Şimdi Ara

200bin verip Bilkent EE okumak mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
3
Favori
3.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: adminler konuyu kaldırmazsa sevinirim, konu doğru yerde

Annem babam öğretmen. Aylık 8,5bin'e yakın gelirimiz var (tabi borç batağında olduğumuz için bunun her ay 5bin'e yakını borçlara gidiyor). Kenarda birikmiş paramız falan da yok.

Bilkent ee'nin yıllık harcı 30bin civarı. 5*30dan en az 150bin gidecek sırf okul için. Bizimkiler bikaç yıl sonra 40.yıllarını dolduracaklar öğretmenlikte. Hesapladık ikisinin emekli ikramiyesi toplam 210bin tl ediyor. O ikramiyeyle okutabilirler beni de, ama adamların yıllardır hayalini kurdukları yaylada ev yaptırma hayallerini ellerinden almış oluyorum öyle de.

Çok kararsız kaldım. 200bin verip bilkent'de ee okumak mantıklı mıdır sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanTospa -- 22 Ağustos 2016; 23:32:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• böyle bir şeyi sakın yapma arkadaşım
  • Bimden su al sat parayi 2 ye katla.Hem bilkentte oku hem yazlik yaptir.

• quote:

Orijinalden alıntı: littlehornycupcake

böyle bir şeyi sakın yapma arkadaşım

Neden hocam, sonuçta hayatın kurtuluyor uniyi doğru dürüst bitirirsen
  • Bence olmaz. Tabi tartışılır.
  • hayır
  • Yaylada oturma hayalleri varsa çocuk yapmayacaklardi

Senin bu lanet dünyaya gelmenin sebebi onlar, emin ol daha çok şey borçlular sana.

• Sacmalama kardesim 200 bine okul mu okunur yazik gunah emeklerine babanin annenin.

• 1 sene daha kal ytü ye git en azından. Holding sahibi değilken bir okula 300-400 bin verenleri anlamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Sacmalama kardesim 200 bine okul mu okunur yazik gunah emeklerine babanin annenin.

Hocam ama okuduktan sonra hayatın kurtuluyor, işe girdikten sonra o parayı çok rahat amorti edebileceğimi düşünüyorum

• 200 bin verip işletme aç bence

Ailen zenginse o ayrı tabii
  • FF okumak daha iyi

• üni geleceğe yatırım 150bini yatırdıktan sonra baltaya sap olamayıp o paranın hakkını vereceksen yapma otur birsey ama diyorsanben soyleyim boyle contact larım var kesin soyle olur diyorsan versinler
  • Bence yapma arkadasim insanlarn 40 yillik emegi karsiligi alacaklari o parayi cocugu bile olsam almak istemem acikcasi

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanTospa

quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Sacmalama kardesim 200 bine okul mu okunur yazik gunah emeklerine babanin annenin.

Hocam ama okuduktan sonra hayatın kurtuluyor, işe girdikten sonra o parayı çok rahat amorti edebileceğimi düşünüyorum

Kismet neyse o hocam yani bilkent diye acip beklemiyor firmalar. Kaldi ki bilkent aranan universitelerde ilki de cekmiyor.

• Şöyle düşün: Bu okulu bitirdikten sonra o parayı kazanmak için maaşından aylık 4166 ayırman gerekecek. Hem de dört yıl boyunca ve her ay. Onun yerine adam gibi hazırlanıp, orayı bursu kazanırsın. Bir yılda 200 bin lira kazanmış olursun.
  • 200.000 TL ile okul okunur mu yahu? Yani bu şaka olmalı ne gerek var bilkente başka okul mu kalmadı
  • 15 bin olsa neysede yıllık diğer türlü ödenmez yani
  • az daha çalışıp devlet ünisine gir ya da burslu kazanmaya bak. eğitim önemli, sende kafa olduğu sürece 200 bin çok para değil, calısırken cıkarırsın onu. ama sen bi %50 burs alacak puan bile alamıyorsan, ileride ne derece başarılı olursun bilemem
  • oku tabi lan bilkent ee den bahsediyorsun gir linkedine internet sitesine mezunlarına bak neredeymiş bölümdeki akademisyenlerin yadığı yazıların yayınlandğı makalelere bak aldığı atıf sayısına bak hayatın kurtulur o parayı değil bi senede 6 ayda çıkarırsın

buradaki yorumlara bakma onlara kalsan sütçü imamda okuyup ailene yük olmamanı isteyecekler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.