Şimdi Ara

Navia Navigasyon Sistemleri Nedir Ne Değildir??? (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
3
Favori
99.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: 3D Surveyor

İşte onu diyorum bende. ekran büyükken kullanmakta kolay da.. acaba normal boyutlardayken kullanmak zor olmaz mı diye düşündüm. Onu demeye çalıştım yani :)

Navia yazılımında yer alan ekran klavyeleri, kalemle ya da parmakla çok rahat kullanabilecek şekilde tasarlandı. Bu konuda Navia kullananlardan da bir şikayet henüz gelmediğine göre herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorum.

İyi günler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 3D Surveyor

İşte onu diyorum bende. ekran büyükken kullanmakta kolay da.. acaba normal boyutlardayken kullanmak zor olmaz mı diye düşündüm. Onu demeye çalıştım yani :)

Birincisi zaten ekranı stylus kalem ile kullanıyorsun. Şayet kalem olayı hoşuna gitmiyorsa, illa parmakla kullanıcam dersen, navia da klavye için 3-4 farklı seçenek var. Birincisi bütün harfleri gösteren, bir diğeri telefondaki abc def mantığıyla çalışan , yani butonların daha büyük olduğu, sadece sayıların yer aldığı ve yalnızca harflerin olduğu 4 farklı klavye var. O yüzden o dediğin hiçbir zaman problem olmuyor :) ister parmakla kullan, ister stylus ile. Adamlar düşünmüş o ihtimali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XMLB -- 18 Ağustos 2008; 20:33:14 >
  • arkadalr navıa nın yazılımınıda ıgo gıbı yapsalarda bızde sağda solda ıgo harıtası aramaktan vazgecsekte navıanın sıtesınden guncellmelerı yapsak ne guzel olur...yanı navıa cıhazımızda ıgo yerıne daha kullanıslı bır navıa yazılımı kullansak ne guzel olur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: erolkan

arkadalr navıa nın yazılımınıda ıgo gıbı yapsalarda bızde sağda solda ıgo harıtası aramaktan vazgecsekte navıanın sıtesınden guncellmelerı yapsak ne guzel olur...yanı navıa cıhazımızda ıgo yerıne daha kullanıslı bır navıa yazılımı kullansak ne guzel olur..

Hocam navia'nın yazılımına bile alışılır. Yeter ki harita olarak teleatlas değil de başarsoft haritaları kullanılsın...
  • Selamlar

Naviaya igo8 yükleyemeyenler benden yardim alabilirler, program falan veremem ama yükleme mantığını anlatabilirim, çünkü ince bi olay var onu anladınız mı ne isterseniz yüklersiniz.selamlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuzulibaba

Hocam navia'nın yazılımına bile alışılır. Yeter ki harita olarak teleatlas değil de başarsoft haritaları kullanılsın...

fuzulibaba, teleatlas ile başarsoft haritalarının farkı nedir ? Ben kendi cihazımın ne haritası kullandığını bile bilmiyorum. :)
    benim merak ettiğim sen bu ikisi arasındaki farka nasıl karar verdin.
    Ben nickimden de anlaşılacağı üzere haritacıyım ancak türkiye de haritacılar kadastro işi falan yapar. O yüzden ne teleatlas duydum ne başarsoft. Gerçi okudum tabi forumda ancak bilgim yok.
    birde benim cihazım navigo, bu cihazın içinde ne haritası var acaba biliyor musun?
  • Merhaba,

Yaklasık olark 5 aydır Navia kullanıyorum . Bir haftadır sorun yaşamaktayım . Cihaza kaydettiğim bir bilgiyi kapatıp açtığımda bu yerlere ulaşamıyorum . Bu konuda bana yardımcı olacak kimse var mı?
    Geçen hafta güncelleme yaptım bunun bir etkisi olmuşmudur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: technical man

Merhaba,

Yaklasık olark 5 aydır Navia kullanıyorum . Bir haftadır sorun yaşamaktayım . Cihaza kaydettiğim bir bilgiyi kapatıp açtığımda bu yerlere ulaşamıyorum . Bu konuda bana yardımcı olacak kimse var mı?
    Geçen hafta güncelleme yaptım bunun bir etkisi olmuşmudur?

