Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar bir kaç gündür inceliyorum form sitelerini bu form sitesindeki arkadaşlar gibi tecrübeli arkadaşlar yok,aracım 95 model accent gls otomatik.

sorun şu arkadaşlar:
    eksozdan beyaz duman vermesi,bunu duyar duymaz hemen söylenen araç yağ yakıyor rektefe olması lazım.tamam elbette bu durum olabilir ama bunun tespiti nasıl oluyor desen kimse bişey diyemiyor.anca yağ yakıyor rektefe olacak.sanayiye gittiğim zaman durum aynen bu.bu yüzden çok sevdiğim tempramı sattım.adam yağ yakıyor rektefe olacak 2 bin tl masraf çıkar bunu acil sat sen dedi.benimde masraf edecek durumum yoktu.sattım arabayı neyse sattığım adam hala biniyor daha adam sanayiye uğramadı varmı böyle bişey! yani diyeceğim bu sefer bunların kucağına oturmayacağım.burdaki gerçekten tecrübeli arkadaşların sayesinde sorunun çözümünü bulacağım inşaallah.

şu bilgileri vereyim öncelikle :
    1-yaklaşık 100-150 km aracın su eksiltme durumunu kontrol ettim su eksiltme yok
    2-soğuk havalarda eksozdaki oluşan nemin dışarı atması olayını kontrol ettim motor baya ısındıktan sonra yine çıkıyor beyaz duman.yani sanırım ondanda değil
    3-gaza sürekli bastığım zaman beyaz duman çıkmıyor,basıp çektiğim zaman o arada baya yoğun atıyor beyaz dumanı.
    4-conta yakma durumu yaşamadım ama yinede kontrol ettim motor sıcakken su bidonuna baktım kaynama fokurdama yok ve suyun içinde yağlanma yok.
    5-son olarakta araçta buji buji kabloları,map sensörü (aracın gaza geçmesini sağlayan sensör)komple triger seti tüm kayışlar,filtreler komple,radyatör hortumları,üst kapak contası değişti.

ayrıcı bu değişenlerin hepsini yetkili serviste yaptırdım servisten aracı çıkardıktan sonra araçta bir ses hasıl oldu şöyleki ; normal çalışırken hiçbir ses yok motor saat gibi çalışıyor fakat araca binim gaza bastığım anda sanki diesel araç çalışır gibi ses geliyor,ayağımı gazdan çekince kesiliyor gaz bastığım anda ses başlıyor.bu canımı çok sıkıyor.servise sordum gaz ayarı yaptır ondan dediler alakası yok benzinde biniyorum yine aynı...tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum saygılar.

• Yetkili servisine soyle! Bildikleri araclari tamir etsinler. İsi bilmiyorlarsa kapatip gitsinler.

12 v aracin 12 subabi vardir ve yag b,asinci ile calisir.

Sikir sikir ses yapiyor ve sesi kesmiyorsa subaplardan,
    Ses yapmiyor sadece BEYaz duman atiyorsa subap lastikleri kontrol edilmeli.

Buji kablo hele map yada oksijen sensoru ile hic alakasi yok.

Gecmis olsun. Yumurta kasa 1.5 ler en sevdjgim seridir. Sac ince aksam plastiktir ama arac vefakardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 1 Aralık 2012; 12:14:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OGUNMAS KARDEŞ PEKİ BU SERVİS BİDE HYUHDAİ YETKİLİ SERVİSİ CANINA TÜKÜRDÜKLERİM 1600 TL FATURA ÇIKARDILAR BİDE BANA NEYSE KAVGA DÖĞÜŞ 900 TL ÖDEDİM.NEYSE KONUMUZA DÖNERSEK ŞIKIR ŞIKIR SES YOK.DEDİĞİM GİBİ NORMAL ÇALIŞIRKEN SES YOK GAZA BASILDIĞI ANDA GELİYOR BU.AYRICA DEDİĞİN BU LASTİKLERİ DEĞİŞTİRMEK MALİYETLİ BİR DURUMMU YANİ AYRICI SATILIYORMU BU LASTİKLER? BAZI PARÇALAR TAKIM HALİNDE SATILIYORYA O BAKIMDAN DEDİM.SORUNLARIM İÇİN BAŞKA ŞUNDAN OLABİLİR ONU Bİ KONTROL ET DİYEBİLECEĞİN BAŞKA BİRŞEY VARMI? İLGİN İÇİN TEŞEKKÜRLER.
  • İlk goruntu subap lastikleri, maliyetten ziyade iscilik onemli,
    Servis ile ilgili yorum yapmiyacagim. Zira onceden benimde basima geldi. Vuruntu sensoru degiseceken abuk subuk parcalar degisti.Bende noktayi koymustum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 15 Aralık 2012; 11:55:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

quote:

Orijinalden alıntı: manga_

Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var.
    Hyundai Accent 1.5 GLS otomatik vites, benzinli bir araç km'ye kaç kuruş yakar?
    veya 1 litre benzinle kaç km yol alır?
    Bursa - Ankara arası 382 km
    Sizce bu mesafeye kaç TL yakar?

