DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ARANMA VE SMS ALMAYI ENGELLEME
16
Cevap
0
Favori
5.078
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Mobil Operatörler >> Turkcell >> ARANMA VE SMS ALMAYI ENGELLEME
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1795 Mesaj
      22 Nisan 2007 19:07:38
      Merhaba arkadaşlar,

Size sormak istediğim (Turkcell ve Avea'da) diyelim bana ulaşmasını istemediğim bir numara var,
      o numaranın beni aramasını ve mesaj atmasını engelleyebilir miyim. Yalnız tüm aramaları vs engellemekten bahsetmiyorum. İstediğim numara ya da numaraların beni aramasını engellemekten bahsediyorum. Mesela telefonum açık olmasına rağmen, beni aradığında, aradığınız kişiye ulaşılamıyor gibi geri dönüş olması. Bi de o numaradan sms alımı engellemek bu da çok önemli, bunların bir yolu var mı arkadaşlar, çok önemli, lütfen en ufak fikri olan paylaşırsa çok sevinicem. Ücretli servis filan dahi olsa razıyım, farketmez...

Şimdiden teşekkür ederim, yardımlarınız için.

INTEL Core i7-3770K || ASROCK Z77 Extreme6 || GIGABYTE GTX670 Windforce 3X OC || GSKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz 16GB (2x8GB) || CORSAIR 400R Carbide || Corsair CX v2 750W || OCZ Vertex4 2.5 128GB SSD || SEAGATE Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA || NOCTUA U9B || DELL 23" U2312HM LED
    • Yarbay
      5004 Mesaj
      22 Nisan 2007 19:29:23
      sanırım yok öyle bir şey benim bildiğim anca mahkeme kararı ile olabilir o dediğin olay.

• Yarbay
      3501 Mesaj
      22 Nisan 2007 19:42:36
      aveada tüm numalaralara engelleme yapılabilir tek numaraya olmaz.

• Yarbay
      10162 Mesaj
      22 Nisan 2007 21:32:33
      Ben müşteri hizmetlerinden yapılabileceğini sanıyordum.
      Maalesef sadece sanıyordum.

Aşağıdaki konu sizin için yararlı olabilir;
      http://forum.donanimhaber.com/m_12724054/tm.htm

Bu şekilde bir numarayı kısıtlamaya yönelik bir hizmet yoktur.

Selam ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 23 Nisan 2007; 1:33:08 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
      Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
      Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
      H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
      Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
    • Binbaşı
      1498 Mesaj
      25 Nisan 2007 11:32:30
      samsung un bi modelinde (sanırım d600) bu özellik varrr

• Yarbay
      16641 Mesaj
      25 Nisan 2007 12:19:08
      black list programı ile istediğin numarayı engelleyebiliyorsun ama sms'e bişey yapamıyorsun. (Tel'de symbian olması şart ama)

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <
    • Yarbay
      3237 Mesaj
      06 Mayıs 2007 11:10:27

quote:

Orjinalden alıntı: Black Spell

Merhaba arkadaşlar,

Size sormak istediğim (Turkcell ve Avea'da) diyelim bana ulaşmasını istemediğim bir numara var,
      o numaranın beni aramasını ve mesaj atmasını engelleyebilir miyim. Yalnız tüm aramaları vs engellemekten bahsetmiyorum. İstediğim numara ya da numaraların beni aramasını engellemekten bahsediyorum. Mesela telefonum açık olmasına rağmen, beni aradığında, aradığınız kişiye ulaşılamıyor gibi geri dönüş olması. Bi de o numaradan sms alımı engellemek bu da çok önemli, bunların bir yolu var mı arkadaşlar, çok önemli, lütfen en ufak fikri olan paylaşırsa çok sevinicem. Ücretli servis filan dahi olsa razıyım, farketmez...

