Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
6
Favori
381.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş

Orijinalden alıntı: baykale

1. araç babamın değil benim ben baba yım zaten yaş 39 :)
    2. farklı gazlarla denedim tek gazla değil
    3. bir çok gazcıda aynı yöntemle deniyor
    4. bp ingiliz ben bir türküm neden onu savunayım uzun gidiyor işte.....ayrıcı bp de değil devlet memuru olarak çalışıyorum
    5. sizler nerede çalışıyorsunuz onu merak ettim .....
    6. buraya ilk defa kayıt olupda msj atmak suçmu neden güvenilmez olacam onu da anlamış değilim ....komiksiniz
    7. sizler hangi gazı kullanıyorsunuz bi söyleyinde bilelim

bu sorularınızın tüm cevapları benim diğer mesajlarımda mevcut
  • Aygaz
    46% (392)
    Likitgaz
    0% (5)
    Milangaz
    16% (141)
    İpragaz
    7% (62)
    Shellgaz
    20% (176)
    Totalgaz
    8% (72)

konu sahibi arkadaştan ricam diğer gaz satan firmalarıda eklemesi

mesela P.O. ve BP. erleyebilirdiniz
  • Shell'den Alıyorum Genelde 10TL'lik Alırım Genelde 10TL İle 45KM Gidiyor.. Geçen Gün BP'den 15 TL'lik Aldım 52 KM Gitmişti
    Birde Bişey Sormak İstiyorum.. Mesela Ankara - Gülveren Tarafında Bi İstasyon Var Adını Tam Olarak Hatırlamıyorum (Duyulmamış Bi Firma) Gaz'ın Litresi 1.86 Kuruş Yazıyordu.. Bu Kadar Ucuz Olmasının Nedeni Ne ve Sizce Alınmalımı Öyle Bi Yerden Gaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _oSo_

Shell'den Alıyorum Genelde 10TL'lik Alırım Genelde 10TL İle 45KM Gidiyor.. Geçen Gün BP'den 15 TL'lik Aldım 52 KM Gitmişti
    Birde Bişey Sormak İstiyorum.. Mesela Ankara - Gülveren Tarafında Bi İstasyon Var Adını Tam Olarak Hatırlamıyorum (Duyulmamış Bi Firma) Gaz'ın Litresi 1.86 Kuruş Yazıyordu.. Bu Kadar Ucuz Olmasının Nedeni Ne ve Sizce Alınmalımı Öyle Bi Yerden Gaz?

izmirde öyle bir istasyon olsaydı otoparka dönerdi orası.
    hemen alıp denemelisin.
  • quote:

Shell'den Alıyorum Genelde 10TL'lik Alırım Genelde 10TL İle 45KM Gidiyor.. Geçen Gün BP'den 15 TL'lik Aldım 52 KM Gitmişti

Bence sen yine bildiğin yerlerden almaya devam et gazını,ucuz yerlerdeki gaz ya EN589 standardına uygun olmayabilir yani büyük ihtimal tüpgaz ayarındadır veya litreden eksik vererek o fiyata satıyordur kimse alış fiyatına altında gaz satmaz.Ama yinde bir kereliğine alıp deneyebilirsin,ben başka bir istasyondan alıp denemiştim gazda sıkıntı yoktu sadece arabanın simit deposu boş olmadığı halde boş halinden 4 litre fazla gaz almıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunder 06 -- 9 Ekim 2011; 11:06:14 >

• Seceneklere PO Gaz (Petrol Ofısı) secenegını eklersenız PO Gaz kullanıcıları olarak bız de ankete katılırız.Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thunder 06

quote:

Bence sen yine bildiğin yerlerden almaya devam et gazını,ucuz yerlerdeki gaz ya EN589 standardına uygun olmayabilir yani büyük ihtimal tüpgaz ayarındadır veya litreden eksik vererek o fiyata satıyordur kimse alış fiyatına altında gaz satmaz.Ama yinde bir kereliğine alıp deneyebilirsin,ben başka bir istasyondan alıp denemiştim gazda sıkıntı yoktu sadece arabanın simit deposu boş olmadığı halde boş halinden 4 litre fazla gaz almıştı

İnternette Araştırdım Bi Çok Kişi Alıyormuş Ordan Zaten ve Fazlada Kilometre Yaptırıyormuş..Yarın Depomu Fulletmeye Gidicem 15-20 Dk Sıra Bekleniyormuş Ama Değer Gibi Beklemeye

• quote:

quote:

quote:

İnternette Araştırdım Bi Çok Kişi Alıyormuş Ordan Zaten ve Fazlada Kilometre Yaptırıyormuş..Yarın Depomu Fulletmeye Gidicem 15-20 Dk Sıra Bekleniyormuş Ama Değer Gibi Beklemeye

Fulle bakalım sonra izlenimlerini burda paylaşırsan bizde bilgilenmiş oluruz bakalım gerçekten çok kilometre gidiyormuymuş öğrenmiş oluruz.İyi forumlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fulle bakalım sonra izlenimlerini burda paylaşırsan bizde bilgilenmiş oluruz bakalım gerçekten çok kilometre gidiyormuymuş öğrenmiş oluruz.İyi forumlar

