Şimdi Ara

G sync full hd monitör tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aradım aradım uygun birşey bulamadım. Gtx 1060 aklımı çelmeyi başardı, ona yakışır f/p monitör var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up up up

• G-sync pek fiyat/performans olmuyor ama, bütçe nedir dostum?
  • arsenik kullanıcısına yanıt
    Hocam en ucuz hangisiyse artık

• Gsync 1080p dell acer philips aoc fiyatlarını kıyaslayın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Asusun PG248Q modelini incele sonra fiyatıda sana uygunsa çok iyi bir monitör.

https://www.asus.com/tr/Monitors/ROG-SWIFT-PG248Q/
    24"-1080p-144hz-G-sync. Bu özelliklerde çok fazla model yok zaten. Aşağıda bildiklerimi yazdım.

Asus PG248Q - 1800 civarı vatan'da
    Aoc G2460PG - 1800-1900 aralığında
    Benq XL2420G - 1650 gameextrada kampanyada
    Acer Predator XB241Hbmip
    Çok pahalı ya..

Hocam sizce

gtx 1060 ile 1ms 75 hz gysnc olmayan monitör ikilisi mi

Rx 480 ile 1 ms 75 hz freesyncli monitör ikilisi mi???

Bu iki seçenek arasında, 480+75hz freesync daha iyi bir seçenek bence.
    1060 daha iyi performanslı olabilir elbette. Fakat monitör bunu doğru düzgün gösteremedikten sonra, pek bir anlamı yok.
    Ne tür oyunlar oynadığını bilmiyorum ama bütçeni biraz arttırma imkanın varsa, 480+144hz freesync daha iyi bir seçenek olabilir. FPS rekabetçi oyunlar oynuyorsan.
    "Genelde single player oynarım, ara sıra rekabetçi takılırım" diyorsan 75hz yetecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsenik

Bu iki seçenek arasında, 480+75hz freesync daha iyi bir seçenek bence.
    1060 daha iyi performanslı olabilir elbette. Fakat monitör bunu doğru düzgün gösteremedikten sonra, pek bir anlamı yok.
    Ne tür oyunlar oynadığını bilmiyorum ama bütçeni biraz arttırma imkanın varsa, 480+144hz freesync daha iyi bir seçenek olabilir. FPS rekabetçi oyunlar oynuyorsan.
    "Genelde single player oynarım, ara sıra rekabetçi takılırım" diyorsan 75hz yetecektir.

Csgo, lol vb oynamayacagim, bf1 almayı düşünüyorum ama aşırı derecede oynayacagimi sanmıyorum.

Daha çok gta v ve fifa/pes oynayacağım. Gta için 75 hz yeter bence ama fifa/pes de 100 fpsleri görür bu gpular.

• Gtx 1080 aldim daha kart gelmeden aldigima pisman oldum. Gsync monitör fiyatlariyla freesync monitor fiyatlari arasinda ucurum var. Birde freesync ozelligi tasiyan cok super monitorler var ati den vaz gecmekle kotu yaptigimi dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum senin ilacın 470/480+ 75 hz freesync
  • quote:

Dostum senin ilacın 470/480+ 75 hz freesync

sanırım 480 ve vx2257 alacağım.

Nvidia yine nasip olmayacak galiba

Eğer bütçen 100 lira aşmaya izin veriyorsa VX2457 daha iyi olmaz mı dostum. 2" büyük fark.
    21.5" olan 590 lira civarında sanırım. 23.6" olan 696 lira şuan vatanda.

Bende 480+freesync bekledim 2 ay kadar. 4xx serisi bir türlü çıkamayınca, geçtiğimiz aylarda dayanamayıp 1070 SC aldım amazondan.
    Sonra gsync fiyatlarını görünce, çok pişman oldum ama yapacak bir şey yoktu artık.
    Sinerjide vx2257 kalmamış mecbur vx2457 yi ekledim sepete

Hayırlı olsun hocam. Bende gtx 1060 almayı çok istedim ama yapacak birşey yok. Birkaç seneye uygun hale gelir gsync'de.

Sağol, sana da hayırlı olsun dostum. Birkaç hafta önce aldım ben asus gsync monitör.
    Pahalıya patladı, 480+freesync monitör'e göre ama yapacak bir şey yok.
    Fazlasıyla memnunum. Sende memnun kalırsın umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonnn07

Gtx 1080 aldim daha kart gelmeden aldigima pisman oldum. Gsync monitör fiyatlariyla freesync monitor fiyatlari arasinda ucurum var. Birde freesync ozelligi tasiyan cok super monitorler var ati den vaz gecmekle kotu yaptigimi dusunuyorum

1080 alacağına 1070+ monitör veya 1060+monitörde alabilirdin..

yani 1080 i aldın da fpssi mi düştüde sync sync geziniyoruz bizde...

bu işler boş işler para tuzağı hepsi aslındada düşüyoruz napalım, sync muhabbeti yokken bok mu oynuyorduk biz???

herneyse etkileri çoook yok bu synclerin, 144hz daha önemli bir gelişme bence
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    Adaptive sync'in 1000-3000-5000 fps almakla ne alakası var. Çok yanlış anlamışsın sen olayı dostum.

