Şimdi Ara

Ev alimi hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce ev almış ve halen ev almakta olan üyelere sorularim var müsaade ederlerse. Yeni evlendim. Hayirlisiyla hemen ev almaya girişmek istiyorum. Nerden başlamalıyim, hangi yolu izlemeliyim, krediler destekler vb. şeyler hakkında pek bilgim yok, kafamda bazı şeylerin yer etmesini istiyorum. Desteğini esirgemeden yorum yapanlardan Allah razı olsun.

Not: Babadan, dededen, atadan kalan bir şey yok arkadaşlar. Ciddi yorumlarınizi bekliyorum, saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oncelikle alacaginiz evin fiyati onemli ve aylik sıkıntıya girmeden ödeyebileceginiz kredi taksit tutarınız.100,000 liralık eve son yapilan ayarla %80'i kadar kredi cikabilir.20,000 lirayi siz karsilayacaksiniz.devlet bankalarinda mortage faiz oranlari 0,95.asagidaki siteden cekeceginiz konut kredisi tutari ve aylik odemesini gorebilirsiniz.

https://www.enuygun.com/kredi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defrecmantasyon -- 24 Eylül 2016; 10:58:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alacağiniz evin tapu fotokopisi,ikametgah senedi(bazi bankalar istemiyor),nufus cuzdani fotokopisi ve borcu yoktur yazili ve isyeri onayli son aya ait maas bordrosu ile kredi cekeceginiz banka subesine basvurabilirsiniz.basvurudan sonra 1-2 hafta icinde expertizin raporu sonucunda evin degeri belirlenip ne kadar kredi kullanacaginiz ortaya cikar.100,000 liraya almayi dusundugunuz eve expertiz 80,000 lira fiyat bicerse 80,000÷%20=16.000. 80.000-16.000=64.000 lira kredi kullandirir banka.expertiz ucreti,hayat sigortasi,dask,vs.bu tutardan duser yada pesin odemeniz istenir.geriye kalan 36.000 lirayi siz cebinizden karsilamak durumundasiniz.

• en az 50 bin + 10 bin cebinde yoksa
    aylık gelirin 2000-2500 bin üzerine değilse
    eşin bir süre çalışıp sana yarımcı olmayacaksa
    düşünme bile

not:ist için söylediklerim
  • Eyvallah arkadaşlar teşekkür ederim, sagolasiniz. Başka tavsiyeleri olan arkadaşlar varsa onları da dinlemek isterim. Sagolun.

• Bende bakınıyorum da çok zor gibi

Evlenmeye yakınım bende. 4K ya yakın ben alıyorum. Kız arkadaşım da 2.5 civarı alıyor 3e dayanıyor bazen. Ama fiyatlar gözümü korkutuyor. Kredi işini de hiç sevmiyorum bakalım

• Arkadaşlar benden size tavsiye eğer gücünüz 2+1 almaya yetmiyorsa sonucta karı koca her ikinizde çalışıyorsa ilk başta 1+1 alıp bunun borcu bitince (borç bitene kadar evin değeri de artmış olacak) bu evi satıp 2+1 almak en mantıklısı. Kirada oturmak yerine ufak da olsa evinizin olması daha iyi. Örneğin ben 3 sene önce aldığım 2+1 ev bugün fiyatını 2 ye katladı. Emlak yatırımı her zaman kazandırır.

Evi alırken dikkat edilecek en önemli şey Satan kişinin her dediğine inanmayın. Mutlaka araştırın örneğin;
    1) E5 buradan 5 dakika gibi yalanlara inanmayın. Kendiniz yürüyerek bakın.
    2) Burada şu hastane yapılacak, şu büyük park yapılacak, Metro geçecek gibi söylemleri İnternette araştırın.
    3) Komşulara orun binan su akıtma gibi sorunları var mı.
    4) Toki, Kİptaş, Emlak Konut firmalarının yapmış olduğu projelere bakın bunlarda dar gelirli olanlara konu satışları var özellikle büyük projelerde buralardan ev alanlar bu evlerin üstüne 50-60 bin ekleyip satıyorlar. Bu projeler bittiğinde değeri çabuk artıyor.

Benden bu kadar.

• elinizde ev alacak kadar para yoksa bence kredi isine filan girmeyin. neredeyse ev fiyati kadar kredi odemek zorunda kaliyorsunuz. siradan ev icin en az asgari ucret kadar kredi borcu odemek yerine en guzel evlerde kirada oturun on yilda odeyeceginiz parayi 30 yilda kiraya odeyin. en azindan guzel, sorunsuz, iyi muhitlerde yasarsiniz.

http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/konut_kredisi_hesaplama.page#calcContent=UID34fe9c5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 24 Eylül 2016; 20:11:50 >
  • Değerli bilgileriniz için sagolun, teşekkür ederim. Başka yorumu olan arkadaşlar varsa onları da dinlemek isterim. Çok teşekkürler arkadaşlar.

• Verdiğin kira önemli öncelikle
    iyi bir evde mahalle olarak semt olarak sana en uygun yerde oturuyor ve uygun kira veriyorsan kredi çekme birikim yaparak almaya çalış en azından büyük kısmını biriktirmiş ol

Evin güzel Mahallen güzel komşuluk iyi kiran uygun ne gerek var ecele etmeye ?

Alacağın ev kiralık evden güzel olmalı , mahalle semt iyi olmalı , komşuluk önemli iyi olmalı bunlarıda düşünmek lazım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.