Şimdi Ara

PÖH EĞİTİMLERİ BİLGİLENDİRME

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıyı okumayacaklar için " Sizce tercih edilebilir bir meslek mi ? "

Biliyorsunuz PÖH alımları olacak "10000" kişi alınacak ve lise mezunu olanlar dahi girebiliyor.

Ülkenin durumu ortadayken PÖH gibi bir meslekten bahsetmek göz korkutuyor olabilir ama genç yaşta birikim için çok iyi fırsat.

4500-5000 TL arasında değişen ( doğu batı tazminatı dahil ) maaşları var

Kpss şartı da aranmıyor benim için direk olarak eğitimlere katılabiliyorum sonrasında fiziki yeterlilik ve sözlü mülakatı da geçince 8 aylık eğitim sonunda PÖH olarak görev almaya başlıyorum.

Sizce tercih edilebilir mi ?

------------------------------------------------------------

Kurs Başlangıç Yeterlilik Kriterleri

10 Kg sırt çantası ile 2500 metreyi 15 dakikanın altında tamamlayabilmek
    Tabanca ve piyade tüfeği arışlarında %50 başarı sağlamak.
    150 metre mesafeyi serbest yüzerek tamamlayabilmek.
    Özel Harekat Kursu başlangıcı itibarıyla 32 yaşından gün almamış olmak.
    Polis okulundan mezun olunmasına müteakip Özel Harekat kursuna başvuru yapılabilir.
    Gönüllük esasına göre Özel Harekat Kursuna başvurulur.

-------------------

Polis Özel Harekat Temel Eğitimi Konuları

Fizik kondisyon
    Temel beden eğitimi
    Savaş beden eğitimi
    Taktik atış
    Keskin nişancı eğitimi
    İntikal, intikal araçları kullanma eğitimi
    Keşif eğitimi
    İstihbarat eğitimi
    Pusu, pusuya karşı koyma eğitimi
    Baskın, baskına karşı koyma eğitimi
    Meskun mahal operasyonu eğitimi
    Nokta operasyonu eğitimi
    kişi arama
    bina arama
    araç arama
    Rehine kurtarma operasyonu eğitimi
    Koruma eğitimi
    Kişi koruma
    Bina koruma
    Araç koruma
    Bomba eğitimi
    Köpek timi eğitimi
    Su eğitimi

------------------------------

Polis Özel Harekat Temel Eğitiminin Yapılacağı Eğitim Alan/Parkurları

Engelli koşu parkuru
    Yüzme havuzu
    Açık/Kapalı Atış Poligonu (tabanca, tüfek, keskin nişancı)
    Kapalı mahal eğitim evi
    Tırmanma parkuru
    Sızma parkuru
    Elektronik simülasyon odası

-------------------------------

Polis Özel Harekat Temel Eğitimi Sonucunda Kazandırılacak Kabiliyetler

Kursiyerler, Özel Harekat Kursu eğitimleri sonucunda

Fizik kondüsyon seviyesi hertür operasyonu gerçekleştirebilecek seviyede yükselir,
    Temel atış tekniklerini bilir,
    İleri atış tenliklerini bilir ve Keskin nişancılık yapabilir,
    Hertür patlayıcı düzeneğini ve palayıcı maddeleri tanır ve tesirsiz hale getirebilme tekniklerini bilir,
    Her tür Koruma tekniklerini bilir ve uygular,
    Suüstü operasyonları gerçekleştirebilir,
    Zor şartlarda intikal ve intikal araçlarını kullanma tekniklerini bilir,
    Uçak, bina, meskun mahal, operasyonları gibi hertür rehine ve terör operasyon tekniklerini bilir,
    Baskın sabotaj ve bunlara karşı koyma tekniklerini bilir,
    Her türlü yaralıya müdahale ilkyardım tekniklerini bilir ve uygular,
    Bu imkan ve kabiliyete ulaştırılan kursiyerlerden yapılacak final test ve değerlendirme sonucunda başarılı olanlara Polis Özel Harekat Temel Kursu tamamlama sertifikası verilir.

-------------------------------

Polis Özel Harekat Temel Eğitimi Süresi

Özel Harekat Kursu eğitimleri teorik, nazari ve simülasyon eğitimleri olarak toplam 16 HAFTALIK bir programdan oluşmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g-Foodie -- 26 Ağustos 2016; 8:53:01 >

• Olma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye Pöh ? Şuan mesleğin ne lisans okumayı düşünmedin mi hiç

Demek istediğim iş kapısı olarak mı görüyorsun pöhü .

Pöh gönül işi sevda işi kadro polisinden çok farklı aile hayatın sosyal hayatın olmaz bir Ay evinde kadro olarak atandığın ilde bir ay yada daha fazla terör bölgelerindesin nöbet operasyon her daim var ömrün boyuncada olacak . şehitlik mertebesine ulaşman yakın olacak hep tehlike içerisindesin bunları düşündün mü .

Psikolojik olarak Pöh eğitimine hazırmısın çok ağır eğitim süreci var .

Pöh para için yapılacak iş degil aldığın 5 6 bini yiyemiyorsun zaten ev araba en iyi telefon almak dışına pek çıkamazsın izin yok izin konuları hep sıkıntılı yıllık izninde ailemi tatil mi seçim yaparsın .

Vatan millet Sakarya ruhun varsa ben emir alır ölüme yürürüm vatan sağolsun dersen başkaları rahat uyusun ben ve ailemin huzuru ikinci planda dersen eşin annen baban arayıp bugün nasılsın varmı bi sıkıntı diyip ağlarken huzursuzluğunu tedirginliğini belirtirken sen içine atabilirsen .

