Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: selfpower

İlacı kullanalı 1 hafta oldu günde 40mg alıyorum hiçbir yan etkisini görmedim(dudak kanaması,burun kuruması),sadece sabahları belim kütük gibi oluyor :)

Sanırım ilerleyen zamanlarda dudaklarım kuruyabilir,ialcı kullanıpta benim dudaklarım sağlam çıktı diyen var mı?

Bisiklet sporu yaptığım için günde en az 60km yol yapıyordum fakat artık yapmama izin vermiyor ilaç,hemen sağ karın bölgemde ağrılar başlıyor beni kasma diyor :)

40 mg 2.gün dudak kuruması zaten normaldede kururdu ama piskolojik oldu heralde birazda bepanthene - lipstik yapışık dolaşıyorum burun kurumam falan yok tam ilaci kullanmadan önce sinüzit vardı bende clerinase kullanıyordum burunu çok kuruyanlar ilaş etkileşiminde bir zarar yoksa aslında clerinase kullanabilirir burnu akıtıyor bu sayade kuruluk falanda olmuyor :) (büyük kuzenim bahsetti tıp öğrencisi )
  • quote:

Orjinalden alıntı: pınar_

tekrar teşekkürler bir soru daha sorabilir miyim cevaplarsanız sevinirim yan etkilrde ölümcül pankreatit yazıyo ben 10 mg kullanoyorum ben de olma ihtimali var mıdır ??

Evet böyle bir yan etki görülebilir ama çok düşük ihtimaldir bunun için kan yağlarınızın alıp başını gitmesi lazım yani aylık kan konmtrolü yapılan bir hastada bu ihtimal çok çok düşüktür zaten akut pankreatitin en fazla sebebi safra kesesi taşlarıdır bu taşların pankreas kanalını tıkaması sonucu oluşur yani roaccutane a bahane bulmadan önce olayın asıl sebeplerini öğrenmek lazım değil mi?
  • tabiki haklısınız siz daha iyi bilirsiniz ama bu ilaç hakkına araştırma yaptıkça bi bıraktım içmicem diyorum sonra olumlu seylerde var tabi onları duyunca tekrar devam diyorum peki bu kemiklerde değişim olması veya bunu gibi yan etkiler doktor kontrolünde oldukça kafaya takılacak kadar tehlikeli değildir de mi yüzümün düzelmesini çok istiyorum sadece ben değil herkese dert oldu sivilcelerim hastanede teyzeler bana şu yüzüne de cildiyeye bi numara al diyolar komşular arkadaslar her kafadan bi ses yüzümün iyileşmesini çok istiyorum ama bu ilaç yüzünden yaşam kalitem düşsün istemiyorum daha kendimle işim çok siyasete atılcamvatana millete faydalı olcam bunun için sağlıklı olmam lazım ilginize teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pınar_ -- 24 Eylül 2008; 23:04:00 >
  • quote:

tabiki haklısınız siz daha iyi bilirsiniz ama bu ilaç hakkına araştırma yaptıkça bi bıraktım içmicem diyorum sonra olumlu seylerde var tabi onları duyunca tekrar devam diyorum peki bu kemiklerde değişim olması veya bunu gibi yan etkiler doktor kontrolünde oldukça kafaya takılacak kadar tehlikeli değildir de mi yüzümün düzelmesini çok istiyorum sadece ben değil herkese dert oldu sivilcelerim hastanede teyzeler bana şu yüzüne de cildiyeye bi numara al diyolar komşular arkadaslar her kafadan bi ses yüzümün iyileşmesini çok istiyorum ama bu ilaç yüzünden yaşam kalitem düşsün istemiyorum daha kendimle işim çok siyasete atılcamvatana millete faydalı olcam bunun için sağlıklı olmam lazım ilginize teşekkürler

bu ilacı kullanan milyonlarca insan bu zor aşamalardan geçti.cefa çekmeden sefa olmaz.ben 6 ay gibi kısa süre kullanmama ragmen zor dayandım ama yinede iyi bişey değil doktor söylemeden bırakmaksen ilacına devam et şurda çekecegin dert 1-2 ay daha tahmin edersem.sonra yüzünün kaymak gibi olacagı günleri düşün :) Şuan belin ağrır biliyorum dudakların kanar çok zor ama mecbur çekeceksin.o teyzelerede selamlarımı ilet inşallah popolarında çıkar sivilce de utancından gidemezler doktora
  • benimde bir ay bitti tahlil yaptıracağım artık en kötü tarafı burun,dudak ve bel agrısı .benim burnum asırı kuruyor sonra hiç nefes alamıyorum resmen soğuk algınlığı olmusum gibi 5 ay daha soguk algınlığı olucam artık hadi bakalım herkese kolay gelsin
  • sadece belim ağrısa sorun yok heryerim ağrıyo iğneelenmeler yanmalar oluyo vucüdumun heryerinde dudaklarımda kurudu ama allahtan burnum kanamadı saçım dökülmedi daha önceki kullanımımda onlarda olmuştu karaciğer enzimleri yükselmişti bakalım cuma günü doktora gitcem bu sefer nasıl daha bir ay dolmadı
  • quote:

