Şimdi Ara

OPEL ZAFİRACILAR (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
15
Favori
138.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpysn

merhaba
    benimde 2001 model gl opel zafira aracım var.Araçtan yol tutuşu vede yakıtı anlamında çok memnunum fakat bazı eksi taraflarıda var.
    Bunlardan birtanesi yağ eksiltmesi,diğeride hızına göre motor devrinin çok yüseklerde olması ki buda rahatsız ediyor.

Merhaba
    yag yakma ve hiz olayi diger ust modeller dede devam ediyor mu ?
    bilginiz var mı acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Zafira B lerin makyajsız kasalarında (2005-2007 arası sanırım) enjoy donanım paketi ve enjoy ile cosmo arasında ki farklar nelerdir bilen bir arkadaş var mıdır? Hayırlısıyla nisan sonu 2006 Zafira 1.6 Cosmo sahibi olacağız. Opele az önce mail attım, belki bilen birisi de vardır diye buraya yazma gereği duydum.
  • selamunaleykum arkadaslar araniza Balkanlar Kosova dan katiliyorum bugun itibari ile bende opel zafira sahibiyim.aracim 2005 model 2.2 dti motora sahip.kiymetli bilgilerinizden istifade etmek uzere insallah saygilarimla.
  • 2002 OPEL ZAFİRA 1.6 Comfort 105.000 km De 7 kişilik fazla masrafı yok rutin şeyler...

fiyat 21.000 civarı nasıl sızce ?
  • merhabalar 2001 model comfort zafira almak üzereyim merak ettiğim bir şey var tekli yolcu koltuğu 180 derece dönüyor mu yoksa sağındaki kol öne yatması için mi cevaplayan olursa sevinirim.
  • freedom058 kullanıcısına yanıt
    Km'si orjinalse ve araç temizse alınabilir.Sürüşü keyifli ve yüksek bi araba olmasına rağmen gayet iyi.
  • özeleğitimci Ö kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    tekli koltuğu dönmüyor.
  • 2009 1,6 enjoy almayı düşünüyoruz tavsiye eder misiniz? yakıt konusunda ne düşünüyorsunuz
  • Bugünlerde ben de Opel Zafira Njoy ya da Cosmo almak üzereyim.Eski kasa 2004 model ya da bi sonraki kasa olan 2006-2007 olabilir.Ecotec 1.6 motor lpg li,temiz,çok fazla km li olmayan bi araba denkgetirmeye çalışıyorum.Hayırlısı ...
  • pithblood03 P kullanıcısına yanıt
    3 ay önce 2006 Zafira 1.6 aldık. Aracın 1540kg ve 1.6 105hp olması acaba hata mı ettik diye düşündürüyordu. Fakat ilk ölçümümüzde şehir içi 26 kuruş yaktığını görünce gönlümüze su serpildi. Bolu-Alanya-Bolu arasında 5 kişi, bagaj dolu, klima açık ve babamın kararsızlığı yüzünden Lpg'yi en pahalı yerlerden (2.72 TL/lt ve 2.65 TL/lt) almamıza rağmen kilometrede 0.23 kuruş yaktı. Torosları tırmanırken öğlen sıcağında yakacağını yakmıştır zaten. Daha sonra Bolu-Yozgat-Bolu arası yolculuğumuzda hesapladığımız rakam kilometrede 0.19 kuruş idi. (Lpg fiyatı 2.25 tl). Daha sonraki Bolu-Ankara-Bolu arası yolculuğumuzda kilometrede 0.17 kuruşu gördük. Hızımız 110-120 km arasıydı devamlı. (Lpg fiyatı 2.39). Dün yaptığımız hesapta ise şehir içi kilometrede 0.22 kuruş yaktığını gördük. (Lpg fiyatı 2.39) Bunlar bizim yakıt verilerimiz. Onun dışında arabanın gayet şık ve alımlı bir duruşu var. Xenon ve cam filmiyle gayet çekici bir görünüme bürünüyor. Şu ana kadar bir sorun yaşamadık arabayla ilgili. Bazen gazdan ayağımızı çektiğimizde tekleme yapıyordu Lpg filtresini değiştirdik sorun çözüldü. Ancak alacağınız 2009 model Zafira'da sanıyorum Euro 5 115hp lik motor bulunmakta. Euro 5 motorlar Lpg ile kullanıldığında supap eritme sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu aracı kullanım şekline bağlı olarak ortalama 50.000-90.000 km de supapların değişmesini gerektirebilir. Veya 1500-2000 TL ye çelik supap taktırıp kullanabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar.

