Şimdi Ara

Cnet modem ayarları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
0
Favori
175.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende Cnet Adsl modem var. 1 hafta falan oldu alalı.Yalnız ilginç bir olay var bende. modemin ayarlarını yaptım kullanıcı adını şifresini yazdım kaydettim. sonra makineyi ve modemi açtım kapadım.bağlandım sorun çıkmadı. bilgisayarın ve modemin enerjisini kestim. sabah oldu tekrar açtım ve internete bağlanmaya çalıştım bana türktelekomun bir sayfasına yönlendirerek kullanıcı adınız yada parolanız yanlış buradan adsl takip numaranızı girerek öğrenebilirsiniz dedi.aynı şeyi yaptım. oldu. ama modemin enerjisi herksildiğinde aynı hatayı veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: machiavelli

tam sorunum yukarda dedıgım gıbı 2 bılgısayarın bırbırını gorememesı dedıgınızı yaptım ama YOK olmuyo modeme fırmware update yapmadım , vırtual server dıye bı kısım var ayarlarda (ama bu portlarla ılgılı yukarda arkadas yazdı dıye yazdım)

senin problemin modemle değil windowstan

zaten modemin routeri sizi bir araya getiriyor ama windows ayarlarınız sizin birbirinizi görmenizi engelliyor.

veya kablolarda bir sorun olabilir (pek sanmıyorum ya)
  • quote:

Orjinalden alıntı: stormlee

Arkadaşlar bende Cnet Adsl modem var. 1 hafta falan oldu alalı.Yalnız ilginç bir olay var bende. modemin ayarlarını yaptım kullanıcı adını şifresini yazdım kaydettim. sonra makineyi ve modemi açtım kapadım.bağlandım sorun çıkmadı. bilgisayarın ve modemin enerjisini kestim. sabah oldu tekrar açtım ve internete bağlanmaya çalıştım bana türktelekomun bir sayfasına yönlendirerek kullanıcı adınız yada parolanız yanlış buradan adsl takip numaranızı girerek öğrenebilirsiniz dedi.aynı şeyi yaptım. oldu. ama modemin enerjisi herksildiğinde aynı hatayı veriyor.

modemin save edemiyor gibi gözüküyor.

bide bende böyle bir sayfa çıkmıyor ?!
  • arkadaşlar 3 gün öce CNET ADSL MODEM ROUTER + 4 PORT + SWITCH+SPLITTER aldım kurdum ama internete bağlanamıyorum. wan ayarlarını (vpı:8 vcı:35 encapsulation:PPPoE LLC statik ip:0.0.0.0 kullanıcı adı ve şifre) yaptım. (PPPoA VC-mux yapmayı da denedim) Bağlantı kuruldu diyor (100.0 mbs) ama internet sayfalarına erişemiyorum. 10.0.0.2 den home daki lan yazısına bakıyorum hiçbişey yazmıyor. bana IP atamamış. yerel ağ bağlantısının özelliklerine bakıyorum otomatik olarak IP al işaretlenmiş.
    10.0.0.2 den diagnostic test e tıkladığımda lan connection, adsl conection ve ethernet connect to atm nin yanında pass diyor diğerlerinde sorun var ya fail yada skipped yazıyor.
    port nedir, Bağlandı dedikten sonra sayfalara girmek için port açmam mı gerek? evetse nasıl açıcam?
    3 gündür uğraşıyorum kafayı yedim.Lütfen Lütfen Yardım Edin
  • Manyatik Kardeş,

CNet modem içinwww.emuleturk.com sitesinde bilgi bulabilirsin.

Meret ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meret -- 19 Temmuz 2006; 21:49:53 >
  • Bende inca adsl modem kullanıyorum usb den baglanıyorum.sadece usb cıkısı var.
    Aygıt yonetıcısınde Conexant AccessRunner USB ADSL WAN adapter yazıyor.

Ben hıcbır ayar yapmadım .Direk cd den kurup baglandım.
    Yazılanları okudum . Ama sunu anlayamadım
    Bu ayarlarları yapmam gerekıyormu. http://10.0.0.2 gıbı herhangı bırsa acılmıyor.
    xp pro servıce pack2 / onboard ethernet/ usb den baglanıyorum. / modemde sadece usb var

Yoksa bu ayarlar sadece bırden fazla baglantılı bılgısayarlar ıcınmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkb -- 27 Ağustos 2005, 0:32:34 >
  • arkadaşlar bende ınca adsl modem var