sadece belim ağrısa sorun yok heryerim ağrıyo iğneelenmeler yanmalar oluyo vucüdumun heryerinde dudaklarımda kurudu ama allahtan burnum kanamadı saçım dökülmedi daha önceki kullanımımda onlarda olmuştu karaciğer enzimleri yükselmişti bakalım cuma günü doktora gitcem bu sefer nasıl daha bir ay dolmadı

tamam başka kafana takılan şeyleri sorabilirsin.ben ve diğer arkadaşlar yardımcı olacaklar

@rester dostum buna sende dahilsin istediğini sormada :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 25 Eylül 2008; 1:12:34 >
  • teşşekürler o zamn bi bi soru daha ben ialcı içtikten sonra yanetkileri hissediyorum zaman geçtikçe azalıyo sizede öyle mi oluyo acaba?
  • quote:

teşşekürler o zamn bi bi soru daha ben ialcı içtikten sonra yanetkileri hissediyorum zaman geçtikçe azalıyo sizede öyle mi oluyo acaba?

yok ben hissetmiyorum fazla biraz uyku getiriyor o kadar, sen biraz cok kafana takıyorsun sanırım düşündükçe daha cok hissedersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rester -- 25 Eylül 2008; 20:30:15 >
  • buralardan bi yere kaybolmayın bilmemki kafaya takınca çok etkiliyo herşey insanı bunu en iyi ben bilirim hani bazı insanlar inanmazya stres ağrı yapmaz diye kesinlikle yapıyoyarın doktora gitcem bkalım ne diycek yazarım yine ben tekrar teşşekkürler
  • Korkmayın ilaçtan ben 5.ayında falanım galiba son ayım sadece izler kaldı hiç aktif sivilce kalmadi bende görülen yan etkisiyse dudakta kuruluk ve ciddi biçimde saç dökümü ama saç dökmesi 4.ayda başladı ilaç bitince peeling yapıyor doktor izlerde geçiyor yani diyeceğim sivilcenin tek çaresi
  • izler derken ne tür izler bunlar çukur mu kırmızılık mı onları iyileşttirmiyo mu roaccutane
  • Yan Etkiler/Advers Etkiler (İstenmeyen Etkiler)

Roaccutane�ın yan etkilerinin çoğu dozla bağlantılıdır. Önerilen dozlarda risk/fayda oranı hastalığın şiddeti göz önüne alındığında genelde kabul edilebilir düzeydedir.

A hipervitaminozu ile ilişkili semptomlar

Aşağıdaki semptomlar Roaccutane�ın en sık bildirilen istenmeyen yan etkileridir: Deride kuruma, mukozalarda kuruma (örn. dudaklarda kuruma, burun mukozasında kuruluk), epistaksis, ses kısıklığı, konjunktivit, reversibl kornea opaklığı ve kontakt lenslere intolerans.

Deri ve bağlantılı yapı bozuklukları

Ekzantem, pruritus, yüzde eritem/dermatit, terleme, piyojenik granülom, tırnak distrofisi, granüllü doku oluşumunda artış, inatçı saç teli incelmeleri, geri dönüşlü olarak saç dökülmesi, akne fulminans, hirsutizm, hiperpigmentasyon, fotosensitivite.

İskelet-kas sistemi bozuklukları

Kas ağrısı, eklem ağrısı, hiperostozis ve kemik ile diğer değişiklikler, tendinit.

Psikiyatrik ve merkezi sinir sistemi bozuklukları

Davranış bozuklukları, depresyon, baş ağrısı, intrakranial basınç artışı, nöbetler.

Duyusal bozukluklar

İzole vakalarda görme bozuklukları, fotofobi, karanlığa uyum bozuklukları (gece görüşünün azalması), lentiküler katarakt, keratit, belli frekansları duyma bozukluğu.