Technical Man selam,

Cihazın kişisel ayarlarınızı kaydetmemesindeki nedenlerden biri SD kartın yazmaya karşı korumalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bunun kontrolünü, SD kartı cihazdan çıkararak anahtarın LOCK konumunda olup olmadığını kontrol ederek yapabilirsin.
    Diğer bir neden ise SD kartta yer alan DATA klasörünün bozulmuş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Sorun 1. nedenden değil ise lütfen SD kart altında yer alan DATA klasörünün içeriğini mail olarak gönder.

Eğer sorunun bu iki neden den dolayı değil ise başka çözüm yolları sunacağım...

Kolay gelsin...

• Geçen ay bir navigasyon cihazı aldım. Cihazdan memnunum fakat 1-2 sorum olacak.

-Bir yere gitmek isterken, Gezgin/Adres menüsünden bulunduğu şehri ya da ilçeyi yazarak adresleri buluyorum bazen de hiç bulamıyorum. Gideceğim yeri daha kolay bulabileceğim bir yol var mı yada ben yanlış bir şey mi yapıyorum.

-Rota seçeneklerinde otoyol seçili olmasına rağmen, navigasyon yaparken ısrarla otoban dışından rota çiziyor.

Bu konu ile ilgili yardımcı olur musunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: darksideofexistence

Geçen ay bir navigasyon cihazı aldım. Cihazdan memnunum fakat 1-2 sorum olacak.

-Bir yere gitmek isterken, Gezgin/Adres menüsünden bulunduğu şehri ya da ilçeyi yazarak adresleri buluyorum bazen de hiç bulamıyorum. Gideceğim yeri daha kolay bulabileceğim bir yol var mı yada ben yanlış bir şey mi yapıyorum.

-Rota seçeneklerinde otoyol seçili olmasına rağmen, navigasyon yaparken ısrarla otoban dışından rota çiziyor.

darksideofexistence selam,

Soruların cevaplarını;

- Gideceğin nokta "önemli yerler" altında kayıtlı olabilir. Arama yapmak istediğin yer resmi kurum, alış veriş merkezi, hastane vb. bir yer ise önemli noktalardan arama yapman gerekmektedir...

Önemli yerler altında yer alan herhangi bir noktaya gitmek ya da bulmak için "Gezgin/Bul>Önemli Yerler" altından arama yapmalısın...

Gitmek ya da bulmak istediğin yer adres ise; "Gezgin/Bul>Adres" adımlarını takip ederek navigasyon yapabilirsin...

- "Gezgin>Rota seçenekleri" altında yer alan menüde Otoyolu seçtikten sonra "Hızlı" ve Hiz Limitinide "160" olarak ayarlaman gerekmektedir.

Lütfen bunları denedikten sonra bize izlenimleri bildir...

Teşekkürler...

• ben SD kartın anahtarını kapalı konumda unutacak kadar acemi değilim ama UNUTMUŞUM. Teşekkürler şu anda herhangi bir sorun kalmadı...

Geçenlerde bir güncelleme yapmıştım o zamandan kalmış olabilir.
  • Arada olur öyle şeyler. Benim başıma da gelmişti, durumu çözene kadar kafayı yemiştim.

quote:

Orjinalden alıntı: technical man

ben SD kartın anahtarını kapalı konumda unutacak kadar acemi değilim ama UNUTMUŞUM. Teşekkürler şu anda herhangi bir sorun kalmadı...

Geçenlerde bir güncelleme yapmıştım o zamandan kalmış olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Nöbetçi_Navia

quote:

darksideofexistence selam,

Soruların cevaplarını;

- Gideceğin nokta "önemli yerler" altında kayıtlı olabilir. Arama yapmak istediğin yer resmi kurum, alış veriş merkezi, hastane vb. bir yer ise önemli noktalardan arama yapman gerekmektedir...

