Şimdi Ara

GOLF V 'e LPG Dönüşümü Yaptırmak İsteyenler Buraya!!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
1
Favori
63.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tamerbagdas

2 kişinin bildiği sır değil dostum

quote:

Orjinalden alıntı: wolf_HKN

bende telefonda konuştuğumda foruma katılmamasının nedenini anlattı ama kendisi buraya yazmadığı sürece ikimizin arasında kalması en doğrusu

tamam memati dostum
  • Arkadaşlar merhaba, bende golf V alıp, gaz taktırmayı düşünüyorum. Ancak bazı arkadaşlar zaten 102 hp, çekiş düşük, üstelik bir de gaz taktırırsan yürümez diyor. Bu ne kadar doğru sizce?
    Bu arada triptronik bakıyourm.
  • hertürlü yürür 102 lik alırsanız lpg montajıda sorunsuz olabiliyor
  • @blue49_49

Herkese kulak verirseniz yolun sonunu göremezsiniz.
    Kesinlikle sizin almayı düşündüğünüz araçta güç kaybı olmaz,
    İyibir tercihle + 2 hp güç artışı bile alabilirsiniz.
  • atiker öneririm 990 tl 10 taksit kaliteli bir montajla sorun yaşamassın güç kaybi olmaz kesinlikle
    quote:

Orjinalden alıntı: blue49_49

Arkadaşlar merhaba, bende golf V alıp, gaz taktırmayı düşünüyorum. Ancak bazı arkadaşlar zaten 102 hp, çekiş düşük, üstelik bir de gaz taktırırsan yürümez diyor. Bu ne kadar doğru sizce?

• konuyu açan arkadaş 2 senedir atiker ile hertürlü yürüyor bir sıkıntısı yok
  • merhaba arkadaşlar,
    forumda topic açtım ama buraya da yazayım dedim.
    1.5 ay önce çok istediğim golf 5 1.6 102 bg tiptronik 2005 model aracımı sevinerek aldım.
    hemen (işçilikleri iyidir düşüncesiyle) bölge bayisinde tartarini marka lpg taktırdım. ama en çok korktuğum şey olan arıza lambası yandı. sonrasında çekişten
    düşme dolayısıyla yakıt sarfiyatı arttı. sonra tekrar taktırdığım yere gittim. yaklaşık 30-40 km kucakta laptop otobanda ayar yapıldı. ama yine arıza lambası yandı.

sorun, 5.000 ile 6.000 devir arasında bir an benzine geçip tekrar gaza geçiyor. ben de zaten arabamı devirli kullanırım. en sorunsuz, lpg ye uyumlu motora sahip diye golf almıştım.
    ama olmadı. daha önce aynı yere 2001 astra otomatik vites araca taktırmıştım hiç bir
    sorun çıkmamıştı.

artık lpg sorunları ile uğraşacak vaktim de yok, param da yok. zaten klasik söylemler; bujileri değiştir, hava filtresini değiştir. değiştirsem de sorun düzelmeyecek adım gibi biliyorum. sonuç olarak aracımdan soğudum. arıza lambası uyarısı ile birlikte sürmeye alışmaya çalışıyorum.
    bundan sonraki aracım da dizel olacak. bu 2. oldu. daha önce de clio hb 1.6 aracımda BRC markada sorun yaşamıştım. problemi çözememişlerdi.

herkese selamlar.

• %40 felan bunlar az biz kesin %50 %55 diyoruz.En sağlam,güvenli ve esnetik montajı yapıyoruz.Aracınızın asla lpg'li olduğunu anlayamayacaksınız.Geniş ürün çeşitliliği ile sizide lpg kullanıcısı yapmak için bekliyoruz.

ADRESİMİZ: 10.SOKAK NO.57 (AKBANK ARKASI) Ostim/ANKARA TEL:(312) 385 69 69 WEB:www.bektasoto.com vewww.vogasplus.net
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdor

FSİ a LPg taktıran arkadaşlar hiçmi yok BRC takıyor biri taktırıpda izlenimini yazarsa seviniriz.Biz dedik diye taktırmayın canım Hazır taktırmış olanlar varsa izlenimlerini paylaşsın.

