Şimdi Ara

Okumayalım 'Youtuber' Olalım ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kedici_Playboy

quote:

Orijinalden alıntı: dawras

quote:

quote:

quote:

quote:

İş sandığın kadar kolay değil.
    -Teknolojine yatırım yapıcaksın
    -İlgi çekici konun olucak
    -Kurgu, Photoshop vs öğreniceksin
    -Düzevnli içerik çıkarıcaksın
    -Canlı yayınları yapıcaksın
    -Eğer oyun kanalı olucaksan düzgün bir sponsor bulcaksın.

Vs vs diye uzar gider liste hacı bu iş sanıldığı kadar kolay değil. Bana çoğu insan şöyle iş yapalım dedi kamerayı açınca kala kaldılar. Dediğim gibi konuşmak kolay.... Er meydanı orda hocam buyrun savaşın kazanın.
    Herkes sadece eleştirip geçiyor ama hareket yok bu da bana niyeyse boş geliyor.

Ha işin " Youtuber" lık kısmına takıldıysan açıklıyım. İnsanlar artık tv den sıkıldı çünkü tv sana kendi istediği programları sunuyodu ama youtube senin istediğin içerikleri sana sunuyor insanlar bu yüzden youtube a 4 kolla sarıldı.
    Küçük çocuklar oynuyamacakları oyunları orda izliyolar vs. hatta son zamanlarda kanallar da artık dizilerinin tekrarını direk youtubedan vermeye başladılar.

İnanırmısın bilmiyorum ama hepsi var bende zaten :D

Tek eksik olan şey zaman zamanım yok :(

E işte o yoksa olmaz kanalların çoğu nerdeyse her gün video vs atıyor. Baya emek var işin altında yani beleşe para sistemi youtube da da yok.

Allah aşkına hocam ne emeği şimdi sıcakta soğukta 12 saat çalışan gariban işçiyle bunların harcadığı emek aynımı?

oyun oynuyorlar ve montaj yapıyorlar.

tek emek harcadıkları yer montaj yapmaları onun dışında bunlar zaten oyun oynuyorki.

Niye onların yaptığı emek değil mi ? Bende fotoğrafçıyım bende stüdyo da çekim yapıyorum o zaman benim de yaptığım emek değil ? Sizce de biraz saçma bir düşünce tarzı değil mi ?
    Herkesin kendi hayatı kendi seçimleri ne o işçinin de kendi seçimi...

Ben emek yok dedimmi hocam ?

sadece o işçiyle onlarınkini karşılaştırdım.

Siz abuk subuk bağırıp çağıran youtuberleri bana savunuyorsanız kusura bakmayın ama o kitleden farkınız yok gözümde.

İşini düzgün yapana saygımız sonsuz tabii.

Onları savunmuyorum kötüde olsa emek ve bir başarım var ona dikkat çekmek istiyorum.
    Dediğim gibi işçiyle karşılaştırmak mantıksız. Sevmesekde adamlar bir kitle yaratıp para kazanıyolar.

• Okumak bir kültürdür. Zengin olmak icin okunmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube da ki en popüler kanalların seviyesi belli insan kolay kolay o seviyeye inemez gururuna yediremez eğer o seviyede bir insan değilse.Seviyeli kanallarda 100k-350k arası geziyorlar ve deli gibi paralar kazanmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bykanser

Okumak bir kültürdür. Zengin olmak icin okunmaz.

Haklısınız ama size bi soru,

Türkiye'de kaç kişi kültür edinmek için, Kaç kişi gelir edinmek için okuyor?
  • Zor iş

• quote:

Orijinalden alıntı: Bykanser

Okumak bir kültürdür. Zengin olmak icin okunmaz.

Kesinlikle.

• Millet zorno çekiyor diye zornocumu olcaz isteyen istediğini çeksin

• Kendini başka bir yönden garantiye almak zorundasın mecburen ilerde popülerliğin elden gidince ilerleyen senelerde para kaynağı kalmayacak.Zevk icin yapılacak şeyler bunlar bunlarda emek istiyor bir yandan.

• youtube dan para kazanmak emin ol o kadar kolay değil, aylık 3.5m izlenme alıyorum neredeyse ve aldığım 1500 tl, ve bir yıldır bu işi yapıyorum, fikir bulmak videoları editlemek vs kolay olmuyor malesef, kendini yenilemezsen geliştirmezsen ölüyorsun youtube da. ama bazı kanallar var izlenme için thumbnail başlık yapıştırıp içeriği berbat tutuyor çünkü her şeyin izlenme olduğunu biliyorlar, o kanalları diyorsan aldıkları paranın yarısını bile hak etmiyorlar maalesef, ama dünyada hak etmeden kazanan birçok insan var, neden youtuberlar sorun oldu anlamış değilim
  • Takip ettiğin sayfalar gözükür anasayfanda. Önerilenlerde de izlediğin videolara göre videolar çıkar. Benim anasayfamdada önerilenlerde de çıkmıyor bu youtuberlar. Demekki sen ilgileniyorsunki sende çıkıyor. Anasayfanda rastgele videolar üyeliğin yoksa gözükür. Ya üyeliğin yok ya da tıklıyorsun öyle videolara.
  • Aylık 100 bin lira da verseler her gün kamera karşısına küfür edip saçma saçma hareketler yapmam, sevdiğim meslekte 1500 lira o 100 bin liradan iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper13