Önemli yerler altında yer alan herhangi bir noktaya gitmek ya da bulmak için "Gezgin/Bul>Önemli Yerler" altından arama yapmalısın...

Gitmek ya da bulmak istediğin yer adres ise; "Gezgin/Bul>Adres" adımlarını takip ederek navigasyon yapabilirsin...

- "Gezgin>Rota seçenekleri" altında yer alan menüde Otoyolu seçtikten sonra "Hızlı" ve Hiz Limitinide "160" olarak ayarlaman gerekmektedir.

Lütfen bunları denedikten sonra bize izlenimleri bildir...

Teşekkürler...

Açık adres ararken bir sıkıntım yok. Söylediğin gibi özel, yani önemli noktalardı ararken sıkıntı çektiğim. Yaşadığım sorunu iyi ifade edememişim

Rota seçeneklerinde "hızlı" işaretli fakat hız limiti 80 deydi. menüde görünce bir sorun olacağını düşünmüyo insan

birazdan yola çıkacağım test için. Sonuçları paylaşırım sizinle. Teşekkürler nöbetci navia

• Ben kendimi tecrübeli bir ns-1020 kullanıcısı olarak görüyorum ancak yine de tam olarak ne demek istediğini tam çözemiyorum.
    Yine de şunu söyliyim hızlı - kısa seçimi , en kısa yoldan ya da en hızlı yoldan götüren seçenekler.
    Hız limiti ise senin tercihine bırakılmış bir seçenek. Hızlı seçmene rağmen, hız limitinin düşük seçilmesi otoyol durumunu override ediyor olabilir.
    Bence hız limitini daha yüksek seçmelisin. Bu sayede seni otoyoldan götürecektir diye düşünüyorum. Yalnız gideceğin yol için otoyol pekte mantıklı değilse, bu durumda yine de otoyoldan götürmeyebilir.
    Ben senin yaşadığın sorunu hiç yaşamadım açıkçası. O yüzden önerdiklerim senin sorunu çözmeyebilir. Yine de söylediğimi denemende fayda var bence.

quote:

quote:

Açık adres ararken bir sıkıntım yok. Söylediğin gibi özel, yani önemli noktalardı ararken sıkıntı çektiğim. Yaşadığım sorunu iyi ifade edememişim

Rota seçeneklerinde "hızlı" işaretli fakat hız limiti 80 deydi. menüde görünce bir sorun olacağını düşünmüyo insan

birazdan yola çıkacağım test için. Sonuçları paylaşırım sizinle. Teşekkürler nöbetci navia

• @darksideofexistence

Yola çıkacaktın test için.Aynı sorunu tekrarladı mı yoksa problem çözüldü mü ? Eğer böyle bi durum sürekli yaşanıyorsa bende bileyim. Yarın bigün başıma gelirse sorun olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XMLB -- 23 Ağustos 2008; 22:38:23 >
  • arkadaşlar dün kozyatağından taksiye bindim, galleria ye gidecektim bir de ne göreyim navia :) takside navigasyon cihazı çok denk gelmediğim birşey o yüzden hemen muhabbet açtım işine yarıyormu falan diye..meğer navia taksici dostuymuş onu öğrendim..baya eğlenceli bi muhabbet oldu belki ilginizi çeker :)
    taksicinin kardeşi Almanyada navigasyon kullandığı için burda tavsiye etmiş o da gitmiş bir tane ns 1020 almış, bana anlattığı şöyle..

Taksici: şimdi müşteri biniyor, biyer söylüyor, mesela carrefour o zaman sorun olmuyor hemen götürüyoruz ama bi de elinde beyaz kağıtla binenler var ki işte onlar problem, kağıtta bir adres yazıyo bilmemne mahallesi bilmemne sokak, hadi bul bakalım, bilmiyorum deyince de suratı düşüyor müşterinin, sonra yok çok dolaştırdın beni, bilmiyorsan neden geldik buraya kadar falan gibi muhabbetler oluyor. Öyle zamanlarda yazıyorum adresi çıkıyor aygıt ne derse onu yapıyorum müşterinin de sesi çıkmıyor...hem bu aygıtın içine müzik de attı arkadaş bikaç tane de vidyo var gececi arkadaş sıkılınca dinliyor, izliyo zaman geçiyo..

