DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
YURT DIŞINDAN GETİRİLEN TELEFONLAR NASIL KAYDETTİRİLİR?
9
Cevap
0
Favori
13.029
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonu ve Aksesuarları >> Diğer Markalar, Aksesuarlar ve Konular >> YURT DIŞINDAN GETİRİLEN TELEFONLAR NASIL KAYDETTİRİLİR?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1251 Mesaj
      05 Ocak 2008 13:06:10

Arkadaşlar yurt dışından getirilen ve kaçak diye tabir edilen telefon nasıl ve nereye kaydettirilebilir.Ayrıca bunun için ne yapmamız gerekiyor?
      Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

• Çavuş
      83 Mesaj
      07 Ocak 2008 17:29:04
      telefonun yurtdışından alınmış olan faturası gerekiyor.. ve Türkiyeye girerken telefonun pasaportuna işlenmesi lazım. bu pasaport ve fatura GSM operatörünün abone merkezine gidip kayıt işlemini yaptırabiliyorsun.. IMEI numarası faturada yazmalı bu arada..

• Binbaşı
      1251 Mesaj
      07 Ocak 2008 17:53:57

Teşekkürler

• Çavuş
      79 Mesaj
      04 Haziran 2008 00:15:15
      Arkadaşlar benim teyze oğlu nokia 7390 almış antalyadan bana gönderdi kullan diye.Bide baktım kapalı kayıt ettireceksin dedi telefoncular.

Antalyada bi telefoncudan almış, fatura yok.Ben şimdi bu telefonu kullanamıyorum.
      Şuan için kayıt altına aldırabilirmiyiz bunu?. Burdaki telefoncular olmaz artık diyo, bazı 3 kağatçılar el altı kaydettiriyim 150 lira ver diyo.

Bu işi nasıl çözebiliriz bilen varsa bi yardımcı olsun.

D-Tonkz
    • Yüzbaşı
      412 Mesaj
      04 Haziran 2008 10:27:55
      Kayıt olayı kadar basit bir olay yokki. Eğer kayıt ettiremem derseniz ürünlerinizi satın alabilirim.

• Yüzbaşı
      384 Mesaj
      04 Haziran 2008 13:58:19
      İlgili linkten mutlaka cevaplarınızı bulacaksınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_23716237/tm.htm
      ya da
      http://www.tk.gov.tr/Tu...rulanlar.htm#elektronik2

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Haziran 2008 18:12:27
      Kayıt ettirmek çok basit telefonculara gidin ancak teknik servisi olucak ve ünlü,iyi bir telefoncu olmıcak ara sokaklardakilerden birine git adama 20 ytl ver hemen kayıt yaptırsın sakın 150 ytl verme

• Çavuş
      79 Mesaj
      05 Haziran 2008 00:09:23
      teşekkürler arkadaşlar

D-Tonkz
    • Yarbay
      4081 Mesaj
      05 Haziran 2008 15:57:13
      telefonun IMEIsi klonlanirsa yine kapatiliyor telefon. bu da hemen anlasilmiyor ne yazikki.

quote:

Orjinalden alıntı: T818

Kayıt ettirmek çok basit telefonculara gidin ancak teknik servisi olucak ve ünlü,iyi bir telefoncu olmıcak ara sokaklardakilerden birine git adama 20 ytl ver hemen kayıt yaptırsın sakın 150 ytl verme

• Er
      11 Mesaj
      15 Aralık 2011 18:48:14
      ben brşeyi anlamadım ben yurt dısından telefon alsam internet üstünden bunu nasıl pasaporta işletirim yada nasıl kayıt ettirirm ara sokak teknik servislerine:) ve 20 tl ye işlettikten sonra elimde patlarmı telefon?

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonu ve Aksesuarları >> Diğer Markalar, Aksesuarlar ve Konular >> YURT DIŞINDAN GETİRİLEN TELEFONLAR NASIL KAYDETTİRİLİR?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.