Şimdi Ara

Allah böyle hastalığı düşmanıma vermesin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
4.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lanet hastalık seboreik dermatit'tir. Yaklaşık 10 gün önce bende dahil oldum. Saçınızın altındaki derinin kuruyup her tarafı kepek yapmasıdır. Çözümü yok denilmekte. Banyodan çıkıp saçınızı kuruladıktan sonra bir kere salladığınızda yine etraf kepek dolar. Badem yağı vs. diyorlar fakat denemedim. Başka var mı bu hastalıktan müzdarip olan ?

• hastalık olarak yok bende ama yazın çok sıcaklarda vucudum kuruduğunda yaşamışlığım var hocam. gerçekten çok kötü bir şey

buna özel nemlendirici saç kremi falan yok mu hocam. saç derisini nemli tutacak bir şeyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyumak istemeyen adam

hastalık olarak yok bende ama yazın çok sıcaklarda vucudum kuruduğunda yaşamışlığım var hocam. gerçekten çok kötü bir şey

buna özel nemlendirici saç kremi falan yok mu hocam. saç derisini nemli tutacak bir şeyler

Valla araştırıyorum hocam genel tavsiye olarak bol bol su iç diyorlar. Yarın losyon ile kepek için şampuan alıcam doktorun verdiği ama asıl sorun cildin kuruması :(
  • Benimde ellerde var reis çok kötü bişey anlıyorum halinden

• Hoş geldiniz arkadaşlar tüm cilt hastalıkların nedeni cinselliği düşünmek vede istemekten dolayı oluşuyor.

Cinselliği düşündüğümüz zaman organlar zarar görüyor hatta ciltteki kılcal ve diğer damarlar zedeleniyor.

Cilt kuruyor çünki kan çok fazla ısınıyor cinsellik yüzünden.

Herşeyin çaresi var öncelikle cinselliği düşünmek yok ve monitör ve cep telefonu Fön makinesi v.s uzak durmak lazım.

Bol bol boyun hareketleri yapın ama boyun hassas olduğu için yavaş yavaş yapın.

Günde 3 saat yürüyüş yapın eğer fiziksel sorun varsa pencereyi açıp oturduğunuz yerden hareket edin.

• hocam eğer doktorlar çözümü yok falan diyosa alternetif tıppa yönelin tıppın çaresiz kaldığı yerlerde aktarlar bir çok rahatsızlığa çare buluyo yakın çevremde ve kendimde bir çok örneğini gordüm

• Simone Simons kullanıcısına yanıt
    Badem yağı diyolardı hocam ona bakıcam bende baya öneren var tek isteğim saçın altındaki derinin kuruluğunun gitmesi yoksa kafama sıkabilirim böyle dolaşacağıma
  • Biraz zor olabilir ama saçını kazıt, deri daha çok hava aldıkça hastalık azalıyor, tam çözüm değil ama badem yağını kazıttıktan sonra kullanabilirsin, kafana sıkmaktan iyidir bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.C. Vatandaşı

Biraz zor olabilir ama saçını kazıt, deri daha çok hava aldıkça hastalık azalıyor, tam çözüm değil ama badem yağını kazıttıktan sonra kullanabilirsin, kafana sıkmaktan iyidir bence.

berberden geldim hocam bugün kısalttım saçımı. Ayırarak baktığımda alttaki deri bembeyaz gözüküyor çok kurumuş yani. Kuruyunca atıyor kendini buda kepek yapıyor. Benim acilen kuru cildi onarmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: trplayer

Hoş geldiniz arkadaşlar tüm cilt hastalıkların nedeni cinselliği düşünmek vede istemekten dolayı oluşuyor.

Cinselliği düşündüğümüz zaman organlar zarar görüyor hatta ciltteki kılcal ve diğer damarlar zedeleniyor.

Herşeyin çaresi var öncelikle cinselliği düşünmek yok ve monitör ve cep telefonu Fön makinesi v.s uzak durmak lazım.

Günde 3 saat yürüyüş yapın eğer fiziksel sorun varsa pencereyi açıp oturduğunuz yerden hareket edin.

İlk cümlede çok İlginç tespit yapmışsın,kaynağın nedir usta?
    Link filan da olabilir,paylaşırsan üşenmeden okuyabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

quote:

Hoş geldiniz arkadaşlar tüm cilt hastalıkların nedeni cinselliği düşünmek vede istemekten dolayı oluşuyor.