• quote:

Orjinalden alıntı: datdiri

arkadaşlar dün kozyatağından taksiye bindim, galleria ye gidecektim bir de ne göreyim navia :) takside navigasyon cihazı çok denk gelmediğim birşey o yüzden hemen muhabbet açtım işine yarıyormu falan diye..meğer navia taksici dostuymuş onu öğrendim..baya eğlenceli bi muhabbet oldu belki ilginizi çeker :)
    taksicinin kardeşi Almanyada navigasyon kullandığı için burda tavsiye etmiş o da gitmiş bir tane ns 1020 almış, bana anlattığı şöyle..

Taksici: şimdi müşteri biniyor, biyer söylüyor, mesela carrefour o zaman sorun olmuyor hemen götürüyoruz ama bi de elinde beyaz kağıtla binenler var ki işte onlar problem, kağıtta bir adres yazıyo bilmemne mahallesi bilmemne sokak, hadi bul bakalım, bilmiyorum deyince de suratı düşüyor müşterinin, sonra yok çok dolaştırdın beni, bilmiyorsan neden geldik buraya kadar falan gibi muhabbetler oluyor. Öyle zamanlarda yazıyorum adresi çıkıyor aygıt ne derse onu yapıyorum müşterinin de sesi çıkmıyor...hem bu aygıtın içine müzik de attı arkadaş bikaç tane de vidyo var gececi arkadaş sıkılınca dinliyor, izliyo zaman geçiyo..

vay be taksiciler de 1020 ci olmuşlar demek :) benim açımdan süper oldu bu inşallah yaygınlaşır, arada sırada da olsa ben de elimde adresle taksiye binebiliyorum :) artık kaparım cihazı ver abi gireyim ben adresi diyerekten :)

birşey sorcam aygıtta navianın kendi programı mı yüklüydü? yoksa başka birşey mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: Hiperkene

quote:

Orjinalden alıntı: datdiri

arkadaşlar dün kozyatağından taksiye bindim, galleria ye gidecektim bir de ne göreyim navia :) takside navigasyon cihazı çok denk gelmediğim birşey o yüzden hemen muhabbet açtım işine yarıyormu falan diye..meğer navia taksici dostuymuş onu öğrendim..baya eğlenceli bi muhabbet oldu belki ilginizi çeker :)

vay be taksiciler de 1020 ci olmuşlar demek :) benim açımdan süper oldu bu inşallah yaygınlaşır, arada sırada da olsa ben de elimde adresle taksiye binebiliyorum :) artık kaparım cihazı ver abi gireyim ben adresi diyerekten :)

birşey sorcam aygıtta navianın kendi programı mı yüklüydü? yoksa başka birşey mi?

navia yüklüydü, Almanya muhabbeti geçince ben de ona dikkat ettim ama yok farklı birşey yüklememiş kutudan çıktığı gibi kullanıyordu, gayet de mutlu görünüyodu :)

• Taksiciler arasında moda olmuş heralde navigasyon cihazı :) Ben pek taksiye binmiyorum ancak navigasyon cihazı ile götürmeleri gerçekten isabet olmuş çünkü bazen hakketen bilerek yolu uzatıyorlar. Hem navigasyon cihazı sesli söylerse, müşterinin de için rahat eder bir bakıma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: XMLB

Taksiciler arasında moda olmuş heralde navigasyon cihazı :) Ben pek taksiye binmiyorum ancak navigasyon cihazı ile götürmeleri gerçekten isabet olmuş çünkü bazen hakketen bilerek yolu uzatıyorlar. Hem navigasyon cihazı sesli söylerse, müşterinin de için rahat eder bir bakıma.

evet hem müdahale etmesi de kolay :)

-Taksici bey, rotayı kısa olarak işaretler misiniz lütfen :D otoyol da kullanmayalım rica edicem :)
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.