Şimdi Ara

MONITORLERLE ILE ILGILI SORUSU OLAN ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.292
Cevap
18
Favori
33.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özetle freesync ile daha akışkan ekranda yırtılma olmadan oyun deneyimi yaşarsınız.Özet şeklinde ilk sayfada nvida g-sync ile amd freesync açıklamasını bulabilirsiniz.
  • ılgaz94 I kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu inceleyiniz monitör tavsiyelerinde bulundum.75 hz desteklememesi zaten mantıksız daha yüksek hertz daha iyidir. Pc sisteminiz de yüksek hertz değerinde 100 ün üzerinde fps vermesi gerekli ki daha akışkan bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • 120 hz ekranı olan bir dizüstüne 75 hz monitör bağlarsam uyumsuzluk gösterir mi?
  • Hocam monitor PG278Q . Hep G-Sync açık bnde 144hz modda değiştirmiyorum. ULMB mod ile Gsync in farkı cokmu? Ne farki var? Hangisi akıcı yapar ve lag yapmaz? Hangisini tercih edersiniz siz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    1500 tl bütçe ile 1080p 144 hz monitör arıyorum hocam fps oyunları oynayacağım.Şu monitörler arasından hangisi tercih edilmeli ya da başka önerebileceğiniz model var mı ?

http://www.hepsiburada.com/benq-xl2411z-24-1ms-analog-dvi-hdmi-full-hd-led-monitor-p-BD802137

http://www.hepsiburada.com/aoc-g2460pf-24-1ms-analog-dvi-hdmi-display-full-hd-led-monitor-p-BD804520

http://www.hepsiburada.com/benq-xl2430t-24-1ms-analog-dvi-2xhdmi-display-full-hd-led-oyuncu-monitor-p-BD802998

• merhabalar 350-400 tl aralığında monitör bütçem var aklımda dell e2216h modeli almak var tavsiye edermisiniz?
    ıps olması yada olmaması ne gibi fark yaratır
  • Merhabalar hocam Asus un aşağıdaki modellerinden birisini almak istiyorum.
    ASUS 27" MG278Q TN Panel 1ms
    ASUS 27" MG279Q IPS Panel 4 ms

MG279Q IPS mönitürün 4ms hızı aslında bana yeter. Ben aynı zamanda film izlemek ve photoshop kullanmak istiyorum. IPS olmasından dolayı gönlüm MG279Q den yana fakat birçok kişi bu monitörü elden çıkarmak istiyor. Oldukça fazla gosting hatası olduğu söyleniyor. Siz hangisini tavsiye edersiniz. Teşekkürler
  • merhaba,
    ACER monitörler genel olarak nasıldır? oyun amaçlı değil, ofis ev amaçlı kullanacağım.
    ACER S230HLBII ve ACER G236HLB bu iki mönitörün farkı nedir? linklerinide veriyim.
    http://www.bimeks.com.tr/urun/150053/acer-s230hlbbii-23-genis-ekran-full-hd-led-monitor-2xhdmi-.aspx
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_acer-g236hlb-predator-23-in%C3%A7-5-ms-tepkime-s%C3%BCresi-60-hz-vga-dv%C4%B1-hdm%C4%B1-full-hd-led-monit%C3%B6r-1166543.html

bu iki üründen hangisi alınır? birde anlamadığım ilk linktekinde HDMI var mı yok mu? bazı sitelerde bu özellikten bahsedilmemiş.

• Selam...Yaklaşık 6 yıldır kullandığım asus K52JC - EX172V pc nin ekranı son 1 haftadır kararıp gidiyor...Arka planda windows aktif çalışıyor,sesler geliyor ancak ekran gidiyor...Pc açıldıktan sonra çalışma esnasında oluyor tüm bunlar...

Ctrl-Alt-Del yapınca bir süre geliyor..O da yanları kızararak hafif hafif normale dönüyor,ancak 1-2 dakika sonra tekrar kararıyor...

Güç seçeneklerinden ekran parlaklığı ayarını yarıya kadar düşürerek şimdilik bu şekilde kullanabiliyorum...Benim fikrime göre monitör de donanımsal bir sorun var...

Tam olarak sorun tespiti yapabilmek için yardımınıza ihtiyacım var...Sizce sorun tam olarak nedir ve nasıl çözülür?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

Monitör lerle ilgili diğer bileşenler yazıcı tarayıcı hariç sorusu olan arkadaşlar sorusunu sorabilir elimden geldiği kadar yardimci olurum.herkese iyi forumlar.

AOC i2269w 21.5 6MS almayı düşünüyorum. Acaba nasıldır? 350-400 TL bütçem var. Bu modeli mi almalıyım başka mı tavsiye edersiniz?

http://www.hepsiburada.com/aoc-i2269vw-21-5-6ms-analog-dvi-d-full-hd-ips-led-monitor-p-BD800110?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=CjwKEAjwuo--BRDDws3x65LL7h8SJABEDuFRunn7IXkl-MU6n_GxiBU78uZ9jp0wJjWSWFRk6nH5ThoCcEHw_wcB

