Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni 150 metrekare bir eve taşındım. ev yerden ısıtmalı eca cnfeo 20.000 k.cal. kombi var. kombi balkonda dağıtım kollektörü kombiden yaklaşık 12 m uzaklıkta evin orta kısmında. kollektördende 12 vana ile odalara (hepsi 6 bölüm) dağıtım yapılmış. dönüşlere baktığımda hepsinin ısısı eşit değil çabuk dönüş yapanların vanalarını kıstım biraz. ancak yinede sirkülasyon pompasının yetersiz kaldığını düşünüyorum. Maalesef ki bu sistemleri döşeyenlerin çoğunluğunun sistemin nasıl sağlıklı çalışacağı ile ilgili bilgisi yok. daha kombinin altında bir köşe filtre, bir plastik küresel vana (tam geçişli değil) ve 5 ad 90 derece 3/4 dirsek . zaten pompanın nerdeyse yarı gücü burada bitti. çıktığım ev hala merkezi kömürlü 125 m. kombilerle pek işim olmadığından bir iki sorum olacak. servislere sorduğumda 20.000 ile 24.000 kombinin motor gücü aynı dediler. Eğer aynı motorsa 20.000 lik kombi daha çok yakmazmı? buradaki 20.000 lik kombiyi çıktığım ev doğalgaza geçecek oraya kullanıp buraya 24.000 lik eca yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum uygunmudur? şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lesutom -- 19 Şubat 2015; 15:13:12 >

• Muratcandogan M kullanıcısına yanıt
    rc 10 kumandası hakkında detaylı bilgim yok,kumandayı bağlatırken servisten ayarları yardım almanızı öneririm
  • Lesutom kullanıcısına yanıt
    merhaba
    evinizdeki kombi yoğuşmasız eca confeo plus mı? yoksa premix yoğuşmalı eca confeo premix mi?
    premix yoğuşmalı eca confeo premix ise bu kombide 24kW kombiler içinde piyasanın en güçlü pompası var:grundfos 110pW
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Yoğuşmasız confeo plus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lesutom

Merhaba;
    Yoğuşmasız confeo plus

eca confeo plus'ta 85-90pW pompa var
    evinizde ısıtılacak net alan kaç m2? (balkonlar hariç net)
    net 110 gibi bir rakam çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lesutom -- 19 Şubat 2015; 15:53:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lesutom

net 110 gibi bir rakam çıkıyor

tesisatta teknik bir sorun yoksa kombinin suyu kollektörler vasıtasıyla pex borulara göndermesi gerekir
    ama yerden ısıtmalı cihazlar düşük kazan sıcaklığı istediği için bir kere yanlış kombi kullanıyorsunuz,alttan ısıtmalı sistemlerde premix yoğ kombi şart
    eca confeo premix'te 110pw pompa gücü var her durumda sisteminizi besler
    ama kombinin bulunduğu yerden itibaren yapmanız gerekenler var:
    kombinin altına tam geçişli vana ve filtreler taktıracaksınız marka olarak forumda sürekli olarak önerdiğimiz eca,gk,tds,kvs,kas markarından biri olabilir.ayrıca kombiden itibaren kollektörlere kadar 32mm pprc ile ana boruları mümkün olduğu kadar dirseksiz götüreceksiniz,hatta yapabiliyorsanız duvarlardan ana hattı götürüni,duvarları kazıyın,dirseksiz hat gitsin,duvarlar engel çıkartabilir,sıva üstünden ana borular gidecekse mecburi dirsekler haricinde mümkün olduğu kadar dirsek kullanmayın,
    eca confeo premix 24kW (grundfos 110pw)+iç çapı geniş tam geçişli vana & filtreler+kalın 32mm pprc ana hat boruları ile sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum,tabi kollektörler ve pex boruların içinde tıkanıklık,teknik bir sorun yoksa

Cevaplarınız için teşekkür ederim. ev daha sıfır olduğundan tıkanma ve kireç problemi yok. ancak ev kullanıldığından ana boruları değiştirmenin pek imkanı yok. sadece kombinin altındaki gereksiz kullanılan dirsekleri söktürerek dediğiniz gibi tam geçişli vana ve filtre ile değiştireceğim. bu kombiyide diğer eve taktırıp yoğuşmalı eca kombi alacağım. ilginize teşekkür ederim.
  • mrb bende de demirdöküm aden kombi var 2006 dan bu yana sorunsuz kullanıyorum yıllık bakımını kendim yapıyorum
  • mesutculak M kullanıcısına yanıt
    bir arkadaşım yaklaşık 10 sene önce evine doğalgaz tesisatı döşetti. termostatik vanaları ve kombi demirdöküm almıştı. hiç birinden memnun kalmadı vanaların açma kapanma zamanları çok geç hasasiyetleri düşük kombidende çok çekmişti. bu işler derlerya beyaz eşya şans diye birazda öyle galiba
  • Lesutom kullanıcısına yanıt
    10 sene önce alınan termostatik vana büyük olasılık mekanik yaylı olduğu için arkadaşınız memnun kalmamıştır fakat teknoloji ilerledi artık gaz sensörlü Danfoss RA2000 serisi vananın tepkinme süresi 13 dakikadır hatta bütçe sıkıntınız yoksa elektronik olanı alıp bir nevi küçük oda termostatı kullanmış olursunuz.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Mekanik yaylı değilde tam aklımda kalmadı ama balmumu esaslı bir madde kullanılıyormuş galiba oda ısınma ve soğumada tepkime süresi uzun oluyormuş. bana sorsaydı o zamanlar danfoss derdim. yine o zamanlar eca termostatik vanalardan da şikayet yoktu.
  • https://www.e-sogutma.com/kombiler/buderus-kombiler/buderus-logomax-gb-062-20-000-k-cal-rc-10-dahil-yogusmali-kombi.html

