Şimdi Ara

Hack'n Break 'Türkiye'nin ilk açık inovasyon kampındayız!'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İzmir, Hack’n Break ile Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampına ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan en büyük açık inovasyon kampı Hack’n Break, 20-27 Ağustos tarihleri arasında İzmir Urla’da gerçekleştirilecek. Etkinlikte, konferansların yanı sıra yazılım odaklı teknik eğitim ve workshoplar, çevre, sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji gibi sosyal inovasyon konuları ile birlikte sosyal ve kültürel aktiviteler de yer alıyor.

Donanım Haber olarak etkinliğe katıldık ve Türkiye'nin ilk açık inovasyon kampında neler oluyor sizlere aktarıyoruz. 

• Menüye bir takvim ekleyin. Nerede, ne zaman ne oluyor, olacak tıklayıp o güne görelim...Bak bunu kaçırdık meselâ...

• Çok güzel bir etkinlik olacak. Saçma sapan eee yazanları anlamak mümkün değil. Ne kadar boş adam var gerçekten!

• İYTE'm
  • Konuşmacı videoda "denize girilecek" mi dedi yoksa ben mi öyle duydum? Videonun altına bir de YouTube kanalımıza abone olun demişler youtube videosu zannederek tıkladım, youtube'ta ne yorumlar var bakmak üzere ancak sadece "abone oldunuz" dedi ve youtube 'a link vermedi. Link bait! Abonelikten hemen cıktım tabi ki.
  • yine oyuncak araba, uzaktan kumandasıyla gelen,
    1-2 zihni sinir projesi sunan tiple karşılaşacağız ! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 22 Ağustos 2016; 7:31:56 >
  • Türkçe Wikipedia'da Hacker sadece Bilgisayar Korsanı olarak geçiyor daha onu değiştirememişiz... Teknolojik bir konuda Türkçe Wikipedia'yı tıklamaya utanıyorum, Vietnamca, Filipince, Endonezce Wikipedia'lar bizden ilerde. İnovasyon, wind surf, cali surf, IoT, midir yani ?
  • röportajın %95 ııııııııııı %5 konuşma.

• hackn break nedir daha Türkçe isim bulacak düzeyde değilsiniz. İsmi ilk okuduğumda yabancılardan özentili birileri rol kesiyordur izlenimi edinmiştim. Zaten program içeriği de neredeyse tümüyle ingilizce hazırlanmış. workshop, happy hour zavallı ülkem asla özgür ve özgün olamayacak.

DEĞİŞİM

İnce uzun bir hayvan
    Çarpıyor
    Çarpıyor
    Çarpıyordu kendini taşlara.
    Canı mı sıkılıyor
    Can mı çekişiyordu yoksa?
    Yok efendim dedi yanımdaki adam
    Gömlek değiştiriyor yılan
    Bu hallerden anlarız dedi az çok
    Biz de sınıf değişmiştik bi zaman

• yorumalar bi harika. bazısı konuşmalara bazısı kullanılan dile takılmış. sektörün içinde olmadan yorumlar yapıyorsunuz yazık. konuşulanların ve yapılanların türkiye için önemini anlayamadan türkçe değilse bittik diyorsunuz. çok yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: derin68

hackn break nedir daha Türkçe isim bulacak düzeyde değilsiniz. İsmi ilk okuduğumda yabancılardan özentili birileri rol kesiyordur izlenimi edinmiştim. Zaten program içeriği de neredeyse tümüyle ingilizce hazırlanmış. workshop, happy hour zavallı ülkem asla özgür ve özgün olamayacak.

DEĞİŞİM

İnce uzun bir hayvan
    Çarpıyor
    Çarpıyor
    Canı mı sıkılıyor

Programlama dillerinde kavramlar çoğunlukla ingilizce olduğundan böyle birşey olması normal. C yi ataların yapsaydı, Turing makinesini ataların yapsaydı, Von Neumann ın Türkçe, Harvard ın adı başka birşey olsaydı haklıydın. Ama şu an boş yapıyorsun

• "Happy Hour" nerde geçiyor ben duyamadım.