Yaklaşık bir sene sonra ben sorayım,fsi 'sine lpg taktırıp olumlu olumsuz görüş bildirecek kimse yok mu?İnternette araştırınca lpg firmalarının montaj sırasında çekip koydukları görüntülerden ve montajcıların olumlu yorumlarından başka pek bişey yok.Sistemin pek yaygınlaşmaması sağlam bir sistem olmadığını gösteriyor gibi geliyor.Bugüne kadar taktıran birisine ne ikinci el arabalarda ne de forumlarda rastlamamam bu işi yaptıranların sayısının pek fazla olmadığını yaptıranlarında bundan memnun kalmadığını bana söylüyor.Eğer ben yaptırdım şöyle memnunum ya da yaptırdım aman sakın ha siz yaptırmayın diyenler varsa yorumlarını bekleriz..İyi günler...

• BURADA MARKA YA TAKILMAYACAKSIN ..... HER KAFADAN AYRI SES ALIRSIN KIMI EN IYI MARKAYI KOTULER KIMI EN UCUZ MARKAYI ÖVER TAM SANAL ORTAM ... GUVEN OLMAZ OLTAYA DUSME...KAFANA GORE BILINDIK MARKAYI SEC
  • Arkadaşlar Bende golf V aracıma lpg taktımayı düşünüyorum. Atiker ve Landi renzo arasında kaldım. Bulunduğum ilde landi renzo servisi yok sizc bir sıkıntı olabilir mi? Hangisini tavsiye edersiniz?
  • slm arnıza yenı katıldım.kısaca bende bır katkıda bulunayım.

2007 model mıdlıne 1.6 102 hp golf arabama yeni aldıgımdan dolayı lpg taktırmamıştım.kredisi bittiği andan itibaren ilk işim lpg taktırmak oldu.2010 mayıs ayı itibariyle lpg taktırdım.brc marka.ilk başlarda devamlı egzos arıza verıyordu 4 gidişimden sonra düzeldi.ve allaha şükür su ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

yakıt tüketimi 0.16 ile kullanım şekline göre 0.20 arasında ama ortalama 0.18 diyelim .yanlız lpg de su prblemimiz var yetkili servisler aracı kabul etmıyorlar bunun ıcınde colswagen şirketine bir şikayet dilekçesi yolladım.sizlerde yollarsanız yetkili servisleri sanırım dize getiririz.hangisine giderseniz gidin aşağıya indiremeyiz lpg var.diye geri gönderiyorlar. devletin vermiş oldugu yetkiyle gaz takılıyor sızdırmazlık raporu var muayenisi tam ise nasıl kabul etmezler bence saçmalık bunun ıcın ugras vermelıyız bence..
  • BRC tavsiye ederim.

1.6 MPI 102 HP motorlu PASSAT alan arkadaşlarım ve yakınlarım, tanıdıklarım da BRC tercih ettiler, hiçbir sorun da yaşamadılar, bilhassa ECU ve elektronik uyumu kusursuz. LPG'de gittiğinizi sadece akaryakıt istasyonunda araca LPG aldığınızda anlıyorsunuz. LANDIRENZO da kaliteli ve iyi bir marka ve ürün ancak şahsi kanaat ve tercih eğilimim BRC'den yana, denendi, tecrübe ile de sabit. Montaj fabrikada takılmış gibi ince bir işçilikle yapıldı. ATİKER taktıran da oldu, onlardan da şikayet eden olmadı tanıdıklarım arasında.

Yine de ben BRC diyorum.

Almanya'da dahi BRC en bilinen ve en çok yaygınlaşan marka. Örnek olarak VOLKSWAGEN fabrikası 1.6 MPI 102 HP motora GOLF araçta BI-FUEL modelinde LANDIRENZO OEM kit takıyor ama bu motora BRC daha bir kusursuz uyum sağlıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: garaser

Arkadaşlar Bende golf V aracıma lpg taktımayı düşünüyorum. Atiker ve Landi renzo arasında kaldım. Bulunduğum ilde landi renzo servisi yok sizc bir sıkıntı olabilir mi? Hangisini tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

BRC tavsiye ederim.