Firmware Version: AMX_CX_111503_REL01
    Customer Software Version: CA8XR-GN.032803.00F yazılım yüklü

sorun şu aşşadaki yazıda gecen işlemi bu modeme ayarlayabilirmiyim menü de bunu yani dyamic DNS ayar yeri göremedim..
    Eğer Dreamboxa BİR BAŞKA YERDEN mesela işyerinizden baglanıp kontrol etmek veya FTP ıle içindeki HDD veya USB stick'e dosya transferi yapmak istiyorsanız öncelikle Dreambox'un internet IP sini bilmemiz gerekiyor bunu her seferinde bilmek zor oldugu için su yöntemi uyguluyoruz öncelikle

www.dyndns.org veya
    www.no-ip.com

sitelerininin birinden bir "Dynamic DNS" üyelik alıyoruz.Diyelimki dreamone.sytes.net diye bir account aldık.Aldığımız bu account'un bilgilerini Modeminizin menüsündeki "Dynamic DNS Update Client" Kısmına giriyoruz aşağıdaki resimdeki gibi(Bu özellik maalesef her modemde yoktur Dreambox kullanan arkadaşların bu özelliği olan modemlerı tercih etmelerini tavsiye ederim.Benim bildiğim usr9106 ve Linksys modemlerde var diğerlerini araştırarak alın.Çoğu modemde yok yoksa yoktur nerde dıye aranmayın.Ayrıca resimdeki örnektir siz kendi aldığınız account bilgilerini gireceksiniz.
    bu konuda ne yapabilirim ...bu modemde varmı varsa nasıl yapılır..

• Ya arkadaşlar C-Net var msn den sürekli kopuyorum bazen mesajlarım gitmiyo..Sizdede oluyomu böyle şeyler.............
  • arkadaşlar sağolsun cnet modemin ayarlarını güzel bir şekilde anlatmış teşekkür ederiz.bendede cnet 4 port modem var fakat orada gösterilen menüden farklı verilen sayıları nerye yazıcağımı bilemedim okey tuşlarınında ismi değişik sadece ana menü aynı bi el atarsanız çok mutlu olacağım gezmediğim site kalmadı çözemedim YARDIMMMMM

NOT:BENİM MENÜ BU ŞEKİLDE

• arkadasım gercekten ellerine sağlık...cok cok saolasın.....bu arada bende STARCOM usb artı ethernet modem war.....gayet memnunum ısınmada yok çok şükür....eger bunun ayarlarını da isterlerse werebilirim....zatem c net le aynı sayılır.....tekrar cok saolasın
  • deneme

edit:güz gülleri artrık mesaj atabilrsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 12 Ekim 2005, 13:16:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ado1973

deneme

tamam arkadaşım saol demekki düzeltilmesi gereken bir yeri varmış.

bizde 2 adet cnet modem var; (adsl.E.R.4 port)
    bu modemleri 2004 yılında aldık ve sanırım firmware ler eski sürüm yeni sürüm firmware yükleyen arkadaşlar varmı varsa ne gibi bir değişiklik oluyor farkı nedir yüklememizi tavsiye edermisiniz..
  • Dün Oto zaman ayarlı kapanma ile ilgili soru sormuştum.aldığım cevap,xpde kapatma işlemini kök dizindeki system32 klasöründe bulunan shutdown.exe yapar shutdown exeye -s komutu bilgisayarı kapatır... İdi
    Fakat olmadı acaba tam olarak komutları giremedim olabilirmi tekrar yardmınızı diliyorum,teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Güz_Gülleri

quote:

Orjinalden alıntı: ado1973

deneme

tamam arkadaşım saol demekki düzeltilmesi gereken bir yeri varmış.

bizde 2 adet cnet modem var; (adsl.E.R.4 port)
    bu modemleri 2004 yılında aldık ve sanırım firmware ler eski sürüm yeni sürüm firmware yükleyen arkadaşlar varmı varsa ne gibi bir değişiklik oluyor farkı nedir yüklememizi tavsiye edermisiniz..

evet aynı modemlerden bizde de var ama eski firmware ile devam ediyoruz... bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap bekliyoruz

• ikiside aynı

birinin firmware'i 4.1.0.19
    diğeri eski olan yani virtula server olmayan 110703 versiyonu

sonradan üretilenlerde 4.1.0.19 firmware ile geliyor.