270 KM Giden Araba 330 KM Yapmış Mesela, Bakalım Doğrumu Ben 380KM'yi Geçebilcek miyim

• Hadi zorla bakalım 380 km,yi
  • Benim aracım doğan slx ve ben dahil diğer kuş serisi kullananlar bilir ki araca tüp taktıktan sonra performans ciddi şekilde düşer. Belki enjeksiyonlu ya da yeni nesil motorlu araçlarda bu kayıp yoktur bilemiyorum. Bu yüzden hangisi en ucuzsa ordan alıyorum ama gidipte dandirik, adı sanı duyulmamış firmadan da almam. Her zaman konya yolu üzerindeki mogaz'dan alıyorum çünkü en ucuz orası. Her türlü firmanın gazını denedim. Shellmiş, Totalmiş, Petrolmuş vs. Opet Aygaz dışında hiçbirisi benim aracımda bi değişiklik yaratmadı. Ben performans istiyorum, kızlar gülüşüme yollar sürüşüme hasta şeklinde son gaz takılanlardansanız hiç şaşmayın bu gazdan. Ama çokta km yapmayı beklemeyin çünkü performans demek ekstra tüketim demek yani aygazın yüksek propan değeri size yokuşta, kalkışta yardırtır ama bu yakıtı daha hızlı tüketmeniz anlamına gelir. Ama yok ben işimdeyim gücümdeyim, türk sanat müziği dinlerim, 4. vitesten sonrası haram bana şeklinde mütevazi adamlardansanız mogaz, milangaz'dan şaşmayın derim.

• mrb arkadaslar
    aracım 2004 model 307 otomatik, zavolli marka kit var. ist yaşıyorum genelde gazı torium yanındaki abc petrolden (PO) alıyorum.depom 90 tl doluyor ve 300-310 km yapıyorum son iki seferdir tam bitik depoyla 2 farklı aygaz bayisinden 50 tl lik aldım ve ilkinde 202 km ikincisinde 215 km yaptım.bu nasıl oluyor anlamıyorum ya abc petrol de bi sıkıntı var ya po gazı cok yakıyor yada aygaz cok gidiyor.bu konuda görüşlerinizi bekliyorum tşkler.
  • gaz fiyatlarını yazmayı unuttum po 2,40 aygaz 2,30 du aldıgımda
  • stepway 100 km 7,1 lt benzin yakıyor, 7.1x4.35=30,885 tl
    100 km 10 lt otogaz 10x 2.50 =25 tl
    yılda yaklaşık 10.000 km yol yaparım, otogaza geçmem gerikirmi,
    değerli yorumlarınızı bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stepway34

stepway 100 km 7,1 lt benzin yakıyor, 7.1x4.35=30,885 tl
    100 km 10 lt otogaz 10x 2.50 =25 tl
    yılda yaklaşık 10.000 km yol yaparım, otogaza geçmem gerikirmi,
    değerli yorumlarınızı bekliyorum
    Şimdiden teşekkürler.

lpg ile 100 km de 5 tl kar yapcaksanız lgp taktırmaya yazık..
    günde 100 km yapsam bile bozdurmam o arabayı
  • teşekkürler hesaplamamaktan yoruldum bende sizinle aynı fikirdeyim otogaz fuzuli olacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: stepway34

teşekkürler hesaplamamaktan yoruldum bende sizinle aynı fikirdeyim otogaz fuzuli olacak gibi

Bakın arkadaslar ben size söyle bı özet yapayım Gunümüzde kullanılan LPG sistemleri hele ki sirali sistem ise üzerindeki elektronik kontrol üniteleri sayesinde motordan en üst duzeyde verim alınmasını sağlıyor ayrıca Türkiye'deki LPG nin oktanı ortalama 103 oldugundan ötürü bazı başarılı uygulamalarda motordan bı miktar fazla güç almak mümkün oluyor zaten LPG benzinle aynı miktarda tüketilir sadece litresi ucuz oldugundan dolayı yüzde 35-40 tasaruf edilir. Yani araç benzinle LPG yi aynı oranda tuketir sadece LPG ucuz oldugundan dolayı tasaruf edilir
  • Aygaz iyidir hem uzun gidiyor hemde motor çekişi daha iyi seviyeye geliyor. Shellin gazıda iyi ama daha az yol yaptırıyor, bp ve po dan alınca motora birşeyler oluyor.
  • ben 12000bin kmdir atiker safe fast sistem kullanıyorum shellden baska gaz almıyorum nadiren milangaz alıyorum 2 aracımız var biri focus 2001 model honda civic2001 model en ufak bi sorun yasamadık
    shell ve milangaz iyi katkılı hiç almadım katkıdan dolayı cıkan sorunlar cebe yansıyor ekonomi diye yaptıgımız lpg donusumu sıkıntıya donusuyor.
  • İpragaz
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.