1.6 MPI 102 HP motorlu PASSAT alan arkadaşlarım ve yakınlarım, tanıdıklarım da BRC tercih ettiler, hiçbir sorun da yaşamadılar, bilhassa ECU ve elektronik uyumu kusursuz. LPG'de gittiğinizi sadece akaryakıt istasyonunda araca LPG aldığınızda anlıyorsunuz. LANDIRENZO da kaliteli ve iyi bir marka ve ürün ancak şahsi kanaat ve tercih eğilimim BRC'den yana, denendi, tecrübe ile de sabit. Montaj fabrikada takılmış gibi ince bir işçilikle yapıldı. ATİKER taktıran da oldu, onlardan da şikayet eden olmadı tanıdıklarım arasında.

Yine de ben BRC diyorum.

Almanya'da dahi BRC en bilinen ve en çok yaygınlaşan marka. Örnek olarak VOLKSWAGEN fabrikası 1.6 MPI 102 HP motora GOLF araçta BI-FUEL modelinde LANDIRENZO OEM kit takıyor ama bu motora BRC daha bir kusursuz uyum sağlıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: garaser

Arkadaşlar Bende golf V aracıma lpg taktımayı düşünüyorum. Atiker ve Landi renzo arasında kaldım. Bulunduğum ilde landi renzo servisi yok sizc bir sıkıntı olabilir mi? Hangisini tavsiye edersiniz?

Türkiyemde;

İlk önce Aynı motora sahip,
    SKODA larla anlaşarak BRC OEM anlaşması yapıldı,
    Sonrasında SEAT larla anlaşarak BRC OEM montajına başladı,
    İnşallah ardından voswoslarlada anlaşacağız,
    Neticede aynı motor , aynı teknoloji :)

Aklın yolu birdir,
    Otomotiv mühendisleri sizin için gerekli tüm testleri yapıyor be BRC yi tercih ediyor,
    Siz bir otomobil parası harcasanız bu testleri yaptıramazsınız.

Ve Tüm Türkiyemde 6 adet OTOMOTİV DEVİNİN BRC Yİ TERCİH ETMESİ SİZCE TESADÜFMÜ ???

hayırlı akşamlar efendim

• FORMA GERİ DÖNMENE SEVİNDİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue49_49

Arkadaşlar merhaba, bende golf V alıp, gaz taktırmayı düşünüyorum. Ancak bazı arkadaşlar zaten 102 hp, çekiş düşük, üstelik bir de gaz taktırırsan yürümez diyor. Bu ne kadar doğru sizce?

Golflerde mi çekiş düşükmüş.102 hp lik motorda?

Doğrudur onun için araç kısa sürede 200'e çıkıyor.
    Güçsüz olduğundna dolayı düşük devirlerde dahi araç gayet canlı izlenimi veriyor.

Yok arkadaş bunu söyleyenler 200..300 hp lik arabalardan inmiyorlar bence.

Elin audisi 1300 kg luk aracına 102 hp lik makina koyar marka imajındna dolayı kimse bişey demez,
    daha hafif golf de araç çekmiyor derler.

Gayet güzel çekiyor hocam.Lpg de taktırırsın her haltı da taktırırsın.
    Aynı motora sahip arabaları kullananlar lpg den gayet memnunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 19 Temmuz 2010; 21:39:33 >

• Golf V 102hp aracıma lpg taktırma düşüncesindeyim.
    Atiker mi yoksa Brc mi taktırmalıyım?
  • Skoda ile görüştüm.Brc ile yazılı bir anlaşmalarının olmadığını , tavsiye ettiklerini söylediler.Skoda fabrikası(yurtdışında) sıfır araçlara lpg sistemi olarak landirenzo takıyormuş bu bilgiyi de verdiler.Fakat araç üzerinde takılı geldiğinde sıfır araçlarda ötv(vergi) de olduğundan lpg kitinin fiyatının yüksek olduğunu belirtiyorlar
  • ben takdırdım 2008 gol V aracıma Romano çok memmunum çekiş süper düşüş falan yok arızafalanda yok sonuç harika taktırmak isteyenler giç düşünmesin bence
  • merhaba bende golf 5 1.6 aracıma lpg taktırmayı düşünüyom,şimdiye kadar edindiğim bilgi landi renzo ve brc lerin uyumlu olduğu yönde,sizin bi tavsiyeniz var mı?bi de ankarada tavsiye edebileceğiniz bi usta var mı?LR ve BRC için fiyatları biliyomusunuz?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.