Şimdi Ara

Son 10 yılın büyüme rekorunu kıran Turkcell, 2016'da 1,57 milyar dolar kâr etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 10 yılın büyüme rekorunu kıran Turkcell, 2016'da 1,57 milyar dolar kâr etti 
    Telekomünikasyon devi Kamuoyu Bilgilendirme Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada 2016 yılı finansal verilerini paylaştı. Buna göre hasılat yüzde 10.4 artışla 14.1 milyar liraya ulaşırken, kur farkı ve 4.5G amortisman bedelleri nedeniyle net kâr yüzde 27 gerilemeyle 1.51 milyar liraya indi. 2016'nın son çeyreğinde ise Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na (UFRS) göre 351 milyon TL net kâr açıkladı. Şirketin 2015 yılı aynı dönemindeki net kârı 584,6 milyon TL'ydi.

Ayrıca Bkz.Avrupa’nın en kirli havaya sahip 10 şehrinden 8'i Türkiye’de!
    Geçtiğimiz yıl toplam 3.5 milyar TL yatırıma imza atan Turkcell, yılın son çeyreğinde hem gelir hem de FAVÖK’te 2007'den bu yana en yüksek büyüme oranlarını gördü. Yaşanan yüzde 21,3 büyüme ile ciro 4 milyar TL’ye ulaşırken, FAVÖK yüzde 29,6 artışla 1.4 milyar TL’ye çıktı. Diğer taraftan yıllık data gelirleri yüzde 74, servis gelirleri yüzde 200 büyüdü. Net finansman giderleri 2016'nın dördüncü çeyreğinde 198 milyon TL olarak gerçekleşti.

Fiber müşteri sayısı yıllık bazda 144 bin artışla 1 milyonu geçerken, toplam sabit müşteri sayısı ise 342 bin artışla 1.9 milyon oldu. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla 2016'nın son çeyreğinde kişi başı ortalama 2,8 GB data harcandı.23 milyona ulaşa 4.5G aboneleri aralık ayında ortalama 5 GB internet kullandı. 2016 için hedeflere ulaşıldığını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2017'de gelirlerde yüzde 13-15 büyüme öngörürken, FAVÖK marjı hedefinin ise yüzde 32-34 olduğunu açıkladı.

• Eder tabi 3 kuruşluk hizmeti 10 liraya satar, 1000 liralık telefonu 2000'e satar, çalışanlarına doğru düzgün primlerini vermez(Superonline), maaşları az verir. O etmesinde ben mi kar edeyim.

• 1 milyon fiber abonesi olan turkcell
    7 milyon sabit internet adsl/vdsl/fiber abonesi olan Turk Telekom'dan daha çok yatırım yapıyor

vdsl yatırımları da başlarsa ve bu hızla devam ederse, Türk Telekom'un çok canını sıkar. Belki pazar payı %15-20 lerden %40 lara kadar çıkar.

işin garibi de Türk Telekom'un umrunda değil. Abone olmaya çalışıyorum olamıyorum. Bu yapmadığı yatırımlar ve bu umursamamazlık daha çok canını yakacak Türk Telekom'un. 2 milyon müşteri kaybetti bile. Bunların yarısı fiber internet üyesi. Pazarın yüzde yirmisi gitti.
  • TTNET bu gidişle p*k yoluna gidecek .. Kablolu hizmetlerde SUPERONLINE gerçekten güzel performans veriyor .. Tekrar tekrar vurgulayalım. TTNET ALLAH BELANI VERSIN . 8 mbps 50 gb AKN 79.90 TL ...

• Türk Telekom yerine Turkcell internet altyapısını kursa çok daha kaliteli hizmet alıyorduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Tekel olan kurumlar yatırımı gıdım gıdım yapar. Heleki sahibi yabancılar olursa, nereden söğüşlerim diye bakar. Telekom da tekel olduğuna göre Araplar yaslanırlar koltuklarına gelen parayı götürürler yurt dışına, sonra da zarar beyan ederler.
  • ozancn kullanıcısına yanıt
    işin garibi acayip bir beceriksizlik de var

turkcell 3,5 milyar tl yatırım yapmış

turk telekom 3 milyar tl yatırım yapmış

turkcell kar etmiş parayı götürmüş, turk telekom zarar etmiş

Turk Telekom da içerde birileri fena halde para yiyor. Ya da aşırı bir israf var

bir de Turk TElekom'un yatırımı ile turkcell in yatırımı da bir değil. Türk Telekom zaten hali hazırda alt yapısı var. Turk Telekom hali hazırdaki alt yapısını yeniliyor. Kablo değiştiriyor cihaz takıyor. Turkcell öyle de değil. Yeri kazıyor yeni kanal açıyor belediyeye dünyanın parasını veriyor kazı izni için falan.

