Şimdi Ara

Fingertip Grip Mouse Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşalar merhaba. Tutuşum genel olarak fingertip fakat bazen de biraz claw gibi oluyor. Genelde elimi mousepade yaslarım ve fareyi parmaklarımla hareket ettiririm. SS Qck mousepad kullanıyorum. El ölçüm de 18,5 cm yani orta büyüklükte.

Daha dün Rival 300'ümü kullanmaya başladım fakat pek bana göre değilmiş sanırım, biraz büyük geldi ve tutuş açısından pek rahat edemedim, o yüzden Rival'ı satacağım. Biraz kör alım yapmıştım zaten. Siz anlattığım şeylere göre hangi mouseları tavsiye edersiniz? Amazon'dan alacağım zaten. Şu anda indirimde şu mouselar var.

Mionix Avior 7000 ve CM Xornet II. Bunlar uygun olur mu, sizin tavsiyeleriniz neler olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

• UP!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLGacI

Arkadaşalar merhaba. Tutuşum genel olarak fingertip fakat bazen de biraz claw gibi oluyor. Genelde elimi mousepade yaslarım ve fareyi parmaklarımla hareket ettiririm. SS Qck mousepad kullanıyorum. El ölçüm de 18,5 cm yani orta büyüklükte.

Daha dün Rival 300'ümü kullanmaya başladım fakat pek bana göre değilmiş sanırım, biraz büyük geldi ve tutuş açısından pek rahat edemedim, o yüzden Rival'ı satacağım. Biraz kör alım yapmıştım zaten. Siz anlattığım şeylere göre hangi mouseları tavsiye edersiniz? Amazon'dan alacağım zaten. Şu anda indirimde şu mouselar var.

Mionix Avior 7000 ve CM Xornet II. Bunlar uygun olur mu, sizin tavsiyeleriniz neler olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı durumdan bende müzdaribim Fingertip grip için çok fazla mouse üretilmiyor çünkü dünyada en az kullanılan grip türü. Elimden bi dünya mouse denemiş bi adam olarak hala G100s benim elim için en rahat mouse
    Logitech G100s: Bu mouse dışında başka bir mouse ile yapamıyorum ben, bizimkisi aşk heralde
    CM Xornet II: Bu arkadaşıda kısa bir süre denedim ve kutusuna kaldırdım, malzemesi ve sensörü kaliteli, tutuşu benim alışık olduğum tutuş değil. Hali hazırda satılık dükkanımda mevcut
    Evga Torq X5. Sensör ve malzeme kalitesi çok iyi olsada buda G100 bıraktıramadı bana.
    Mionix Castor: Bunu denemedim ama finger tip için uygun değil yorumları çoğunlukta.
    Logitech G PRo: Bu mouse şu an için pahalı ama g100s kaası üzerine inşa edilmiş kaliteli sensörlü üst düzey oyuncu mouse. İndirime girirse alıp deneyeceğim.
    Zowie FK1: Bununa tutuşu fena değildi claw'a daya yakın bu.
    Logitech G303: Claw-Finger arası daha uygun, benim elimi rahatsız etmişti.
    Logitech G502: Aslında tutuşu güzel ama ağır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k@llone -- 22 Eylül 2016; 14:48:48 >

• k@llone kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim, sonunda beni takan birisi oldu Biz o zaman bu konuda bayağı benziyoruz hocam desenize O zaman ben napayım sizce, G Pro'yu bekleyebilirim ben de, olmadı G100s mi alayım sizin gibi? Sizin tutuşunuz tam olarak nasıl hareket ettirme vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLGacI

Hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim, sonunda beni takan birisi oldu Biz o zaman bu konuda bayağı benziyoruz hocam desenize O zaman ben napayım sizce, G Pro'yu bekleyebilirim ben de, olmadı G100s mi alayım sizin gibi? Sizin tutuşunuz tam olarak nasıl hareket ettirme vs.

