Şimdi Ara

Vectra C Gerçekten Bukadar Kötümü : (

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
1
Favori
178.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben arabamı değiiştirmeyi düşünüyordum en kısa sürede ve aklımda fikrimde opel vectra c vardı... Hep beni etkilemiştir ağırlığı yol tutuşu otobanda gidiyorlar adamlar içim gidiyordu... Almak istediğim siyah 2004 model Opel Vectra C elegance 'tı... Aslında halada öyle ama işin içine girince araştırma fln yapınca milletten hep kötü yorumlar okudum... Yok acaip çok yakar yok hiç gitmiyor yok öyle yok böyle araba yerlere düşmüş durumda... Üzüldüm vallahi bunları okuyuncaaa... Arabanın bi hayranı olarak... Benim anlamadığm şey araba 1.6 az gelior fln demeleri araba 1.3 ton civarında gerçekten ağır bir araba ki buda onun özelliği... Bide megane 2 yi düşünün arkadaşlar ben kullandım oda 1.2 ton civarında benm kullandığm 1.4 motor dizel bir megane 'dı ve açık konuşmak gerekirse beni tatmin ediordu onun motoru... Opelin 1.6 benzinli motor ve araadaki 200 kilo benm tatminkarlığımı bozabilecekmidir... Çok yakma meselesinede gelince hepimiz bilirizki benzinli bir araç genelleme yaparsak 250 civarı yakar bu araba yaksn hadi şehir içinde 260 binki bunun konforu için değer bence.... Sizce Yanılıyormuyum Arkadaşlar ,, Sizce Opel İçn Söyledikleri Kadar Kötümü... ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzzzzz -- 15 Şubat 2008; 0:00:35 >

• 2004 astra 1.6 sahibiyim ve 2004 1.6 vectrada kullandım.. gaz tepkimeleri astra kadar iyi değil ama bence arabayıda kaldırıyor 1.6 motorlu bir araçdan fazla bişey beklememek lazım.. Ama normal sürüş için güzel bir araç..

http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=220

buradanda düşündüğünüz araç hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz..
    Saygılar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zng67

1.6 Vectra C kullanan arkadaşlar otobandaki hız deneyimleriniz nasıl bu araçhakkında kadran ne kadar dayanıklı merak ediyorum, bildiğim kadarıyla 260 gösteriyor ama deneyimleriniz nedir bu konuda özellikle Lpg ile

1.6 vectra c2 (C:102 hp, C2:105 hp) otobanda 200 gördüm ama ibreye bakmamak lazım. sadece opel için değil, her aracın ibresinde hata olur (bmw de bile hata var) ibre 200 gösteriyordu ama gerçek hızımız daha yavaştır. vectra'da gerçek hızınızı görebilirsiniz. nasıl yapıldığını videoda gösterdim.
    http://www.akilli.tv/video/131597/Opel-Vectra-Gizli-Menu.aspx

aracın elektronik problemlerinin olması doğal. opel araçlarını almanyada test ediyor, oranın standartlarına göre üretiyor. biz türkiye de bi çukurdan çıkıp diğerine giriyoruz. bukadar sarsıntıda elektronik aksamın 5 yılda arıza vermesi çok normal bence. ayrıca elektronikte zaten şans işi :) araçtan tıkırtılar gelmesinin sebebide bu çukurlar. opelin süspansiyonları sert çünkü.

konfor konusunda iyi bence, ama durduğu yerde :) yolda giderken bir toyota kadar konforlu olamaz (sebebi yine süspansiyonlar :) )

1.6 motor kasayı kaldırmıyor diyen arkadaşlar, eğer dizel bir araçtan sonra 1.6 vectra kullanırsanız tabi kaldırmaz dersiniz (benim gibi) ama dizeli bıraktıktan sonra zamanla 1.6'nın da bu araca yettiğini gördüm. önceki mesajlarda da accent örneği verilmişti. demeden edemiyeceğim, kırmızı ışıkta yanımda duran fırlama bi arkadaşla (1.5 dizel accent) beraber kalktık, ben normal kalktım, o baya devirli kalktı. ben 2. vitesteyken hala yanyana gidiyorduk

yakıt konusunda da; genelde spor kullanıyorum, ani kalkışlar (arada sırada 2.viteste patinaj ), 4000-4500 devirde vites değiştirme vs. (bu yaptıklarım sadece zevk için ) dün aldığım benzine göre 39 kuruş yakmıştı, normal kullanımda bu daha çok düşecektir. otobanda 200'le gittiğimde 28 kuruş yakmıştı (geçen senenin benzin fiyatına göre), 90dan sonra küçük motorlu araçlarda daha fazla yaktığını düşünürseniz normal kullanımda en fazla 26-27 kuruş yakar gibi geliyor bana