Bunlarla uğraşmasa 3,5 milyar tl yarırımla belki 1 milyon fiber abone değil 2 milyon fiber aboneye ulaşacaktı.

Turkcell 3,7 milyar tl yatırım hedefliyor bir sonraki sene. Şimdi bazı şeyler de düzene girdi. Artık Türk Telekom'un kanallarının kullandırtma zorunluluğu falan geldi. Bir de üstüne Turksat Kablo tv yi satarsa devlet Türk Telekom pazarda yüzde ellilere kadar düşer gibime geliyor. Gerçi yüzde elliye düşse de umrunda olmaz. Adamların hiç bir şey umrunda değil. Türk Telekom a muhtaç olan yine aynı şekilde umursamamazlıkla karşılaşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

1 milyon fiber abonesi olan turkcell
    7 milyon sabit internet adsl/vdsl/fiber abonesi olan Turk Telekom'dan daha çok yatırım yapıyor

vdsl yatırımları da başlarsa ve bu hızla devam ederse, Türk Telekom'un çok canını sıkar. Belki pazar payı %15-20 lerden %40 lara kadar çıkar.

işin garibi de Türk Telekom'un umrunda değil. Abone olmaya çalışıyorum olamıyorum. Bu yapmadığı yatırımlar ve bu umursamamazlık daha çok canını yakacak Türk Telekom'un. 2 milyon müşteri kaybetti bile. Bunların yarısı fiber internet üyesi. Pazarın yüzde yirmisi gitti.

İşte kiralamak yerine direk satsaydık en azından bu sıkıntılar olmazdı.

Abi ya tam özelleştir yada özelleştirme. Yada yarım özelleştiriyorsan bunu düzgün denetle.

Adam 21 yıllığına kiralamış. Ne diye yatırım yapsın? Yaptığı yatırımlar yanına kâr mı kalacak? Hayır süresi bittiğinde yatırım yapsın veya yapmasın diyecek ki hadi bana eyvallah.

Turkcell niye yatırım yapıyor. Şirketin hissesini elinde tutan yatırım,iş grupları diyor ki kârımızı kapasitemizi kalitemizi arttırmamız lazım. E bunun için ne yapması lazım daha çok üye, daha kaliteli hizmetler insanlara internet için daha fazla harcamaya teşvik etme (etik bir şekilde yani internet ve hizmetlerini kullanıma teşvik etme)

Haliyle kazancının bir bölümünü yatırıma ayırmak zorunda. Telekomu kiralayanlar ne yapıyor, telekomun halka açık hisselerini satıyor (şirket sahibi olmamasına rağmen aslında böyle bir şeyi yapma hakkı olmaması gerekirken), şirkete ait taşınmazları satıyor.

Garanti kâr yapan şirkette en az masrafla en kolay yoldan en çok geliri arttırmaya çalışıyor. Yetmiyor gidiyor topçuya popçuya para akıtıp reklam çektiriyor.

Hangi emlakçı bir ev sahibinin evini başkasına kiralarken aldığı aradaki komisyondan eve düzenli yatırım yapmış ?

• bıraksalar daha çok edecek açıkca hakediyor şu fiber çekme işini türkcele verseler türkiye kablo yığını olur ama haberleşmede rahat olur.

• Tarife ucretleri biraz daha uygun olsa karliliklari dahada artar.

