Şimdi Ara

Tecil uzatma durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önümüzdeki haziranda lisans dolayısıyla aldigim tecilin 2. Yılı doluyor. Bu süreyi ylisans yapmadan geçirirsem ne gibi problemler olur yani 1 sene daha uzatsam yeter kaçak olarak geçer mi Bi sene alıp götürürler mi ya da sadece para cezası mi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu onumuzde ki hazirana kadar hic bir sikinti yasamazsin. hazirandan sonra bakaya kalirsin. kacak durumuna yani. hic bi cavik olmaz. yani su anlamda soyluyorum; alip goturme yok. artik para cezasi var. sen gidip teslim olursan belli bir ucreti var cezanin (kac ay kac yil olduguna gore degisiyor) ama gbt sorgusunda polis yakalarsa kacak olsugunu o zaman iki kati ceza oduyorsun. zorla goturme tek bir durumda oluyor oda 28 yasini doldurmussan her halukarda gideceksin diyor devlet. doktora felan haric tabi. de sen belli ki gecen sene mezun olmussun buda maksimum 23-24 yasindasin demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

bu onumuzde ki hazirana kadar hic bir sikinti yasamazsin. hazirandan sonra bakaya kalirsin. kacak durumuna yani. hic bi cavik olmaz. yani su anlamda soyluyorum; alip goturme yok. artik para cezasi var. sen gidip teslim olursan belli bir ucreti var cezanin (kac ay kac yil olduguna gore degisiyor) ama gbt sorgusunda polis yakalarsa kacak olsugunu o zaman iki kati ceza oduyorsun. zorla goturme tek bir durumda oluyor oda 28 yasini doldurmussan her halukarda gideceksin diyor devlet. doktora felan haric tabi. de sen belli ki gecen sene mezun olmussun buda maksimum 23-24 yasindasin demektir

Aynen hocam 93luyum 23 yaşındayım. Askerlik için hazır değilim atandiktan sonra gitmeyi düşünüyorum. Bu sene bi hazırlanacağım kpssye. Sınav muhtemelen Mayıs gibi olacak. sınav sonucu açıklanma atanma vs Ağustos eylülü bulur yani 3 ay kaçak durumuna düşeceğim ki atanirsam yani atanamazsam daha da uzayacak. Alese girdim 70 aldım ne olur olmaz diye. O zaman şöyle yapayım şimdilik bişi yapmayayım hazırlık sürecim iyi geçmezse kendime güvenemezsem dönem ortası gene alımlar oluyor yüksek lisans için ona başvurayim hazırlıgim iyi geçerse gene bişi yapmayayım atanmaya calisirim. Para cezası ne kadar oluyor kaçak durumunda fikriniz var mı

• okçu kullanıcısına yanıt
    Ozaman diyelim ki tecil doldu ve ben askerlik şubesine uğramadım 2 sene daha. Herhangi bir şekilde zorla askere alma olmuyor yani değil mi hocam yaş 28 olana kadar? Peki ceza ücreti hakkında bilginiz var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

Ozaman diyelim ki tecil doldu ve ben askerlik şubesine uğramadım 2 sene daha. Herhangi bir şekilde zorla askere alma olmuyor yani değil mi hocam yaş 28 olana kadar? Peki ceza ücreti hakkında bilginiz var mı

Ücret listesini gerekli websitelerinden bulabilirsin dostum hangisinde oldugunu hatirlamiyorum simdi.

28 yas dolmamissa para cezasi islemi yapilir. Eskiden askeri mahkemede ifaden felan alinirdi su anda bu durum kalkti mi bilmiyorum. 2 yil kacak olma ucreti tamemen tahmini bir rakam olmak uzere yaklasik 2 bin tl civari diye hatirliyorum. tabi bu gbt de yakalanirsan polis tutanak tutar adina ve 15 gun icinde askerlik subeye gitmen gerekir bu durumda. gitmezsen daha da katlanir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.