• arkadaşlar bende vectra c düşünüyorum fakat 1.6 sı bana biraz çekişte yetersiz geldi uzun zamndır arıyorum fakat kullanmadığım için pek bilmiorum aşağıdakilinkteki vectra nasıl piyasası özellikleri.... çok hoşuma gitti diğerlerinden farklı geldi biraz
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-en-en-dolusu-sunroof-deri-doseme-koltuk-isitma-17-krom-jant-109966755/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: turank

Up layalım madem.

Şimdi bir kullanıcıdan daha yorum aldım satıcı arkadaş. sanırım olgun bir abi sahibindenden. gençsen çok atik bir araba bakıyorsan değil dedi. ama uzun yolda hızını aldı mı keyfine diyecek yok diyor. yok hızlı kalkayım hemen kaçayım yapamazsın diyor.

neyse merak ettim ve chevrolet cruze ile kıyasladım. aman segment farkı falan demeyin. karşılaştırmam o değil. karşılaştırmam tamamen ağırlık motor ve beygir üzerine.

chevrolet cruze - 2009
    Motor 1.6 (113 Hp)
    Güç 113 Hp
    Maksimum sürat 185 km/saat
    Hızlanma 0 - 100 km/saat 12.5 saniye

Uzunluk 4597 mm.
    Genişlik 1788 mm.
    Yükseklik 1477 mm.
    Dingil Mesafesi 2685 mm.

Şehir içi yakıt tüketimi 9.0 L/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 5.5 L/100 km
    Ortalama Yakıt tüketimi 6.8 L/100 km
    Ağırlık 1360 Kg
    Maksimum ağırlık 1788 Kg
    Lastik boyutu 205/60R16

birde vectra c kasa - 2004
    Motor 1.6 i 16V Ecotec (100 Hp)
    Güç 100 Hp
    Maksimum sürat 192 km/saat

Uzunluk 4596 mm.
    Genişlik 1798 mm.
    Yükseklik 1460 mm.
    Dingil Mesafesi 2700 mm.

Şehir içi yakıt tüketimi 9.9 L/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 5.6 L/100 km
    Ortalama Yakıt tüketimi 7.2 L/100 km
    Ağırlık 1360 Kg
    Maksimum ağırlık 1835 Kg
    Lastik boyutu 195/65 R15 V

Dediğim gibi tamanen kalkış ve hızlanması ile ilgili bu karşılaştırmaya baktığımızda motorlar hemen hemen aynı teknoloji. ikiside 1.6 ve ecotec. malum GM.
    Ağırlıkları 1360 kg ortak. vectra daha fazla yük alabiliyor.
    yakıt tüketimleri vectra biraz fazla ama 0-100 km hızlanma aynı max hızlanmada hemen hemen aynı.

cruze kullanmış birisi olarak evet hantal kaldığı olabiliyor özellikle istanbul yokuşlarında vs ama bu aman aman bir eksiklik gelmedi bana. hal böyleyken şu değerlerle bence vectra gayet alınası bir araç. tabi kalkış ve atiklik bakımından.

gerçi 2009-2010 kasalarda cruze güç artırımına gitti motorlarda. vectralarda da 1.6 motorlar için 100+ beygir gücünde üretim oldu mu?

Teşekkürler

evet dostum 1.6 - 100+ PS var.

Design edition modeli 125 PS.

Cruze ve vectra arasında kalmana şaşırdım.

cruze c segmenti vectra d.

vectra cruzedan kesinlikle üstün bir araç hiç düşünme.

bende bu aracı kullanıyorum düşünürsen yardımcı olurum.

http://www.sahibinden.com/opel-vectra-1.6-design-edition?a5_min=2005&a5_max=2005

• quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

quote:

Up layalım madem.