35 yaşındayım, uzun yıllardır street fighter ve rekabetçi fps oyunları oynarım. En büyük sıkıntım tearing ve stutter'dı. İnput lag'dan dolayı v-sync'de açamazdım.
    Sana göre gereksiz olabilir. Sadece single player fps oynuyorsundur, izometrik rpg oynuyorsundur, gözlerin %100 sağlıklıdır, problemleri fark etmemiş bile olabilirsin.

Astigmat hastası biri olarak ve oynadığım oyunlarda yaşadığım sıkıntılardan dolayı, adaptive sync benim oyun dünyamı baştan aşağı değiştirdi.
    Ama ne gerek var değil mi? sen gereksiz dedin. Hiç var olmamış gibi davranalım bu teknolojilere.

Bu tür şeyler ihtiyaç/bütçe ilişkisindedir. İhtiyacı olduğunu düşünen kişilere bilgi veriyoruz. Forumun amacı bu.
    Bütçesi yeter/yetmez, o kullanacak olanın vereceği bir karar.
    Bu arada, 144hz'de, düşük gecikme süreleri de önemli tabi ki.

• quote:

Adaptive sync'in 1000-3000-5000 fps almakla ne alakası var. Çok yanlış anlamışsın sen olayı dostum.

35 yaşındayım, uzun yıllardır street fighter ve rekabetçi fps oyunları oynarım. En büyük sıkıntım tearing ve stutter'dı. İnput lag'dan dolayı v-sync'de açamazdım.
    Sana göre gereksiz olabilir. Sadece single player fps oynuyorsundur, izometrik rpg oynuyorsundur, gözlerin %100 sağlıklıdır, problemleri fark etmemiş bile olabilirsin.

Astigmat hastası biri olarak ve oynadığım oyunlarda yaşadığım sıkıntılardan dolayı, adaptive sync benim oyun dünyamı baştan aşağı değiştirdi.
    Ama ne gerek var değil mi? sen gereksiz dedin. Hiç var olmamış gibi davranalım bu teknolojilere.

Bu tür şeyler ihtiyaç/bütçe ilişkisindedir. İhtiyacı olduğunu düşünen kişilere bilgi veriyoruz. Forumun amacı bu.
    Bütçesi yeter/yetmez, o kullanacak olanın vereceği bir karar.
    Bu arada, 144hz'de, düşük gecikme süreleri de önemli tabi ki.

Zaten bende averaj insan için konuşuyorum doğal olarak

özel sağlık sorunları olur belirtir ona göre yorum yapılır, ha belirtmez ona göre yorum yapılır.

Şahsen ben tearing stutter ı farkediyorum rahatsızda olabiliyorum fakat 1ms bir monitör benim ihtiyacımı geneliyle karşılamıştı geçmişte, ki idda ediyorum 15 sene sonra bu syncleride vsync haline getirecektir ama şuan bu çıkan teknolojiler zaten öncekine göre harika değil mi? daha ne kadar harika olabilir? Tabiki üreticilerin minor bir eksikliği büyütüp gözümüze soka soka paraya çevirme çalışmasıdır ki freesync ve gsync arasındaki fiyat farkı bunu açıklar nitelikte

valla ben genelde fps oynarım street fighter oynamam cod 2 den beri fps oynarım hep o zamanlar gözüm daha sağlıklıydı tabi de şimdi bilmiyorum sizin dediğiniz gibi bir fark yakalarım belkide. kullanmadanda bilinmez işte fakat şimdiye kadar oynadıklarımızın hatrına çok bok atma taraftarı değilim normal monitörlere :d

benim kafamda olması gereken:

bu durumların uzun yıllar önce aradan çıkarılması gerektiğidir, monitör ve pc arasında zamanlama haberleşmesi zor bi işlem değil, hele geçmişte bu kadar ağırlık yokken hiç değildi. Keşke önceden halledip bitseydi.

• Alioreh kullanıcısına yanıt
    Gönül isterdi ki, nvidia ile amd ortak bir standartta buluşsun, kullanıcılar olarak seçim şansımız fazla olsun. Maalesef olmadı; amd ilgili çipi neden ücretsiz veriyor, nvidia neden 200 dolar alıyor üreticiden bunu bilemeyiz.
    Son dediğine de katılıyorum dostum. Uzun yıllardır çekilen bir problemin çözümü de yıllar önce çıkmalıydı. Keşke.

Ortada bir problem vardı, kimine göre küçük, kimine göre büyük. Kimine göre ortada problem bile yok.

Çok fazla değişkenin (kişisel zevkler, ihtiyaçlar, seçenekler, bütçeler vb) olduğu bir ortamda, birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz hepimiz.

Selamlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.