İlk başta handbrake için bir yıldır çalışıyoruz dedi sanki; fakat handbrake olamaz tabi hack'n break yav!

"Kanaat Önderi" de Amerika'daki "Thought Leader" dan gelme deyim olmalı ancak orada Richard M. Stallman, Paul Graham gibi kanaat liderleri vardır bizde de öyle kanaat önderleri falan vardı da ben mi bilmiyorum?

tilt back etkinlik nedir bu arada? Arkaya yaslanıp konuşmacı dinlenilen seminerler olabilir mi?
  • quote:

hackn break nedir daha Türkçe isim bulacak düzeyde değilsiniz. İsmi ilk okuduğumda yabancılardan özentili birileri rol kesiyordur izlenimi edinmiştim. Zaten program içeriği de neredeyse tümüyle ingilizce hazırlanmış. workshop, happy hour zavallı ülkem asla özgür ve özgün olamayacak.

DEĞİŞİM

İnce uzun bir hayvan
    Çarpıyor
    Çarpıyor
    Canı mı sıkılıyor

Konu teknolojiyse, bilimse dil İngilizcedir. Boş milliyetçilik yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugatti1907

quote:

DEĞİŞİM

İnce uzun bir hayvan
    Çarpıyor
    Çarpıyor
    Canı mı sıkılıyor

İngilizceyle bilim üretecek arkadaşlarhttps://tr.wikipedia.org/wiki/Bayes_teoremi şu teoremi ingilizceye çevirin okuyanda ne dediğinizi anlasın siz haklıymışsınız diyelim

• quote:

quote:

DEĞİŞİM

İnce uzun bir hayvan
    Çarpıyor
    Çarpıyor
    Canı mı sıkılıyor

Bilimi anlamak ve yön vermek istiyorsan İngilizce kullanmak zorunda değilsin sen keşfet sen koy kavramları. (İngilizce bilmek demiyorum kullanmak diyorum bu ince çizgiyi karıştırmayın.)

Dünyanın saygı duyduğu Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nu biraz okuyun. "Türkçe matematiksel yapısından dolayı en iyi bilim dilidir."

Ancak sömürü ülkesi olduğumuz için malesef Türkçe değil İngilizce birşey zannedilerek kullanılıyor.

Türkçe'nin kullanılmadığı kullanılamayacağı anlamına gelmiyor sahip çıkıp ilerletelim ki dilimizin sözü geçsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

quote:

quote:

DEĞİŞİM

İnce uzun bir hayvan
    Çarpıyor
    Çarpıyor
    Canı mı sıkılıyor

Bilimi anlamak ve yön vermek istiyorsan İngilizce kullanmak zorunda değilsin sen keşfet sen koy kavramları. (İngilizce bilmek demiyorum kullanmak diyorum bu ince çizgiyi karıştırmayın.)

Dünyanın saygı duyduğu Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nu biraz okuyun. "Türkçe matematiksel yapısından dolayı en iyi bilim dilidir."

Ancak sömürü ülkesi olduğumuz için malesef Türkçe değil İngilizce birşey zannedilerek kullanılıyor.

Türkçe'nin kullanılmadığı kullanılamayacağı anlamına gelmiyor sahip çıkıp ilerletelim ki dilimizin sözü geçsin.

