Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Göktürko

Şubat Celbi ile gidebilirsiniz en erken.

sağolun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep55

quote:

Bu arada selamlar.Kasım celbi için tecil bozdurdum.Şubedeki görevlinin doldurduğu forma aşağıdaki şekilde cevap verdim.Tecrübeli arkadaşlar için bir sorum olacak.Ben yedek subay olarak askerliğimi yapmak istiyorum.Komando:hayır demiştim.30 Eylül'e kadar askerlik şubesine gidip bunu 'evet' olarak değiştirmek asteğmenlik şansımı artırır mı? Yoksa hiç uğraşmadan kaderime razı mı olayım?

Lisans: İnşaat Mühendisliği
    Not Ort:2,45
    İng:Evet (Belge sunmadım)
    Yedek Subay:Evet
    Komando:Hayır

komando dersen çıkması daha yüksek ihtimal çünkü ortalaman düşük hocam genelde 3 ve üzeri alıyorlar sanırım

Normal yedek subaylık için değil de meslekçi yedek subaylık için diploma notu önemli diye biliyorum. Çünkü meslekçi yedek subaylar askeriyede kendi mesleklerini yaptıkları için diploma notu yüksek olanları alıyorlar. Ayrıca bu konunun ilk sayfasında bir anket var. 364. dönemlilerin tercihlerini, statülerini, mesleklerini ve katıldıkları birlikleri gösteren bir belge var. Onu incelerseniz çoğu yedek subayın ''YEDEK SUBAY: Evet, KOMANDO: Hayır'' dediğini göreceksiniz. Yani ikisine de EVET demek yedek subay olma olasılığını arttırmıyor bence. Hatta kimi zaman ikisine de ''HAYIR'' denmişse bile uzun çıkmışlığı var. Yani yine de sen bilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurorl_o2 -- 20 Eylül 2016; 15:04:00 >

• onurorl_o2 O kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz.Şimdi tekrar inceledim anketi.Biraz şans işi sanırım.Cevabı değiştirip değiştirmemekte kararsızım.
  • Göktürko kullanıcısına yanıt
    Komando seçmek komandoluk şansını arttırır bence, ben ona hayır dedim, zaten gözlük de var.
    İngilizce bilgin ek yarar sağlıyormuş duyduğum bu, giderken yds sonuç belgesi de götürdüm ve teslim ettim.
    Mühendis olmak asteğmenliğe katkı sağlıyormuş. Mühendisleri daha kolay asteğmen yaptıklarını duydum.
  • quote:

O zaman bugün şubeye gidip cevaplarımı görmek istediğimi söyleyim ve değiştirmeyi deneyim bakalım.Çünkü şubedeki bayan bilgisayardan yaptı işlemi.Görmedim bile ne yazdığını.. Son durumu akşam buradan yazarım aynı durumda olan ve cevapları değiştirmek isteyen arkadaşlar için..

git baktır dostum imzalattığı kağıtta yazıyordu ben kontrol ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

Komando seçmek komandoluk şansını arttırır bence, ben ona hayır dedim, zaten gözlük de var.
    İngilizce bilgin ek yarar sağlıyormuş duyduğum bu, giderken yds sonuç belgesi de götürdüm ve teslim ettim.
    Mühendis olmak asteğmenliğe katkı sağlıyormuş. Mühendisleri daha kolay asteğmen yaptıklarını duydum.

dostum çoğu kişi uzun dönem komando istemiyor acemilikten sonra %90 ı doğuya gidiyor çünkü ama paraya ihtiyacı olanlar yazıyor sonuçta
  • Arkadaşlar Merhaba,

Bende tecili bozdurdum. Hacettepe Jeoloji Mühendisliği. Kısa dönem diye yazdırdım. Ama bakalım ne olacak. 27 Ekim'i bekliyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTX 1080

Yok hocam kaçak değiliz. 30 Eylül 2016'ya kadar Tecil var. Ama sonrası kaçak mı değil mi orasını bilemiyorum
    Ben yarın işlemleri yaptırsam, Kasım'da gidebilsem göbek atacağım ama Kasım celbi içinde son başvuru günü 31 Ağustos deniyor..
    Bakalım.. Konu güncel, bilen bir arkadaş cevap verir diye az köşede bekleyeyim ben

Merhaba aynı durum bende de var. Lisans mezunuyum aynı zamanda yedek subay başvurusu yaptım.
    Normalde 31/12/2017 ye kadar tecil vardı ben de 1 Eylül de tecil bozdurdum görevliye özellikle şubatta gitmek istiyorum dedim ona göre işlem yaptı.
    Bana verdiği Kağıtta celp dönemi Şubat 2017 olarak yazıyor.
    Eski devlette ise 30/09.2016 ya kadar askerlik yönünden bir sakınca yoktur yazıyor.
    30.09.2016 dan sonra ne olacak? Yoklama kaçağı olmayız değil mi?
    Kasım celbine dahil etmezler değil mi?
    Şubat ayı başvurusu 31/08/2016 da bitti ama Kasım celbine dahil etmezler değil mi?
    Ben tüm planlarımı subat ayında gitmeye göre yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffrisby -- 20 Eylül 2016; 16:21:18 >

• Merhaba arkadaşlar bende 357 kd olarak yaptım.