• Gökhan Yaman kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim çok yardımcı oldu.Biz benzinli almayı düşünüyoruz ileriki zamanlarda lpgyi belki ve ağırlıklı olarak şehir içi kullanıcağımız için yakıt çok gibi geldi Toyota verso biraz daha yakıtta zafiradan az yakıyor dediler düşünceniz nedir.
  • Verso'yu araştırdığım kadarıyla 132hp bir motoru, Zafira'dan daha düşük boş ağırlık ve tüketim verileri var. Daha akıllı bir seçim olabilir. Kullanmadığım için yorum yapmak istemiyorum. Verso kullanıcıları size daha ayrıntılı bilgi verebilir.
  • Verso yu tip olarak eskiden beri hiç beğenmem.Şöyle piyasasına bakıyorum Zafira ayarında eşdeğer özelliklere sahip olanları en az 35 den 45 milyara doğru gidiyor.Tercih meselesi nihayetinde ...
  • Yarın nasip olursa Zafira Cosmo 1.6 16V 2006 model 83.000 km de sahibinin en son 29 olur dediği bi araca bakmaya gidecem bakam hayırlısı ...
  • Opel e geri döndüm.Yıllar önce Astra ile başlayan daha sonra Vectra ile hüsranla sonuçlanan Opel maceram kaldığı yerden tekrar başladı.Şimdi 2006 model Opel Zafira Cosmo 1.6 16V Zavolli lpg kitli 83.000 km de bir araca sahip oldum inşallah hayırlı olur ...
  • Hayirli olsun zafira iyi tercih.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Opel e geri döndüm.Yıllar önce Astra ile başlayan daha sonra Vectra ile hüsranla sonuçlanan Opel maceram kaldığı yerden tekrar başladı.Şimdi 2006 model Opel Zafira Cosmo 1.6 16V Zavolli lpg kitli 83.000 km de bir araca sahip oldum inşallah hayırlı olur ...

hocam aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın çok güzel bir araç almışsınız (benimde hep almayı düşündüğüm bir modeldi ama olmadı)
    bir başka konuda lastik aradığınızı gördüm tavsiyem michelin p3 olur.
    şu aralar bu ebatta 3 lastik oldukça iyi
    conti.pre.5
    michelin p3
    goodyear eff. performance (düz olanı değil performance serisi)
    ben 6 ay kadar önce bu 3 lastikten contiyi terih ettim.
    adac testlerinde en iyi yol tutuş değerlerini bu lastik veriyordu ancak yanakları çok çok yumuşak bu nedenle yazın bu sıcaklarda eski tarafları fazla.
    şimdi alacak olsam kesinlikle michelin p3 alırdım.

bu arada yeni aracınız hakkında detaylı bir inceleme paylaşırsanız hoş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Opel e geri döndüm.Yıllar önce Astra ile başlayan daha sonra Vectra ile hüsranla sonuçlanan Opel maceram kaldığı yerden tekrar başladı.Şimdi 2006 model Opel Zafira Cosmo 1.6 16V Zavolli lpg kitli 83.000 km de bir araca sahip oldum inşallah hayırlı olur ...

hocam hayırlı olsun..

isin-nick benzerliği yoksa connect sayfalarından mı hatırlıyorum acaba?
  • otomobilci-x @
    Çok teşekkür ederim.Dün Çankırı dan Ankara ya geldim.İlerleyen günlerde kullandıkça detaylı yazarım.Şu ana kadarki 130 km lik izlenimim (heleki logan dan sonra) gayet konforlu,sessiz ve lpg de olmasına rağmen 115 hp lik güç bence yeterli ...

dragotreis @
    Hocam daha önce Kangoo vardı o zaman birkaç mesajlaşmamız olmuşştu Manisa da görev yapıyorum Turgutlu memleket sanırım ordan galiba ...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.