Şimdi Ara

Xiaomi Mi Drone mu yoksa Simtoo Dragon Fly mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
4.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O kadar zor değil, her şey netten çıkıyor ama siz bilirsiniz ,dji P3 advanced bakin Türkiye'den

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt_Kaya -- 11 Nisan 2017; 15:40:40 >
  • Ronon Dex kullanıcısına yanıt
    Ben simtoo yu kullanıyorum. Sizlerle tecrübelerimi paylaşmak isterim.
    Kutuda bir dron, bir batarya, kumanda ve gps saati, kamera ve gimbal, 4 pervane, 3s batarya şarj aleti ve gerekli kablolar var.
    Genel olarak bakıldığında hobi amaçlı kullanıma uygun bir dron. 2 eksen gimbal ile çekim yapmak oldukça keyifli. Ancak profesyonel cihazlarla kıyaslanmaması gerektiyor, aradaki fiyat farkı bunun göstergesi.
    artılar
    1- katlanabilir ve taşıma çantası: 9450 pervane takılacak boyutlarda bir dronu katlayıp çantaya koyup istediğin yere kolayca götürmek harika.
    2- gps ile otomatik kalkış iniş, return home, hover, 360 panoroma özellikleri ile uçmakta çekmek çok kolay. ilk defa dron alacak birisi için ideal.
    3- advance mode çalıştığında 22mt/sn hıza çıkıyor, oldukça çevik bir drona dönüşüyor.
    4 - 4k kamera ve 2 eksen gimbal kumanda ve akıllı telefondan kontrol ederek selfie çekmesi eğlenceli
    eksiler,
    1- kumanda için çantada yer yok, sadece dron pervaneler ayaklar kamera ve gimbal giriyor, kumanda dışarda kalıyor.
    2- fpv menzili kısa, kameranın wifi si üzerinden bağlanıyor ve 50mt uzaktan canlı yayın gelmiyor, ama çekime devam ediyor.
    sonuç olarak fiyat/performans ölçeğinde oldukça başarılı bir cihaz olduğunu düşünüyorum. gps'li olarak tabir edilen dronlar arasında daha uygun fiyata bulmak çok zor. kameranın çıkıyor olmasıda bence bir avantaj, gimbalde küçük bir müdahale ile gopro mu takabildim.

• Drone ile aran nasıl kullandıkça artıları eksileri iyice gün yüzüne çıktı mı? Mesela menzili gerçekten 1km mi? Uçuş süresi belirtildiği gibi mi?
  • Arkadaşlar ikisinin arasında bi tercih yapacam ama çok kararsız kaldım. yardımcı olur musunuz ?

http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_605477.html

http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_363300.html?wid=37

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sehzade6363 -- 2 Mayıs 2017; 21:4:40 >

• ikiside çok kaliteli dronelar ,bence ikiside aldığınızda sizi üzmez , alırsanız buradaki paylaşımlarınızı bekliyorum hocam
    Xiaominin artıları 2 dakika uçuş süres daha fazla gözüküyor ama o değer uçuşta zaten değişir çok önemli değil ,uçuş planı var bence bu güzel bir özellik tabi işinize yarayacaksa, bu arada emin değilim ama xiaomide fotoğraf için manuel ayar yapılıyor galiba,
    simtoo nun artıları kamera çözünürlüğü daha yüksek fakat xiominin kameralarıda süper,kol saati ve katlanabilir olmasıda diğer artıları
  • Yorum icin sagol hocam. Simtoo siparisi verdim 450 dolardi % 15 indirimli aldim 389 dolara bakalim ne zaman gelecek
  • Sehzade6363 S kullanıcısına yanıt
    hayırlı uğurlu olsun hocam , gelince incelemenizi ve videolarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sehzade6363

Yorum icin sagol hocam. Simtoo siparisi verdim 450 dolardi % 15 indirimli aldim 389 dolara bakalim ne zaman gelecek

ayrintili incelemenizi bekliyorum bende iyiye benziyor ama dandikte cikabilir
    Tekrar merba arkadasa SIMTOO yu tavsiye ettim hemen alalim dedi ama bu drone turkiyeye glerimi? hangi siteden almak lazim ?

acil cevabinizi bekliyorum

tesekkurler
  • Türkiye gelir, ithal uygunluk belgesi almanız lazım sadece forumda konusu var onunda, gearbeste veya banggood da bakın satın almak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

Türkiye gelir, ithal uygunluk belgesi almanız lazım sadece forumda konusu var onunda, gearbeste veya banggood da bakın satın almak için

zicanzi o zaman, dediginiz konuyu gordum okurken kafama sikasim geldi nasil gidip bide bu sacma sapan prosedure gireyim
    hic gerek yok, siz en iyi bana istanbulda tavsiye edin lutfen 500-600 USD civari
  • sivil havacılıktan belge almaya gerek yok bildiğim akdarıyla
    yanlış biliyorsunuz , yurt dışından alınan her 500 gr üstü cihaz için belge almaya gerek var
    belgeyi almak için izleyebilirsiniz, video da ekstra kullanım kılavuzu demiş buna gerek yok sadece,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt_Kaya -- 11 Nisan 2017; 18:44:50 >
  • Hocam simdi benim bu cihaz icin hangi belgeleri almam gerekiyor ?
    Kaşeli fatura ve dronun seri numarasını aldığınız siteden isteyin
    Dronun Teknik bilgileri, üretim yeri yılını netten bulursunuz zaten
    Gtıp durumu bu attığım videonun açıklama kısmında var onuda oradan alırsınız
    Uygunluk durumu ve uygunluk beyanları shgm sitesinden indirip tik atılarak doldurulacak
    kişisel bilgiler ,adli sicil kaydıda e-devletten çıkarırsınız
  • hocam şimdi sivil havacılığı aradım sadece ürünün özelliklerini ve kullanacak kişinin bilgilerini istediler ? Drone 500 gr altında kapsam dışı belgesi için bunlar yeterli olur mu ? kafam karıştı
  • arkadaşlar simtoo yu sipariş ettim ama bunun agırlığı ne kadar teknostorede 500 gram altı yazıyor ama farklı sitelerde 600 gr
    dronun ağırlığı 1200 gr hocam ,linkten bakabilirsiniz
    http://www.simtoo.com/page.php?id=134
    hocam sizin almanız gereken kapsam dışı belgesi değil ki ,o 500 gr altı için ,siz iha ithal uygunluk yazısı alacaksınız onun için gerekli belgeleri shgm nin sitesinden de bulabilirsiniz ya da attığım video veya forumdaki konuya bakın
  • Bu arada simtoo modelinde gearbestte kupon kodu olarak "Dragonfly" yazınca 70 $ indirim oluyor, hocam editleyip ilk mesaja ekleyin belki başka arkadaşlarda faydalanır
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.