Şimdi bir kullanıcıdan daha yorum aldım satıcı arkadaş. sanırım olgun bir abi sahibindenden. gençsen çok atik bir araba bakıyorsan değil dedi. ama uzun yolda hızını aldı mı keyfine diyecek yok diyor. yok hızlı kalkayım hemen kaçayım yapamazsın diyor.

neyse merak ettim ve chevrolet cruze ile kıyasladım. aman segment farkı falan demeyin. karşılaştırmam o değil. karşılaştırmam tamamen ağırlık motor ve beygir üzerine.

chevrolet cruze - 2009
    Motor 1.6 (113 Hp)
    Güç 113 Hp

Uzunluk 4597 mm.
    Genişlik 1788 mm.
    Yükseklik 1477 mm.
    Dingil Mesafesi 2685 mm.

Ağırlık 1360 Kg
    Maksimum ağırlık 1788 Kg
    Lastik boyutu 205/60R16

Güç 100 Hp

Uzunluk 4596 mm.
    Genişlik 1798 mm.
    Yükseklik 1460 mm.
    Dingil Mesafesi 2700 mm.

Ağırlık 1360 Kg
    Maksimum ağırlık 1835 Kg

Dediğim gibi tamanen kalkış ve hızlanması ile ilgili bu karşılaştırmaya baktığımızda motorlar hemen hemen aynı teknoloji. ikiside 1.6 ve ecotec. malum GM.
    yakıt tüketimleri vectra biraz fazla ama 0-100 km hızlanma aynı max hızlanmada hemen hemen aynı.

cruze kullanmış birisi olarak evet hantal kaldığı olabiliyor özellikle istanbul yokuşlarında vs ama bu aman aman bir eksiklik gelmedi bana. hal böyleyken şu değerlerle bence vectra gayet alınası bir araç. tabi kalkış ve atiklik bakımından.

gerçi 2009-2010 kasalarda cruze güç artırımına gitti motorlarda. vectralarda da 1.6 motorlar için 100+ beygir gücünde üretim oldu mu?

Teşekkürler

http://www.sahibinden.com/opel-vectra-1.6-design-edition?a5_min=2005&a5_max=2005

yaw konuda da dedim ama yine yanlış anlaşılmışım

cruze u sadece 1.6 motor ve kasa ağırlığı dolayısı ile vectra c ile kıyasladım. yoksa cruza para vermem. segment farkı ortada zaten. sadece çekişini bildiğim bir araç cruze ve böylleyse vectra c alınıra getirdim yazımı.

bu arada link açılmıyor. ayrıca karar değiştirdim şimdilik manuel vites vectra b düşünüyorum. teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

quote:

Up layalım madem.

chevrolet cruze - 2009
    Motor 1.6 (113 Hp)
    Güç 113 Hp

Uzunluk 4597 mm.
    Genişlik 1788 mm.
    Yükseklik 1477 mm.
    Dingil Mesafesi 2685 mm.

Ağırlık 1360 Kg
    Maksimum ağırlık 1788 Kg
    Lastik boyutu 205/60R16

Güç 100 Hp

Uzunluk 4596 mm.
    Genişlik 1798 mm.
    Yükseklik 1460 mm.
    Dingil Mesafesi 2700 mm.

Ağırlık 1360 Kg
    Maksimum ağırlık 1835 Kg

Teşekkürler

yaw konuda da dedim ama yine yanlış anlaşılmışım

cruze u sadece 1.6 motor ve kasa ağırlığı dolayısı ile vectra c ile kıyasladım. yoksa cruza para vermem. segment farkı ortada zaten. sadece çekişini bildiğim bir araç cruze ve böylleyse vectra c alınıra getirdim yazımı.

bu arada link açılmıyor. ayrıca karar değiştirdim şimdilik manuel vites vectra b düşünüyorum. teşekkürler.

bende yanlış anlamışım

• quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

1.6 yetmez diye düşünenler varsa; 2.0 Turbo (175hp 265Nm) Vectra'mı satıyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_92482366/tm.htm

hocam çok iyi kombinasyonlu bir aracınız var
    175 ps ve benzin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

1.6 yetmez diye düşünenler varsa; 2.0 Turbo (175hp 265Nm) Vectra'mı satıyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_92482366/tm.htm

hocam çok iyi kombinasyonlu bir aracınız var
    175 ps ve benzin

Alırken ara ki arabayı bulasın, satarken de ara ki alıcıyı bulasın. Bakmayın 1.6 gitmez denildiğine, insanlar çok çekiniyor 2.0 motordan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.