Şimdi Ara

max 45.000 TL çocuklu aileye araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2000 model Renault 19 Europa 1.6rne sedan aracım var. Klimasız olduğu için ve model yükseltmek istediğim için aracımı değiştirmeyi planlıyorum.

4 aylık bir çocuğumuz var, anlayacağınız 3-4 sene daha bagajda puset olacak.
    şu anki aracımın bagajı 445lt, daha küçük bir bagaj olsun istemiyorum.
    aracım benzinli, istanbul şehiriçi 9-10lt/100km yakıyor. yeni aracım bundan daha fazla yakmasın.
    yılda 10.000km yapıyorum.

almayı düşündüğüm araçta ise aradığım özellikler;

* 45.000TL lik bütçeye uygun olması

* bagaj kapasitesi önemli olduğu için hb araçlara pek bakmadım, sw araçlar ise görünüm olarak beni cezbetmediği için sedan araç bakıyorum. önerebileceğiniz hb araç fikirlerine de açığım.

* motor olarak beni üzsün istemiyorum, bu yüzden 1.4 altı araçlara pek bakmadım.

* kilometre 110.000 geçmemiş olmalı, 2010 yılı ve sonrası üretim olmalı

* c sınıfı olmalı

1) bu kriterler altında renault fluence 1.6 benzinli ve 1.5dci öne çıkan seçenekler, otomatik veya manuel tercih etseniz hangisini tercih ederdiniz? ve hangi donanım paketiyle?

2) bir ara peugeot 407 baktım ama iş satmaya geldiğinde beni zorlayabilir düşüncesiyle vazgeçtim. peugeot 301 ve citroen c-elysee ise nedense beni kendine çekmedi. fiat linea da taksi olduğu için bana soğuk geliyor (fluence de şirket arabası o zaman diyebilirsiniz, haklısınız :))
    bu saydıklarım harici önerebileceğiniz bir araç var mıdır?

3) yakıt tüketimi nedeniyle dizele nedense daha yakınım, hayatımda hiç dizel araç kullanmadım, 150.000km yi geçtikten sonra satışta zorlar ve bakım masrafları artar diye duyuyorum, aslı var mıdır? alacağım aracın dizel mi yoksa benzinli mi olmasını önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

temiz bir 1.4 d4d motor bulsam dakika durmayacağım ama denk gelmedi bir türlü.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-gerz-otomotiv-den-2011-model-toyota-corolla-yari-otomatik-extra-521369085/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.