100 km de 9,5 -10 Lt yanlış hatırlamıyorsam. ( Yıllanmaya göre bu 11-12 olacaktır.)

382 km /400 km ye yakın dır. 45 lt ile Manuel vites 600-650 km yapıyordu.
    Otomatik te 575-600 civarı olmalı. Bu da ortalama 4/3 depo demektir.
    Yaklaşık olarak 33.5 lt civarına gelir sanırım.Hesabını yap artık.

90 hp 12V 1.5 GLS sessiz bir araç almışsın. OD tuşunu yolda iyi kullanırsan dikkat et araç altından kaçmasın

harbiden od tuşu nasıl birşey kardeşim böyle benim araçta otomatik 1.5 gls, od tuşuna bastımmı araç sanırsın oldu bir bmw;) süper hoşuma gidiyor...ah bide normal kalkışta araç biraz daha seri olsa süper olacak ama...

• arkadaşlar hyundai accent 1,5 gl model aracımda milano sıralı sistem gaz var.

arabam daki sıkıntı şu: benzinde ve lpgde rolanti oynaması çekiş düşüklüğü, gaza abanınca zor gaz yeme, gazda silkeleme, benzinde ise daha hafif silkeleme. motor soğukken bu sorunları neredeyse hiç yapmıyor ama motor ısındıkça daha fazla yapıyor. debriyaja bastığım anda silkelemeyi kesiyor.

araç sabahları zor çalışmıyor, yağ ve su eksiltmiyor.

yapılan işlemler:
    bobin , buji , buji kablosu, gaz filtreleri, hava filtresi , yağ değişimi, gaz beyni değişimi (regulatör)

hava ısı sensörü ve maf sensörü temizliği. genel olarak hava alan yer olmadığı düşünüldü. ateşleme sensörü motorun içinden öktü başka bir aracınkiyle değiştirdi ondada aynı sorun devam etti, ama zaten değiştirdiği parçada bozukmuş. adamın ateşleme sensörü dediği sanırım krank mili pozisyon sensörü olsa gerek.

ACCENT YUMURTA / 1994-2000

bunlardan sonra sorun devam edince usta bana lpg enjektörünü sökelim gazı devre dışı bırakalım bi süre kullan bakalım yapacakmı dedi bende tamam dedim. gazı tamamen söktük ben benzinde bindim. ilk başta araba yağ gibi kayıyordu ama süre kullandıkça yine sorunlar baş gösterdi, rolanti dengesizliği ve araba çekmemeye başladı. hafif hafif sarsıntı başladı. bende lpg hortumunu tekrar enjektöre bağlayıp lpgnin soketini bağlayıp tekrar lpgye alıp denedim aracı. yine arada bir aşırı silkeleme yapmaya başladı. araba kullanıldıkça motor ısındıkça sorunlar daha belirgin hale geliyor.

usta ateşleme sensörü (krank mili pozisyon sensörü) değişecek dedi, ondanda değilse beyin beyinciye gidecek dedi.

arkadaşlar ben zengin bir insan değilim yukarıdaki saydıgım işlemler için 600 liradan fazla param gitti ve dahada nereye kadar gideceği belli değil, sıkıntının ne olduğuda belli değil. arabayı satıyım desem, benden sonra alan adama yazık yaptırmadan bu şekilde satmakda istemiyorum. yardımcı olabilecek yada ankarada hyundai accen 1,5 lerden gerçekdende iyi anlayan bir ustaya yönlendirebilecek birisi varsa aranızda bana yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 10 Aralık 2012; 21:14:34 >

• Diğer yerde de yazdım,

Kafanı çok bulandırıyorsun, çözüme sorunla gidiyorsun.

Bu iyiliğide kimse yapmaz.

ACCENT YUMURTA / 1994-2000
  • arkadaşlar bu aralar toyota avensis lere bakıyorum şu anda yumurta kasam var memnunum çok şükür ama bu avensslerin 98-99-2000 modeleri nerdeyse yumurta kasa ile aynı para 12-13-14 civarı sizce hangisi fayda maliyet açısından daha iyidir.
  • D segmenti olup super konfor ve guven,
    Yedek parca sorun ,maliyet sorun

• ogünmas hocam sizin görüşlerinize çok itibar ediyorum yumuyrtadan memnunun açıkcası amaeger ki yumurtanın yerine bir araç düşünecek olsam maksimum 15 bin tl ye kadar en iyi alternatif avensis gibi geldi fikirlerinzi almak istedim .

