Şimdi Ara

superonline fiberde dns kullanabilien var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • superonline fiberde dns kullanabilien var mı? bir şekilde dns kullandırtmıyor... modem dedikleri çöpeede erişim yok... ama internet var...

• tutankenshta kullanıcısına yanıt
    tırt telekom engellemiştir
    Şaka bir yana toz kondurmadığın superonline'ın dayatığı ve kısıtladığı modemi kullanmaya mahkumsun (wan şifresini bulabilirsen ayrı tabi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 16 Ağustos 2016; 21:48:52 >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    onuda engellemişler ki... artık öğeyi incele bile yaptırmıyor... hem defolu hemde kısıtlamalı çöp deyince HG253s demiş oluyorsun...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    modemi bilmem ama o modemi mundar eden superonline'ın çöp olduğu kesin, aynı tırt telekom gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 16 Ağustos 2016; 22:55:07 >
  • host dosyanı düzenle, vpn kullan... dns kullanamıyorum diye firmaya yüklenme. Devlet firmaya xx yap dedikten sonra hangi firma yapmam diyebilir?

çözümler bitmez. dns bittiyse, vpn var. temizden çözüm;)
  • Pisi Linux ile durum değişti? anlamadığım durum Lubuntu ile niye oldu?
    +
    çöp değerlidir geri dönüştürülebilir... bunu zombi olarak görelim ne ölü ne diri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankenshta -- 17 Ağustos 2016; 2:28:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasil DNS kullanamiyorsunuz? Ben senelerdir modem arayuzuden uyguladigim OpenDNS'i kullaniyorum. Simdi yeniden kontrol ettim bir sey mi degisti acaba diye, ayni. DNS adresleri modem arayuzune kayitli.

• 2eu5 kullanıcısına yanıt
    opendns ve google zehirlenmiş... başka dns kullanın zehirlenmeyin + elin çinlisi niye modemin portlarını taratır ki? arıza mı bu?
  • HG255s modem dns ayarı

192.168.1.1 yazarak ;

modem arayüzü
    yerel ağ
    lan arayüzü
    dhcp sunucu
    dns modu

istediğin gibi dns kullan. google dns kullanıyorum ve sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

tırt telekom engellemiştir
    Şaka bir yana toz kondurmadığın superonline'ın dayatığı ve kısıtladığı modemi kullanmaya mahkumsun (wan şifresini bulabilirsen ayrı tabi )

Superonline fiber de illa onların verdiği modemi mi kullanmak gerekiyor?

Ayrıca bilgisayardan ağlara girerek dns değişiyor ya.. onu kim engelley bilir ki?

• hanımneder kullanıcısına yanıt
    internet servis sağlayıcınız dns ipleri kendi kurdukları serverlara yönlendirip süzebiliyor yada direkt engelliyor... yani iss isterse yapar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

internet servis sağlayıcınız dns ipleri kendi kurdukları serverlara yönlendirip süzebiliyor yada direkt engelliyor... yani iss isterse yapar...

Superonline böyle bişey mi yapıyor

• hanımneder kullanıcısına yanıt
    sadece sol değil TT, uydunet, turk.net v.s. hepsi yapıyor... TT, uydunet internet neden kesilir sandınız? vpn engellemek için...
  • Ben Level 3 DNS kullanmaktayim. Memnunum. OpenDNS de calisiyor. Tercih sizin.

• 2eu5 kullanıcısına yanıt
    çalışıyopr amahttp://dnssec.vs.uni-due.de/ testinde çakıyor... bu test sinirli tip çıkınca başarısız olmuş oluyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.