Gitmeden bari yemin töreni videolarını izleyin şimdiden :)

Bizim yemin töreni :)

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    Tecil bozup askere gitme durumu hakkında ne dersem ya boş ya da eksik olur. Ben tecilim bittiği için askere gidiyorum
    Aldığınız kağıtta celp dönemi Şubat 2017 yazıyorsa yani sizin istediğiniz gibi, belirttiğiniz gibiyse problem olmaz diyebilirim.
    Sizin olay tecil bozup askere gitme olduğundan sorun çıkacağını sanmıyorum ama kafanız çok bulandı ise ikilemde kaldıysanız en iyisi askerlik şubesine gitmek ve sağlıklı bilgi almaktır.

Bugün işlemlerimi yaptırdım Kasım celbine gidiyorum.
    Bana hiçbir zorluk çıkarmadılar aksine sorduğum tüm sorulara takır takır cevap verdi evrak bölümündeki memurundan, benim belgeleri imzalayan fırfırlı asker bey amcaya kadar hepsi hadi hayırlı olsun var mı bir soru vs vs gibi yardımcı ve efendi şekilde davrandılar. Her yerde böyle midir bilemiyorum ama bu 15 Temmuz olayları sonrası tutumun değiştiğini bu işleri bilen ama 1-2 gündür ulaşamayıp işim bitince ulaştığım arkadaşımdan duydum

• GokhanSCN kullanıcısına yanıt
    Jandarma mıydın? Ben de 15.füze üs sandım, oraya düşen şanslı acemilerden misin dicektim :-D
    Sürekli kar ve soğuk vardı sizin orda olduğunuz dönemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: GTX 1080

Tecil bozup askere gitme durumu hakkında ne dersem ya boş ya da eksik olur. Ben tecilim bittiği için askere gidiyorum
    Aldığınız kağıtta celp dönemi Şubat 2017 yazıyorsa yani sizin istediğiniz gibi, belirttiğiniz gibiyse problem olmaz diyebilirim.
    Sizin olay tecil bozup askere gitme olduğundan sorun çıkacağını sanmıyorum ama kafanız çok bulandı ise ikilemde kaldıysanız en iyisi askerlik şubesine gitmek ve sağlıklı bilgi almaktır.

Bugün işlemlerimi yaptırdım Kasım celbine gidiyorum.
    Bana hiçbir zorluk çıkarmadılar aksine sorduğum tüm sorulara takır takır cevap verdi evrak bölümündeki memurundan, benim belgeleri imzalayan fırfırlı asker bey amcaya kadar hepsi hadi hayırlı olsun var mı bir soru vs vs gibi yardımcı ve efendi şekilde davrandılar. Her yerde böyle midir bilemiyorum ama bu 15 Temmuz olayları sonrası tutumun değiştiğini bu işleri bilen ama 1-2 gündür ulaşamayıp işim bitince ulaştığım arkadaşımdan duydum

Hocam normalde 31/08/2016 da Kasım celbine başvuru bitti.
    Siz nasıl başvuru yaptınız 31/08/2016 bittiyse?

• @GTX 1080 Benim askerlik şubesindeki görevliler de yardımsever. Bölüm başkanı yarbay (2 sene önce binbaşıydı) bana soru sormadı, önünde oturan asteğmen ile konuşuyordu. Ama görevlilerin hepsi cana yakındı. Bir tanesi hariç, önceki gittiğimde muşmula gibiydi (hala öyle ) Allah'tan ona gelmedi sıram.

Ama görevlilerin sabrını sınayanlar çok geliyor. Bir tanesi geldi, benim oğlanın belgeleri benim küçük velet yırtmış, yenisini almak istiyorum diyor Bir diğeri geldi, görevli dedi şurada yazanların aynısını yaz, adam boş boş bakıyor, görevli dedi okuma yazman var mı, var dedi eleman, ama en sonunda adam delirdi dedi hergün sizin gibi 20 tanesi gelse yandık

Kısaca, görevlilere de hak vermek lazım.

@ffrisby Aklına takılan varsa kendi şubeni ara sor. Ancak kağıtta yazanlar doğrudur, e-devlet daha sonra güncelleniyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 20 Eylül 2016; 17:28:14 >

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    O erken sevk isteyenler içinmiş bende öyle biliyordum üzülüyordum len şubat celbine kaldım diye..
    2 Yıl önce aldığım tecil belgesinde dahi yazıyor(muş) (Celp: Kasım 2016 diye) buradaki bir arkadaş vesilesi ile yeni öğrendim.
  • sedat6716 S kullanıcısına yanıt
    Aydınlatığınız için teşekkür ederim bu konuyu burdan 2 3 arkadaşa sordum öyle bir şey yok dediler yerin açıklandıktan sonra mecburmuşum dediler. 👍

• juzni J kullanıcısına yanıt
    Burdaki memurlar değiştirsin dediler bence sen şansını dene hakkınız boşa gitmesin.

• son yoklama 31 ekim mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HimErk H kullanıcısına yanıt
    Merhaba hayırlı olsun. Bir süredir araştırıyorum ve sonuçlara bakıyorum. Birkaç sürekli ihtiyaç duyulan meslek dışında uzun dönem istemeyenlere çıkmıyor gördüğüm kadarıyla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgileri neden degistiremiyoruz acaba bu sıkıntıyı yaşayan oldumu başka

• Arkadaşlar benim tecilim bitmişti gittim işlemleri yaptırdım 27 ekimde yerler belli olacak dedi ve verilen kağıtta da sınıflandırma sonucuna 27 Ekim yazıyor ama konuda 21 Ekim denmiş neden böyle? Bir de benden herhangi bir evrak istemediler sadece kimliğimi istedi bu kadar.. Lisans mezunuyum

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.