Oktay Sinanoğlu,nu okuyalı 10 yıl oluyor. önemli bir noktaya değinmişsiniz ingilizceyi kullanmakla, ingilizce bilim üretmek arasında dağlar kadar fark var. Kullanılmasından yanayım, ama neşeli saatler, veya sohbet keyfi, yemek zamanı, çalışma saati gibi Türkçe olabilecek kavramları ingilizce yapmaları bana doğru gelmiyor. Özentiden öteye geçemezsiniz. Almanya, Çin, Kore, Rusya İngilizce konuşmuyor ama kendilerine özgü bilim üretebiliyorlar. Açın YÖK ün tez bankasını tezleri okuyun en az %90 ı çalıntı. Biri Ankara-Eminönü mesafesini hesaplamış yüksek lisans yapmış, biri İstanbul Kızılay hesaplamış doktora yapmış. Binlerce tez okudum ama çok nadir şaşırtanlar oldu.

• İzmirde medeniyetlerin en temel ihtiyacı olan elektrik su dagıtımını bile dogru düzgün yapamazken inovasyondan yenilenebilir temiz enerjiden yazılım ve teknik egitimden bahsetmek ne güzel şey düşünsene tam teknolojiden inovasyondan bahsediyorsun çat elektrikler gitti karanlıkta telefonla yolunu arıyorsun tam yenilenebilir temiz enerjiden bahsettin izin isteyip masadan kalktın lavaboya girdin elini yıkayacaksın bi açtın su yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 23 Ağustos 2016; 9:04:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

İzmirde medeniyetlerin en temel ihtiyacı olan elektrik su dagıtımını bile dogru düzgün yapamazken inovasyondan yenilenebilir temiz enerjiden yazılım ve teknik egitimden bahsetmek ne güzel şey düşünsene tam teknolojiden inovasyondan bahsediyorsun çat elektrikler gitti karanlıkta telefonla yolunu arıyorsun tam yenilenebilir temiz enerjiden bahsettin izin isteyip masadan kalktın lavaboya girdin elini yıkayacaksın bi açtın su yok.

Haklısın İzmirde daha ateş bulunamadı, ateş bulunsa devamı gelecek ama işte...
  • theozy T kullanıcısına yanıt
    tedaşla izsu ölmüş ağlayanı yok bence durum bundan ibaret internet altyapısına değinmeme gerek yok 15 metre ilerimizde biten fiberi 1 metre daha ilerletmemek için ellerinden geleni yapıyorlar kocaman kurumsal firmalar sanırsın hepsi mahalle arası esnaf dükkanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theozy
    quote:

Orijinalden alıntı: wolwes
    İzmirde medeniyetlerin en temel ihtiyacı olan elektrik su dagıtımını bile dogru düzgün yapamazken inovasyondan yenilenebilir temiz enerjiden yazılım ve teknik egitimden bahsetmek ne güzel şey düşünsene tam teknolojiden inovasyondan bahsediyorsun çat elektrikler gitti karanlıkta telefonla yolunu arıyorsun tam yenilenebilir temiz enerjiden bahsettin izin isteyip masadan kalktın lavaboya girdin elini yıkayacaksın bi açtın su yok.

Haklısın İzmirde daha ateş bulunamadı, ateş bulunsa devamı gelecek ama işte...

Güzel espri .) Fakat wolwes'in bahsettiği öncelik sıralama üzerineydi ve sadece br örnekti. Sürekli giden elektrik sorunu Bursa'da da var, ancak o buzdağının sadece görünen kısmı. Altyapı anlamındaki eksiklikler açısıdan Wikipedia örneği var. Bugün Vietnam, Filipinler gibi ülkelerin Vietnamca, Filipince Wikipedia siteleri bizim Türkçe Wikipedia'dan 5-10 kat ileride! (bakınız:https://meta.wikimedia.org/wiki/List_of_Wikipedias) Hırvatça, Katalanca, Sırpça gibi ufacık ülkelerin dillerindeki Wikipedia'lar bile Türkçe'den hem nitelik hem makale sayısı olarak ileride. Farsça Malezyaca Endonezyaca ve Arapça gibi bizim kültüre yakın ülkelerin dillerindeki Wikipedia'lar da bizden ilerde! Biz G20 ülkesiyiz değil mi? Wikipedia olarak G20 ülkeleri arasında açık ara sonuncuyuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.