Şimdi Ara

Dizüstü bilgisayara ekran kartı bağlayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni nesil MacBook, Dell XPS 13 ve ThinkPad X1 gibi bilgisayarlar hem şık hem de yüksek mobilite sunuyorlar. Ancak hepsinin ortak bir kusuru var; Taşınabilirlik ve pil ömrü adına harici ekran kartına sahip olmadıklarından oyun deneyimini yok denecek kadar az sunuyorlar. Bu sorunu çözmek üzere geliştirilen yeni bir harici ekran kartı kutusu, MSI tarafından lanse edildi. Tüm detaylar videomuzda.

• Bizim oralarda bir laf vardır.
    Ne dönelenip duruyorsun derler.
    Yani masaüstü değilim diye zorlayan saçma sapan sistemler.
    Gtx 1080 ve o kutuya vereğin para ile git kendine masaüstü al.
    Laptopluk işini laptopla yapmaya devam et. Döenelenip durma.

• Şunu söyliyeyim Core i5 li notebooklar bile 1060'a deli gibi darboğaz yapıyor. Mobil platformda saat frekansları çok düşük ve thermal bütçe sıkıntılı.

Hele hele bu kutuları ultrabookda kullanmak aptalca geliyor. Ha kutuya dünyanın parasını verip gidipte RX 460 ve daha zayıf bir gpu vs takarsan o daha da aptallık.
    Tabi sözüm oyunlar için geçerli. iş için birşey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 24 Ocak 2017; 10:49:41 >
  • Birine dünyanın en gereksiz şeyini yap deseler, herhalde bunu yapardı.
  • oyun meraklısı biri nasıl oluyorda 15 17 inç ekrana katlanıyor anlamıyorum. bana 24 yetmiyor:)
    firmalar buna yönelmek yerine küçücük ve taşınabilir masaüstü kasası yapsa. bide 21.5 monitör . taşıması kolay ve güçlü üstelik kocaman ekran olur(laptopa göre kocaman)

• Ultrabooklar pahalı olmasa, aslında bu tip bir çözüm bir çok kullanıcı için çok mantıklı olabiliyor. Mesela kendimden örnek vermem gerekirse, kendi evim dışında bir yerde oyun oynamam, hayvan gibi oyuncu laptoplarını da asla taşımam. Fakat bir ultrabook fazlasıyla işimi görüyor. 1-1.5kg belki daha hafif, ince bir ultrabooku bu tip bir çözümle besleseydim, hem evde oyunumu oynar, hemde ofiste, seyahatta işimi görürdüm.

Fakat bu çözüm fazla güncel kalamayacak gibi görünüyor. Artık Nvidia 1xxx serisi ile dizüstülere koydukları ekran kartı masaüstü sürümüyle hemen hemen aynı performansı vermeye başladı. "M" serisini kaldırdılar adamlar. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda şu an ekran kartsız ultrabook modelleri kadar ince ve hafif içerisinde düzgün ekran kartı olan modeller üretilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rylai2113

Bizim oralarda bir laf vardır.
    Ne dönelenip duruyorsun derler.
    Yani masaüstü değilim diye zorlayan saçma sapan sistemler.
    Gtx 1080 ve o kutuya vereğin para ile git kendine masaüstü al.
    Laptopluk işini laptopla yapmaya devam et. Döenelenip durma.

kesinlikle katılıyorum ama fikir çok mantıklı.
    mesela egpu ile uğraşan arkadaşlar var, 50 dolar gibi bir ücrete sahip aparatla bu işlemi yapabiliyorlar.
    ben dahil büyük çoğunluk genelde hüsranla vazgeçiyor ama 1-2 ay uğraşıp başaranlar var. ucuza bu şekilde tak çalıştır bi sistem çıkarsa devrim olur bence.
  • Hadi diyelim alacaksın paran var,laptop değiştirmek de istemiyorsun e kardeşim nerede bunun mobilitesi,hayvan kadar kutu yapmışsın.Şahsen MSI GS70 kullanıyorum slim kasa hafif bilgisayar 870m ekran kartı artık yetersiz gelıyor,alienware koca çanta taşıyorum ama böyle bir kutuyu da param olsada almam.zati thunderbolt olmadan da işe yaramıyor yani hem bana hemde pazar geleninde çok tüketilecek bir ürün olmayacaktır.Ne zaman bu kutuları küçültüp daha taşınabilir hale getirirler o zman gider bu ürün.Düşünün ilerleyen zamanda kablosuz özelliği olacağını çok daha iyi olur.

• Benim anlamadığım Xps 15 ve Eski nesil xps 13 dede thunderbolt var. ve yeni xps13 te çalışıyorsa kesinlikle bunlarlada çalışıyor olma malımı??? Özellikle xps 15 te ki işlemci ile 1070 dahi darboğaz yapmayacaktır. he içerisinde zaten halen iyi denebilecek bir ekran kertı varken genede xps 15 te 1070 lı bir secenek ÇOOOOOK mantıklı olacaktır. Çünkü 4K ekranda ve xps in 4K ekranında oyun oynamak nasıl bir zevk olacak düşünün isterseniz. Her neyse Umarım Thunderbolt 3 bulunan her makinaya gelir böyle bir sistem.

