Şimdi Ara

2016 SIFIR 1.2 Fabia Style Benzin Otomatik mi 2016 sıfır 1.2 Polo Comfortline Benzin Otomatik mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki araçtan birisini almayı düşünüyorum. Sıfır. Şuan için fiyatları aynı.İkinci el düşünmüyorum. Araç Hb ve otomatik olmak zorunda. Karşılaştırdığımda fabianın 110 hp polonun 90 hp olması , fabia da iç renk bej seçeneği olması ve fabianın iç hacminin daha fazla olması , hem iç hem dış tasarımın daha şık olması gibi sebeplerden dolayı fabia düşünüyorum. Araca Allah'ın izniyle 4 5 sene binicem. İkinci eli o zaman değer yapar zaten.Arkadaşlar bu araçlar şehiriçi ne kadar yakar ? Motor küçük beygir düşük , az yakar diye alıp zarar etmeyelim. Karşılaştırmanızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle fabia, çok daha fazla donanıma sahip bir kere ayrıca daha yeni tasarım.. Eğer iç mekan hacminden biraz ödün verebiliyorsanız ibiza 1.0 eco tsi öneririm. Hem 4-5 bin daha ucuz hem de daha yeni daha performansı ve ekonomik motora sahip

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

Kesinlikle fabia, çok daha fazla donanıma sahip bir kere ayrıca daha yeni tasarım.. Eğer iç mekan hacminden biraz ödün verebiliyorsanız ibiza 1.0 eco tsi öneririm. Hem 4-5 bin daha ucuz hem de daha yeni daha performansı ve ekonomik motora sahip

Hocam İbiza biraz küçük. Hiç düşünmedim gerçekten..

• İkisi arasından fabia ama sonuçta lpg uyumsuz benzinli araçlar, yakıt masrafı üzebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

İkisi arasından fabia ama sonuçta lpg uyumsuz benzinli araçlar, yakıt masrafı üzebilir.

Şehiriçi normal kullanımda max 0.25-0.30 kr diyorlar hocam eğer zorlarsan .35 i buluyormuş.. Bakımlatı göz önüne aldığımızda dizele göre aynı paraya gelir diyorum

• .ThePunisher. kullanıcısına yanıt
    Evet 4 kişilik aileyi zorlayabilir ibiza fakat 3 kişiyseniz mutlaka test etmenizi öneririm, yarım litre az yakıyor ve motoru cidden beklenmeyecek kadar seri, 52.000e bırakıyor şuan bayiler style plus paket ekletirseniz(katlanır ayna, büyük ekran, kararan dikiz vs.) 54.000e alabilirsiniz

Dizelde fiyat farkı çok oluyor zaten, yapacağınız kilometre çok fazla değilse gerek yok. Benim demek istediğim, yakıt masrafı fazla olmaya başlayınca lpg takayım diye bir çözüm olmayacak. Dediğim gibi yapacağınız kilometreye bağlı bu durum da. Bu arada 25 kuruş şehir içi için çok iyimser bir rakam. Şehir içinden kastınız çevreyolu falan değilse, gerçekten şehir içiyse 30 kuruştan aşağı yakmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 30 Eylül 2016; 8:13:08 >
  • Donanım istiyorsanız Skoda daha mantıklı.
    Ancak ikisi de aynı para olduğu için ben Polo tercih ederdim.
    Bence Polo diğer B segmentlerine göre daha kaliteli.
    Şehir içi 7 litre yaksa zaten 30 kuruşu geçmiş olacak.
    Yakıt konusunda dizelle aynı olmaz.
    Dizelin bakım masrafı abartıldığı kadar fazla değil.
    Şehir içi 25 kuruş filan imkansız tabi şehir içi dediğim ortalama 20 kilometre hız.

• quote:

Dizelde fiyat farkı çok oluyor zaten, yapacağınız kilometre çok fazla değilse gerek yok. Benim demek istediğim, yakıt masrafı fazla olmaya başlayınca lpg takayım diye bir çözüm olmayacak. Dediğim gibi yapacağınız kilometreye bağlı bu durum da. Bu arada 25 kuruş şehir içi için çok iyimser bir rakam. Şehir içinden kastınız çevreyolu falan değilse, gerçekten şehir içiyse 30 kuruştan aşağı yakmaz.

Yılda max. 10.000 km yaparım. 8.000 i şehir içi olur

• quote:

İkisi arasından fabia ama sonuçta lpg uyumsuz benzinli araçlar, yakıt masrafı üzebilir.

1.2 otomatik olmasına rağmen bu yakıtvolayı sıkıntı yaratırmı hocam ? Yukarda kullanımımı belirttim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilgini

Donanım istiyorsanız Skoda daha mantıklı.
    Ancak ikisi de aynı para olduğu için ben Polo tercih ederdim.
    Bence Polo diğer B segmentlerine göre daha kaliteli.
    Şehir içi 7 litre yaksa zaten 30 kuruşu geçmiş olacak.
    Yakıt konusunda dizelle aynı olmaz.
    Dizelin bakım masrafı abartıldığı kadar fazla değil.
    Şehir içi 25 kuruş filan imkansız tabi şehir içi dediğim ortalama 20 kilometre hız.

