Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.843
Cevap
43
Favori
331.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amfideki phones yuvası kulaklık çıkışı olduğu için iki çıkışı birbirine bağlamış oluyorsunuz, hali ile ses alamamanız normal.

Tv'nin kulaklık çıkışından amfinin arkasındaki kırmızı beyaz girişlerin en sağındaki TV/dbs girişine bağlantı yapmanız lazım. Sonradan da amfiden TV girişini seçin. Tv'den ses çıkışını kulaklık olarak seçin. Bu şekilde ses alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 hocam,

Soylediginiz sekilde tvnin kulaklik cikisi ile amfinin tv/dbs cikisini birbirine bagladim ancak malesef yine ses alamadim

• Sangaryus kullanıcısına yanıt
    Peki Tv'nin ses çıkışını kulaklık olarak seçtiniz mi? Bunu bir deneyin.

Bir de diğer arkadaşın önerdiği gibi Tv'nin kulaklık çıkışına bir kulaklık takıp çalışıp çalışmadığından emin olun. Düşük bir olasılık olsa da AVR'nin kulaklık çıkışını Tv'nin kulaklık çıkışına bağlayınca Tv'nin kulaklık çıkışı bozulmuş olabilir.

Eğer Tv'nin kulaklık çıkışı çalışıyorsa o Zaman kulaklık çıkışından çıkan kabloyu AVR'nin arkasındaki farklı kırmızı beyaz girişlere takarak deneyin. Belki de AVR'nin arkadaki girişlerden bozulmuş ve farkında olmadığınız olabilir. Yalnız deneme yaparken avr'den hangi girişe taktıysanız onu seçmelisiniz.

• yeni rx-v x81 serilerini çıkartmışlar . biraz bakındım rxv 781 eksiksiz bir cihaza benziyor. amazondan 2500 tl maliyetle geliyor görülüyor tr de ne fiyat çekerler buna kim bilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayin 21 inde siparis verdigim a\v receiver bugun elime ulaşti. En az 1000 tl kardayim gibi duruyor su anda tr de satisa baslanmamis ancak bir onceki modelini 4000tl civarlarinda satiyorlar tr de.

İste resimler

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Nereden satın almıştınız? Cihazınızı güle güle kullanın.

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    Sağolasın. yazmamisim amazon.de den aldim

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...
    Amazon.de'den gelirken gümrüğe takılmadı mı? Yada gümrük için ne kadar vergi verdiniz?
  • Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    Tahmini gumrugu amazon baştan alıyor 80 EUR civarı gümrük ödedim amazona . gümrük islerini ups kargo yapıyor siz uğraşımiyorsunuz.

• Hayırlı olsun hocam. Güzel günlerde kullan...

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam kazara aldık valla nasılda ödeyecegiz bilmiyorum çok açılmaya başladım dahada zırnik çalışmaz bu sektöre benden. Bundan sonrası bu zevki bırakmak olacak.

• Darısı basima
    Yani zırnıktan sonrası...

Yok öyle bir şey kendini kandırma
  • Üstadlara bir uzmanlık sorusu?

Stereo Pre Amfiyi dinlemek için Yamaha RX-A1010'u power amfi olarak kullanabilir miyim?

Pure Direct modu bu işe mi yarıyor? Ama sanmıyorum çünkü bu modda da sesi yamaha kontrol ediyor.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    Burda saf ve dogal ses vermesi amaclanmis analoga yakin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Üstadlara bir uzmanlık sorusu?

Stereo Pre Amfiyi dinlemek için Yamaha RX-A1010'u power amfi olarak kullanabilir miyim?

Pure Direct modu bu işe mi yarıyor? Ama sanmıyorum çünkü bu modda da sesi yamaha kontrol ediyor.

niye öyle bir şey yapmaya çalışıyorsunuzki ?
    kaynagı stereo ya direkt baglamak varken
    Sistemi mümkün olduğunca kompakt hale getirmeye çalışıyorum.

Şu an frontları değiştirmeyi planlıyorum (Monitor Audio RX6 düşünüyorum ama zensor 7'lere göre fark yaratır mı bilmiyorum).

Kullanım kolaylığı açısından frontları AVR'ye bağlayıp, hem müzik hem de sinema olayında AVR'yi kullanıp, müzk dinlerken iyi bir dac ya da pre amp + power amp olarak da AVR'yi kullanmak istiyorum.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    zensor lere göre fark yaratır rx 6 lar orası kesin. çünki zensor dinlemiştim bence verimsiz bir hoparlör.Sanki frekansları bazıları kayıp gibi idi .

son bahsettiğinizi tam anlayamadım ama bu işte bence en mantıklısı avr den pre out alıp stereo ya girmeniz filmlerde frontları stereo beslesin , muzik vs dinlemek için gereken kaynaklarıda avr ye değil stereo ya baglamanızdır.
  • S.a. Arkadaşlar.
    Yamaha avantage arx-a3050 amerikadan geldi. (220v.çevirici dahil) Ekran açık,bütün parametreler işliyor,Dune solo4k kaynak sinyal gönderiyor fakat görüntü ve ses yok.
    Giriş ve çıkış hdmı ve bağlantılar doğru. Sebep ne olabilir?

• SATILIK rx-v 663 siyah .
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.