• Ben iMac 27 inç 2013 sonu bilgisayar kullanıyorum. 2 GB GTX775 ekran kartı var içerisinde. Bir kaç oyun oynadım MAC'te fakat açıkçası çok fazla seçenek yok MAC OS tarafında. Örneğin Tomb Raider mesela Windows a çıktıktan sonra 2 veya 3 yıl sonra MAC'e geliyor. MAC kullanıyorsan pek oyun merakın olmaması gerekiyor. Ha ben Windows kurarım ve bu cihazı da alırım VGA takviyesi yapar oyun oynarım da diyebilirsin tabi ki.

• Burda en önemli kıstas kesinlikle fiyat. Kendim için konuşursam evimde bir kasaya ve pc masasına yer ayırıp ölü bir alan oluşturmak istemiyorum. Hali hazırda kullandığım mac veya ultrabookta ufak oyunlarda bile yeterli performansı sağlamıyor. 500 liraya böyle birşey satsalar üstünede 2.el bile olsa 850-860 uygun fiyatlı bir kart alır takar geçerim. Oyun meraklısı değilim ama sıkılırsamda oynama şansım olur.

Yok ben her oyunu oynuyorum çok vakit geçiriyorum diyene zaten kasa ve iyi monitor lazım.

• thunderbolt daha ilk çıktığında 8 sene önceki sabırsızlıkla beklediğim şeyleri daha bugün yapıyor embesil adamlar. şu saatten sonrada tırıvırı işlere ayıracak param yok hadi naş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 24 Ocak 2017; 14:25:54 >
  • Böyle bir şey bence çok iyi olur sonuçta Hali hazırda laptop sahibi birisi olarak gidip kasa toplamak monitor falan fılan almak yerine bunu tercih ederim.
  • Bence çok mantıklı bir şey olmuş benim bilgisayar ahım şahım oyunları açmıyor illa masaüstü düzmek gerekiyor oyun için e laptop var onu aç onu kapa sıkıntılı olur koycan bu ürünü masaya akşam canın oyun mu istedi bağla bilgisayarına orta seviye bir bilgisayara istediğini oyna pc götürmen gerekti koy çantaya götür pc yi kalsın masada o ürün. Ama ürünün özelleştirilmesi mümkün kılınmalı 1080 için herkes yeteri ücreti çıkaramayabilir ben gibi çıkarsa da istemeyebilir.

• Birincisi zaten tum olay bu kutularin maliyetleri ki bundan oncekiler 400/500 dolar bandindaydi ekran karti haric. Ikincisi bunu destekleyen laptoplarin maliyeti 2000 den basliyor. Ucuncusu bu kadar zimbirtiyi bir araya toplayip ben mobilim diye kendini kandirmaktansa mini itx sistem topla hem daha derli toplu gozukur hem daha ucuza mal etmis olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

oyun meraklısı biri nasıl oluyorda 15 17 inç ekrana katlanıyor anlamıyorum. bana 24 yetmiyor:)
    firmalar buna yönelmek yerine küçücük ve taşınabilir masaüstü kasası yapsa. bide 21.5 monitör . taşıması kolay ve güçlü üstelik kocaman ekran olur(laptopa göre kocaman)

Laptopta 17 inç kullanınca öyle olmadığını anlayacaksınız . Zira klavye kullanırken en uygun görüş mesafinde kullanıyorsunuz . Ha ben extra klavye ya da joystick kullanacağım dersen 24 inç bir monitör alıp dizüstüne bağlayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

oyun meraklısı biri nasıl oluyorda 15 17 inç ekrana katlanıyor anlamıyorum. bana 24 yetmiyor:)

Ben 15 inç HD olmayan ASUS laptop kullanıyordum bi ara, i7-4720Q , 12 GB RAM , GTX950M gibi bileşenlere sahip. Alışınca sorum yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan 5-6 sene önce asus'un da bu şekilde harici ekran kartı çıkmıştı.( birkaç farklı öeşidi de vardı galiba )fiyatı yüzünden tutulmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 24 Ocak 2017; 18:9:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İllaki bunu beklemeye gerek yok. Thunderbolt kutularında Akitio güzel ve bilinen bir marka. En son Akitio Node diye bir ürün çıkarmışlar. Thunderbolt 3 ile performans kaybı minimuma indi. 15" 2016 MacBook Pro ile güzel gideceğini düşünüyorum. 9to5mac'te kurulum videosu mevcut hatta.
    Tek düşündüren fiyatlar işte. Bakalım bu ürün ne kadardan çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 24 Ocak 2017; 22:3:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya tam bilgim olmamakla beraber herkes oyun bazında düşünmüş ama bunun daha çok 3 boyutlu çizimler yapıp taşınabilirlikten ödün veremeyen profesyonel kişiler tarafından kullanılabileceğini düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.