sizin daha iyi bir öneriniz varmıdr acaba untmayalım maksimum bütçe 15 bin:):)
  • Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık iki ay önce ilk arabamı satıp, üzerine de biraz daha ilave edip 1998 model gl aldım. İlk arabamla kıyasladığımda çok çok avantajlı ve konforlu bir araç. Üstelik ilk marşa basışta çalışıyor. Kısmet ve de zaman olursa formunuzu takip etmeye çalışıcam. Gerçekten incelediğim kadarıyla çok güzel bir forum. Emeği geçen ve de görüşlerini, bilgilerini bizimle paylaşan tüm forum ehlinden Allah razı olsun. teşekkürler.
  • gl lerde hidrolik direksiyon varmı acaba motor olarak çekişi vs iyi parça ucuz ve bol. hayırlı olsun bu arda kaça aldınız acaba_?
  • son yakıt tüketim verisimi paylaşayım 26 litre lpg ile 370km ş.dışı
  • arkadaşlar 10 litre gazla 93 km yol yaptım çalıştırmada benzinle çalışyor ama hep şehir içi ve çok kısa mesafeler kulanıyorum ben çok mu yakıyorum .

not: tüm bakımlar yeni hava filtre bujı vs vs ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

ogünmas hocam sizin görüşlerinize çok itibar ediyorum yumuyrtadan memnunun açıkcası amaeger ki yumurtanın yerine bir araç düşünecek olsam maksimum 15 bin tl ye kadar en iyi alternatif avensis gibi geldi fikirlerinzi almak istedim .

99 2000 honda civic 1.6 ies atlanmamali.
    Nissan almera ve primera cok kalitelidr. 2 el zayiftir.
    Hyundai milenyum 1.5 gl gls tadindan yenmez.
    Skoda fabia 1.4 benzinli alt grupta dusunulebilur.
    Fiat grubuna sicak bakmiyorum. Linea dizel belki...

• quote:

quote:

ogünmas hocam sizin görüşlerinize çok itibar ediyorum yumuyrtadan memnunun açıkcası amaeger ki yumurtanın yerine bir araç düşünecek olsam maksimum 15 bin tl ye kadar en iyi alternatif avensis gibi geldi fikirlerinzi almak istedim .

99 2000 honda civic 1.6 ies atlanmamali.
    Nissan almera ve primera cok kalitelidr. 2 el zayiftir.
    Hyundai milenyum 1.5 gl gls tadindan yenmez.
    Skoda fabia 1.4 benzinli alt grupta dusunulebilur.
    Fiat grubuna sicak bakmiyorum. Linea dizel belki...

teşekürler dikate alacagım üsteki mrsajımda gaz sarfiyatımı yazdım sizce nasıl?

• Yakit biraz fazla geldi. 1 lt ile 1 km altinda gidiyorsun.

• quote:

Yakit biraz fazla geldi. 1 lt ile 1 km altinda gidiyorsun.

ogünmas hocam banda fazla geliyor pekii şehir içinde normalde 100km de kaç litre gaz yakar?

ben arabayı hiçüzmem 2500 devir civarı vites atarım devrinde kulanırım arabayı araç full bakımlı yakıtı düşüremiyorum gazıda opetten alıyorum çok kısa km kulanmamdan dolayı bu şekilde çok yakarmı acaba en uzun kulandıgım km 10 km genelde 5 km uzunlujklarda yollara gidiyorum..

kışlık lastiklerde takılı onlarda çok yaktırrmı acaba
  • selam arkadaşlar yaklaşık bir haftada formun 32 sayfasını okudum.dikkatimi çeken bazı noktalar oldu formun ustası yada en tecrübeli olan kişisi "ogünmas" bıkmadan usanmadan cevap veriyor sağolsun.
    Ama bazı arkadaşlar öyle sorular soruyor ki mesela ; jant kapağını nerden alacağım acele yardım edin!!! bu kadarda olmaz....sağolsun ogün yine de ikiletmiyor cevap veriyor...ama biraz daha teknik konularda bilgi paylaşımı olsa daha yararlı olacağı kanaatindeyim...birde şunu söylemek istiyorum sorunlar yazılıyor cevaplar veriliyor fakat o cevap verilen durum sorun ne oldu sonrası yok kimsede.sorun giderilincede yazalım ki verilen cevapların ne kadar faydalı olduğunu anlayabilelim.cevap veren insanda verdiği cevabın doğruluğunu bilsin bunun hazzını yaşasın...ogün dediklerini daha yapamadım yapınca cevabımı vereceğim bu arada...saygılar
  • quote:

quote:

Yakit biraz fazla geldi. 1 lt ile 1 km altinda gidiyorsun.

ogünmas hocam banda fazla geliyor pekii şehir içinde normalde 100km de kaç litre gaz yakar?

ben arabayı hiçüzmem 2500 devir civarı vites atarım devrinde kulanırım arabayı araç full bakımlı yakıtı düşüremiyorum gazıda opetten alıyorum çok kısa km kulanmamdan dolayı bu şekilde çok yakarmı acaba en uzun kulandıgım km 10 km genelde 5 km uzunlujklarda yollara gidiyorum..

kışlık lastiklerde takılı onlarda çok yaktırrmı acaba

Asil sorun mesafenin kisaligi bence
    Arac kendine gelmeden yol bitiyor.
    Arac benzinde 100 km de 8.5 9.5 lt araligi kullanmali 90 km sabit hiz ile
    Lpg de de cok fark etmemeli.

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.