Şimdi Ara

Adana'da Ne Yenir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Adana Yeme İçme Rehberi: Adana‘da Nerede Ne Yenir?

Türkiye’nin lezzet haritasını çıkarmaya devam ediyorum. Bici bici, karsambaç, sıkma ve tarsusi gibi sokak lezzetlerinin yanında şırdan, kırkkat, çürük gibi yöresel lezzetleri ve kebapları ile öne çıkan şehrimiz Adana‘dan bahsetmek istiyorum.

Adana‘yı Adana yapan asıl lezzet hiç şüphesiz kebapları.. Adana‘ya gelipte kebap yemeden dönmek denize giripte ıslanmamak gibi bir şey.. :) Manzaralı şık restoranların ve mekanların sayısı günden güne artsa da tablacı olarak bilinen seyyar kebapçılara olan rağbet hiç azalmıyor.

Kıyma, kuşbaşı, ciğer ve şırdanı ile sizin için Adana‘nın en iyi kebapçılarını ve mekanlarını bir araya getirdim. Adana‘da ne yenir? Adana‘da nerede yenir? sorularının cevabı için buyurun Adana yeme içme rehberime..

Adana‘da Kebap Nerede Yenir?

Benim gözümden Adana‘da en iyi Adana kıyma kebabını yapan mekanlar ise şöyle ; Kebapçı Mesut, Eyvan Kebap, Tarihi Adana Kazancılar Kebapçısı, Mas Kebap, Asmaaltı, Kolcuoğlu ve herkesin bilmediği Bolkepçe ile Yavuzlar‘da bulunan küçük elips şeklinde kebaplar yapan Gönül Kebap‘tır. Daha sonra Birbiçer, Ciğerci Bedo ve Hasan Usta sayılabilir. İtirazı olan varsa şimdi söylesin yada sonsuza dek sussun. :)

Bu arada Kazancılar Çarşı‘da bol bol tablacı ve fasıllı kebapçılar bulmanız mümkün.

(edit:imla)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archeragent -- 9 Mart 2018; 16:38:57 >

• Bu saydığın yerlerin hepsinde şırdan oluyor mu? Oluyorsa çok iyi.Şırdanı arkadaşlar taşköprünün orda yerdi,çok merak ettim ama temiz yer bilmediğim için hiç yemedim.
    bicibici ve şalgamı da eklemen lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Bu saydığın yerlerin hepsinde şırdan oluyor mu? Oluyorsa çok iyi.Şırdanı arkadaşlar taşköprünün orda yerdi,çok merak ettim ama temiz yer bilmediğim için hiç yemedim.

Şırdan her kebapçıda olmaz hocam.Tablalarda satılır orada yenir.Ama bazı istisna kebapçılar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.t001 -- 23 Ağustos 2016; 8:56:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Bu saydığın yerlerin hepsinde şırdan oluyor mu? Oluyorsa çok iyi.Şırdanı arkadaşlar taşköprünün orda yerdi,çok merak ettim ama temiz yer bilmediğim için hiç yemedim.

Hocam Adana sokaklarında şırdanı akşamları her yerde görebilirsin. Ama Şırdan bence çok hassas hijyen gerektiren bir lezzet.. Görüntü itibari ile zaten ilk kez yiyecekleri biraz korkutuyor. Ben şırdan ile ilgili size tek bir mekan öneririm. Bu önerimi tüm Adanalılarda destekleyecektir. En iyi başlangıç Şırdancı Bedo

Bu arada bici bici'yi yazmıştım. Şalgam artık genel litratürde olduğu için yazmadım herkesin bildiği bir lezzet :)

Adana'da Şırdan Nerede Yenir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archeragent -- 9 Mart 2018; 16:41:11 >

• Valla kurşun yemeyin de ne yerseniz yiyin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.