Takip ettiğin sayfalar gözükür anasayfanda. Önerilenlerde de izlediğin videolara göre videolar çıkar. Benim anasayfamdada önerilenlerde de çıkmıyor bu youtuberlar. Demekki sen ilgileniyorsunki sende çıkıyor. Anasayfanda rastgele videolar üyeliğin yoksa gözükür. Ya üyeliğin yok ya da tıklıyorsun öyle videolara.

1. sayfadada belirttiğim gibi, 2-3 misafir geldi tabletten izlediler o zamandan beri bilgisayarımda bile çıkıyor bu videolar ve kurtulamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platen

youtube dan para kazanmak emin ol o kadar kolay değil, aylık 3.5m izlenme alıyorum neredeyse ve aldığım 1500 tl, ve bir yıldır bu işi yapıyorum, fikir bulmak videoları editlemek vs kolay olmuyor malesef, kendini yenilemezsen geliştirmezsen ölüyorsun youtube da. ama bazı kanallar var izlenme için thumbnail başlık yapıştırıp içeriği berbat tutuyor çünkü her şeyin izlenme olduğunu biliyorlar, o kanalları diyorsan aldıkları paranın yarısını bile hak etmiyorlar maalesef, ama dünyada hak etmeden kazanan birçok insan var, neden youtuberlar sorun oldu anlamış değilim

Aylık 3.5 m aldığınız kanalın linkini atarmısınız? aylık 50m izlenme alıyordum ben sizin paranın 3 katını bile kazanamıyordum nasıl oluyorki bu iş ??
  • quote:

quote:

youtube dan para kazanmak emin ol o kadar kolay değil, aylık 3.5m izlenme alıyorum neredeyse ve aldığım 1500 tl, ve bir yıldır bu işi yapıyorum, fikir bulmak videoları editlemek vs kolay olmuyor malesef, kendini yenilemezsen geliştirmezsen ölüyorsun youtube da. ama bazı kanallar var izlenme için thumbnail başlık yapıştırıp içeriği berbat tutuyor çünkü her şeyin izlenme olduğunu biliyorlar, o kanalları diyorsan aldıkları paranın yarısını bile hak etmiyorlar maalesef, ama dünyada hak etmeden kazanan birçok insan var, neden youtuberlar sorun oldu anlamış değilim

Aylık 3.5 m aldığınız kanalın linkini atarmısınız? aylık 50m izlenme alıyordum ben sizin paranın 3 katını bile kazanamıyordum nasıl oluyorki bu iş ??

https://www.youtube.com/channel/UCf7rdl3qfaRKLTzQ97iMiVw buyur hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Chupacobra

Aylık 100 bin lira da verseler her gün kamera karşısına küfür edip saçma saçma hareketler yapmam, sevdiğim meslekte 1500 lira o 100 bin liradan iyidir

Ben yapardım valla. Neden dersen millet bunu istiyor baksana bizde millete istediğini verelim

Konu dışındakiler bile enes baturu destekliyorlarsa demekki türkiye bunu izlemek istiyor
  • quote:

quote:

quote:

Sonunda kulaklarımın sevilmediği bir video.

En azından videoya giriş yaparken kamerayı tokatlamıyorsun

Kazandığın para ananın sütü gibi helal işte bana böyle yıtırbırlar lazım tabi paranın helal olup olmadığını belirlemek benim haddim değil ama olsun yinede söyleyeyim dedim

• quote:

quote:

quote:

Hocam önerilenlerde sizin kanalınız çıkıyordu bende, herhalde popülarite artınca kanalın önerilmesi artıyor; ama mesela şu, o izlenmeleri aboneleri filan nasıl hallettiniz, video etiketlemesini nasıl kullandınız filan? Yani kısacası sizi düzenli izleyen kitleyi nasıl yakalayabildiniz?

Bu arada yakaladığınız başarıdan ötürü tebrik ederim sizi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu soran kişinin vizyonu olsaydı bu konuyu açmazdı
  • şans meselesi, genellikle kadın vloggerları izliyorum ben ilgi alanıma daha yakın olduğu için. çok kaliteli işler yapıp abonesi olmayanı da gördük, kanalı reklam veya starbucksla dolanı da...

• quote:

Orijinalden alıntı: SlimShay

Bunu soran kişinin vizyonu olsaydı bu konuyu açmazdı

Bu işlerden elime geçen parayla kendime 2 atv satın aldım.

ama şuan bi sebeplerden ötürü bırakmak zorunda kaldım vizyon var yani.

bak mesela şuanda elimde hurda bi araba var ve bunun üzerinden dozerle geçip yakabilirim

ama kamerayı tutacak adamım bile yok yanımda öyle bir yerdeyim şuanda :D
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.