Şimdi Ara

Kombinin Basıncı Artıyor sürekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
7.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar evimde demirdöküm bk 323ce kombi var
    Bugün eve gelince kalorifer alt kısımlarının soğuk olduğunu farkettim. Peteklerin vanalarını ve kombiyi kapatıp suyunu aldım diğer petepinde suyunu alayım dedim hiç su gelmedi oradan neyse ben su tahliye ettiğim tıpaları kapayıpvanaları açtım kombiye bir baktım basınç 0 bar olmuş. Kombi vanalarından basıncı arttırrıp 1.5 yapınca kombi çalışmaya başladı fakat bu sefer basınç dörtlere çıktı. kombiden doğal olarak su damlamaya başladı.

İnternette araştırdıktan sonra tesisat suyunu biraz aldım basınç düştü fakat kombi çalışınca basınç tekrar artmaya başlıyor. En sonda kombi vakasından da su aldım fakat basınç hala durmuyor acil yardım
     Kombinin Basıncı Artıyor sürekli Kombinin Basıncı Artıyor sürekli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up Arkadaşlar bilen yok mu yardım

• Hocam selamlar, genleşme tankı ile ilgili bir sorun gibi duruyor. Kombi çalışırken bu sorun oluyor diyorsunuz. Kombiyi çalıştırırken tüm petek vanalarının açık olduğundan emin misiniz?
  • hamdi574215 kullanıcısına yanıt
    Tüm petek vanaları açık değil. Bugün evden giderken kombiyi kapatıp gittim basıncıda 1.5 düşürmüştüm eve geldiğimde altına koyduğum kova dolmuş ve tüm mutfak suyla doluydu Allahtan halı falan yokmuş 1 saat onunla uğraştım bide.gündüzleri evde olmadığımdan servisi çağırmadım. Yarın bir şekilde kombi servisini arayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironcarbonom -- 18 Kasım 2016; 1:08:53 >
  • ironcarbonom kullanıcısına yanıt
    Ustam eğer kombi kapalıyken de basınç yükseliyorsa 3 barı geçtiğinde su atar. ya doldurma musluğunuz ya da eşanjörünüz arızalıdır. Servise bilgi vermeniz gerekir.
  • hamdi574215 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi574215

Ustam eğer kombi kapalıyken de basınç yükseliyorsa 3 barı geçtiğinde su atar. ya doldurma musluğunuz ya da eşanjörünüz arızalıdır. Servise bilgi vermeniz gerekir.
    selamlar, valliant kombim var.

dün gece kombi altından su geliyordu. ve bar basıncı 3 tü.

kombiyi kapattım.

banyodan tahliye borusundan suyu boşalttım. 15-20 dakika açık kaldı. ama yinede su akıntısı devam etti. tahliye vanasını kapattım.

kombide bar basıncı 0 dı. yarım saat sonra 3 bara yakınlaştı. ( kombi kapalı )

banyodaki tahliye vanasından ve petekten su alarak 1 bara getirdim. binaya giriş suyunu kapattım. kombiyi açtık. evi ısıtacak ama susuz kaldık :))

sanırım yukarıdaki bahsettiğin arızalardan birisidir değil mi ?

bana ne kadara patlayacak bilginiz var mı ?

saygılarımla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.