• Helal olsun kaliteli hizmet veriyor lar ben memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkcell bir daha asla herhangi bir hizmetini almayacağım bir firma bu çok zor değişir.
  • GSm olarak türkcell kullanıyorum 1000 dk 5 gb internet 1000 sms 45 lira ödüyorum
    internet yine turkcell superonline kullanıyorum 8 mb adsl tamamaen sınırsız AKK yok 110 tl ... akksız tek paket turkcell de o yüzden mecburen turkcell kullanıyorum eskiden turkcellin fiberini kullanıyordum yeni taşındığım yerde fiber olmadığı için tek akksız pakettte adsl turkcellde olduğu için devam etttim. ama genel olarak memnunum . akk kalkarsa ki zamanla kalkacak mayıstan itibaren eğer desteklerse 50 mb lik vdsl paketlerine geçeceğim. turkcell kötünün iyisi turk telekomdan da çok çok daha iyi .. son 2 yılda belki 5 kez bile aramamışımdır int kesildi diye . telekom batsın ..

• Rakipleri yatirim yapmadığı surece daha cok para kazanir. Sene olmus 2017 istanbulda acik alanda cekmeyen rakibi var. 2g sinyali yok turk telekomun ayni lokasyonda turkcell 4.5g 3g 2g hepsi var. Normal yani cok sasirmadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Abi ya tam özelleştir yada özelleştirme. Yada yarım özelleştiriyorsan bunu düzgün denetle.

Adam 21 yıllığına kiralamış. Ne diye yatırım yapsın? Yaptığı yatırımlar yanına kâr mı kalacak? Hayır süresi bittiğinde yatırım yapsın veya yapmasın diyecek ki hadi bana eyvallah.

Turkcell niye yatırım yapıyor. Şirketin hissesini elinde tutan yatırım,iş grupları diyor ki kârımızı kapasitemizi kalitemizi arttırmamız lazım. E bunun için ne yapması lazım daha çok üye, daha kaliteli hizmetler insanlara internet için daha fazla harcamaya teşvik etme (etik bir şekilde yani internet ve hizmetlerini kullanıma teşvik etme)

Haliyle kazancının bir bölümünü yatırıma ayırmak zorunda. Telekomu kiralayanlar ne yapıyor, telekomun halka açık hisselerini satıyor (şirket sahibi olmamasına rağmen aslında böyle bir şeyi yapma hakkı olmaması gerekirken), şirkete ait taşınmazları satıyor.

Garanti kâr yapan şirkette en az masrafla en kolay yoldan en çok geliri arttırmaya çalışıyor. Yetmiyor gidiyor topçuya popçuya para akıtıp reklam çektiriyor.

Hangi emlakçı bir ev sahibinin evini başkasına kiralarken aldığı aradaki komisyondan eve düzenli yatırım yapmış ?

kısacası tt 2026 ya kadar yolabildikleri kadar yolucaklar kazları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kygo2 -- 16 Şubat 2017; 22:58:48 >

• psicik96 kullanıcısına yanıt
    Uydunet varken nitro varken Superonline ı kim sallar

Son 10 yılın büyüme rekorunu kıran Turkcell, 2016'da 1,57 milyar dolar kâr etti

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Superonline tek geçerim alttaki paket sayesinde özellike mayıstan sonra best daha iyisi yok paketin son tarihi 30 haziran 2017 fiber gelme şansı var benim bölgeye gelirse 1 saniye düşünmeden geçicem uydunet yerinde saysın

5i1 yerde : 500dk 1000sms 4gb + Turkcell Tv Plus + 100Mbit 75gb Akk 99₺ modem ve tv kutusu ücretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 16 Şubat 2017; 23:39:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

hocam bence onunla da tam alakası yok tamamen peşkeş çekildiği içi böyle yoksa şartnaneye belli bi yatırım şartı koyardın misal net karın %15-20 vs.. olur biterdi

• turkcell.com.tr den telefon aldım iade ettim.2 haftadır kredi kartıma para iadesi yapmadılar
    paramı kullanıyorlar haram zıkkım olsun
    telefon açıyorum muhatap yok karşımızda.
    facebooktan iletişim kurabiliyoruz sadece.
  • carloska kullanıcısına yanıt
    O zaman da o oranın üzerinde yatırım yapmaya hiç girişmezlerdi. :D Bugünkü yatırımı bile göremezdik o oranlarla... Ama daha iyi bir sözleşme yapılsa olabilirdi ama o zaman da satabilirler miydi, o var... Peşkeş çekildiği için bu halde, düzgün satabilseler daha karlı satabilirlerdi...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.