Şimdi Ara

RTX2080 Düşük Fps Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
4.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım sistemde
    Asus Rtx2080 dual oc
    Ryzen 7 2700x
    Asus x470 pro gaming ana kart
    32 GB Ram
    bulunuyor. Fakat 2 oyunda fps deniyim dedim de moralim baya bir bozuldu.

League of legends’ta 1080pde 200 fps max
    Csgoda ise 5v5 ranked maçta 120lere kadar düştü ortalama da 150 falan alıyorum.

Sizce bu normal mi ? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı sorun bende de vardı. Oyun hafif olduğundan ekran kartının %10 u bile kullanılmıyor. Çözümünü ben de bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • anakarta bios update yap cipset sürücüsünü yükle

windows sürümü 1809 degilse 1809 yap altında performans kaybı olabiliyor

32 gb rami 16 ya düşür dual channel yap bir öyle dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 15 Şubat 2019; 21:11:39 >
  • smt kapatıp cs go yu tekrar dener misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.
    Hocam bu kartın oc yapmadan aldığı değer bu mudur yani ?
    Lolde 140a falan düşüyor. 1050tili sistemim bile düşmüyordu 140a

• quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

smt kapatıp cs go yu tekrar dener misiniz ?
    Smt ne oluyordu hocam ?

• Gpu ısısını atsam yararı olur mu bu arada arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: th3mpo

Smt ne oluyordu hocam ?

Alıntıları Göster
    Multi threading hocam işlemcinin izleklerinin yarısını kapatıyor. Garip şekilde ben 2600x de smt kapatınca cs go da fps im artıyor. O yüzden denemenizi rica ettim. Bios yada ryzen master üzerinden yapabilirsiniz.
  • Şimdi de apez giretim dedim 130larda oynuyorum ama anlık 80e düşüyor. Gitgide moralim bozuluyor 80e düşmemesi lazımdı bu kartın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hocam kartın güncelini manuel olarak indirdim senkronizasyonları falan yaptım cs 240-160 arasında oynuyor artık. Lol 250-160 apex 150-110 pubg 150-110 vs vs.
    Sanırım normal şuan daha fazlasını beklemek doğru olur mu?
  • Hocam yüksek fps değerleri elde etmek istediyseniz intel'li sistem kurmanız gerekirdi.

Bence çok takmayın oluşturulan sistem için normal değerler olabilir.

Sisteminizde genel bir sorun olup olmadığından emin olmak isterseniz yapmanız gerekenler kısaca;

HWmonitör'ü indirip sistemin genel durumuna bakmanız yük altında/boşta (Siz anlamıyosanız resmi buraya koyun)

3dMark, uniq heaven, cine bench gibi test programları yükleyip gpu'nun ve cpu'nun ayrı ayrı test sonuçlarını internetteki kaynaklardan aynı cpu ve gpu'lar la karşılaştırmanız gerekli.

Sonuç olarak gpu ve cpu normal değerler alıyosa sisteminizde her hangi bi problem yok demektir.
  • https://forum.donanimhaber.com/yeni-sistem-kuranlar-icin-msi-afterburner-rehberi--136506327

buradan gpu ve cpu kullanımlarını inceleyin

eğer gpu kullanımınız %99da kalamıyorsa işlemciniz darboğaz yapıyordur (lol, csgo gibi 2-4den fazla çekirdekleri verimli kullanamayan oyunlar istisnadır)

ama illaki darboğaz yaşıyorsundur.

bende i5 8400 ve gtx 1080 var. i5 8400, tekli çekirdek ve oyun performansında 1080p çözünürlükte ryzen 7 2700x'den daha iyi sonuçlar veriyor

bu haliyle bile gtx 1080 bir miktar darboğaz oluyor. örneğin apex legends'de %80-90 arasına düştüğü anlar oluyor.. sen bi de kalkıp rtx 2080 takıp 1080pde beslemeye çalışıyosun. sonuçlar normal, geçici olarak 1440p çözünürlüğe çıkmayı deneyebilirsin ama aldığın fps değerlerinden daha yüksek değerler pek bekleme
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/ekran-karti-ve-islemcinin-darbogaz-iliskisi.650359/page-2#post-3813584

burada detaylıca açıkladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veliayhangizemiseviyor -- 16 Şubat 2019; 7:50:0 >

• Nvidia denetim masasından 3D ayarların yönetilmesi bölümünden DSR çarpanlar ayarını 2k olacak şekilde artık 2.00x midir 1080p'den geçişte bilemiyorum ama ayarlayın ve 2k oynayıp deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veliayhangizemiseviyor

https://forum.donanimhaber.com/yeni-sistem-kuranlar-icin-msi-afterburner-rehberi--136506327

buradan gpu ve cpu kullanımlarını inceleyin

eğer gpu kullanımınız %99da kalamıyorsa işlemciniz darboğaz yapıyordur (lol, csgo gibi 2-4den fazla çekirdekleri verimli kullanamayan oyunlar istisnadır)

ama illaki darboğaz yaşıyorsundur.

bende i5 8400 ve gtx 1080 var. i5 8400, tekli çekirdek ve oyun performansında 1080p çözünürlükte ryzen 7 2700x'den daha iyi sonuçlar veriyor

bu haliyle bile gtx 1080 bir miktar darboğaz oluyor. örneğin apex legends'de %80-90 arasına düştüğü anlar oluyor.. sen bi de kalkıp rtx 2080 takıp 1080pde beslemeye çalışıyosun. sonuçlar normal, geçici olarak 1440p çözünürlüğe çıkmayı deneyebilirsin ama aldığın fps değerlerinden daha yüksek değerler pek bekleme
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/ekran-karti-ve-islemcinin-darbogaz-iliskisi.650359/page-2#post-3813584

burada detaylıca açıkladım
    Hocam lolde ortalama 150 fpsle oynuyorum denetim masasından performansa falan da aldım. Msi değerlerini atsam acaba yararı olr mu ?

• siz atın hocam bakalım ama lol bir metrik taşımıyor, hiç oynadığım bir oyun da değil

bence siz assassin creed odyssey indirin, edinin, artık nasıl yapıyorsanız; sistemde bir sorun mu var o oyunda belli olur. o oyundaki fps değerlerine göre bakarız. oyun hkakında o kadar detaylı bilgiler araştırmalar ve dökümanlar biriktirdim ki
  • quote:

siz atın hocam bakalım ama lol bir metrik taşımıyor, hiç oynadığım bir oyun da değil

bence siz assassin creed odyssey indirin, edinin, artık nasıl yapıyorsanız; sistemde bir sorun mu var o oyunda belli olur. o oyundaki fps değerlerine göre bakarız. oyun hkakında o kadar detaylı bilgiler araştırmalar ve dökümanlar biriktirdim ki
    Hocam ac yokta gta5, pubg, rainbow, apex, csgo oyunlarından birini atabilirim isterseniz.

• apex iyi olur hocam, gpu kullanım ve cpu kullanımlarına o oyunda bakın
  • quote:

apex iyi olur hocam, gpu kullanım ve cpu kullanımlarına o oyunda bakın
    Tamamdır hocam eve geçince atacağım sağolun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.