İlk cümlede çok İlginç tespit yapmışsın,kaynağın nedir usta?
    Link filan da olabilir,paylaşırsan üşenmeden okuyabilirim

Hoş geldin arkadaşım çevremden gözlemlediğim ve gördüğüm olaylardan dolayı bu tesbiti yapıyorum.

Link yok link etrafımdaki insanlardır.

genelde cilt hastalıkları içine kapanık çekingen asosyal insanlarda ve cinsel ilişkiyi çok isteyipte yapamayanlarda meydana geliyor.

Veya masturbasyon yapıp sonrada hijyen temizlik yapmayan kişisel bakımlarını geciktiren insanlarda ortaya çıkıyor.

Özellikle kanında iltihap olanlarda daha hızlı ve şiddetli gelişiyor.

Burdan şu sonucu çıkarmayın gidin cinsel ilişkiye girin demiyorum haram olduğu için.

müslüman olduğumuz için cinsel ilişkiyi geç veya hiç yapmamak büyük stres sıkıntı veriyor ruhsal bedensel etkiliyor insanları.

Maddi durumlardan dolayı evlenemeyen kız veya erkeklerde cilt hastalıkları heran oluşabilir.

Allah cümlemizin yardımcısı olsun inşallah amin herşey düzelecek az daha sabır edelim

• EnoughDumbell E kullanıcısına yanıt
    usta hastalık gibi değil de bende ara sıra oluyor. Bazen o kadar kepek oluyor ki saçımda kar gibi yapıyor resmen. Ama bazen de hiç olmuyor. Dış etkenlere bağlı herhalde (duştan akan suyun temizliği, gıda rejimi, uyku rejimi ve.s)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sık sık yıkayacan mecbur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • trplayer kullanıcısına yanıt
    genelleme yaparken fazla uçmuşsun cilt hastalıklarının büyük sebebi strestir (genetik ve çevresel etmenler de etkiler) strese de sadece cinsellik sebep olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen hastalık görmemişsin.

• Sen el terlemesi nedir bilir misin?

Edit : Ne çok eli terleyen varmış la forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heyea -- 29 Ekim 2016; 4:36:6 >
  • Hocam bende de cok kotuydu 2 sampuan tavsiye etti doktorum 1 ayda etkisini gosterdi cok fena birkac senedir boyle geciriyorum birakinca tekrar basliyor. Eger cidden siz de biktiysaniz bu kepeklenme/pullanmadan oncelikle sedolin (Cabuk etki eder 1 2 haftada etkisini gosterir fakat birakinca da hemen geri basliyor.) Oneririm sonra da selyum adinda bir sampuani oneririm. Selyum ben hala kullaniyorum cok etkili nedense 1 ay kullanin etkisini gormezseniz birakirsiniz eczanelerde falan satilan bir sampuan cilt malzemeleri satan yerlerde de bulabilirsiniz. 3 gunde bir falan kullanirsaniz faydasini goreceginize inaniyorum tabikii doktor ne derse odur oncelikle. Buradan birkac kisiye dahi faydamiz dokunursa ne mutlu bana...

• quote:

Orijinalden alıntı: EnoughDumbell

Bu lanet hastalık seboreik dermatit'tir. Yaklaşık 10 gün önce bende dahil oldum. Saçınızın altındaki derinin kuruyup her tarafı kepek yapmasıdır. Çözümü yok denilmekte. Banyodan çıkıp saçınızı kuruladıktan sonra bir kere salladığınızda yine etraf kepek dolar. Badem yağı vs. diyorlar fakat denemedim. Başka var mı bu hastalıktan müzdarip olan ?

Ben bu hastalığı 2 yıldır çekiyorum. Semptomları kontrol edebilirsin. Şuan yatmam lazım sabah erken kalkacağım.Sen mesaj at bana , ben sana yardımcı olacağım. Şanslısın ki bana denk geldi sorduğun soru. Şuan için krem,ilaç vs bir şey kullanma.
  • Bir cildiye uzmanına görünün en kısa zamanda, badem yağı ile felan olacak işler değil bunlar.
  • quote:

Bilimsel olmayan verilerle konuşma.İnsanları yanlış yönlendirme. Cinsellikle hiçbir alakası yok. Saçmalıyorsun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.