Gastro-intestinal sistem bozuklukları

Bulantı, kolit, ileit gibi enflamatuar barsak hastalığı ve hemoraji bildirilmiştir. Roaccutane ile tedavi gören hastalar, özellikle yüksek trigliserid düzeyine sahip olanlar, pankreatit gelişimi açısından risk altındadırlar. Nadiren ölümcül pankreatit vakaları bildirilmiştir (Bkz. Uyarılar/Önlemler).

Karaciğer ve safra sistemi bozuklukları

Transaminazlarda geçici ve reversibl artışlar, bazı hepatit vakaları.

Bu tip birçok vakada bu değişiklikler normal sınırlardadır ve tedavi sırasında değerler taban çizgisi düzeylerine döner. Ancak diğer vakalarda dozun azaltılması veya Roaccutane tedavisine son verilmesi gerekir.

Solunum sistemi bozuklukları

Bazen astım hikayesi olan hastalarda nadiren bronkospazm bildirilmiştir.

Kan bozuklukları

Lökosit sayısında ve eritrosit parametrelerinde azalma, trombosit sayısında artış veya azalma, yüksek sedimantasyon oranı.

Laboratuvar bulguları

Serum trigliserid ve kolesterol düzeylerinde artış, hiperürisemi.

Direnç mekanizması bozuklukları

Gram pozitif mikroorganizmalara (Staphylococcus aureus) bağlı lokal veya sistemik enfeksiyonlar.

Çeşitli reaksiyonlar

Lenfadenopati, hematüri ve proteinüri, vaskülit (Wegener granülomatozu).

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ

bunu okuyunca kakarımı değiştirdim hahahahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem Demir -- 26 Eylül 2008; 2:38:04 >
  • Slmlar bütün yazilanlari okudum 28 yasindayim ve bu güne kadar bu ilactan hic haberim olmamisti benimde 15 yasimdan bu yana yüzümde sivilce yara cok sükür eksik olmadi halende ayni ve ben cok oynuyorum suratimda baya iz leke cukur kaldi olan oldu artik bunlara care yok bunu buliyorum ama bari suanki olnlar iyilesse lekeler kalsada yeni sivilce cikmasa ben bu halinede raziyim

almanyada yasiyorum doktora gittim yüzüme bakmadi bile senden daha kötüleri var dedi ilac yazmadi yüzünü her gün sabinlaa dedi beni yolladi sonuc olarak benim yüzüm halen ayni yüzümdeki sivilce gurubuna her gün yenisi katiliyor ...

bende bu ilci kullanmak istiyorum doktoora gitmeden alamayiz kesin ama peki doktorada gittigimizde bu ilaci yazmasini istesek yazarmiki ??

herkese saygilar
  • siz ne derseniz diyin doktorlar uygun görürse verir zaten sivilce çıkması durmuş izleri kalmışsa onların tedavileri başka bildiğim kadarıyla size de bu tedavilerden birini önerir geçmiş olsun
  • sayın kirpi size bir sorum daha olucak roacutane kullanan her kişide sivilcelerde mutlaka artma olur mu yoksa kişiden kişiye değişir mi acaba cevaplarsanız çokk sevinirim şimdiden teşekkürler
  • quote:

sayın kirpi size bir sorum daha olucak roacutane kullanan her kişide sivilcelerde mutlaka artma olur mu yoksa kişiden kişiye değişir mi acaba cevaplarsanız çokk sevinirim şimdiden teşekkürler

ilacı kullanan herkesde sivilcelerde artma olacak diye bir kural yok yapısal özelliklere göre ve başlanan doza göre değişebiliyor, genellikle hastaların %30-40 kadarında falan görülüyor
  • belki suana kadar 200 e yakin yorum okudum toplamda bu ilac hakkinda %90 civarinda olumlu yazmislar ve bende karar verdim cilt doktorundan termin alicam ve direk bana bu ilaci yazmasini istiycem benim baska umudum kalmadi 28 yasimdayim ve hala 15 yasindaki cocuklar gibi ergenlik sivilcesi cikariyorum lanet olsun biktim ,,

ben almanyada yasiyorum egerki burdaki doktorlar vermezlerse yada amerikada yasakmis bu ilac burdada yasaksa ozaman türkiyeden alicaz türkiyede ysak deil deilmi arkadaslar .....

saygilarimla
  • ben bir ay kullandım artma yok bundan sonra olabilir mi sizce sizi de sıktım ama çok yardımcı oluyosunuz çok saolun
  • Öncelikle herkese iyi bayramlar.

Malum mübarek ramazan ayı bitti. Bu ilacı alkolle birlikte kullanabilir miyiz ?

Eğer cevap evetse, alkolun dozu ne kadar olmalı ??

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.