bir kanıya vardı iki kez oyulup gümüş nitrat ile yaktı şuan yara ilk haline göre çok yavaş şekilde kapanıyor hadi hayırlısı bakalım inşallah ameliyatsız kurtuluruz şu meretten :(

Rahatsızlık hakkında sorusu olanları cevaplayabilirim epeydir pilonidal kist muhabbeti ile içli dışlıyım :)

• Mikrosinusektomi olan var mi nerelerde var bu ameliyat

• 19unda limberg flap yöntemiyle ameliyat oldum 2 dikişim kaldı alınmayan onu da yarın alacak.doktor rahat olmamı söylüyor her hareketi yaparsın diyor ama kuyruk sokumunda bir sertlik hissi var ki sormayın o rahatsız ediyor bir de orada biraz hissizlik var sırtüstü yatınca taş varmış üstüne oturuyormuş gibi hissediyorum bir de ameliyat öncesi dik duramayan ben şimdi dik duruyorum belin alt kısmında sırt üstü yatınca ağrı oluyor bunlar normal mi acaba çıldırmak üzereyim

• Flep ve ya normal ameliyatda Kac gunde icinde spor yapmaya baslayabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgun_cent

19unda limberg flap yöntemiyle ameliyat oldum 2 dikişim kaldı alınmayan onu da yarın alacak.doktor rahat olmamı söylüyor her hareketi yaparsın diyor ama kuyruk sokumunda bir sertlik hissi var ki sormayın o rahatsız ediyor bir de orada biraz hissizlik var sırtüstü yatınca taş varmış üstüne oturuyormuş gibi hissediyorum bir de ameliyat öncesi dik duramayan ben şimdi dik duruyorum belin alt kısmında sırt üstü yatınca ağrı oluyor bunlar normal mi acaba çıldırmak üzereyim

Bel ağrısı dışındakiler normal geçmiş olsun. Benimde nüksetti maalesef

• herkese geçmiş olsun arkadaşlar.. bende 2 gün önce fark ettim zaten ertesini günü ağrılar baya şiddetlenmişti.. bugün hastaneye gttim üni hastanesi gittiğim yer.. iltihap sivilce gibi olmuştu.. iltihabı boşaltı ( tabi bu işlem sırasında cehennemi yaşadım desem yeridir 5 dakka ) :) şuan amaliyatı önermiyorum dedi haftaya gel bakalım kötüleşmiş ise yine aynı işlemi yapıcakmış.. yardı iltihabı boşaltı ilaç milaç bişeler.. bu şekilde gerçekten ameliyatın önüne geçebilir mi? yeni başlangıçmış.. ama yazılanları okudum ameliyatsız kurtulmak mümkün değil deniliyor genelde.. şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Posmort3m

doktor alınan yerin çok derin olduğunu, kendini doldurması 3-4 ayı bulacağını söylemişti..eski iltihaplı ağrısından sa buna razıyım şükür, dediğiniz gibi kaykılarak 15 - 20 dk oturmak bile yetiyor ağrı yapması için..

Hala ameliyat olmamış arkadaşlara da şiddetle tavsiye ediyorum..küçük problemler yaşayabilirisniz ben gibi..(eski mesajlarımda mevcut ) ancak zaman hep aleyhinize işliyor bu ameliyatı er ya da geç olacaksınız..oldugunuzda da ameliyatı yaptırmadığınız her an için pişman olacaksınız.. İyi geceler.geçmiş olsun^^

Tedavi ettirmezsem ne olur omrum boyunca ameliyat olmazsam ?

• Hredius kullanıcısına yanıt
    1. Si kilin kemige dayanma ihtimali var dediler ancak ne kadsr dogrdur bilemiyorum
    2.omur boyu akliniz kaba yerinizde olacak yururken oturup kalkarken vs :)
    Olun kurtulun bence

• Posmort3m kullanıcısına yanıt
    Kil kemik muhabbeti bana da soylediler ama sacma geldi genel anestezi yapmak daha mi mantikli?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hredius

Kil kemik muhabbeti bana da soylediler ama sacma geldi genel anestezi yapmak daha mi mantikli?

Hocam ben ilk ameliyatı spinal ile olmuştum konforu falan eyvallah da belden aşağısı uyuştuğu için aleti de hissetmiyosun bi 5-6 saat falan uyuşuk kalıyor ve serum verdikleri için bacaklarım açılınca epey işemiştim serumdan dolayı bence 5-6 saat narkozlu kalmak gereksiz geliyor bana yine nüksetti sanırım genel anestezi düşünüyorum ben

• 250gr avcısı 2 kullanıcısına yanıt
    Genel anesteziyle oldum ben hiç sıkıntı yaşamadım, zaten verdiği anestezi ile 20 dk falan uyuyorsun sonra uyanıyosun hemen anestezi kafasını da 15 dk falan yaşıyosun tabi bünyeden bünyeye değişir. Daha sonra kustum bir kez anesteziyi attım vücuttan ondan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Genel anesteziyle oldum ben hiç sıkıntı yaşamadım, zaten verdiği anestezi ile 20 dk falan uyuyorsun sonra uyanıyosun hemen anestezi kafasını da 15 dk falan yaşıyosun tabi bünyeden bünyeye değişir. Daha sonra kustum bir kez anesteziyi attım vücuttan ondan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım

Uyaninca aci olmuyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: 250gr avcısı

quote:

Hocam ben ilk ameliyatı spinal ile olmuştum konforu falan eyvallah da belden aşağısı uyuştuğu için aleti de hissetmiyosun bi 5-6 saat falan uyuşuk kalıyor ve serum verdikleri için bacaklarım açılınca epey işemiştim serumdan dolayı bence 5-6 saat narkozlu kalmak gereksiz geliyor bana yine nüksetti sanırım genel anestezi düşünüyorum ben

Vurduklari igne acitiyor mu spinal anestezide

• quote:

quote:

quote:

Vurduklari igne acitiyor mu spinal anestezide

Sinek ısırığı kadar. Malafatı hissedememenin yanında lafı bile olmaz
  • quote:

quote:

Uyaninca aci olmuyor mu

Flep yöntemiyle olursan ciddi ağrılar olmuyor hafif sızlamalar oluyor sadece o da gece uyurken yaşamıştım ciddi boyutta değil. Flep dışındaki yöntemlerde ameliyat sonrası ağrı yaşandığı söyleniyor ama gerilimden dolayı.

• quote:

quote:

quote:

Uyaninca aci olmuyor mu

Flep yöntemiyle olursan ciddi ağrılar olmuyor hafif sızlamalar oluyor sadece o da gece uyurken yaşamıştım ciddi boyutta değil. Flep dışındaki yöntemlerde ameliyat sonrası ağrı yaşandığı söyleniyor ama gerilimden dolayı.

Peki ameliyattan 15 gun sonra bodybuilding yapabilir miyiz ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uyaninca aci olmuyor mu

Peki ameliyattan 15 gun sonra bodybuilding yapabilir miyiz ?

15 gün sonra dikişler alınıyor zaten daha tazr taze tavsiye etmem açılabilir. Bi 2-3 ay uğraşmayın sağlam otursun doku birbirine

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.