Buyur gel kardeşim bizim dava arkadaşlarına ihtiyacımız var .

ÖNCE VATAN MİLLET , SONRA ANA VE YAR diyen birileri var bu ülkede bekleriz sizleride

• Valla hocam bu biraz size bağlı bir durum. Bu yönde bir isteğiniz varsa, katılın derim yani bunun dışında bir alternatifim yok diyorsanız parası iyi ama riski de var.
  • birinci önceliğin para değilse ve milli ve de dini duygularin tam ise olabilirsin

• Bu işi istemen hırsla olmak için çabalaman lazım diğer türlü elemelerde elenir yada eğitimi tamamlayamazsın.
  • ölürsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: tostu kaça kıstırin

ölürsün

Uyursam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Bu işi istemen hırsla olmak için çabalaman lazım diğer türlü elemelerde elenir yada eğitimi tamamlayamazsın.

2 ay var . 2 ayda her türlü toparlarım kendimi . % 100 olmasada %70-80 lerde tamamlarım mülakatları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

Valla hocam bu biraz size bağlı bir durum. Bu yönde bir isteğiniz varsa, katılın derim yani bunun dışında bir alternatifim yok diyorsanız parası iyi ama riski de var.

Aslında çok istekliyim. Tek sorunum şu anki yönetimin saçma sapan davranması. Doğuda kim kimi vuruyor belli değil ışidi TR çıkardı diyorlar işid bizi vuruyo . Suriyede olaylar yaşanıyor anında müdahale etmek yerine işler iyice sarpa sarınca müdahale etmeler filan askerinden tutun polisine kadar kafa karıştırıcı bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DONANIMHABER.HD

quote:

Valla hocam bu biraz size bağlı bir durum. Bu yönde bir isteğiniz varsa, katılın derim yani bunun dışında bir alternatifim yok diyorsanız parası iyi ama riski de var.

Aslında çok istekliyim. Tek sorunum şu anki yönetimin saçma sapan davranması. Doğuda kim kimi vuruyor belli değil ışidi TR çıkardı diyorlar işid bizi vuruyo . Suriyede olaylar yaşanıyor anında müdahale etmek yerine işler iyice sarpa sarınca müdahale etmeler filan askerinden tutun polisine kadar kafa karıştırıcı bir durum

Hocam o işin içine girince ne doğru ne yanlış çok iyi anlıyorsunuz merak etmeyin

• bugün sağ bir partinin politikalarını gözetirsiniz, yarın iktidar değişir; sol bir parti gelir, onun politikalarını korumakla görevli olursunuz. ne dediğimi anladınız sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidoff26

quote:

quote:

Hocam o işin içine girince ne doğru ne yanlış çok iyi anlıyorsunuz merak etmeyin

2 yıl önce barış sürecindeyken Hakkari/ çukurca askerdim. İtlerin silah mühimmat erzak çadır v.s araçlarla yada katırlarla dağa çıkardıgını stok yaptıgını 300 kişilik tabur gördü. Nikonlarla hep izledik ama gerek astsb gerek uzman çvş hatta tabur komutanı hiçbirşey yaptırmadı. Bu nedir yani ? o zaman içinde bulundugum üniforma dan nefret etmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SpecialOperations

birinci önceliğin para değilse ve milli ve de dini duygularin tam ise olabilirsin

dinle ne alakasi var?

• damage1000 kullanıcısına yanıt
    inancı var ise sonunda şehadet var ölümle en yakın birim pöh çünki o alakası var
  • olmalı mıyım diye soruyorsan zaten olmamışsındır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarık_Uğur

olmalı mıyım diye soruyorsan zaten olmamışsındır :)

Geç kalınmış bir espiri. Önceki konumda okumuştum. Tekrar okumak zorunda kalmak üzücü
  • quote:

quote:

Geç kalınmış bir espiri. Önceki konumda okumuştum. Tekrar okumak zorunda kalmak üzücü

Espri falan değil kardeşim. Ben de başvurucam bekliyorum. Bu iş biraz deli işi. Başvururma düşüncesinde bile kafada bitireceksin ilk önce. Şahsi düşüncem olur muyum olmaz mıyım olmalı mıyım gibi soruları soruyorsan adımı atamazsın.

• quote:

quote:

quote:

Espri falan değil kardeşim. Ben de başvurucam bekliyorum. Bu iş biraz deli işi. Başvururma düşüncesinde bile kafada bitireceksin ilk önce. Şahsi düşüncem olur muyum olmaz mıyım olmalı mıyım gibi soruları soruyorsan adımı atamazsın.

Her zaman için düşünmeye vaktim varsa düşünürüm. Ani karar vermem. Ben tedirginliğimi yukarıda kısaca anlattım bazı konularda net bilgi sahibi olmak lazım. Kör cahil neye hizmet ettiğimi bilmeden karar vermem

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her zaman için düşünmeye vaktim varsa düşünürüm. Ani karar vermem. Ben tedirginliğimi yukarıda kısaca anlattım bazı konularda net bilgi sahibi olmak lazım. Kör cahil neye hizmet ettiğimi bilmeden karar vermem

Doğuda askerlik yapıp şimdiki türkiyenin durumunu göz önüne alıp az çok fikir sahibisindir diye düşündüm.baya sıfırdan geliyorsun hayırlısı olsun adına

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.