DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
WPA şifreleme: TKIP vs. AES
5
Cevap
0
Favori
16.470
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3126 Mesaj
      06 Mart 2007 20:08:57
      Arkadaşlar WPA şifrelemede tekniğinde hangisini kullanıyorsunuz? Hangisi daha güvenlidir? TKIp mi? AES mi?
      TKIP terorist grup ismine benzediği için hoşuma gitmedi ondan AES yaptım
      Ama tabi hangisi daha güvenli ise onu seçmek lazım.

Birde şifrelemenin haricinde Mac ID filter koymanın faydası veya zararı nedir? Faydası elbet var ancak herhangi bir yavaşlatma problemi gibi bir dezavantajı varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 6 Mart 2007; 20:10:10 >

• Yüzbaşı
      676 Mesaj
      06 Mart 2007 21:05:49

ağırlaştırır

• Yarbay
      3126 Mesaj
      06 Mart 2007 23:04:41
      Hangisi ağırlaştırır? Şifreleme diyorsan ewt ağılaştırıyorda mecburen koyacaz bi şifre

• Binbaşı
      1799 Mesaj
      07 Mart 2007 02:14:23

quote:

Orjinalden alıntı: tonythetonguc

Hangisi ağırlaştırır? Şifreleme diyorsan ewt ağılaştırıyorda mecburen koyacaz bi şifre

şifrelemeyi web yaparsan ağırlaşmaz o kadar wpa ve diğerleri alanı daraltıyo diye biliyorum

bu konuda bilgili uzman arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır kanaatindeyim

• Teğmen
      246 Mesaj
      03 Mayıs 2011 17:58:40
      en güvenlisi mac filtreleme arkadaşım. wpa2 şifreleme yap tkip aes ikisinide koyabilirsin ama bağlancağın cihazın desteklemesi önemli bu protokolleri. Ama ne yaparsan yap mac filtreleme yap yani

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      14 Şubat 2016 14:40:33
      tkıp aes konusunu bende tam olarak bilmiyorum ama mac filtreleme ağ cihazınızı ( modem yada access point) baya ağırlaştırıyor. TL-WA7210N cihazımda mac filtreleme kullandığım zaman çok sıkıntı yaşıyorum. bazen 2-3 cihaz bağladığımda bütün cihazları koparıyor yada bağlantı aşırı yavaşlıyor.

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.