Hocam bakımları ve dizeldeki fiyat farkını göz önüne alınca ve Yılda max. 10.000 km. 8.000 i şehir içi durumunda ne dersiniz ? Ayrıca sıfır dizel almaya gücüm yok. Bu sefer 2013 dizellere bakıcam onlarda 30.000 50.000 arası kmleri . Ama esp hill holder vb özellikler olmayabiliyor

Yapacağınız km fazla değil, dizele kesinlikle gerek yok. Dediğim gibi gerçekten şehir içi trafiğinde kullanılacaksa yaklaşık 20 km ortalama hız ile, yukarıdaki arkadaşınıda dediği gibi 7 litre civarı yakar o da yaklaşık 32 kuruşa denk gelir. Bence hesabınızı 30-35 kuruştan yapın ve ona göre alın, sonradan pişman olmayın.

• quote:

Yapacağınız km fazla değil, dizele kesinlikle gerek yok. Dediğim gibi gerçekten şehir içi trafiğinde kullanılacaksa yaklaşık 20 km ortalama hız ile, yukarıdaki arkadaşınıda dediği gibi 7 litre civarı yakar o da yaklaşık 32 kuruşa denk gelir. Bence hesabınızı 30-35 kuruştan yapın ve ona göre alın, sonradan pişman olmayın.

Katılıyorum hocam benim gibi bir kullanıcıya dizele gerek yok. Bu arada yılda şehir içi 8.000 km yi bile bulmaz. Onu maksimum düşünmüştüm. Şehiriçi 6000km civarı olur

Sıkıntı olmaz 6 bin km için. Benim asıl anlatmak istediğim, sonradan pişman olmamak için tüketimi 25-30 kuruş olarak değil de 30-35 kuruş olarak hesaplamanızdı. Zaten sakin kullanan biriyseniz bu motorlar yeterince tasarruflu.

• Şehir içi tüketim can sıkıcı olabilir az yaksın diye insanda gereksiz yük yapıyor. Dizele bütçe yetip de az km yapıyorsanız benzinli alınmalı. 2 araç arasında ben polo diyorum.

• quote:

Sıkıntı olmaz 6 bin km için. Benim asıl anlatmak istediğim, sonradan pişman olmamak için tüketimi 25-30 kuruş olarak değil de 30-35 kuruş olarak hesaplamanızdı. Zaten sakin kullanan biriyseniz bu motorlar yeterince tasarruflu.

İlginiz için teşekkürler

• Merhaba aynı konuda bende ikilemdeyim araçların birkaç eksi ve artı yönleri olduğunu düşünüyorum fakat hala karar veremedim.

Polo artıları
    -konsol malzeme kalitesi
    -ikinci elinin daha güçlü olması

Skoda artıları
    -6,5 inc dokunmatık ekran
    -dijital klima
    -daha geniş iç ve bagaj hacmi
    -anahtarsız çalıştırma
  • Zamanında kendime Fabia bakmıştım ve ciddi ciddi almayı düşünüyordum ama test ettikten sonra çok beğenmemiştim, sanki dizelmiş gibi içeri fazla motor sesi alıyordu rölantide ve düşük hızlarda o yüzden de vazgeçmiştim.

Leon'u aldıktan sonra Polo 1.2 Tsi Lounge DSG geldi ikame araç olarak şirkete.Fabia'ya benzer bir araç beklerken beni oldukça şaşırttı, beklentimin üzerinde çıktı.Rafinelik anlamında Fabia'dan çok daha iyi ayrıca malzeme kalitesi ve bence iç tasarımı da daha iyi.Performansından da memnun kalmıştım kötü değildi düşündüğüm kadar.

Eğer Comfortline alacaksanız Fabia derim fakat Lounge alabilirseniz Polo kesinlikle daha mantıklı bir tercih olacaktır.Yalnız Polo Fabia'dan iç hacim ve bagaj hacmi olarak daha küçük eğer genişlik sizin için önemliyse Fabia daha mantıklı bir seçim olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fhistle-X -- 30 Eylül 2016; 11:57:25 >
  • Zamanında bu araçlara baktım Polo Lounge paket DSG almak üzereyken DSG yüzünden vaz geçtim DSG beni bağlamaz illa birini alacağım diyorsanız Fabia ile Polo arasında çok fark var Fabia içinde çok fazla sert plastik kullanılmış ben Fabia yı direk elemiştim o yüzden Ibiza kalite olarak Polo'ya çok yakın bir araç ikisi arasında kalsaydınız anlardım en azından TSI mi yoksa EcoTSI mi diye kararsız kalabilirsiniz ama Fabia mı Polo mu diyince pek düşünmeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

Evet 4 kişilik aileyi zorlayabilir ibiza fakat 3 kişiyseniz mutlaka test etmenizi öneririm, yarım litre az yakıyor ve motoru cidden beklenmeyecek kadar seri, 52.000e bırakıyor şuan bayiler style plus paket ekletirseniz(katlanır ayna, büyük ekran, kararan dikiz vs.) 54.000e alabilirsiniz

kararan dikiz style da da mevcut diye biliyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.