• c1234 C kullanıcısına yanıt
    şuan bende mg279q kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.ben ghosting vs sorunla karşılaşmadım.tek sorun sağ altta çok hafif ışık sızması var o da monitörün ısınmasından kaynaklı onun haricinde mükemmel monitör ips olması da artısı ayriyeten amd fresync var mg278q ise tn panel mg279q yu alırsanız pişman olmassınız diyorum inşallah.
  • trex24 kullanıcısına yanıt
    Hocam büyük ihtimal görüntü çıkışlarında kablo hangisinde bağlıysa onda problem olabilir.diyeceğim şu elektirik-elektronikciye götürüp gösterin.onun haricinde monitörü görüp inceleyemediğim için net cevam veremem.
  • melancholy861 kullanıcısına yanıt
    o monitöre benzer asus monitörleri kullandım fiyatına göre iyi sayılır tabiki görüntü kalitesi ips kadar olmaz ıps doğal daha canlı renkler ve köşelerden alttan vs bakınca görüntü ve renk kaybı olmadan ekranı görebilirsiniz.
  • machinisteros M kullanıcısına yanıt
    Oyun amaçlı değilse ips panelli hdmı. dvi çıkışılı monitör almanda yarar var.tabi bu oyun oynayamıyacağınız anlamına da gelmiyor.bu arada ayrıca birinci linkteki bimeks te olan acer monitör parlaklık değeri 200cdm olduğundan tavsiye etmem.Alacağınız monitör oyun amaçlı değil ise parlaklık değeri 300 ve üzeri, kontrast oranı yüksek olur ise sizin için daha iyi olur daha önceden arkadaşlara ips uygun fiyatlı monitör linkleri attım konuyu inceleyebilirsiniz.
  • quote:

Oyun amaçlı değilse ips panelli hdmı. dvi çıkışılı monitör almanda yarar var.tabi bu oyun oynayamıyacağınız anlamına da gelmiyor.bu arada ayrıca birinci linkteki bimeks te olan acer monitör parlaklık değeri 200cdm olduğundan tavsiye etmem.Alacağınız monitör oyun amaçlı değil ise parlaklık değeri 300 ve üzeri, kontrast oranı yüksek olur ise sizin için daha iyi olur daha önceden arkadaşlara ips uygun fiyatlı monitör linkleri attım konuyu inceleyebilirsiniz.

bana HDMI girişi olan monitör lazım diye düşünüyorum. çünkü ekran kartımın HDMI giriş halihazırda var. DVI ve VGA girişleride var ama mevcut boxuk LG monitörümü hep HDMI kullandım. HDMI için uydu alıcıya bağlayıp tv olarak bile kullanabilirsin , HDMI girişli her cihaza bağlarsın diyorlar, doğru mu?
    en çok sinirimi bozan şey 6 sene dolmadan monitörün bozulması, bu normal mi? LG hani kaliteydi?

bana 300 cd parlaklıkta önerdin ama geneli 250 cd, 300 ler çok pahalı.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vs229ha-full-hd-hdmi-va-monitor.html
    http://www.bimeks.com.tr/urun/150053/acer-s230hlbbii-23-genis-ekran-full-hd-led-monitor-2xhdmi-.aspx

bütçeme göre linkteki iki ürün arasında kaldım, bu kadar eleyebildim.
    asussun 3 yıl garantisine, 3000 kontrastına, 250 cd sine kandım
    acerin 23" olmasına kandım.

sen ne dersin hocam?

Artı hdmi olması da sizin için daha iyi olur.herşeyibağlayabilirsiniz ps3 ,ps4, xbox ,uydu alıcısı vs. 250 cdm parlaklık değerli monitör alsanız bile ıps işinizi fazlasıyla görecektir.dediğiniz gibi parlaklık değeri panel bit değeri yüksek olan monitörler daha pahalı fiyat araştırması yapabilirsiniz,elektronik şans işi 1 yıl da kullanırsınız 10 yılda hem tüketiciye bağlı,kullanıma hemde aldığınız ürünün kullanılan parçalarına bağlı hocam.
  • quote:

Artı hdmi olması da sizin için daha iyi olur.herşeyibağlayabilirsiniz ps3 ,ps4, xbox ,uydu alıcısı vs. 250 cdm parlaklık değerli monitör alsanız bile ıps işinizi fazlasıyla görecektir.dediğiniz gibi parlaklık değeri panel bit değeri yüksek olan monitörler daha pahalı fiyat araştırması yapabilirsiniz,elektronik şans işi 1 yıl da kullanırsınız 10 yılda hem tüketiciye bağlı,kullanıma hemde aldığınız ürünün kullanılan parçalarına bağlı hocam.

hocam sen önceki mesajda yazdığım linklerden iki üründen hangisini tavsiye edersin :) sebebiyle beraber söylersen içime siner.
    şans işine gelince. yahu arkadaş ben sağlamcıyımdır. şansa bırakmayım diye paraya kıydım vaktinde şimdiki fiyatlara 2010 da led moniör aldım. 6 yıl bence az, sence normal mi?
    marka aldık fos çıktı.
    uzun ömürlü hangiis olur?

Hocam asusu alın diğeri daha düşük özellikleri parlak değeri de daha düşük acer olan.
  • quote:

o monitöre benzer asus monitörleri kullandım fiyatına göre iyi sayılır tabiki görüntü kalitesi ips kadar olmaz ıps doğal daha canlı renkler ve köşelerden alttan vs bakınca görüntü ve renk kaybı olmadan ekranı görebilirsiniz.

linkteki ürün nasıl hocam tavsiye edermisiniz

http://www.hepsiburada.com/aoc-i2269vw-21-5-6ms-analog-dvi-d-full-hd-ips-led-monitor-p-BD800110?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=CjwKEAjwuo--BRDDws3x65LL7h8SJABEDuFRunn7IXkl-MU6n_GxiBU78uZ9jp0wJjWSWFRk6nH5ThoCcEHw_wcB?utm_source=affiliate&utm_medium=go&utm_campaign=cpa&utm_content=63&utm_term=kategori-genel&wt_af=go.domain.kategori-genel.cpa

• melancholy861 kullanıcısına yanıt
    Fiyatına ve özelliklerine göre süper tavsiye ederim.Konuda bazı arkadaşlarımıza Önerdiğim monitör.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.