Şimdi Ara

tv hoparlöründen gelen cızırtı sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
12.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 8 senelik axen led 32" monitör tv var. beyaz ekranlarda aşırı, diğer tür görüntülerde yine çok belirgin cızırtı var. kulaklık kısmına hoparlör taktım tine var. hatta aşırı beyaz görüntülerde ekran bile sapıtıyor. bunun haricinde görüntü pırıl pırıl ama ses her daim bozuk. şu an izlenmeyecek durumda.

ek olarak tv açıldıktan sonra kumanda bir daha algılamıyor. eğer hiçbir inputtan sinyal almıyorsa kumanda çalışıyor fakat uydu vga hdmi falan bir tane bağlarsanız bir daha kumanda algılamıyor tv deki düğmelerden kontrol etmek gerekiyor.

özellikle bu cızırtı için ne yapabiliriz ? ne bağlarsak bağlayalım aynı ses, vga hdmi falan hiç farketmiyor. yoksa çöpe gidecek yazık görüntüsü gayet iyi durumdaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenofx -- 19 Ağustos 2016; 23:30:19 >

• besleme devresindeki kondansatörler şişmişti. değiştirdim sorun kalmadı. ek olarak artık kumandasıda çalışıyor. hepsi kondansatörler yüzündenmiş. 2 tane kondansatör şişmişti. mis gibi oldu. maliyet 50 kuruş. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenofx -- 17 Ekim 2016; 20:13:41 >
  • merhaba , bende sony kdl lcd var , speaker lardan vızıltı , buzzing sesi geliyor uzun süredir, hangi kondansatör olduğu bulunabilir mi, ya da şiştiği nasıl anlaşılır
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: milatfifi1921

merhaba , bende sony kdl lcd var , speaker lardan vızıltı , buzzing sesi geliyor uzun süredir, hangi kondansatör olduğu bulunabilir mi, ya da şiştiği nasıl anlaşılır
    teşekkürler

tv hoparlöründen gelen cızırtı sesi

üst kısmı dümdüz olmalı. yan kısımları aynı şekilde düzgün olmalı. en hafif bir eğrilik bile bozulduğu anlamına gelir.
  • .
    Ben videodaki gibi uydu cihazını temizlemeyi denedim.
    Cızırtılardan kurtuldum.

.
    .
  • Kondansatörleri nerden temin edebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orka55 kullanıcısına yanıt
    her yerde mevcut.
    https://www.robotistan.com/470uf-25v-elektrolit-kondansator
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.