Şimdiden teşekkür ederim, yardımlarınız için.
      TURKCELL de uygulama var fakat telefonunuzun marka ve modelinin desteklemesi gerek,
      Ben Smsng D500 kullanıyorum ve sms almak istemediğim bir numarayı onaylattım ,10 no ya kadar limitim ,ama aramayı denemedim bi deneyeyim aklıma gelmişken

• Yarbay
      3237 Mesaj
      06 Mayıs 2007 13:49:40
      Denedim ama ARANILMAMAK özelliğ yok,belki de web sayfasından sormak lazım Turkcell'e

• Binbaşı
      1563 Mesaj
      06 Mayıs 2007 18:54:37

quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

Alıntıları Göster

TURKCELL de uygulama var fakat telefonunuzun marka ve modelinin desteklemesi gerek,
      Ben Smsng D500 kullanıyorum ve sms almak istemediğim bir numarayı onaylattım ,10 no ya kadar limitim ,ama aramayı denemedim bi deneyeyim aklıma gelmişken

arkadaş doğru söylüyor anca destekleyen telefonlarla ayrıca sanırım java destekli telefonlardada bir programla aranmamasını sağlıyorsun no nun ama sms için böyle birşey geçerlimi bilmiyorum

I'm a firestarter, twisted firstarter
      I'm the self inflicted, mind detonator
      I'm the pain you tasted, fell intoxicated.I'm a firestarter, twisted firestarter... ----> ProdiGy
    • Çavuş
      44 Mesaj
      08 Mayıs 2007 19:47:40
      Arkadasim Samsung E250'de arayan ve mesaj atana blok koyabiliyorsun.
      Bu ozellik mesajda tam kapasite calisiyor ama aramalardaki engelleme telefon tam 1 kere 'dittt' sesi cikardiktan sonra mesgule alip reddediyor.
      Ama gelen mesajlari geri yollama diye bi ozellik yok!
      Sadece sen o mesajlari silmekle ugrasmiyorsun, telefon otomatik olarak reddediyor.
      Operatorler yalnizca tum aramalari veya tum yazili mesaj alimlarini kapatabiliyorlar.
      Spesifik numaralara uygulama yok henuz..

• Yarbay
      3237 Mesaj
      09 Mayıs 2007 10:16:35
      "meşgul yönlendirme "olayını biliyomusunuz pekii,

• Yarbay
      6434 Mesaj
      12 Mayıs 2007 22:06:27
      ya beyler bana da lazım böle bi şey...şimdi bende w 700 i teledon var buna ne yapmam gerkior

• Yarbay
      6434 Mesaj
      15 Mayıs 2007 22:50:07
      yok mu bi babayiğit ya

• Yarbay
      2344 Mesaj
      16 Mayıs 2007 22:02:14

quote:

Orjinalden alıntı: crazytown_

yok mu bi babayiğit ya

Telefonun özelliğinden bihaberim fakat hat üzerinde imkansız bir şeyden söz ediyorsunuz...

• Yüzbaşı
      451 Mesaj
      29 Mayıs 2007 23:21:04

quote:

Orjinalden alıntı: feat

Alıntıları Göster

Telefonun özelliğinden bihaberim fakat hat üzerinde imkansız bir şeyden söz ediyorsunuz...

W700 ide o özellik olması lazım
      ayarlar/çağrılar/çağrıları düzenle/çağrı kabulü

• Yarbay
      4205 Mesaj
      30 Mayıs 2007 00:27:37
      Arkadaşlar özel numaralardan gelen aramaları nasıl engelleyebiliriz?

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
      Yüzbaşı Kadri Bey
      22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

• Teğmen
      159 Mesaj
      11 Haziran 2007 20:03:04
      hocam telefonun s60 uyumlu ıe bunu cesıtlı programlarla yapabılıyorsun telefonu aradıgında ya ulasılamıyor yada mesgul calıyor :))

tayfundem@gmail.com

apple macair 13.3''
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Mobil Operatörler >> Turkcell >> ARANMA VE SMS ALMAYI ENGELLEME
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.