Şimdi Ara

Bileske fonksiyon limitinde yön

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
11.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ilk soruda 0 a sagdan. Geldim -1 peki -1e sagdanmi soldanmi gelecegimi nerden anlıyoruz
    Bu ikinci soruda 2 ye sagdan yaklaştım 1 buldum peki 1 e sagdanmi soldanmi yaklasacagimi nerden anlayabilirim
    Aslinda 2side ayni mantik yardimci olursaniz sevirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutarga -- 25 Eylül 2016; 1:08:49 >

• Yardım up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limit bilen bi Allahın kulu yokmu arkadaş

• hocam 0 sağından yaklaşınca diğerlerine de aynı şekilde yaklaşıyorsun. epsilonla ispatlanıyordu o sanırım. şu an yazarak tam açıklayamadım . f(0^+)= -1^+ oluyor yani
  • Usta obur sorudada 2 ye sagdan yaklaşınca 1 çıkıyor çıkan 1 e de soldan yaklaşmış yani tam tersi anlamadım gitti

• Up

• Hocam şimdi bileşke fonksiyonda 0+ yaklaşırken -1 e pozitif yönden yani (-1)+ denyaklaşıyoruz. (-1)+ yaklaşırkende 2 ye pozitif yönden yani 2+ dan yaklaşıyoruz 2+ ya yaklaşırkende 3 e yaklaşmış oluyoruz başka bileşke fonksiyon olmadığı için sağdan soldan incelememiz gerekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ambivalenz -- 25 Eylül 2016; 10:27:42 >
  • Kutarga K kullanıcısına yanıt
    hocam fotoğraf yüklemeyi beceremedim eğer tarif ederseniz mobilden nasıl yapılıyor atayım hemen
  • ambivalenz kullanıcısına yanıt
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bileske fonksiyon limitinde yön Bileske fonksiyon limitinde yön Bileske fonksiyon limitinde yön

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ambivalenz -- 25 Eylül 2016; 10:35:51 >

• ambivalenz kullanıcısına yanıt
    anlaşılmayan yer varsa açıklayayım yine hocam
  • Sagolasinn ama simdi anlamadim ufak biyer var 0 a sagdan yaklastik sonra cikan sonuclara hep sagdan yaklastik ama obur soruda ilk sagdan yaklastik cikan sonuca soldan yaklaştık bunun sebebi neden yani nasil anlayabilirim cikan sonuca sagdanmi soldanmi yaklasacagimi tekrardan tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutarga

Sagolasinn ama simdi anlamadim ufak biyer var 0 a sagdan yaklastik sonra cikan sonuclara hep sagdan yaklastik ama obur soruda ilk sagdan yaklastik cikan sonuca soldan yaklaştık bunun sebebi neden yani nasil anlayabilirim cikan sonuca sagdanmi soldanmi yaklasacagimi tekrardan tesekkur ederim

hocam 2ye sağdan yaklaşırken y ekseninde 1e soldan yaklaşıyoruz ondan oluyor. y ekseninde sağdan mı soldan mı yaklaştığımıza bakıyoruz
  • Kutarga K kullanıcısına yanıt
    rica ederim, şimdi bak sadece bir tanesine bakalım, -1 e sağdan yaklaşırken 2 ye yaklaşıyoruz ya yaklaşırken değerler 3 ten 2 ye doğru gelerek yaklaşıyor yani daha büyük değerden daha küçük değere doğru geliyor o yüzden sağdan geliyor diyoruz. y eksenini yatay olarak düşünüpte yapabilirsin. mesela eğer 2 ye 2 den küçük değerden yaklaşsaydı 2 ye soldan yaklaşıyor derdik
  • Tamamdir simdi anladım sagolun basarilaarr

• Up anlatacak

• hangı kısmı anlamadın hocam anlatayım

• Hocam aşağıda yukarıya gelirken soldan yukarıdan aşağıya gelirken sağdan gidiyoruz değil mi kural bu

• evet öyle hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.