G100s piyasada yok hocam artık satılmıyor. Çift tıklama sorunlarından bahsedilse de ben karşılaşmadım. Sensörü G502,G303,G Pro'ya göre geri kalsada G402 ile aynı sensörü kullanıyor. Ben genelde Fingertip grip, arada oyunun heyacanına göre bazen istemsiz claw'a dönen ama genelde parmak ucuyla tutmaya çalışan biriyim. Tutuş şeklimide değiştirmek istedim bi zamanlar ama olmuyor G PRO bence şu an finger tip grip için nirvana mouse Bu bize ne kadar katkı sağlar, G100s üzerine bişey koyabilirmiyim bilmiyorum, ama deniyeceğim

Anladım hocam o zaman napıyım G Pro'nun düşmesini mi bekleyeyim yani Pek düşecek gibi durmuyor da çünkü

• Benim denemediğim bir o kaldı, belki siz alışırsınız diğerlerine. Cm finger tip için çok önerilen mouse, uygun fiyata satıyorum bende, sıfır.

Hocam ben onu uygun fiyata alıyordum da zaten sonradan vazgeçtin açıklamasında bile claw grip e uygun olduklarını kendileri yazmışlar, claw grip için çıkarmışlar yani. Bu arada Amazon'da G100s gözüküyor satışta. Ayrıca sizin stilinizle benimki neredeyse aynı gibi o yüzden sizin beğenmedikleriniz bana da olmaz yani bence.

• Tr gönderimi yoktu hocam en son baktığımda, bence G pro bekleyin benim gibi

• Hocam onerim g303. Sensoru kullanilan en iyi sensor. Fingertip grip ayrica.

Ben razer abyssus kullaniyorum. Elim fingertip grip memnunum hosuma da gitti. G303ten daha rahat oturdu bana fakat sensoru bi g303 degil.

G303 mu abyssus mu g303 derim.

• Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam, peki G Pro falan kullanıdınız mı ya da bilginiz var mı? Ayrıca G303 gerçekten benim elime oturur mu kullanış tarzıma vs. uyar mı?
  • Bu arada bahsetmeyi unuttum abyssus ve g303 gibi fareler hem sağ el hem sol el için uretilmişler bu yüzden tam anlamıyla eliniz kavramaz. g proyu hiç denemedim fakat uzaktan gördüğüm kadarıyla çok da büyük bir fare değil. Deathadder de elimi kavramıştı elim çok küçük olmasına rağmen. G pro da hem sağ el hem sol el için kullanılabilen simetrik bir fare. Elim illa kavrasın diyorsanız asimetrik farelere bakın. Ama ben memnunum şu anki faremden. Bu arada g303 denediğimde avuç içime biraz rahatsızlık vermişti. Arka tarafı biraz fazla boğumlu ve şişik. Ama alışılabilir bir durum olduğu için bir süre sonra g303ten başka kullanamaz olursunuz.

Anladığım kadarıyla amazondan sipariş vereceksiniz, Çünkü g pro henüz türkiyede bulunmuyor. Bununla beraber aldığınız fareden pişman olmanız durumda bir kaybınız da olacak. Size tavsiyem öncelik tutuş tarzınıza göre seçim yapmanız. 3500 dpi farelerden sonra aman aman fark olmuyor.

Yabancı sitelerde tutuş şeklinize göre en iyi mouseları gösteren siteler var oralardan bir bakın. Fingertip grip mouse yazın bulursunuz.http://bimouse.com/the-fingertip-grip-mouse/ bu siteye bir göz atın derim.

Edit; başka fare sitelerine de bakın tek bir site de göstermez iyi fareleri. Benim attığım linkte bu tip fareler nasıl olur görmeniz içindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methotrexate -- 25 Eylül 2016; 17:28:07 >

• Hocam zamanında araştırmıştım zaten benim için öncelikle kaliteden ziyade dediğim gibi tutuş önemli, ilk mesajımda anlatmıştım zaten o şekilde tekrardan bir yardımcı olsanız :/ ben rahat etmek istiyorum parmaklarımla hareket ettirmek istiyorum

• G303 veya abyssus oneriyorum baska turkiyede yok hocam. İkisini deneyin begendiginizi alin.

• Zowie EC2-A nasıldır?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.