BU SİTEDE BUDERUS GB 062 baya iyi fiyata var ama sizce alınır mı ? neredeyse eca fiyatına
  • sunlead kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok uygun üstelik RC10 oda termosatı ve kargo fiyata dahil, fakat siteyi ilk defa duyuyorum ne kadar güvenilir orası ayrı bir mevzu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 20 Şubat 2015; 11:24:25 >
  • sunlead kullanıcısına yanıt
    kdv hariç fiyatı o site kandırıkçı
    enel Toplam Vergi Hariç 1.865,00 TL
    KDV %18 (18%)
    335,70 TL
    Vergi
    335,70 TL
    Genel Toplam Vergi Hariç 2.200,70 TL

la vergiyi koyunca ona bile hariç diyor kimbilir daha ne vergisi var

ben sana n11 i tavisye ederim dolandırılma ihtimalin 0.1 in altında...

http://www.n11.com/promosyon/elektronikte-1500-tlye-aninda-100-tl-indirim-465259?icid=200501_b_elektronikte-1500-tlye-aninda-100-tl-indirim-465259
    100 tl anında indirim var ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Şubat 2015; 16:57:58 >

• bugün en uygun kombi . com u inceledim fiyatları baya güzel kargo yu karşılıyorlar bunun yanında farksız 6 taksit de olabiliyor. canlı destek bölümüyle görüştüm ilgililer baya anlattılar ama anlamadığım bu ec premix in montaj kiti pakete dahil değil dediler. katalogda yazıyor ama kutuda yok diye anlattılar o değişik geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunlead

bugün en uygun kombi . com u inceledim fiyatları baya güzel kargo yu karşılıyorlar bunun yanında farksız 6 taksit de olabiliyor. canlı destek bölümüyle görüştüm ilgililer baya anlattılar ama anlamadığım bu ec premix in montaj kiti pakete dahil değil dediler. katalogda yazıyor ama kutuda yok diye anlattılar o değişik geldi.

montaj olayını ve askısnı anlaşçağın mühendislik firması yapıyor hatta bende kutusundan çıktı vidaları kancaları uymadı diye kendi kitini taktı adamlar duvara..yani eca alırsan eca sadece açmaya gelicek montaj tamamiyle ustada ama eca premix yan komşumda var biraz antika bir görüntüde yazıyımda sonra demedi deme poff pıhhh diye sesleri de var..o yüzden tercih etmemiştim zaten bence ya bosh 2500 e airfele bak karar verdiysen ora ayrı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Şubat 2015; 22:45:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sunlead

bugün en uygun kombi . com u inceledim fiyatları baya güzel kargo yu karşılıyorlar bunun yanında farksız 6 taksit de olabiliyor. canlı destek bölümüyle görüştüm ilgililer baya anlattılar ama anlamadığım bu ec premix in montaj kiti pakete dahil değil dediler. katalogda yazıyor ama kutuda yok diye anlattılar o değişik geldi.

eca confeo premix'in her kombide olmayan,kendi özgü orijinal özel kombi bağlantı seti her kutusundan çıkmıyor,özellikle son yıllarda üretilen kutularda yok,yılbaşından önce izmirde bir koçtaş mağazasında reyonlarda eca confeo premix kutusunda çıktı,resimlerini çektim
    barkot numarasını eca'ya mail attım,cevaben 2010 üretimi şeklinde cevap geldi,kutunun en üst kısmında beyaz köpük bir bölüm var oraya eca kombi bağlantı setini ilave etmişler,bu arada bazı kombi siteleri bu özel seti parayla satıyor,belki kutusunda var,içinden alıp satıyorlar

EN İYİ KOMBİ EN İYİ KOMBİ EN İYİ KOMBİ EN İYİ KOMBİ EN İYİ KOMBİ EN İYİ KOMBİ

eca kombi bağlantı seti (monte edilmiş hali)

EN İYİ KOMBİ EN İYİ KOMBİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Şubat 2015; 23:06:51 >

• norax N kullanıcısına yanıt
    Hocam
    1- buderus
    2- baymak
    3- demirdokum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eca premix bağlantı setinin fiyatı ne aralıkta. Alanbilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.