CNet, HiCom, Inca falan hepsi aynı modem

OEM üretici Amigo
    4 port sürüm ü
    AMX-CA84R
    1 port sürümü
    AMX-CA81R dir

sadece incanın dış kılıfı değişik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eryen -- 19 Haziran 2005, 15:15:51 >

Eryen arkadaş böle bi mesaj yazmısh sölemeden geçmeyim dedim. Hepsi aynı modem değil çipsetleri aynı yani conexant :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kensai-X -- 2 Ocak 2006 13:07:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tribesman

arkadaşlar armadanın sitesindeki firmware i indirdim ve bi süre sonra bendede veri alışverişinde problemler olmaya başladığını gördüm status menusunden adsl e baktığımda upload da crc hatalarının alıp başını gittiğini gördüm cnet in sitesindeki firmware de ise hiç problemim olmamıştı tekrar yüklemeye çalışırken takıldı ve kitlendi ünlü beyaz sayfa hatası benimde başıma geldi ama çözümü çok kolaymış modemin sayfasına giriş yaptıktan sonra boş bir sayfa geliycek sayfa geldikten sonra explorer adres barınahttp://10.0.0.2/doc/update.htm adresini girin ve firmware i tekrar yükleyin ben bu şekilde atlattım.

Baba bende Armada'daki firmware'i yükledim şimdi CNetin sayfasındakini yüklemeye çalışınca same version diyo :D Yine usb flash olayı göründü bana, ezberledim nasıl yapılacagını zaten :D Bu arada Armadanın sayfasındaki
    Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.21 bi forum sakini 4.1.0.29 falan olan versiyonu vermiş. CNetin sayfasındakininin versiyonu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kensai-X -- 2 Ocak 2006 13:33:56 >

• Dostum 2 yıl önce açtığın konu hala aktif tebrik ederim.

Cnet kullannıyorum işletim Win98.Msn de sesli görüşme yapamıyorum, msn7 yi silip 6.2 yi yükledim yine olmuyor. mikrofonu algılamıyor, halbuki mikrofon sağlam ve kulaklıktan kendi sesimi duyabiliyorum. Bu durum modem ayarlarıyla ilgili olabilirmi ? eğer öyle ise ne yapmam gerekir lütfen bilgi verirmisin.
  • nasıl bir modemmiş bu cnet kardeşim ethernetten baglanmıyor usb deb bilgisayqar görüyor ama driverlarıtanımıyor bilinmeyen aygıt olarak kalıyor usb driveri olan varmı aceba elinde kendisitesinden indirdigim olmadı hub bölümü çalışıyor. ama hala nete baglşanamadık .en son olarak usbden güncelleme yapmayı deneyecegim. bendeki cnet 4port+usb olanlardan ve modelide cnad804-nf
  • Selamdır <beyler
    Yaff bende de bu modemden var 10 kişi bi 1024lüğü paylaşıoz.Anlicanız ben buna bi dur diip yada kısıtlayıp bişeler yapmak istiorum bu mümkünmü acaba<<<<<<<**
  • merhaba arkadaslar benim 512_256 (6gb)sınırlı internetim vardı tıkır tıkırdı.512 sınırsız yaptım.ptt yarın olacak dedi.ertesi sabah msn ye girdim arkadaşla yazışıyordum sesli görüşme yapalım dedik olmadı görüntülü yapalım dedik oda olmadı satırda gelen hata şöyle bilgisayarınız yada internet sağlayıcınız görüntülü konuşmayı desteklemiyor olabilir.bağlancak gibi oluyor ama nafile sadece yazı ile iletişim kurabiliyoruz.biz sonra camfrogla bağlanalım dedik ona hiç girmiyo bile.ben hızımı 512 sınırsız yaptıktan sonra çalışmayan programlarımı yazıyorum.
    mirc.kelebek.klavye.camfrog.skype.limewire.emule .programlarım çalışmıyor ben bunları üninstall ettim hepsini kaldırdım ve bilgisayarı bitdefeender antivirüs ile taradım.programları yeniden kurdum ama sonuç aynı.bu yaptığım işlemler ana makinamda oldu diğer 10 makinamda ise antivirüs yok çünkü depfreeze yüklüler reset atınca zaten hepsi düzeliyo ama yinede hepsini taramadan geçirdim burası int kafe birçok zor sorunla karşılaştım ama böylesi ilk defa başıma geldi sorunun bütün bilgisayarlarda olması ve limitsiz bağlantıya geçtikten sonra olması ve dükkanımdaki sorunlu pclerden 1 inin arkadaşın evinde sorunsuz bağlanması bana iki seçenek bırakıyor 1 i telekom 2 .si ise modemim. telekomu aradım adamlar googleye giriyormu diyorlar bende evet diyorum ozaman bağlantı var modeme bak diyorlar.modemle google ye girip sörf yapabiliyorum msn de bağlanıyo yazılar gidiyo ve bildiğiniz gibi görüntü ve sesli görüşme olmuyo sizce 8 aydır sorunsuz çalışan pcler nasıl 11 tanesi birden böyle olabilir lütfen cevap verirseniz çok sevinirimbunu ancak siz çözersiniz diyerek teşekkür ederim
    alituncer78@hotmail.com

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.